Samsung Galaxy Note 9

poruka: 909
|
čitano: 223.488
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Dinkorac kaže...
Bok,
Razmisljam o kupnji Note 9, dugo vremena nisam koristio Android mob a jos manje Samsung.
Ispada da Samsung jos uvijek nije slozio mob bez lag-a...
Ukoliko sam sve dobro shvatio najmudrije bi bilo posuditi Note 9 pa isprobat tjedan dana...

Utvaram si da kao netko tko je imao Note gadget, mogu ti odgovoriti nešto po tvom pitanju. 

 

Meni je Note kao komad gadgeta bio početak i kraj priče. U koliko sam se situacija zatekao kada mi je S-Pen stvarno dobro došao, nemali broj puta. Još da su "u Hrvatskoj" tada imali nešto bolju podršku sa periferijom, mogao bih im oprostiti ono što je mene žuljalo! 

 

Mene je žuljalo nedosljednost u konstanti urednog nadograđivanja software-a, i samo to 

 

Kada se sastavi "društvo" od Note gadgeta, smartwatch-a, bezžičnih slušalica i S-Pen olovčice, kombinacije i mogućnosti koje se pružaju su skorom nemjerljive. 

Uvjeren sam, moje skromno subjektivno razmišljanje je da lag stvaraju loše aplikacije, osobni dojam, ali ako imaš neki normalan broj stvarno odličnih i prije svega tebi korisnih aplikacija, nebi trebalo biti nikakvog lag-a za uočiti! 

ATJ Lučko
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 9
Ja sam trenutno na S9+, prije njega imao S9 i Pixel 2 XL. Takoder sam imao i Note 8. Vidim usporedbe njega sa Pixel 2 XL. Meni je N8 bio bolji All Around uredaj od Pixela, a kamoli tek S9+.

Sto se tice samog Note 9, dosada je S9+ bio najbolji All Around Android, Note 9 uzima to mjesto.

Tko ima novaca na bacanje jasno je koji mu je logican izbor.

Naravno kolegi Ocean se jednostavno Samsung ne svida.. i to je sasvim okej, ukus je ukus. Tako se ni meni Huawei ne svida ama bas niti malo. Ali kad stavimo sve stavi na papir i pogledamo objektivno, N9/S9+ su najbolji All Arounderi
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Meni se jako svida, zeni sam kupio s8 i sad sam ja na redu.  Mobitel mi je vrh isto kao i note 8 kojeg sam zamalo kupio.  Cekam 9 mjesec da vidim sto ce apple izbaciti posto sam ios korisnik godinama ali ovaj note 9 me jako privlaci.  Svida mi se sto su se potrudili da napokon naprave bateriju koja dobro drzi, naravno ne pricam iz iskustva nego sam malo gledao po youtubeu i vidim da dere i p20pro a on je u skoro svim testovima najizdrzljiviji.  Ali naravno sve to ima svoju cijenu i ako ga namjeravam uzeti sad to cu morati papreno i platiti.

PSN:Tomislav025
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Danas sam u SD pogledao Note 9, ne bih rekao da je to lag free mob., cak suprotno svako malo je trznuo vise ili manje...
Tipican Samsung, iako, priznam da sam se nadao da nije tako...
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9

To je preproduction primjerak sa nedovršenim softverom koji je samo za prikaz ovako u poslovnici. Po tome se baš i ne može suditi mob

Hearthstone: Maks0806#2960
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Kada ga kupim onda je sve gotovo i nema povratka :-)
Nadam se da si u pravu....
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Svi mobiteli trznu, manje ili više. iPhone X trzne kod UI animacija, moj Pixel trzne kad rotiram u landscape YouTube... Pitanje je koliko imaš tolerancije. :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
I ja sam primijetio trzanje dok sam se igrao sa Note u SD. Uredjaj koji sam isprobavao imao je 3 aplikacije u pozadini. Trenutno koristim Iphone i trzanje nije vidljivo u toj mjeri. Ne mislim da je Iphone neka sreca ali cinjenica je da najcesce radi fluidno...
Iskoristiti cu mogucnost posudbe Note uredjaja da budem siguran. Posudbe kod Apple nema :-)
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Zanima me je li za note9 potrebna dex stanica kao kod dosadašnjih modela, ili ga je moguće povezati običnim kablom tipa usb C na HDMI. Tj. ima li on Dex u sebi?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Koliko se sjecam prezentacije mislim da mu vise DEX ne teba.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Dinkorac kaže...
I ja sam primijetio trzanje dok sam se igrao sa Note u SD. Uredjaj koji sam isprobavao imao je 3 aplikacije u pozadini. Trenutno koristim Iphone i trzanje nije vidljivo u toj mjeri. Ne mislim da je Iphone neka sreca ali cinjenica je da najcesce radi fluidno...
Iskoristiti cu mogucnost posudbe Note uredjaja da budem siguran. Posudbe kod Apple nema :-)

 

Taj Note 9 što vi gledate u SD-u jednostavno nije mjerodavan, prvi demo uređaji imaju neki pra-beta SW koji nije ni blizu ispoliran. Sjećam se da je bila identična situacija u Note 8, ja sam ga gledao također u SD-u dok je izašao i štekalo je sve, od prebacivanja aplikacija, YT je bio koma. Dok sam kupio uređaj radilo je sve ko podmazano...

 

Note 8 je imao day 1 patch u kojem je bilo od raznih SW optimizacija pa do poboljšanja performansi kamere, ne sumnjam da će isto biti i sa Note 9.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ne treba mu DeX adapter vise. Samo usbc na hdmi i to je to.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Baš treba samsungov ili je dobar i neki kineski ili jos bolje adapter sa više portova?
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Mislim da bi trebao bilo koji.

Jucer mi je bio prodajni predstavnik iz Samsunga za Note9 u ducanu. Jos bolje izgleda uzivo cak mi se i S pen svidio.

Kaze da ga zadnjih par dana koristi privatno kao primarni mob i da uglavnom ide u krevet sa cca. 20tak% baterije.
14 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Ja sam ga probao prekjučer i razlika naspram mog S5 je wow. Kupujem uskoro. Primarno sam htio vidjeti kako mi leži u ruci i kako mi je koristiti ga, ali i vidjeti boje uživo i plava mi je jako lijepa, tako da vjerojatno uzimam nju.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
siljo90 kaže...
Mislim da bi trebao bilo koji.

Jucer mi je bio prodajni predstavnik iz Samsunga za Note9 u ducanu. Jos bolje izgleda uzivo cak mi se i S pen svidio.

Kaze da ga zadnjih par dana koristi privatno kao primarni mob i da uglavnom ide u krevet sa cca. 20tak% baterije.

Ja imam Pixel 2 XL....

Skinuo ga jutros s punjača...gledam sad bateriju 43%...sot-a imam 4:10min. 2 e-maila, whats app,Facebook,Instagram, Chrome, 4G konstantno, pozivi...,AOD.

 

Baterija po meni fenomenalna.1 dan izdrži bez beda.

 

Prošli put mi je ostalo 3% baterije i imao sam oko 7:23h Sot-a.

Od 3% do 90% se napunio za 1h vremena i onda sam ga skinuo s punjača.

 

Tako da po meni ova Note baterija nije ništa posebno da bi se trebao divit. Da je frajer imao sad još 50-60% baterije rekao bi jebeno...a ovih 20% je za Samsung vrh ali za ostale ništa posebno.

 

13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 9
Tesko je usporedivati dva SOT-a direktno kod dvije razlicite osobe. Ja sa istim Pixelom kao ti nema sanse da dobijem takav rezultat. Nacini koristenja puno variraju od korisnika do korisnika, ali uvjeren sam da Pixel unatoc manjoj bateriji i dalje ima bolju autonomiju
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
@Marko, točno. Ja sam na Pixelu izvlačio oko 4-5 SOT i jedva mi je izgurao dan. Na poslu imam katastrofalan LTE tako da je taj rezultat čak i dobar. Dodaj tome i sat, dva HQ Deezer stream, skroz ok. Ali ono što je velika razlika između Pixela i S9+ a isto tako vrijedi i za Note je kvaliteta i razina svjetline zaslona koja je naravno na strani Samsunga. Uvijek bi žrtvovao određenu dozu autonomije da oči ne trpe.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Jel ga dobio tko iz prednarudzbe?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...
ocean77 kaže...
maks0806 kaže...

Samo ta baterija je razlog zašto bih ga uzimao naspram Note 8 koji iscuri u pola dana... To nije mob za value huntera, to je mob za nekoga tko želi apsolutni hi end sa gomilom funkcija. S pen je skroz nova brija, izdali su SDK za developere tko zna što će biti s tim. Ne možeš izazvati revoluciju danas u svijetu smartfona, ali da je napredak na sve dosad, stvarno je

 

 

Ja bas mislim da je sada savrseno vrijeme za uzeti Note 8 ...cijenom je dosao na 3???? Kn, a realno nudi sve sto i Note 9 uz poneku sitnicu manje...a baterija, kome je uopce ona vise vazna uz ovako brza punjenja kakva danas imamo, sveprisutne power bank-ove...naravno da je super ako traje dulje, ali ne zivimo u šumi bez prikljucka na struju.

 

 Slažem se (njuškalo)...što je najsmiješnij na pretplati kod T-coma je ista cijena Note 8 i Note 9.

ocean77 kaže...
R36 kaže...

Što je interesantno., čak i nije skup na T-com pretplatu Odmah 0kn + 140kn 36mj ako bi tko tako uzimao.

U12+ je 130kn 36mj. 

 

A Tele 2 traži 1999kn odmah + ostalo na rate - nisu normalni.

 

Tko je tu lud. Ovi iz HTC su na nekim drogama zadnji 4-5 godina

 

 

 

Nisam gledao ponude, ali znam da TELE 2 ima flat internet pa je mozda to u pitanju.

Ovih 0 Kn u T-Com vjerojatno ima odredjeni broj GB na mjesecnoj bazi.

 Tele 2 neograničen internet je katastrofa. Ekipa se buni i kod mobilnog i kod pokučnog. Ima tema o tome.

 

Tele 2 ima loš internet da bi ja mjenjao bonbon koji mi nudi za 120kn 20GB neta + sve neograničeno, i što ne potrošiš se prebacuje u sljedeći mjesec. Jedan mjesec sam malo gfušta tako da svaki mj imam oko 35GB neta...

pa iskreno note 8 vs 9,ipak

poz društvo.posebno gospodi  kao što je re.pa ga molim bez suvišni komentara.pa ovako da se nadovezem na temu.ovako sto se tice nota 8 vs nota 9 niste u pravu.ovako ja sam svoj not 8 prodao prije tijedan za 4500kn iskreno.pa sam narucio putem web od t coma nota 9.jedino mi zao sto sam imao i not 4 koji sam prodao,umjesto da sam cekao pa bih prošao za 1500kn jeftinije,ali nebitno.not 9 mi je jucer stigao rekli su da nije dual ali kada sam ga otvorio i pogledao a ono dual.što mi i odgovara.mogu reci za nota9 malo je veci od not 8,malo je rubusniji u samom drzanju mi je puno bolji od 8,znaci cameru su malo pojacali i dodali neke stvari uglavnom puno bolje radi od 8, brzi je,i brzi je.brzo i bolje otvara internet stranice, jaca baterija i to je ok. i mogu reci dosta se brzo napuni iskreno i olovka ima puno vise mogucnosti,kao camera i cijeli uredaj i naravno procesor koji je jaci od 8, kao i graficka kartica. tako da je not 9, iskreno dobar. tu je i memorija koja je od128 gb +cartica od 500gb.jedino bih volio da je verzija onaj od 8gb roma.i da je uređaj još veci.ali što se tice camere tu je još uvjek huawe p20 pro koji tuce sve s svojom mocnom camerom.htio sam uzeti njega ali ne volim male uređaje da je velicine nota vjerovatno bih uzel njega.eto toliko od mene poz.. 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9

Mozak mi se iskrivio dok sam čitao tvoj tekst. Ako si pisao na Noteu 9, u krajnju ruku si ostavio lošu reklamu za njegovu tipkovnicu 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

U prošli četvrtak sam i ja malo čačkao po Notu 9, i mogu kazati da je na mene ostavio sasvim pozitivan dojam 

Model je bio crne boje sa crnim S-Pen-om, gdje nisam uspio provjeriti sve njegove mogućnosti obzirom ih tek bi trebalo podešavati, da ne spominjem postaviti account na Guugle Store-u. 

Makar je u minimalnom širi i niži od Note 8, znakovito je teži, i to barem meni sasvim dobro odgovara u ruci, ali kada bi barem bio još koji milimetar širi, bila bi forma "A4" u potpunom zadovoljena 

Moj skromni subjektivan dojam, curved screen mi nikako ne leži, i iskreno se nadam da će se u skoroj budućnosti vrtatiti flat screen verzijama, tako da je to jedini koliko toliko objektivan nedostatak. 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Off topic... Stvarno je ekipa uspješna u prodaji. Kad čujem da se prodao polovni N8 za 4.500... To je trenutno cijena novog zapakiranog koliko sam vidio.

Što se tiče brzine Note9 ne sumnjam da su doradili software i da je bolje optimiziran od S9, ali hvalospjeve koje uglavnom čitamo na netu su namijenjeni SD verziji. Treba biti oprezan i pričekati recenziju za exynos verziju.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Sil kaže...
Off topic... Stvarno je ekipa uspješna u prodaji. Kad čujem da se prodao polovni N8 za 4.500... To je trenutno cijena novog zapakiranog koliko sam vidio.

Što se tiče brzine Note9 ne sumnjam da su doradili software i da je bolje optimiziran od S9, ali hvalospjeve koje uglavnom čitamo na netu su namijenjeni SD verziji. Treba biti oprezan i pričekati recenziju za exynos verziju.

 ne znam ja šta i gdje si vidjeo.znam samo da svatko ima svoju cijenu.ovaj novi zapakirani na crnom tržištu kod nas je 4500kn,a otkupljen je za 3500kn.a ono što sam ja vidjeo u trgovinama kod nas i zapakirani nigdje ga još nema ispod 5200kn jer je još na cijeni..a not9 je tek dosao.😉

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Nisam te baš razumio, ali nije ni bitno. Uživaj u Note 9.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Sil kaže...
Nisam te baš razumio, ali nije ni bitno. Uživaj u Note 9.

 vidim da me ne razumješ ja kazem da je not 8 kod nas na trzistu, ali crnom znaci kod svercera 4500kn,ali ga otkupe od ljudi za 3500kn,a prodaju za 4500kn.A u trgovini ga ni dan danas ne mozes kupiti novoga ispod 5200kn.pa ni na webu iskreno..

ja sam svoga prodao za 4500kn jer sam toliko trazio.  covjek je dao sto je po mome normalno.pa jedino drogerasi pijanci i oni kojima je hica ce ga prodati za 1000kn ili 2000.a takvih pacijenata ima kod nas boli glava...Tako da uzivam u svom notu 9 jer je bolji i jaci od nota8,brzi itd.

volio bih samo da je verzija od 8gb,ali to kod nas i na nasem trzistu vjerovatno nece stic..ali sam zadovoljan s ovim....jer je stvarno kralj kako kazu.....

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Sil kaže...
Što se tiče brzine Note9 ne sumnjam da su doradili software i da je bolje optimiziran od S9, ali hvalospjeve koje uglavnom čitamo na netu su namijenjeni SD verziji. Treba biti oprezan i pričekati recenziju za exynos verziju.

 

Upravo tako, YT je pun recenzija SD verzije, ono što me zanima je Exynos...

16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Exynos se biti jos bolji i stedljiviji kao i na S9 modelima...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
4mal kaže...

Exynos se biti jos bolji i stedljiviji kao i na S9 modelima...

Jeli se zezas ili? Stedljiviji? Za S9, pa cak i Plus model, treba ti doslovno akumulator ako oces dan izdrzati. Pricam o Exynos modelu

16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

ovisi kak koristis ja dobim all on 4.5 sata SOT-a to je meni ok 

lako uzest sa sobom kabel i ljepo si napunis ako zafali 

 

uostalom snap se vise grije pokreni bench neki i svakim loopom istog ce ti manje davat score od E-a...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice