Samsung Galaxy Note 9

poruka: 909
|
čitano: 223.817
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
ja sam na vipovom firmwareu i uredno mi radi volte od prvog dana, u biti od dana kada sam ukljucio volte uslugu
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Zeppelin kaže...
ja sam na vipovom firmwareu i uredno mi radi volte od prvog dana, u biti od dana kada sam ukljucio volte uslugu

 Aj super što imaš Note 9 s vip-om.

 

Aj mi molim te provjeri jer tebi sve isto kao kod mene na slici (plavom crtom zaokruzeno)?

 

Skuzio sam da mi ne piše VoLTE pored signala kao kod UAE softwarea, ali mi piše pored poziva HD kad zovem, tako da pretpostavljam da je to VoLTE. Na kraju krajeva mogu surfat prilikom razgovora tako da mislim da je uključen VoLTE

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
razlikuje se ovaj dio pod davatelj usluga

od kuda si skinuo fw?

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Zeppelin kaže...
razlikuje se ovaj dio pod davatelj usluga

od kuda si skinuo fw?

 Ma sa sammobilea. Uvijek tamo skidam.

 

SM-N960F i izabrao Croatia (VIP)i zadnja koji je izašao...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 8:54 (R36).
5 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy Note 9

gdje je najpovoljniji ovaj uređaj NOTE 9

 

ništa preplate i ugovori. samo uređaj  6/128, 

možda i 8/512 ali mislim da su oni rijetkost.

je li sada pravo vrijeme za kupnju ili će još padati cijena ?

da li se isplati u odnosu na NOTE 8, ako je razlika 130 eura ?

 

Hvala svima na savjetima i mišljenjima

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Svakako se isplati u odnosu na Note 8 jer ima daleko bolju bateriju.
Mislim da je vec sada cijena dovoljno pala da se za ove novce svakako isplati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Ja sam nedavno uzeo 9tku, doduse na pretplatu (njemacka) no nebitno. S mobom sa zadovoljan, baterija je do jaja, spen rula, ekran mrak.. jedino nekako nisam zadovoljan sa kamerom.. sta ja znam, napravio sam par fotki i nisam zadovoljan kvalitetom. Predhodno sam imao s6 i nekako mislim da je pravio bolje fotke nego note, jel to moguce?!

 

Morao bih usporedit sajd baj sajd oba moba da vidim, ali nesto tu ne stima. Bas malo prije uslikao nesto ispred tv-a ovo ono i nisam se odusevio fotkom. Prije sam znao sa s6 slikati tako neke sitnice bas na istom mjestu kao isad bla bla i fotke su mi bile nekako vise smuti, cisce itd.

 

Stas vi kazete koji imate 9tku, kakva su vasa iskustva sa kamerom, tocnije fotkama jer video jos nisam niti isprobao?!

 

 

 

 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy Note 9

u sancta domenici je jači model note 9 sa 8 gb ram i 512 gb 

snižena cijena za 1.000 kn do 25.03. i sad je 7.300 hrvatskih kuna

i može se platit na 36 rata po 200 kn mjesečno

 

taj mobitel je za najmanje 3 godine dovoljan, ako ne i 4

bez obzira na poplavu novih modela.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Prodajem svoj N9 512/8 GB verziju. Pogledati pod oglase.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Dudu kaže...

Ja sam nedavno uzeo 9tku, doduse na pretplatu (njemacka) no nebitno. S mobom sa zadovoljan, baterija je do jaja, spen rula, ekran mrak.. jedino nekako nisam zadovoljan sa kamerom.. sta ja znam, napravio sam par fotki i nisam zadovoljan kvalitetom. Predhodno sam imao s6 i nekako mislim da je pravio bolje fotke nego note, jel to moguce?!

 

Morao bih usporedit sajd baj sajd oba moba da vidim, ali nesto tu ne stima. Bas malo prije uslikao nesto ispred tv-a ovo ono i nisam se odusevio fotkom. Prije sam znao sa s6 slikati tako neke sitnice bas na istom mjestu kao isad bla bla i fotke su mi bile nekako vise smuti, cisce itd.

 

Stas vi kazete koji imate 9tku, kakva su vasa iskustva sa kamerom, tocnije fotkama jer video jos nisam niti isprobao?!

 

 

 

 

 Isto tako, kamera je oke ako je puno svijetla, ako nije onda je sasvim prosjecna.

video je loš i na suncu i u mračnom jer neznam što se s bojama dešava, ili su prenaglašene ili su isprane.

cura ima ajfon 7 i koliko god bi joj htio nabit na nos svoj note 9 njezine slike mnogo bolje u apsolutno svim uvjetima 

 

 

EDIT: da se razumijemo govorim o slikanju na automatskim postavkama, kada se prebaci na pro mod i slika u raw formatu, i nakon tog se slika uredi na kompu onda je to druga priča, tu se vidi da je sama kamera odlična ali samsungov software ne zna izvuci dobru sliku iz nje

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 9:41 (Zeppelin).
5 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy Note 9

ne bu loše pričekat N10, pa maznut 9

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Zeppelin kaže...
Dudu kaže...

Ja sam nedavno uzeo 9tku, doduse na pretplatu (njemacka) no nebitno. S mobom sa zadovoljan, baterija je do jaja, spen rula, ekran mrak.. jedino nekako nisam zadovoljan sa kamerom.. sta ja znam, napravio sam par fotki i nisam zadovoljan kvalitetom. Predhodno sam imao s6 i nekako mislim da je pravio bolje fotke nego note, jel to moguce?!

 

Morao bih usporedit sajd baj sajd oba moba da vidim, ali nesto tu ne stima. Bas malo prije uslikao nesto ispred tv-a ovo ono i nisam se odusevio fotkom. Prije sam znao sa s6 slikati tako neke sitnice bas na istom mjestu kao isad bla bla i fotke su mi bile nekako vise smuti, cisce itd.

 

Stas vi kazete koji imate 9tku, kakva su vasa iskustva sa kamerom, tocnije fotkama jer video jos nisam niti isprobao?!

 

 

 

 

 Isto tako, kamera je oke ako je puno svijetla, ako nije onda je sasvim prosjecna.

video je loš i na suncu i u mračnom jer neznam što se s bojama dešava, ili su prenaglašene ili su isprane.

cura ima ajfon 7 i koliko god bi joj htio nabit na nos svoj note 9 njezine slike mnogo bolje u apsolutno svim uvjetima 

 

 

EDIT: da se razumijemo govorim o slikanju na automatskim postavkama, kada se prebaci na pro mod i slika u raw formatu, i nakon tog se slika uredi na kompu onda je to druga priča, tu se vidi da je sama kamera odlična ali samsungov software ne zna izvuci dobru sliku iz nje

ajd ako nije problem da uslikate iste slike s oba pa uploadate negdje.. jer ovo ne vjerujem ni 0,0001%, video pogotovo gdje je note9 kralj

jedino je moguce ako na slici gledate nesto sto nitko ne gleda.. 

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Drugačije je posložen softver kod obrade. iPhone ima "humanije" slike iako možda tehnički nije bolji. ;) Kad sam uspoređivao primijetio sam da iPhone generalno ima više šuma nego Samsung ali to bude ok nekad. I ne znam objasniti baš najbolje ali fokus je nekako na predmetu dok kod Samsunga vidiš svaku travčicu u pozadini. Ne govorim o bokeh već općenito automatski. I za kraj, kamera lakše diše na iPhone. Nema trzanja kod prebacivanja modova ili nekih zastajkivanja. A video je uvijek bio odličan na iPhone. Znači, malo drugačiji pristup fotografiji i u konačnici imaš skoro dvije različite slike. Nije ni jedna nužno bolja. Zamisli da slikaš u RAW pa onda ideš obrađivati... iPhone drugačije to odradi nego Samsung.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

ma kuzim, netko je navikao na nesto, i ako to ne izgleda tocno tako odmah je lose, iako je mozda fotka u istom trenutku u deset aspekata bolja, ali taj dio ni ne vide niti primjecuju

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ja nemam zamjerke na Note 9 sto se kamere tice, pogotovo na video koji izgleda prekrasno u 4K.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Imam zamjerku na "fokus uživo" ili ti portretni način. Totalno nepraktično...Pixel 2 XL je to miljama bolje odrađivao. Jednostavno kod Note 9 kvalitetna portret dobiješ jako teško jer nikad ne zamuti kompletnu pozadinu...čini mi se da uvijek nešto visi.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Sa ovim se apsolutno ne slazem, Note 9 mi radi najbolji portretni nacin od svega sto sam do sada isprobao.
Rubovi su izuzetno precizni, dubina ili DOF nije jednolican vec ima lagani prijelaz od blizeg prema daljem dok je Pixel 2XL to odradjivao da se jasno vidjelo da je to fake SW bokeh.
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
ocean77 kaže...
Sa ovim se apsolutno ne slazem, Note 9 mi radi najbolji portretni nacin od svega sto sam do sada isprobao.
Rubovi su izuzetno precizni, dubina ili DOF nije jednolican vec ima lagani prijelaz od blizeg prema daljem dok je Pixel 2XL to odradjivao da se jasno vidjelo da je to fake SW bokeh.

U subotu u Maksimiru s ženom i djetetom. Ulovit kvalitetan portret djeteta - teško, pogotovo kad je mama drži...

 

Pixel 2XL je meni odrađivao kako spada.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 9:52 (R36).
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Slažem se sa kolegom, loš portret na noteu po meni. Pozdina preeksponirana i koristi kameru koja ima zoom. Pixel i bilo koji drugi gcam baziran portret puno bolji po meni.

Zato mi se sviđa s10e, koristi normalnu kameru za portret.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
thebatman kaže...

Slažem se sa kolegom, loš portret na noteu po meni. Pozdina preeksponirana i koristi kameru koja ima zoom. Pixel i bilo koji drugi gcam baziran portret puno bolji po meni.

Zato mi se sviđa s10e, koristi normalnu kameru za portret.

 Treba mi više vremena da ulovim dobar portret...a nekad nemaš vremena pogotovo s malo djecom, gdje oni za sekundu okrenu glavu i sl...

 

Napravio sam ja na kraju dobre protrete., čak je supruga dobila upit od kume koji ja to mob imam jer su joj slike odlične., ali opet ponavljam da treba više vremena.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ja zaista ne znam o cemu vi pisete.
Evo vam jedna fotka na kojoj sam koristio live focus odnosno portrait mode.
Obratite paznju prvo na detekciju rubova, zatim predmete po udaljenosti i na kraju kako je SW sve dobro odradio i detektirao koliko je sto udaljeno i odradio DOF...znaci imamo rub betona zajedno sa mackom u fokusu, zatim palmu i posudu malo izvan fokusa kao i mackin rep, u daljini jos jednu posudu za cvijece i na kraju zuti zid...obratite paznju kako nije jednolicno zamuceno sve vec selektivno prema udaljenosti.
Odgovorno tvrdim da je ovo najbolji mobitel za portret mode koji sam do sada koristio, a koristio sam svasta...Pixel je tu vrlo los jer ne radi DOF ovako stupnjevito.
Tko nije koristio prave aparate sa kvalitetnim prime objektivima velikog otvora blende ne zna o cemu ja pisem...ovako je to prema pravim zakonima optike i fizike i Note 9 to odradjuje najblize tome.

https://flic.kr/p/2dVhhHe

Ovo je vrlo zeznuta situacija za SW i unatoc tome ju je odradio dobro...fotke ljudi su mu naspram ovoga nista jer su puno jednostavnije.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...
thebatman kaže...

Slažem se sa kolegom, loš portret na noteu po meni. Pozdina preeksponirana i koristi kameru koja ima zoom. Pixel i bilo koji drugi gcam baziran portret puno bolji po meni.

Zato mi se sviđa s10e, koristi normalnu kameru za portret.

 Treba mi više vremena da ulovim dobar portret...a nekad nemaš vremena pogotovo s malo djecom, gdje oni za sekundu okrenu glavu i sl...

 

Napravio sam ja na kraju dobre protrete., čak je supruga dobila upit od kume koji ja to mob imam jer su joj slike odlične., ali opet ponavljam da treba više vremena.

 Ista situacija i kod mene. Kad ulovim portret, bude ok... Ali ako nemaš nekoga ispred kamere tko će strpljvo pozirati, teško je dobiti dobar portret koristeći live focus. Pri lošijem svjetlu je vrlo teško dobiti dobar live focus. Nije baš zabavno... Više frurstrirajuće. :)

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Stavite kao i ja neki konkretan primjer da vidimo sto je lose.
Meni savrseno odradjuje live focus...

Evo jos jedan moj primjer iz Beca...
konj i kocija u pokretu i opet je edge detection dobro pogodjen.

https://flic.kr/p/2cwbRNa
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
ocean77 kaže...
Stavite kao i ja neki konkretan primjer da vidimo sto je lose.
Meni savrseno odradjuje live focus...

Evo jos jedan moj primjer iz Beca...
konj i kocija u pokretu i opet je edge detection dobro pogodjen.

https://flic.kr/p/2cwbRNa

Žena i djete su mi na slikama tako da nema smisla. Nemam što lagat.

 

Odradi on dobro ali treba više truda i više vremena.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...
ocean77 kaže...
Stavite kao i ja neki konkretan primjer da vidimo sto je lose.
Meni savrseno odradjuje live focus...

Evo jos jedan moj primjer iz Beca...
konj i kocija u pokretu i opet je edge detection dobro pogodjen.

https://flic.kr/p/2cwbRNa

Žena i djete su mi na slikama tako da nema smisla. Nemam što lagat.

 

Odradi on dobro ali treba više truda i više vremena.

 

 

Pa zamuti lica...

 

Evo ja stavljam vec 4 primjer i dalje mi nije jasno o cemu vi pisete.

Ponovo obratite paznju na DOF (tko ne zna sto je neka prouci)...ljudi u daljini i objekti na jos vecoj daljini nisu jednako zamuceni kao kod nekih, pogovoto nekih sa jednom kamerom.

Edge detection je gotovo pa savrsen...obje slike su cisti point & shot, trud nula bodova.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/27r0y4

 

Ja vam stavljam konkretne primjere, a od vas samo cujem kako ne valja...imate EXIF i sve se vidi iz mojih slika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 13:35 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ne čuvam loše fotografije tako da ti nemam što pokazati. Ne žalimo se mi toliko na kvalitetu već na mali postotak uspješnih fotografija ako imaš klince koji ne mogu biti mirni dvije sekunde. I bez obzira na to, loše radi kad nema dovoljno svjetla. Vjerojatno ona priča da se telefoto ne koristi u tim uvjetima.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Sil kaže...
Ne čuvam loše fotografije tako da ti nemam što pokazati. Ne žalimo se mi toliko na kvalitetu već na mali postotak uspješnih fotografija ako imaš klince koji ne mogu biti mirni dvije sekunde. I bez obzira na to, loše radi kad nema dovoljno svjetla. Vjerojatno ona priča da se telefoto ne koristi u tim uvjetima.

Ista priča - ne čuvam loše fotografije nego ih odmah brišem. 

 

Slažem se s svim što si rekao...

 

Bit će prilike pa ću ih ubuduće sačuvat.

10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

To sto vi navodite ne radi nijedan dobro i taj mode je zamisljen vise za staticne "objekte", ali je razlika sto Note 9 to odradi kako spada kada su stvoreni preduvjeti za to.

Sta mislite da sa nekim drugim mozete u tome modu fotkati djecu koja trce i dobiti savrsene rubove i SW bokeh...pa to ne postoji.

Ja sam onu kociju uspio dobiti u pokretu jer se sporo kretala, ali to nije za to.

Ako fotkate staticne "objekte" jednostavno vam ne vjerujem da imate neuspjesne pokusaje.

Kod staticnih meni je postotak uspjesnih 100%, ne sjecam se da sam brisao neku.

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
thebatman kaže...

Slažem se sa kolegom, loš portret na noteu po meni. Pozdina preeksponirana i koristi kameru koja ima zoom. Pixel i bilo koji drugi gcam baziran portret puno bolji po meni.

Zato mi se sviđa s10e, koristi normalnu kameru za portret.

 

Ovo nije tocno, sada sam pogledao exif fotke i sve fotke u kojima se koristi portretni nacin su sa glavnee kamere a ne tele sto ujedno i objasnjava zasto su dobre pri slabijem svjetlu.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
ocean77 kaže...
thebatman kaže...

Slažem se sa kolegom, loš portret na noteu po meni. Pozdina preeksponirana i koristi kameru koja ima zoom. Pixel i bilo koji drugi gcam baziran portret puno bolji po meni.

Zato mi se sviđa s10e, koristi normalnu kameru za portret.

 

Ovo nije tocno, sada sam pogledao exif fotke i sve fotke u kojima se koristi portretni nacin su sa glavnee kamere a ne tele sto ujedno i objasnjava zasto su dobre pri slabijem svjetlu.

 Kako znaš? Meni piše leća F2,4 i žarišna duljina 6,00 mm. To bi trebala biti telefoto kamera, zar ne? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice