Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.172.368
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Meni se jednom sa tim romom smrznuo i restartao. Od kada sam stavio Nova launcher radi puno bolje, fluidnije i baterija traje dulje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Imam problem na telefonu a neznam kako da ga riješim uglavnom radi se o redirect na pretrazivac bilo crome ili firefox uglavnom nepoželjne stranice mi otvara sam od sebe jel ima neki način da to napravim osim vraćanja na tvorničke postavke.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Dali je netko saznao kada dolazi Oreo u Hrvatsku ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
robee1 kaže...

Meni se jednom sa tim romom smrznuo i restartao. Od kada sam stavio Nova launcher radi puno bolje, fluidnije i baterija traje dulje.

 Nisam iskusio nijedan od tih problema.

dreadmoore kaže...

Imam problem na telefonu a neznam kako da ga riješim uglavnom radi se o redirect na pretrazivac bilo crome ili firefox uglavnom nepoželjne stranice mi otvara sam od sebe jel ima neki način da to napravim osim vraćanja na tvorničke postavke.

 Skini par različitiH AV-ova i MBAM pa proskeniraj, ako ne pomogne onda moraš resetirati i pobrisati sve.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ljudi trebam pomoć, mobitel je naređen da se otkljućaje na otisak prsta i pin od jučer primjetim da mi svaki put mobitel u đepu se nazove  nekog ili otvara aplikacije sam, i onda primjetim da se mobitel ladno može otključat i sa klizanjem po zaslonu.

da naglasim  samo otisak prsta i pin, su mi podešeni za otkljućavanje, ako zna neko kako ovo riješit da nije resetiranje na tvornićke.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
dreadmoore kaže...

Imam problem na telefonu a neznam kako da ga riješim uglavnom radi se o redirect na pretrazivac bilo crome ili firefox uglavnom nepoželjne stranice mi otvara sam od sebe jel ima neki način da to napravim osim vraćanja na tvorničke postavke.

 Pokupio si nekakvu vrstu virusa ako si bio na cudnim stranicama preko browsera ili si instalirao app koja ga ima u sebi.

Idi na aplikacije i pogledaj dali ima koja bez ikone i to obrisi. Ako ti ne bude pokazao tako onda idi u SAFE mod i tamo hoce. Nakon toga napravi wipe cliean i to je to. Ne moras raditi full restore.

13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Update je tek sad krenuo u Južnoj Koreji, tak da računaj još par tjedana sigurno neće biti kod nas.
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
rappy kaže...

Ljudi trebam pomoć, mobitel je naređen da se otkljućaje na otisak prsta i pin od jučer primjetim da mi svaki put mobitel u đepu se nazove  nekog ili otvara aplikacije sam, i onda primjetim da se mobitel ladno može otključat i sa klizanjem po zaslonu.

da naglasim  samo otisak prsta i pin, su mi podešeni za otkljućavanje, ako zna neko kako ovo riješit da nije resetiranje na tvornićke.

 

Da nisi slučajno prijavio pouzdanu lokaciju ili bluetooth uređaj kao pouzdan uređaj?

 

Zaslon zakl. i sigurnost

- Postavke sigurn. zaključavanja

- - Smart Lock

- - - provjeri imaš li aktivirano nešto ovdje

   

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.drweb
ne treba instalirati 5 antivirusa,ako se radi o aplikaciji koja radi probleme Dr Web ce ju vjerovatno naci i ponuditi da se deinstalira,a sto se tice browsera i redirecta,obrisati sve podatke,ali bas sve i deinstalirati ga na tvornicku verziju i ponovno update na najnoviju i postavljanje..
bolje nego reset telefona na tvornicke

dr Web Light se koristi samo kao skener,makar moze i nadgledati sistem, ali nepotrebno

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 9:04 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

 

Da nisi slučajno prijavio pouzdanu lokaciju ili bluetooth uređaj kao pouzdan uređaj?

 

Zaslon zakl. i sigurnost

- Postavke sigurn. zaključavanja

- - Smart Lock

- - - provjeri imaš li aktivirano nešto ovdje

   

 Riješeno: bilo je uključeno ali se ne sječam da sam ja to uključio, sad sam isključio. Hvala

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
6 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

neki dan mi je baterija bila toliko vruća da sam mislio da će se zapaliti, odem u servis da vidim što se dešava i kažu da je baterija izgubila svoje svojstvo jer se previše punila.... ja nisam mogao vjerovati kad mi je to rekao, zamjenili su mi bateriju i rekli da punim najviše 3-4 sata i to kad je skroz prazan -.-

IPTV SISTEMI - iptvsistemi@gmail.com - Besplatno testirajte najbolju IPTV uslugu čak 4 dana !
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Kolika je cijena zamjene baterije?

...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

I mene to zanima...

Gdje je najbolje to učiniti? Kod koga?

 

Piše da mi je baterija na 73% zdravlja... 603 ciklusa.

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Negdje prije sam naisao na clanak vezan uz punjenja baterija na danasnjim mobitelima. Pisalo je da su nakon testiranja ustanovili da se baterija ne bi trebala nikada isprazniti kao ni napuniti do kraja da bi joj se vijek trajanja produljio... E sad, koliko tu ima istine procijenite sami. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
deepshitcro kaže...
Negdje prije sam naisao na clanak vezan uz punjenja baterija na danasnjim mobitelima. Pisalo je da su nakon testiranja ustanovili da se baterija ne bi trebala nikada isprazniti kao ni napuniti do kraja da bi joj se vijek trajanja produljio... E sad, koliko tu ima istine procijenite sami. :)

 valja puniti mob dok baterija ne dođe do 98% a staviti ga na punjač (ili ugasiti) kad baterija dođe na 3%.

To produljuje vijek trajanja baterije za 0.12%, a preračunato u rok trajanja - pad kapaciteta baterije na još uvijek podnošljivih 80% umjesto za 3 godine, dogodit će se za 1.31 dan iliti za 31 i pol sat kasnije. Što je poprilično respektabilna brojka ukoliko vam baš 1096ti dan nakon prvog paljenja mobitela bude zatrebalo 81% baterije. 

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
O baterijama ima svakakvih teorija. Najnovija je da se puni od 40 - 80%. Tako da ispadne da koristiš samo 40% kapaciteta baterije odnosno puniš svako trećinu do pola dana.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ja svoj koristim vec skoro dvije godine, odmah sam iskljucio opciju brzog punjenja i od pocetka koristenja mobitela punim ga kao i svaki mob ranije, navece spojim na punjac i puni se do ujutru.

Skoro sam instalirao neku aplikaciju koju ste spomenuli ovdje i pise da je na 90% sto me bas izennadilo jer sam primjetio onako da joj je kraci vijek trajanja mada ja nikada nisam bio zadovoljan sa baterijom u S7e.

 

Ja mislim da tu nije toliko bitno da li ga punite u tim nekim rasponima kapaciteta od npr. 40% - 80%, ja nekako mislim da vise utice zagrijavanje i vrijeme pod opterecenjeme na trajanje baterije. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Dr. Vicko kaže...

Ja svoj koristim vec skoro dvije godine, odmah sam iskljucio opciju brzog punjenja i od pocetka koristenja mobitela punim ga kao i svaki mob ranije, navece spojim na punjac i puni se do ujutru.

Skoro sam instalirao neku aplikaciju koju ste spomenuli ovdje i pise da je na 90% sto me bas izennadilo jer sam primjetio onako da joj je kraci vijek trajanja mada ja nikada nisam bio zadovoljan sa baterijom u S7e.

 

Ja mislim da tu nije toliko bitno da li ga punite u tim nekim rasponima kapaciteta od npr. 40% - 80%, ja nekako mislim da vise utice zagrijavanje i vrijeme pod opterecenjeme na trajanje baterije. 

Nikako ne treba puniti bateriju preko noci, to vrlo lose utjece na samu bateriju

Ovo sto je kolega gore napisao da bateriju treba drzati izmedu 40 i 80% je istina i na taj nacin ce baterija imati najdulji zivotni vijek

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
CrossDeath kaže...
Dr. Vicko kaže...

Ja svoj koristim vec skoro dvije godine, odmah sam iskljucio opciju brzog punjenja i od pocetka koristenja mobitela punim ga kao i svaki mob ranije, navece spojim na punjac i puni se do ujutru.

Skoro sam instalirao neku aplikaciju koju ste spomenuli ovdje i pise da je na 90% sto me bas izennadilo jer sam primjetio onako da joj je kraci vijek trajanja mada ja nikada nisam bio zadovoljan sa baterijom u S7e.

 

Ja mislim da tu nije toliko bitno da li ga punite u tim nekim rasponima kapaciteta od npr. 40% - 80%, ja nekako mislim da vise utice zagrijavanje i vrijeme pod opterecenjeme na trajanje baterije. 

Nikako ne treba puniti bateriju preko noci, to vrlo lose utjece na samu bateriju

Ovo sto je kolega gore napisao da bateriju treba drzati izmedu 40 i 80% je istina i na taj nacin ce baterija imati najdulji zivotni vijek

 Cjeli svoj život punim bateriju iskljućivo preko noći na svim mobitelima koje sam do sad imo, nikad bateriju nisam punio preko dana, znaći ujutro kad se probudim skidam sa punjaća i navečer kad idem spavat stavljam mobitel na punjać,

 ni na jednom mobitelu nisam imo problema sa baterijom ali nikad baš nikad, znaći skidam mobitel sa punjaća ujutro u 8sati, stavljam ga punit u 23:30 i imam još 30%baterije, i gle mob mi je star 2godine i ja nemam problem sa baterijom

tako da ova teorija da ne valja mob punit preko noći nije isitina.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

To nije moje misljenje, nego rijeci ljudi koji se u to kuze vise od tebe i od mene skupa

Drago mi je da nikada nisi imao problema s baterijama

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Kaj, po noći se i bateriji spava, pa se ne smije puniti?

 

BTW, te neke preporuke su vrijedile u doba NiCd baterija, s ovima novima se najbolje ne opterećivati kako i kada puniti.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Sve relevantno kaj sam vidio savjetuje punjenje do nekih 98% a praženjene idealno oko 20-40%. Tad treba puniti. Bateriju (uz cikluse) najviše troši kad se skroz isprazni pa onda puni. Brzo punjenje ne degradira drastično bateriju baš kao ni punjenje preko noći pogotovo kad se uzme u obzir da se danas mobitel koristi od godinu do dvije. Rijetko ko duže ima jedan mobitel. Čast vama izuzecima.

 

on topic: izgleda da je službeni over the air Oreo na S7 kod nas blizu jer već je krenuo u nekim EU zemljama (skandinavija, Belgija, Njemača, Španjolska itd..)

 

BTW, moj sljedeći mob bu bio Nokojin flagship. Vraćaj use polako na stare staze slave a svi modeli će dobiti i android P i to sve kad i drugi android one uređaji...

 

I kad pogledamo što samsung radi. U S8 stavili istu kameru kao na S7 a na S9 je nešto malo bolja. A još ga suzili pa izlgedao kao daljinski upravljač. Ne kužim ih..LG je u još većoj banani jel su počeli trpati majušne kamere u high end mobitele (od modela G6 na dalje)....ne kužim

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 11:47 (gnomisa).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
rappy kaže...

 Cjeli svoj život punim bateriju iskljućivo preko noći na svim mobitelima koje sam do sad imo, nikad bateriju nisam punio preko dana, znaći ujutro kad se probudim skidam sa punjaća i navečer kad idem spavat stavljam mobitel na punjać,

 ni na jednom mobitelu nisam imo problema sa baterijom ali nikad baš nikad, znaći skidam mobitel sa punjaća ujutro u 8sati, stavljam ga punit u 23:30 i imam još 30%baterije, i gle mob mi je star 2godine i ja nemam problem sa baterijom

tako da ova teorija da ne valja mob punit preko noći nije isitina.

 Nije stvar jel valja ili ne valja nego koliko degradira(a degradira sigurno bez obzira na način punjenja) i koliko bi degradirala da se puni na drugi način.

Zapravo je baterija najpotrošniji dio mobitela i tu se ne može puno utjecati. Možeš kupiti dr. mob ili zamijeniti bateriju te ispočetka...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 13:42 (igy).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

@DanijelaXXL

 

Meni danas stigao na Tele2.

 

G930FXXU2ERD6 (Android 8.0.0) veličine cca 1,2 GB

 

Instalacija prošla bez problema, za sada sve radi :p

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 17:08 (Gokage).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Moj kupljen u trgovini koja je tele2 partner, valjda je onda tele ali zasad još niš nema
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Mislim da nema veze gdje je mob kupljen, već na kojoj si mreži trenutno, tj. kojeg teleoperatera koristiš. ;)

Ja sam na Tele2, zato sam to naveo.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ma isto sam tele 2. Ček jel imaš obični ili edge? Moj je obični, možda zato još niš nema.
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ljudi treba mi jedna pomoc o cemu se radi samsung s7 930FD model imam 2 problema prvi da nemoze uci u recovery mod jer ga izgleda nema i drugi je da u sistemske datoteke je usao neki virus koji nemogu nikako izbrisati osim flashanja.Nije moj telefon nego od prijatelja, vec ga je nosi na servis ali mu nisu nista uspjeli rijesiti ili nisu mozda znali.Jel tko od vas ima neku ideju sto kako odmah da kazem hard rest ne pomaze niti  vracanje na tvornicke postavke.Dali mi moze netko pomoci kako da ponovno intsaliram recovery bilo twrp ili neki drugi.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Uđi u download mode. (Power+volumedown+home) i flashaj odinom stock firmware sa sammobile.
PAŽNJA!
Ako je telefon prijavljen na samsung account, pri prvom bootanju će ti tražiti podatke za taj account. Ako ih ne budeš imao, mogao bi imati probleme.
morrisoN
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ovo za baterije sam tu na bugov forum valjda vec skoro 10x stavljao u zadnjih par godina, moguće i u ovu temu, ali uvijek ista pitanja svako malo...
Znači koga zanima kako održavati bateriju:
http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice