Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

poruka: 86
|
čitano: 17.837
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Pošto nema jedne ovakve teme, a siguran sam da nas ima koji imamo ovu mrcinu, vrijeme je da se pokrene neka rasprava...

 

Imam mobitel neko vrijeme i mogu reći da sam prezadovoljan bio do jučer. Jučer sam konačno pokušao staviti neki custom rom na njega i naime ispada da sam dobio u vipu LTE verziju od Verizona (Toro) na koju ne idu ROM-ovi za GSM (Maguro). Malo me začudilo kad sam primjetio tamo da piše build number IMM76K koji stvarno pripada Verizonu ako je vjerovati onom Toolkitu preko kojeg se roota nexus. To u početku i nije bio toliki problem da flešanjem Toro ROM-a ne gubim baseband. Koji god ROM flasham, piše mi da je Baseband unknown što znači da ne mogu koristiti telefon za zvanje, sms-anje....

Probao sam flešati više ROMova i nijedan nema uspjeha.. Probao sam flešati i GSM radio, ali opet bez uspjeha.. Baseband je uvijek unknown (olitiga nepoznat jeli)... Nakraju uvijek moram vratiti Nandroid backup i ostati na stock Androidu...

 

Ima li možda tko kakvu ideju ili se nekome ovo već događalo?

Čije uređaje imate?

 

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Pozdrav.

Evo ja se javljam da imam ovu mrcinu {#}

Moja je verzija Samsung yakju maguro i dobio sam prosli tjedan 4.1.1. Jelly Bean OTA {#}

Nije mi jasno kako si mogao dobiti tu verziju u VIP-u?

 

P.S.

Mobitel je strašno fluidan za razliku kad je bio na 4.0.4. čak i od SGS3.

Bio sam na SGS2 i na HOX-u ali ipak Google telefon je ipak Google telefon što se updateova tiče {#}

Baterija dosta puno vise traje, poboljšan je izlazni zvuk na zvučniku itd itd...u svakom slučaju ja ostajem na ovom telefonu i sljedeći će opet biti Nexus {#}

iPhone je jedna velika prevara...koja je uspjela !!!
12 godina
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

A evo izgleda da sam pogrješio u nečemu i uglavnom sam zbog nečega dobio izvještaj da se radi o LTE uređaju.. Sve u svemu, uspio sam otkloniti problem i ipak je GSM uređaj u pitanju. Na njemu je CM10 naravno i sve šljaka i ide butter smooth. Odličan uređaj, čvrst, elegantan... Šta reći? :)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Stavio sam OTA 4.1.1 Jelly Bean na Galaxy Nexus i sve doslovno leti.Browser je fluidan ko na wp7,brze otvara stranice.Google now je zakon,sve u svemu jako sam zadovoljan sa 4.1 androidom. Ako nekom treba tutorijal kao staviti yakju rom preko glupog yakjuxw neka pogleda ovdje. To sam ja napravio sa svojim i odma mi je ponudio Jelly Bean OTA:)

 

http://webtrickz.com/easiest-way-to-change-galaxy-nexus-from-yakjuxw-non-yakju-to-android-4-0-4-yakjutakju/

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Potpuno se slažem sa kolegom. I ja sam napravio to preko više manje istog tutoriala (ima ga na više adresa, ja sam sa xda gledao).

Sve u svemu, ne prelazim na ništa još skoro dok ne padne cijena SGS3.. Onda ćemo već nešto kombinirat :)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Imam i ja Galaxy Nexus, GSM verzija, malo je reci da sam prezadovoljan telefonom i ne vjerujem da cu u buducnosti mijenjati brand kada su u pitanju telefoni, koristio sam ja i Iphone 4, Samsung Glalaxy S i S2, HTC Sensation XE... ali Nexus je po meni najbolji. 

Trenutno sam na oficialnom Jelly Bean ROM-u, za kojeg sam uradio ROOT zbog pojedinih aplikacija (avast, eNETtraffic....) ali cekam da izadje custom od AOKP-a koji mi bio najbolji kada sam koristio ICS, mogu misliti kakav ce biti za Jelly Bean. 

Sto se tice flashanja, ROOT-a... preporucujem GNex toolkit V7.5

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Meni na stock JB fali par sitnica kao onaj power widget u onom "zastor" izborniku što ga povučemo odozgora (notification slider?). Imao sam CM10, ali kamera bi znala štekati. Nakon uslikane slike, pokazuje mi review iste i ne miče ga, odnosno ne može se vratit nazad na kameru nego se mora uć pa izać... Nisam nikako uspio rješiti taj problem pa sam na AOKP Milestone 6 prešao... Vidit ćemo kakav je :)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
11 godina
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Pozdrav,

 

Zanima me dali je bolji samsung galaxy s2 ili samsung galaxy nexus i koji je nexus najbolji?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
Flore kaže...

Zanima me dali je bolji samsung galaxy s2 ili samsung galaxy nexus i koji je nexus najbolji?

To je za sad zadnji nexus pa tako i najbolji do nekog novog. 

 oba su dobra, ali ja bi uzeo prije nexusa..  najviše zbog bolje rezolucije, i toga što će uvijek prije(prvi) dobiti update nego s2.

12 Galaxy Nexus
1 Galaxy s2
De gustibus non est disputandum.
13 godina
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Danas sam nabavio Galaxy Nexus i jednostavno sam oduševljen. Oduvijek su mi Nexus telefoni bili čisto savršenstvo radi čistog Androida, ali ovo je iznad očekivanog. Jelly Bean i Butter Project je ono što je godinama nedostajalo Androidu. Oduševljen sam telefonom, što da vam kažem. Inače, svaki telefon rootam i igram se s njime. Jeste li vi rootali GNexus? Ne znam, ja sam malo razmišljao i gotovo da i nema potrebe kad ovo je toliko fluidno. Kakvi su vaši dojmovi oko telefona? Vidim da nije bilo dugo rasprave pa ajde malo priče. Hehe

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
jurica_m kaže...

Danas sam nabavio Galaxy Nexus i jednostavno sam oduševljen. Oduvijek su mi Nexus telefoni bili čisto savršenstvo radi čistog Androida, ali ovo je iznad očekivanog. Jelly Bean i Butter Project je ono što je godinama nedostajalo Androidu. Oduševljen sam telefonom, što da vam kažem. Inače, svaki telefon rootam i igram se s njime. Jeste li vi rootali GNexus? Ne znam, ja sam malo razmišljao i gotovo da i nema potrebe kad ovo je toliko fluidno. Kakvi su vaši dojmovi oko telefona? Vidim da nije bilo dugo rasprave pa ajde malo priče. Hehe

Ja bih ga sigurno rootao, ali bih BL ostavio lockan.

Nego reci mi, dali je kamera OK, kakva je plastika, dali je glomazan?

 

Ovaj telefon mi je u planu za sljedeču godinu, pa se malo raspitujem okolo. Vidio sam da su na Njuškalu daosta povoljni.

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
speedy56 kaže...

Ja bih ga sigurno rootao, ali bih BL ostavio lockan.

Nego reci mi, dali je kamera OK, kakva je plastika, dali je glomazan?

 

Ovaj telefon mi je u planu za sljedeču godinu, pa se malo raspitujem okolo. Vidio sam da su na Njuškalu daosta povoljni.

S tim telefonom nećeš sigurno pogriješiti. Prije kupnje sam  gledao različite review-e po netu, i danas kad sam ga prvi puta koristio, moram priznati da je u stvrnosti dosta tanji. Veoma je lagan (prije sam imao HTC EVO 3D), a nije uopće glomazan, bar meni jer sam naviknut na 4.3 inčne ekrane. Mora se dosta paziti da ti ne ispadne iz ruke jer je onaj zadnji dio dosta sklizak. Svaka preporuka.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
jurica_m kaže...
speedy56 kaže...

Ja bih ga sigurno rootao, ali bih BL ostavio lockan.

Nego reci mi, dali je kamera OK, kakva je plastika, dali je glomazan?

 

Ovaj telefon mi je u planu za sljedeču godinu, pa se malo raspitujem okolo. Vidio sam da su na Njuškalu daosta povoljni.

S tim telefonom nećeš sigurno pogriješiti. Prije kupnje sam  gledao različite review-e po netu, i danas kad sam ga prvi puta koristio, moram priznati da je u stvrnosti dosta tanji. Veoma je lagan (prije sam imao HTC EVO 3D), a nije uopće glomazan, bar meni jer sam naviknut na 4.3 inčne ekrane. Mora se dosta paziti da ti ne ispadne iz ruke jer je onaj zadnji dio dosta sklizak. Svaka preporuka.

Nedostatak radia me tako i nemuči koliko kamera. Jeli dobra? Jel se kvalitetom može mjerit s (bar malo) s onim 8MP na recimo, SGSII itd...

 

Trebam vidjeti što će bit  od oonog novog Sonyevog Nexusa. Ako će imati SOnyjevu kameru od 12, ili 13MP - ljubav je rođena {#}

(samo što treba dati više kunića :/)

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
13 godina
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Kamera je vrhunska. Danas malo isprobavao fotke i vrlo su dobre. Prije sam imao HTC EVO 3D i Nexus daje puno čistije i jasnije slike. Prednja kamera također vrhunska. Ma sve je odlično. Najdraže mi je to što vrtim taj Jelly Bean, dok drugi ni nemaju J od JB-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2012 20:38 (jurica_m).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
jurica_m kaže...

Kamera je vrhunska. Danas malo isprobavao fotke i vrlo su dobre. Prije sam imao HTC EVO 3D i Nexus daje puno čistije i jasnije slike. Prednja kamera također vrhunska. Ma sve je odlično. Najdraže mi je to što vrtim taj Jelly Bean, dok drugi ni nemaju J od JB-a.

Sutra idem u shooping, pa ako uhvatim vremena ću ga ić pogledati. 

Sutra je Dan D. Biti ili ne biti. Ako će mi biti preglomazan, sve pada u vodu {#}

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
Ekipa, jel vam stigao update na Android 4.1.2? Pitam jer meni nije posto imam onu verziju u kojoj ide update preko Samsunga, a ne direktno preko Googlea. Kak to promijeniti. Naime, ja ne bih htio rootati telefon jer mi je ovako sve savrseno, a koliko sam skuzio,promjenom tog yakjua, kak se vec zove, telefon se roota ili? Kako vam je baterija? Evo, meni je danas rekord od 3 sata i 18 minuta sa full brightness. Nije bas nesto baterija,ali tak je slicno kod svih pametnih telefona.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
jurica_m kaže...
Ekipa, jel vam stigao update na Android 4.1.2? Pitam jer meni nije posto imam onu verziju u kojoj ide update preko Samsunga, a ne direktno preko Googlea. Kak to promijeniti. Naime, ja ne bih htio rootati telefon jer mi je ovako sve savrseno, a koliko sam skuzio,promjenom tog yakjua, kak se vec zove, telefon se roota ili? Kako vam je baterija? Evo, meni je danas rekord od 3 sata i 18 minuta sa full brightness. Nije bas nesto baterija,ali tak je slicno kod svih pametnih telefona.

Stigao update prošli tjedan (unlocked GSM, Tele2). Ne znam za ovo "preko Samsunga"?

Baterija solidna osim kad koristim GPS...

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
Jel ti rootan posto vidim si napisao unlocked pa si zato dobio update prije mene?
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
jurica_m kaže...
Jel ti rootan posto vidim si napisao unlocked pa si zato dobio update prije mene?

 

Nije, standardno dolazi s unlocked bootloaderom.

 

Ako si rootao, mislim da ne moraš očekivati OTA update...

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
Eol kaže...

 

Nije, standardno dolazi s unlocked bootloaderom.

Neznam jeli istina, ali ako je, onda super.

 

Dali vama na Jelly Beanu radi Google Now kod nas?

Ako sam ti barem malo pomogao, stisni gumb HVALA
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
speedy56 kaže...
Eol kaže...

 

Nije, standardno dolazi s unlocked bootloaderom.

Neznam jeli istina, ali ako je, onda super.

 

Dali vama na Jelly Beanu radi Google Now kod nas?

Jedino u potpunosti radi ako izabereš engleski jezik po difoltu.

13 godina
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Upravo sam putem Nexus Root Toolkit-a otključao bootloader i stavio gore Googleov Jelly Bean 4.1.2 takju tvorničku "sliku". Dakle, takju i yakju verzije dobivaju update direktno preko Googlea, što bi značilo da ne kasne?

 

I još jedno pitanje, pošto mi je otključan bootloader, kad upalim telefon stoji mi ispod Googleovog logoa onaj lokot pa me zanima trebam li zaključati sada taj bootloader ili da ostavim tako?

 

Eol, tebi taj lokot stoji od prvog dana kad si uzeo telefon u Tele2? Dakle, otključan bootloader ne smeta službenim OTA nadogradnjama?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2012 19:59 (jurica_m).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
jurica_m kaže...

Upravo sam putem Nexus Root Toolkit-a otključao bootloader i stavio gore Googleov Jelly Bean 4.1.2 takju tvorničku "sliku". Dakle, takju i yakju verzije dobivaju update direktno preko Googlea, što bi značilo da ne kasne?

 

I još jedno pitanje, pošto mi je otključan bootloader, kad upalim telefon stoji mi ispod Googleovog logoa onaj lokot pa me zanima trebam li zaključati sada taj bootloader ili da ostavim tako?

 

Eol, tebi taj lokot stoji od prvog dana kad si uzeo telefon u Tele2? Dakle, otključan bootloader ne smeta službenim OTA nadogradnjama?

meni otkljucan bootloader,rootan i dobio nadogradnju prošli tjedan....

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
jurica_m kaže...

Eol, tebi taj lokot stoji od prvog dana kad si uzeo telefon u Tele2? Dakle, otključan bootloader ne smeta službenim OTA nadogradnjama?

Da, otključano & sve dolazilo redovito tamo od 2.3.x

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
Ljudi, kak ste zadovoljni s telefonom? Ja sam prezadovoljan. Preporucam vam da probate igru NFS Most Wanted. Kao sto znate, izasao je novi Nexus 4, a i s njime i najnoviji Android 4.2. Pretpostavlja se da bi nam update mogao stici sredinom ovog mjeseca. Evo par sitnica koje najnoviji Android donosi:
http://www.androidauthority.com/android-4-2-jelly-bean-official-here-what-you-need-know-126768/ . I da, preporucam vam s Play trgovine aplikaciju Drippler Galaxy Nexus koja donosi najnovije vijesti vezane uz nas Nexus.
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Da uskoro ce 4.2 doci.

Evo i ja se opet vratio na Galaxy Nexusa i imam jos Nexus 7 i pre pre zadovoljan sam kako sve savrseno radi.

 

4.1.2 je bas cudo od OS-a, ovaj novi update ce isto biti ludilo!

 

Ne mogu naci nesto previse detalja o Projektu Roadrunner koji bi trebao poboljsati trajanje baterije na 4.2. Ako netko ima neki suvisli link neka podjeli {#}!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
Jesi na stock verziji ili imas neki ROM gore? Ja sam na stocku i prezadovoljan sam. Svaki telefon sam do sad rootao, ali s ovim nema potrebe, sve savrseno radi. Samo sam otkljucao bootloader i stavio gore takju verziju da mogu dobivati updateove direktno od Googlea, a ne cekati da mi update da Samsung i to sa par tjedana zakasnjenja. Znas li je li na verziji 4.2 defaultni browser Chrome?
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Nexus - Rasprava
Jesi na stock verziji ili imas neki ROM gore? Ja sam na stocku i prezadovoljan sam. Svaki telefon sam do sad rootao, ali s ovim nema potrebe, sve savrseno radi. Samo sam otkljucao bootloader i stavio gore takju verziju da mogu dobivati updateove direktno od Googlea, a ne cekati da mi update da Samsung i to sa par tjedana zakasnjenja. Znas li je li na verziji 4.2 defaultni browser Chrome ili ce biti instaliran stock browser i uz njega Chrome?
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Da na stocku sam, sve bas ultra stock, ma nije da mi se zuri nesto za update, kad radi sve ko san, a to i zelim, da sve stalno radi savrseno.

 

Jedino Nexus i Galaxy S3 stalno rade savrseno i maksimalno fluidno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Nexus - Rasprava

Zna li neko kako stavit na unlocker jos stvari osim google voica, kamere i otkljucavanja?

 

I kupujem slusalice za taj mob, pa ako neko prodaje...

Mrzim kada ležim na plaži i pojede me dinosaur.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice