Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.172.195
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

S7 i more

Imam S7 od rujna 2017. Mobitel mi je iz nekog razlog u stratu imao nevaljalu matičnu ploču, pa su mi je zamijenili u ovlaštenom servisu negdje u ožujku 18. u ovlaštenom servisu. A ovo ljeto mi vrag nije dao mira pa sam na moru pokušao fotografirat klince ispod vode.

Nakon 30 tak sekundi mobitel je prestao raditi. Poslije sam ga malo namakao u destiliranoj vodi, sušio u riži 3 dana i onda je opet proradio s nekim nedostacima: ne radi power tipka, brzo punjenje i AOD.

 

Uglavnom, niti slučajno s mobitelom u vodu ako je isti ikada bio na servisu, makar ovlaštenom...

 

Poslije sam u kućnoj radinosti djelomično riješio problem, otvorivši uređaj, opravši matičnu u destiliranoj vodi i četkicom maknuvši naslage minerala te je priča završila relativno sretno...

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Nije mi jasno zasto si ga sam isao otvarati? Pa vratis na servis jer je ocito njihov problem jer ga nisu dobro zatvorili i voda je usla njihovom krivicom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

IP68 stupanj zaštite ne znači da je vodootporan na morsku vodu.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Istina, ali sumnjam da bi mu ista bilo da ga nisu otvarali.
12 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Moj se vratio sa se servisa ,zamijenili su mu maticnu plocu i bateriju,super stvar u svemu je sto je na mobitelu sve ostalo kao i prije servisa.Izgleda da su ga upalili napravili backup i jos updetali na Oreo.

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ja sam sa svojim S7 prezadovoljan. Kupio sam ga cim je izasao, negdje u 4/2016. Do sad je nakupio skoro 2 i pol godine radnog staza i jos uvjek me sluzi vrlo dobro uz male zamjerke na bateriju. Vjek joj je razumljivo nakon toliko vremena sve kraci. Recimo da zadnjih mjeseci ne uspjevam izgurat dan sa jednim punjenjem. To mi postaje sve iritantnije pa razmisljam koliko se isplati zamjeniti bateriju novom i gdje to odraditi? Koliko kosta baterija a koliko zamjena? Jel netko od vas odradjivao taj posao?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
https://smartoprema.hr/dodatna-oprema/baterije/baterije-za-samsung/dodatna-oprema/original-baterija-samsung-s7
oni kazu da prodaju bat od istog proizvođaca koji radi orginal baterije koje dolaze s mob
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
seneka kaže...
https://smartoprema.hr/dodatna-oprema/baterije/baterije-za-samsung/dodatna-oprema/original-baterija-samsung-s7
oni kazu da prodaju bat od istog proizvođaca koji radi orginal baterije koje dolaze s mob

 danas ljudi svasta kazu. koliko im je za vjerovat? jel rade i ugradnju?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
imali su deal s nekim servisom prije,vise ne,osobno ako bi uzimao novu bateriju kupio bi kod njih,orginal ne postoji,osim one koju smo dobili s telefonom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
myself kaže...

Ja sam sa svojim S7 prezadovoljan. Kupio sam ga cim je izasao, negdje u 4/2016. Do sad je nakupio skoro 2 i pol godine radnog staza i jos uvjek me sluzi vrlo dobro uz male zamjerke na bateriju. Vjek joj je razumljivo nakon toliko vremena sve kraci. Recimo da zadnjih mjeseci ne uspjevam izgurat dan sa jednim punjenjem. To mi postaje sve iritantnije pa razmisljam koliko se isplati zamjeniti bateriju novom i gdje to odraditi? Koliko kosta baterija a koliko zamjena? Jel netko od vas odradjivao taj posao?

 u ovlaštenom samsung servisu u splitu prije 1 mjesec su mi rekli 300kn i garancija vrijedi i dalje, ako još postoji :)

15 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

300kn za bateriju i "ruke"? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Kad snimam video u  UHD rezoluciji, cuje se nekakvo pucketanje u reprodukciji, a na FHD (60 fps) je sve OK, nema pucketanja. O cemu je rijec?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Da, zamjena ukljucena.
10 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Koliko ste zadovoljni s ovim modelom u 2018? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Prezadovoljan već cijelu godinu...tipičan samsungovac sa manama i vrlinama a baterija jedan veliki plus...uzmi,nećeš pogriješiti!
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ja sam ga kupio novog prije 2 mjeseca i ne mislim ga mjenjati sigurno godinu dana. Do sada sam na svakom Galaxy modelu radio root i stavljao raznorazne custom romove, pa se vracao na sluzbeni... i mozda ce glupo zvucati ali najbolje su mi radili na originalnom romu koji dodje kad se kupi nov. Ovog puta necu ga rootati.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ja također jako zadovoljan, ali ubija me zaobljeni rub (Edge), nekad mi baš smeta. Ujedno glavni razlog zašto bacam oko na nove modele koji izlaze...

Opećnito fenomenalan mob, osim tog ruba IMHO.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Pa iskreno gledam za promjenu neki "manji" model. S9 i S8 su odlicni, al me odbija od njih zakrivljen zaslon.

 

Onda gledam s7 i poprilicno zadovoljava kriterije koje imam:

 

- manji mobitel

- odlična izrada

- adekvatne non gaming performanse

- izvrstan zaslon

- kamera na nivou i danasnjih flagshipova, pogotovo sa zeromod

- 3.5 mm i cak ok zvuk

 

Jedino me malo baterija brine, al vačjda ce cca 4h SOTa izvuc.

Ima ih po njuskalu za 1500kn sa par mjeseci garancije. Mislim da cu piknit jednog pa di puklo 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
thebatman kaže...

Pa iskreno gledam za promjenu neki "manji" model. S9 i S8 su odlicni, al me odbija od njih zakrivljen zaslon.

 

Onda gledam s7 i poprilicno zadovoljava kriterije koje imam:

 

- manji mobitel

- odlična izrada

- adekvatne non gaming performanse

- izvrstan zaslon

- kamera na nivou i danasnjih flagshipova, pogotovo sa zeromod

- 3.5 mm i cak ok zvuk

 

Jedino me malo baterija brine, al vačjda ce cca 4h SOTa izvuc.

Ima ih po njuskalu za 1500kn sa par mjeseci garancije. Mislim da cu piknit jednog pa di puklo 

 

Battery health 86.7%, S7 flat 32GB, Android Oreo BTU 1.9.2018 zadnji patch, nema burn in-a niti u tragovima, SOT sa auto brightnessom, otimiziranim modom 4-4.5H.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zoharbizo kaže...
thebatman kaže...

Pa iskreno gledam za promjenu neki "manji" model. S9 i S8 su odlicni, al me odbija od njih zakrivljen zaslon.

 

Onda gledam s7 i poprilicno zadovoljava kriterije koje imam:

 

- manji mobitel

- odlična izrada

- adekvatne non gaming performanse

- izvrstan zaslon

- kamera na nivou i danasnjih flagshipova, pogotovo sa zeromod

- 3.5 mm i cak ok zvuk

 

Jedino me malo baterija brine, al vačjda ce cca 4h SOTa izvuc.

Ima ih po njuskalu za 1500kn sa par mjeseci garancije. Mislim da cu piknit jednog pa di puklo 

 

Battery health 86.7%, S7 flat 32GB, Android Oreo BTU 1.9.2018 zadnji patch, nema burn in-a niti u tragovima, SOT sa auto brightnessom, otimiziranim modom 4-4.5H.

 Di vidis taj battery health?

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
skines app Samsung Phone Info i tamo ti pise Battery health
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ja kad sam kupovao S7, navalio ko mutav na Edge i prodavac (rodjak) me odgovori i uzeo sam Flat.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Meni za bateriju kaze 

Battery Health : 68.73%

Battery Discharge Cycles : 693 

 

Jel to dobro ili lose?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Nije ti u dobrom stanju, zamjeni ju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Meni je battery health 87.4% i 215 ciklusa u godinu i pol skoro. Ajmo rec da svaki dan punim tj nadopunjavam, a ne pustam ga da se isprazni do kraja tj par put godinje mozda. Vecinom nadopunim prije neg dode ispod 50% baterija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Meni je na s9+ starom tjedan dana baterry health 93,26 %

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
S9+, 24 ciklusa pražnjenja, zdravlje baterije 89,37%. Zar su tako loše ove nove "neeksplodirajuće" baterije? 4 do 5 sati SOT-a izvučem. 4G, AOD, 3 maila, sinkronizacija uklj., viber, whatsapp, samsung internet preglednik, ebay, aliexpress, gearbest, iherb, poziva do pola sata, ne igram igre, karte, lokacija stalno uključena, fotografiram 10-15 slika dnevno, bluetooth u autu uključen. Rekord 6 sati SOT-a. Automatska svjetlina. Na kraju dana ostane mi od 45 do 5 %, ovisi o dinamici upotrebe.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
thebatman kaže...

Pa iskreno gledam za promjenu neki "manji" model. S9 i S8 su odlicni, al me odbija od njih zakrivljen zaslon.

 

Onda gledam s7 i poprilicno zadovoljava kriterije koje imam:

 

- manji mobitel

- odlična izrada

- adekvatne non gaming performanse

- izvrstan zaslon

- kamera na nivou i danasnjih flagshipova, pogotovo sa zeromod

- 3.5 mm i cak ok zvuk

 

Jedino me malo baterija brine, al vačjda ce cca 4h SOTa izvuc.

Ima ih po njuskalu za 1500kn sa par mjeseci garancije. Mislim da cu piknit jednog pa di puklo 

 

 

Gaming performanse su odlične, ja igram Hearthstone kad god mogu na mobitelu, igra je poprilično zahtjevna i ekipa pizdi koliko bi mogla bit bolja opzimizirana, na S7E kod mene leti... tak da bih rekao da je solidan i za gaming.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Geekbench i Antutu na Oreu meni sa Exynosom 8890 daju 170000 bodova, što je sitno iza S8 Exynos 8895, to su i dalje više nego pristojne perfomanse.
Osjetak pomak u perfomansama će donijeti 7nm proces, Kirin 980 ima 340000 bodova :O
Na ovo prije nema smisla preći, barem po meni kada su perfomanse u pitanju, eventualna promjena baterije.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

S7 je i danas odličan uređaj. Nakon što sam promijenio dosta uređaja od S7E, uzmem ženin S7 i pitam se WTF. :) Ne bi mi ništa smetalo da sam i danas na S7E.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice