Samsung Galaxy Note 9

poruka: 909
|
čitano: 222.021
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Koristim ga točno tjedna  dana i telefon me jednostavno oduševio...

btw prešao sam sa iPhonea X

Ja u ovih tjedan dana kolko ga imam  niti u jednom trenutku nisam primijetio nikakav lag, niti u internet pregledniku niti u samom radu telefona.

Telefon radi vrhunski, prijašnje Samsungove telefone sam uvijek prvo "testirao" na Njuškalu jer tamo je svaki do sad zna štucati, zadnji S9+

S Pen je predobra i korisna stvarčica 

Kamera po danu mi je malo čudna u odnosh  na iPhone X, posebno kada se izravno usporedi isti kadar...da se razumijemo to je traženje "dlake u jajetu"

noću je situacija obratna i tu mi je Samsung daleko bolji 

baterija je priča za sebe...redoviti na kraju dana ostane uglavnom preko 25% kapaciteta baterije

ekran ne treba uopće komentirati :-)

U jednom trenutku mi je radilo 34 app u pozadini, a da telefon nije pokazao niti malo umora...

Po meni jedini ozboljan minus je sama veličina telefona koja zahtijeva vremena da se čovjek navikne na takav mob

Sve u svemu najbolji android kojeg sam do sad koristio

iPhone X 
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 0:33 (drazen991).
 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Takodje uzeo i nema sta sve radi fino.

Prioritet mi je dex i maltene imam laptop koji stane u dzep :)

BT mis i tastatura su vec tu, danas sutra planiram i jedan manji portabl monitor da vidim koji ide uz ovo tako da iamm i kad sam fiksan a u nedostatku hdmi TVa ai i kada sam na nogama direkt preko telefona. veci ekran i olovka defintivno pomazu u odnosu na s6 edge koji sam imao do juce i nij ebas bilo prektivcnno raditi remote screen konekciju na comp.

Jos samo razmisljam da li pored usb-c to hdmi kabla koji sam uzeo sa tel da dodam i dex pad ili station za prilike gdje sam vise stacionaran.... u glavnom prije svega mijenja mi laptop za ovo sto meni treba.

 

E sad jedna stavka je da mi nocne slike i video i nisu bas... reicmo gledao sam ovaj video sto je neko postovao gore u diznilendu i recimo slike mi nisu bas ni blizu njegovih nocnih a video takodje.

Pa rekoh da sikoristim priliku da pitam da li ima nekih fazona kojih nisam svjestan ili.....

 

A sto se velicine tice.. brzo sam se navikao, sad uzmem s6 i kao da nabadam na igrackicu  :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
mirkoj kaže...

Takodje uzeo i nema sta sve radi fino.

Prioritet mi je dex i maltene imam laptop koji stane u dzep :)

BT mis i tastatura su vec tu, danas sutra planiram i jedan manji portabl monitor da vidim koji ide uz ovo tako da iamm i kad sam fiksan a u nedostatku hdmi TVa ai i kada sam na nogama direkt preko telefona. veci ekran i olovka defintivno pomazu u odnosu na s6 edge koji sam imao do juce i nij ebas bilo prektivcnno raditi remote screen konekciju na comp.

Jos samo razmisljam da li pored usb-c to hdmi kabla koji sam uzeo sa tel da dodam i dex pad ili station za prilike gdje sam vise stacionaran.... u glavnom prije svega mijenja mi laptop za ovo sto meni treba.

 

E sad jedna stavka je da mi nocne slike i video i nisu bas... reicmo gledao sam ovaj video sto je neko postovao gore u diznilendu i recimo slike mi nisu bas ni blizu njegovih nocnih a video takodje.

Pa rekoh da sikoristim priliku da pitam da li ima nekih fazona kojih nisam svjestan ili.....

 

A sto se velicine tice.. brzo sam se navikao, sad uzmem s6 i kao da nabadam na igrackicu  :)

 

Necu nista tvrditi jer ne znam, ali nekada je bilo razlika izmedju US i EU Samsunga sto se tice kamera kao sto i sada stavljaju razlicite procesore.

Nekada je veliki dio Samsungovih top modela na americkom trzistu dolazio sa Sony IMX senzorima slike, a na EU trzistu su zavrsavali oni sa Samsungovim senzorima.

Obzirom da sam izgubio pomalo interes za Samsung nisam ovo pratio...ako i dalje to rade, a uz sve to ide i drugaciji procesor (Snapdragon) moguce da ima nekim manjih razlika u procesiranju slike...opet ponavljam, nisam vidio ni tvoje uzorke niti usporedbu sa nekim US modelom i moguce da je to samo tvoj subjektivni dojam i da razlika uopce nema.

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Pozdrav, da li znate nekoga mozda tko ima Note 9 i zeli preci na iPhone X. Ja ne mogu vjerovati da uredaj od 1000 eura ne moze razdvojiti zvuk. Dodje mi da ga bacim u zid. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Koji uređaj ne može razdvojiti zvuk? Nadam se da nisu i na Note napravili istu stvar kao na S seriji - da se notifikacije reproduciraju samo na donjem zvučnika.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
helix24 kaže...

Pozdrav, da li znate nekoga mozda tko ima Note 9 i zeli preci na iPhone X. Ja ne mogu vjerovati da uredaj od 1000 eura ne moze razdvojiti zvuk. Dodje mi da ga bacim u zid. 

Nisam shvatio dobro, u kojem je gadgetu problem kolega ?!?! 

ATJ Lučko
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Ovako imam iPhone X, pa zelim promjeniti za Note 9. Nije mi shvatljivo da uredaj od od 8000 kn ne moze razdovojiti zvuk. Koristis npr.discord i neku igru nema sanse da cujes u igri sta se desava. I tako ima bezbroj situacija. Pokusao sam sa jailbrekom ali nema pomoci. Kod drugog uredaja S9+, u samom sistemu ima da namjestis za svaku aplikqciju koji nivo glasnoce zelis kad ih koristis u istom vremenu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Ako im aneko voljan da baci koju sliku slikanu u low light situaciji, rado bi bacio pogled da vidim jesam li ja lud ili...

na stranu to sa chipovima ne smije biti tolika razlika jer je to tonda totalno drugi proizvod, lazno reklamiranje i garant bi kad ta fasovali negdje u eu...

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
mirkoj kaže...

Ako im aneko voljan da baci koju sliku slikanu u low light situaciji, rado bi bacio pogled da vidim jesam li ja lud ili...

na stranu to sa chipovima ne smije biti tolika razlika jer je to tonda totalno drugi proizvod, lazno reklamiranje i garant bi kad ta fasovali negdje u eu...

S6 je imao taj problem gdje je Sony chip imao bolje fotke. Nakon njega S7/S8/S9 i N8/N9 imaju takoder razlicite chipove ali razlike u slikama NEMA.

12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

znaci sve ove fine ciste nocne slike sto prikazuju okolo su zajebancija? jer ja sve sto sam do sad probao od sumraka do tammnijih sv eje puno noisa :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
mirkoj kaže...

znaci sve ove fine ciste nocne slike sto prikazuju okolo su zajebancija? jer ja sve sto sam do sad probao od sumraka do tammnijih sv eje puno noisa :)

Nemam N9 pa neznam, ali imam S9+ i nemam taj problem, dapace volio bi da ima vise suma a manje algoritma za peglanje istog. Nocne fotke su medu najboljima u klasi

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9

onda ja ne radim nesto dobro ili...

probao sam i auto i pro sa raznim settingsima, sa i bez scene detection i razlicite rezolucije ali sve se svodi na isto.

Evo recimo par primjera...

ne trolam nsita ozbiljno me zanima kako da dobijem upotrebljive slike

 

edit:evo i primjer u dve rezolucije, prilicno svijetla slika, jeste oblacno ali fino difuzno svjetlo pored prozora i iskreno nisam bas najsretniji kako izgleda.

prilicno mrljavo djeluje

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 9:15 (mirkoj).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Po ovome koliko mi je jucer baterija trajala, mob je show.

Pola vremena wifi, pola 4g, 10h SOTa. Totalno neocekivano.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Evo jos jedan test. ili sam ja lud ili sta. prilicno osvjetljeno sve fokusirano ali sve mi izgleda kao da ja sa ogromnom JPG kompresijom ili sta li.

Nesto mi tu ne stima bas...

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
mirkoj kaže...

Evo jos jedan test. ili sam ja lud ili sta. prilicno osvjetljeno sve fokusirano ali sve mi izgleda kao da ja sa ogromnom JPG kompresijom ili sta li.

Nesto mi tu ne stima bas...

 Nemoj tu na forum uploadat slike, pokvari kvalitetu još više, stavi na imgur ili tak nešto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 15:23 (Avensac).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9

nista nije pokvario takva je identicna.

 

https://www.dropbox.com/s/gw294opepdwxxna/20180902_141215.jpg?dl=0

 

kao da je ogromna jpg kompresija ili nesto pa pogubi sve moguce detalje.

mada koliko sam vidio ni sa dng tj raw u pro opciji nisam nista bolje dobio

 

ima li iko da moze napraviti fotku sa istim pa da vidim sta se desava majku mu :)

 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 16:07 (mirkoj).
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

malo se igram sa pro postavkama, uglavnom iso na 50 oa stimaj ostalo daje najbolje rezultate do sada ali idalje.. zar nemoniko drugi ovde telefon da okaci kakvu fotku da vidim stanje?

jesam li samo ja nesposoban ili ni drugi nisu bas zadovoljni rezultatiam ali kad das 1000 eura za tel tesko je priznati da nije bas ... :)))

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Meni tu isto nešto ne štima, ovaj slonić ti je ispao kao da je pastelni.

 

A ove prve 3 fotke sa tortom su abnormalno čudne/loše.

 

Da li koristiš digitalni zoom i/ili AI u fotiću?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
mirkoj kaže...

nista nije pokvario takva je identicna.

 

https://www.dropbox.com/s/gw294opepdwxxna/20180902_141215.jpg?dl=0

 

kao da je ogromna jpg kompresija ili nesto pa pogubi sve moguce detalje.

mada koliko sam vidio ni sa dng tj raw u pro opciji nisam nista bolje dobio

 

ima li iko da moze napraviti fotku sa istim pa da vidim sta se desava majku mu :)

 

 

 

 

Ovdje si koliko vidim koristio portretni nacin i kod slabijeg osvjetljenja cak mislim da ne koristi tele lecu vec standardnu kojom digitalno zumira u kombinaciji sa slabijim svjetlom i malim senzorom mobitela to je meni normalno.

Koliko vidim prisutan je i Samsungov agresivni noise reduction tako da se ja ovome ne cudim.

Vani na dnevnom svjetlu ce to biti neusporedivo bolje, a za ovakve uvjete losijeg osvjetljenja izbjegavaj portretni nacin i tele (x2) jer ce ti ionako prebaciti na standardnu sa digitalnim zoom-om.

 

Na onim fotkama iznad sto si stavio vidim da slikas u 16:9 i tu isto trebas znati da u tom modu ne koristi punu rezoluciju od 12MP koja je dostupna samo na 4:3...tako da si u startu i te slike degradirao...treba li uopce spominjati koliko ih BUG forum dodatno ruinira.

Znaci prebaci na 4:3 za pocetak i postavi slike na flickr jer tamo vidimo i exif svake fotke pa ne moramo ovako nagadjati kao sada.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 19:05 (ocean77).
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

hvala konacno na konkretnim koracima :)

scene optimisation ugasen, vratio sam na 12MP (mada nisam vidio neku razliku u poredjenju sa 9MP na 16:9 formatu koji je daleko prakticinij za gledanje na TV i sl.

gdje se uopste pali./ gasi portrait mode? nisam to nigdje vidio.

testirao sam sa auto i mmalo kasnije ekspreminetisao i sa pro, uspio sam malo bolje izvuci ali opet..

gdje je taj portait mode i noise reduction?? gdje se gase

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Portrait mode ti pise negdje kada pokrenes kameru, a noise reduction mozes "ugasiti" samo ako koristis neku alternativnu app poput Open Camera ili gCam.😁
Mislim sve ovo je cjepidlacenje i vecini ljudi se svidjaju fotke koje daje Samsungova defaultna app, a ja recimo vise volim "grain" na fotki koji je normalan šum senzora i to je na Pixelima recimo prisutno ili na Nokia Lumia 1020 koja ima isto izrazen taj grain i fotke su pune tih finih detalja koje Samsung SW ispegla.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

nije problem toliko grain koliko taj painterly izgled, gdje se svi detalji isperu.

nevidim ja nigdje portraiit mode da j*** rak raka

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
mirkoj kaže...

nije problem toliko grain koliko taj painterly izgled, gdje se svi detalji isperu.

nevidim ja nigdje portraiit mode da j*** rak raka

Painterly izgled je bas ono sto ti on govori, visak noise reductiona (algoritma za uklanjanje suma). Ja osobno nikad nisam bio ljubitelj toga kod Samsunga pa sam bas zato rootao i ubacio Zero Camera mod u svaki Samsung koji sam imao. Sto se tice portret moda, to je takozvani "Live focus" kod Samsunga, mora ga biti u meniju kamere.

12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

a pa ima live focus kao zaseban mode ali nisam to ni palio, uglavnom testirao na auto i sad maolo na pro.

uspio sam navuci relativno fine slike igrajuci se sa pro, drizm iso na 50 i stimam ostalo.

sad vec ima malo smisla, moracu i ove stoale kao onog slona probati opet kadodem kod punice hehe.

uglavnom auto mode se nije abs nesto pokazao mada je on najprakticniji za ovako brzo neko okidanje ali kvalitet bas i nije se pokazao.

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Evo par slika od mene...sve je slikano na automatskom modu

 

https://postimg.cc/gallery/1qz1v55da/

iPhone X 
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
drazen991 kaže...

Evo par slika od mene...sve je slikano na automatskom modu

 

https://postimg.cc/gallery/1qz1v55da/

 Ne znam kod mene je to puno bolje po automatskom modulu mislim da ti ruke nisu bas mirne kad slikas......

8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Jel se može namjestiti da se preko S-Pena daljinski skrolaju stranice gore, dolje? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

da li zna neko da li bi se za dex mode mogli koristit i ovi portable monitori, imaju usb-c ulaz pa umejsto adaptera usb-c an hdmi da se samo spoji direkt usb-c an usb-c od monitora?

napr ovako neki monitor:

 

 

ovde ide sa laptopa ali..

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
U zadnja dva dana sam nazvao poprilican broj poslovnica Tele2 jer želim kupiti mob na licu mjesta (webshop i Overseas varijanta ne dolaze u obzir), ali nitko pojma nema kada ce stici...Jel imamo nekoga tu iz Tele2 da mi šapne na PP taj info? :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Purger155 kaže...
U zadnja dva dana sam nazvao poprilican broj poslovnica Tele2 jer želim kupiti mob na licu mjesta (webshop i Overseas varijanta ne dolaze u obzir), ali nitko pojma nema kada ce stici...Jel imamo nekoga tu iz Tele2 da mi šapne na PP taj info? :)

 

Bio jucer u Vipu, oni ih imaju masu pa sam bas zamolio da mi izvade Note 8 i 9 posto bi isao na jedno od njih dvoje.

Na prvu, potpuno identicni mobiteli.

Cak brijem da cu uzeti 8cu jer razlika od preko 1000 kn mi je previse s obzirom da su razlike zanemarive.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice