Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.816
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kad je bila ova gadna kiša za vikend, išao sam po terasi gledati gdje mi se slijeva, i naravno, poluuračunljiv zbog slapova koji se slijevaju na kuću, zaključio da je pogodno za svjetiljku koristiti S9+. Zapeo za ogradu i rasuo se niz grube betonske stepenice. 
Klok klak klik kluk klak klak... Pokupim ga i ništa mu nije ?! nisam mogao na golom nezaštićenom mobitelu naći ni ogrebotinu kamoli napuknuće. Drugi dan na dnevnom svjetlu se vide mrvice ogrebotine na rubovima sprijed ai straga. Izgledaju kao što su nekad izgledale ogrebotine od nošenja običnih u džepu. 
Dakle svaka čast gorilla 5 staklu, nije samo marketing. Vrlo rijetko mi padne mobitel, možda jednom u godinu dana. Ali eto, dobro da je zadesilo ovaj model, vjerujem da bi osmica ili stariji dobili po njonji. Da nema tako zaobljene rubove sigurno bi barem aluminijski okvir dobio svoje.
Jasno, mogao sam biti i malo uračunljiviji i uzeti neku od milijun baterijskih svjetiljki koje su svugdje.. ali znate već, lako je poslije nezgode shvatiti da si bio glup :)

Pa eto, čisto da znate, vjerujem da to još niste isprobali :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ljudi, hvala vam, sad mi je lakse. Ne vjerujem toliko uredjaja da moze imati "problem". Malo me zabrinulo to sto sam guglao i naletio na ovo:

 

https://www.reddit.com/r/tmobile/comments/84q2hx/galaxy_s9s9_super_slow_mo_mode_very_dark/

 

 

 

I tu pise da nije normalno i da su poredili s drugim uredjajima gdje nije tako. Al et kad je i kod ovog na Iphone-u tako, onda mislim da ipak nije pokvaren. Pokusat cu danas po danu da snimim super slow motion, ako opet bude isto onda ipak vjerujem da su uredjaji sa fabrickom greskom. Jer vidjao sam dosta snimaka ljudi u kuci snime, extra izgleda a kod mene sa 5-6 super svijetlih LED mrak mrki.

 

 

EDIT:

 

Evo ljudi sada sam napolju testirao super slow motion, i slika je najnormalnija. Izgleda da ne radi na ovim obicnim LED sijalicama dobro, na dnevnom svjetlu, iako je oblacno radi extra :D

https://www.youtube.com/channel/UCWgV7W_LmZOI8sTXRTIzfdg/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 7:56 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

To je zato što LED zapravo treperi. Ako LED treperi na 240Hz (uobičajeno za solidne žarulje), a ti snimaš u 960 Hz, normalno da ćeš imati mnogo tamniju sliku, jer imaš mnogo mraka u sekundi snimke.

Nope.
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Vidio sam raniji komentar

"Sto se tice kaljenog stakla davno sam ga prestao traziti za zakrivljene ekrane jer nema smisla, sto god sam uzeo ne valja ama bas nicemu, osim Whitestone dome stakla."

ali ipak pitanje ima li kakvog dobrog zaštitnog stakla za S9?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Cini mi se da imam problem na svom S9+.

 

Kada kameru koristim u bilo kom nacinu sve je super, samo sto prebacim na Super slow motion (super usporeni snimak), ekran/kamera potamni skroz, i to toliko da je neiskoristivo.

Moram napomenuti da je u sobi upaljeno 4-5 veoma jakih LED sijalica tako da nije do toga da je tamno u sobi.

 

Evo primjer kako izgleda na automatskom i kako na super slow motion:

 

 

Auto:

 

https://i.imgur.com/j3seWDu.jpg

 

Super Slow Motion

 

[img]https://i.imgur.com/gHvS9ze.jpg[/img]

 

 

Ima li neko slican problem?

 

Da li da nosim telefon nazad, jer imam pravo na novi uredjaj ukoliko ga donesem u prvih 8 dana?

 Ne bi ti trebalo biti tako tamno

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
To je normalno zbog fizikalije kako slow motion radi. Kamera snima mnoštvo sličica sa ultra kratko otvorenom blendom koja daje manje svijetla na senzor
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Normalno je ne plasite covjeka, slow motion na toliko slicica u sekundi mora biti doslovno na perfektnom osvjetljenju da bi radio normalno

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zuper kaže...
To je normalno zbog fizikalije kako slow motion radi. Kamera snima mnoštvo sličica sa ultra kratko otvorenom blendom koja daje manje svijetla na senzor

Znam da bude manje svjetla kad se stavi na slow mo, ali ono je pretamno

15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

 Dakle i dalje u najvaznijim dijelovima (DR, low-light) je uglavnom mrvicu losija.

Makar to je cisto zadovoljavajuce, PXL2 ima stvarno jako dobru kameru, a varijabilna blenda nudi vise kreativnosti barem meni.

 

 

No SOT je i dalje boljka. Od 5h SOTa Samsung se nije maknuo ima 5 godina.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Normalno je ne plasite covjeka, slow motion na toliko slicica u sekundi mora biti doslovno na perfektnom osvjetljenju da bi radio normalno

 

Taj SloMo je totalno bezveze u tih 720p.

Da je 1080p kao na novim Sony mobitelima onda ajde, a ovako je samo igracka...kada procesori malo vise napreduju i kada budemo imali 4K 960 fps onda cemo moci govoriti o nekoj primjenjivoj upotrebi jer ces iz takvog 4K videa moci izvuci upotrebljive 8MP fotke momenata koje je inace tesko uloviti osim ako ne okidas rafalno...uglavnom taj 720p Slo Mo nebi ni koristio jer je rezolucija jadna.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 22:05 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mitch kaže...

 Dakle i dalje u najvaznijim dijelovima (DR, low-light) je uglavnom mrvicu losija.

Makar to je cisto zadovoljavajuce, PXL2 ima stvarno jako dobru kameru, a varijabilna blenda nudi vise kreativnosti barem meni.

 

 

No SOT je i dalje boljka. Od 5h SOTa Samsung se nije maknuo ima 5 godina.

 Pixel 2 mi je oko 5h SOT, S8 i Note 8 su mi oko 4h maksimalno, iP8+ ih oba dere u ovom segmentu. 

 

Uvijek mi sve ukljuceno, Wifi, Podaci, Lokacija, 2 maila itd

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
Mitch kaže...

 Dakle i dalje u najvaznijim dijelovima (DR, low-light) je uglavnom mrvicu losija.

Makar to je cisto zadovoljavajuce, PXL2 ima stvarno jako dobru kameru, a varijabilna blenda nudi vise kreativnosti barem meni.

 

 

No SOT je i dalje boljka. Od 5h SOTa Samsung se nije maknuo ima 5 godina.

 Pixel 2 mi je oko 5h SOT, S8 i Note 8 su mi oko 4h maksimalno, iP8+ ih oba dere u ovom segmentu. 

 

Uvijek mi sve ukljuceno, Wifi, Podaci, Lokacija, 2 maila itd

 Heh, 

 

meni Pixel XL (2016) ide na 3h max. Bio je oko 5h kad sam kupio. S8 Plus rikava na 5, ali ima dosta bolji standby.

 

iPhone X mi umire koliko i Pixel. Smijesno mi je da u 2018 moram nosit power bank u ruksaku.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mitch kaže...

 Heh, 

 

meni Pixel XL (2016) ide na 3h max. Bio je oko 5h kad sam kupio. S8 Plus rikava na 5, ali ima dosta bolji standby.

 

iPhone X mi umire koliko i Pixel. Smijesno mi je da u 2018 moram nosit power bank u ruksaku.

Meni je iP8+ savrsen sto se baterije tice, ali doslovno savrsen. Takoder Mi Note 3 mi je bio vrhunski. S8+ i Note 8 su mi slabasni, a koliko cujem iPX je losiji od iP8+ pa eto. 

 

Realno vise kao da nikog nije briga za bateriju, svi tuku specifikacije a baterije kao da nazaduju.. steta

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mitch kaže...

 Dakle i dalje u najvaznijim dijelovima (DR, low-light) je uglavnom mrvicu losija.

Makar to je cisto zadovoljavajuce, PXL2 ima stvarno jako dobru kameru, a varijabilna blenda nudi vise kreativnosti barem meni.

 

 

No SOT je i dalje boljka. Od 5h SOTa Samsung se nije maknuo ima 5 godina.

 Ja imam izmedju 6 i 7h sa svojim, za sad. Odmah nakon prvog paljenja je napravljen restore preko samsung accounta svih appova i svega sa s7, tak da s pričama vidit ćeš kad se napuni bla bla bla, zaobilazak u širokom luku molim.

 

I kad padne na 5h, to je i više nego prihvatljivo. 5h aktivnog korištenja mobitela u toku dana od jutra do večeri je ne puno nego previše. Radim s mobitelom, za igranje mi služi ak sam kod kuće slobodan, znači u pokretu sync 3 maila, pozivi, tona vibera i whatsappa i opet smatram da visit 5h s upaljenim ekranom na mobitelu nije baš normalno, jer poslovnjaci nose ultrabookove, a i to ne da je dovoljno nego i više od toga. Tak da ne kužim sad uopće taj rant o 5h sot-a, nakon linkanja usporedbe kamera 2 trenutno očito najbolja smartphonea po tom pitanju.

13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Svako ima drugacije potrebe, ja imam dana kada gledam 9h dnevno u njega, a ima dana kad ga ne diram i obavim 200+ poziva u danu. Svaki flagship treba imati dobru bateriju, pogotovo za te novce.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Namjeravam preci sa S7 na S9, uvijek uzimam neparne modele galaxya.

Ako je tko primjetio uvijek su parni brojevi S4, S6, S8 (S2 ne ubrajam) testni modeli, dodaju nesto novo i onda ako vide da to kod vecine ne prolazi vrate/maknu u sljedecem modelu.

 

P.S ako netko iz Rijeke prodaje svoj Galaxy S9 ili bi ga prodao/znate da ce prodat, neka mi se javi u PP, Cijena koju dajem je 5k :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni posao ubija mobitel, jednostavno ovisim o njemu. A vjerujem i svatko tko radi 70h tjedno.

MBPro mi drzi oko 9h sto je ok za office, ali izvan mi treba vise.

Ja sam na Facetimeu i Google Duo obavezno sat vremena dnevno. To ubije jedno 50% na Pixelu i iPhoneu X na LTE.

Vrtim stalno Excel, Bloomberg ili NYT, Whatsapp, Telegram, Outlook..

Syncano imam oko 4 maila. Meni je jednostavno nemoguce s bilo kojim telefonom doci preko 5-6h SOT i opet imat barem 20% u 9 navecer.


Zadnji koji je uspio je bio Droid RAZR MAXX......ali taj je imao FHD AMOLED, dosta dobar procesor i 3300 mAh.

Note 3 je isto bio odlican sto se tice batke. S6 Edge je bio na rubu. Nijedan iPhone nije bio ok.

Mogao bi probat iP8+...trejdat za X na tjedan dana.. tnx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mitch kaže...
Meni posao ubija mobitel, jednostavno ovisim o njemu. A vjerujem i svatko tko radi 70h tjedno.

MBPro mi drzi oko 9h sto je ok za office, ali izvan mi treba vise.

Ja sam na Facetimeu i Google Duo obavezno sat vremena dnevno. To ubije jedno 50% na Pixelu i iPhoneu X na LTE.

Vrtim stalno Excel, Bloomberg ili NYT, Whatsapp, Telegram, Outlook..

Syncano imam oko 4 maila. Meni je jednostavno nemoguce s bilo kojim telefonom doci preko 5-6h SOT i opet imat barem 20% u 9 navecer.


Zadnji koji je uspio je bio Droid RAZR MAXX......ali taj je imao FHD AMOLED, dosta dobar procesor i 3300 mAh.

Note 3 je isto bio odlican sto se tice batke. S6 Edge je bio na rubu. Nijedan iPhone nije bio ok.

Mogao bi probat iP8+...trejdat za X na tjedan dana.. tnx

 Xperie Z2, Z3C i Z5 su trajale bijesno dugo. Samsung S#Active također.

Nope.
16 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
zuper kaže...
To je normalno zbog fizikalije kako slow motion radi. Kamera snima mnoštvo sličica sa ultra kratko otvorenom blendom koja daje manje svijetla na senzor

Znam da bude manje svjetla kad se stavi na slow mo, ali ono je pretamno

 Nije, normalno je. Meni na oba s9 modela je takvo ALI PRI LED osvjetljenju. Već je toni i ostali objasnili. I to je dobra referenca da znamo da nam mozak trpi zamor pri takvom svjetlu jer "gladi" titravu sliku tako osvijetljene okolice. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
jopis kaže...
Mitch kaže...

 Dakle i dalje u najvaznijim dijelovima (DR, low-light) je uglavnom mrvicu losija.

Makar to je cisto zadovoljavajuce, PXL2 ima stvarno jako dobru kameru, a varijabilna blenda nudi vise kreativnosti barem meni.

 

 

No SOT je i dalje boljka. Od 5h SOTa Samsung se nije maknuo ima 5 godina.

 Ja imam izmedju 6 i 7h sa svojim, za sad. Odmah nakon prvog paljenja je napravljen restore preko samsung accounta svih appova i svega sa s7, tak da s pričama vidit ćeš kad se napuni bla bla bla, zaobilazak u širokom luku molim.

 

I kad padne na 5h, to je i više nego prihvatljivo. 5h aktivnog korištenja mobitela u toku dana od jutra do večeri je ne puno nego previše. Radim s mobitelom, za igranje mi služi ak sam kod kuće slobodan, znači u pokretu sync 3 maila, pozivi, tona vibera i whatsappa i opet smatram da visit 5h s upaljenim ekranom na mobitelu nije baš normalno, jer poslovnjaci nose ultrabookove, a i to ne da je dovoljno nego i više od toga. Tak da ne kužim sad uopće taj rant o 5h sot-a, nakon linkanja usporedbe kamera 2 trenutno očito najbolja smartphonea po tom pitanju.

 Kod mene je do 5h SOT, ali zato ga stvarno ubijem.. 3 maila sync push notification, Facebook, instagram, skype, whats up, brightness na 70 %, lokacije, nfc i Bluetooth upaljeni stalno...  :)

Mislim, stvarno ga maksimalno iskoristivam i prezadovoljan sam na osnovu i toga sto sam presao na note 8.. 

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo jedan mali unboxing sto sam snimio sa svojim S9+ Blue Coral

 

https://www.youtube.com/channel/UCWgV7W_LmZOI8sTXRTIzfdg/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 8:07 (arnes_king).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Evo napokon je baterija na mom S9+ super (stavio na FH+ rezoluciju i 55% osvjetljenja, lokacije ugasene, automatski sync isto.. kad sam kuci drzim wifi upaljen a mobilne podatke ugasene.. a kad idem negdje ugasim wifi i upalim mobilne podatke 3g/2g only)
 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Croshadow1234 kaže...
Evo napokon je baterija na mom S9+ super (stavio na FH+ rezoluciju i 55% osvjetljenja, lokacije ugasene, automatski sync isto.. kad sam kuci drzim wifi upaljen a mobilne podatke ugasene.. a kad idem negdje ugasim wifi i upalim mobilne podatke 3g/2g only)

Ovo je katastrofa ne dobro. Pola toga moraš ugasit. Čemu onda mobitel.

 

Ja na Pixelu 2 XL - sinkronizacija svih google aplikacija (Chrome,Keep,Fotografije,Gmail), upaljen bluetooth, surfanje na 4G više od pol dana, na wifi se spojim doma kad se sjetim a u bircevima nikad, navigacija, whats app, viber, facebook i imam 6h do 7h Sot-a.

 

Kad vidim da stavljaš mobilne podatke na 3G/2G loše mi je - to sam koristio zadnji put na Iphone 3GS.

 

Imaš smartphone a sve živo ograničio kako bi imao Sot-a 2h više od prosjeka. 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
3g/2g drzao i na ajfonovima i na s8+ i sad na s9+.. koji ce mi vrag 4g. Koristim i ja sve te stvari.. samo sto sam za promjenu pokusao vidjeti koliko mogu dobit sot-a kad pogasim neke gluposti. Sad sam opet vrati i popalio sve to da vidim razliku.

I zasto sam objavio to gore je zato sto sam imao 2 i pol sata sot-a samo, sad je sve uredu.

Edit: i sta ce mi upaljen bluetooth.. nemam aposlutno nista s cime bi ga koristio.

Sry ako sam te nazivcirao nije mi bila namjera, i ja inace ne pazim uopce, upaljen mi je i wifi i mobilni podaci 0-24.. i upaljene lokacije i sync.. i osvjetljenje skoro na max
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 14:44 (Croshadow1234).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Croshadow1234 kaže...
3g/2g drzao i na ajfonovima i na s8+ i sad na s9+.. koji ce mi vrag 4g. Koristim i ja sve te stvari.. samo sto sam za promjenu pokusao vidjeti koliko mogu dobit sot-a kad pogasim neke gluposti. Sad sam opet vrati i popalio sve to da vidim razliku.

I zasto sam objavio to gore je zato sto sam imao 2 i pol sata sot-a samo, sad je sve uredu.

Edit: i sta ce mi upaljen bluetooth.. nemam aposlutno nista s cime bi ga koristio.

Sry ako sam te nazivcirao nije mi bila namjera, i ja inace ne pazim uopce, upaljen mi je i wifi i mobilni podaci 0-24.. i upaljene lokacije i sync.. i osvjetljenje skoro na max

Nisi ti mene naživcirao...nego mi je nejasno natjecanje tko će imat više sota i sl.

Ljudi umjesto da koriste mob i da mob služi svrsi., dolazimo do toga da postajte robovi moba. 

 

Da je razlika baterije u danima ne u satima onda bi shvačao sot, a ovako je razlika u 1-2h sata što mi je potpuno nebitno.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 15:13 (R36).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Croshadow1234 kaže...

Sry ako sam te nazivcirao nije mi bila namjera, i ja inace ne pazim uopce, upaljen mi je i wifi i mobilni podaci 0-24.. i upaljene lokacije i sync.. i osvjetljenje skoro na max

 

 

Kakvo osvjetljenje na max? Ne koristiš automatsko podešavanje osvjetljenja?

12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Dolazimo do toga da ćemo uskoro ekipi govorit da nas ne zovi i ne šalju poruke jer nam time troše bateriju. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ma nije to bilo nikakvo natjecanje.. samo sam htio vidjeti koliko mogu izvuci iz baterije.. i objavio vamo ako koga zanima. Ako sam sta krivo napravio.. doci cu osobno do vas da mi date batina.

Ispricavam se iz dubine duse za sve svoje grijehe koje sam pocinio s postom gore
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 15:23 (Croshadow1234).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Croshadow1234 kaže...
Ma nije to bilo nikakvo natjecanje.. samo sam htio vidjeti koliko mogu izvuci iz baterije.. i objavio vamo ako koga zanima. Ako sam sta krivo napravio.. doci cu osobno do vas da mi date batina.

Ispricavam se iz dubine duse za sve svoje grijehe koje sam pocinio s postom gore

 Nedo ti bog da to ponovis 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice