Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.611
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Evo, kod mene ista stvar, htio bih doma wireless punjač i na poslu žičani, ali bez drugog adaptera neće ići.
Gdje toga uopće ima za kupiti? Ne bih ove s eBaya, želim original.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
1samek kaže...
Evo, kod mene ista stvar, htio bih doma wireless punjač i na poslu žičani, ali bez drugog adaptera neće ići.
Gdje toga uopće ima za kupiti? Ne bih ove s eBaya, želim original.

 Ja sam s bezicnim dobio adapter. U paketu je postolje, zica, adapter i uputstva. Dobio kad je bila akcija wireless+car charger+powerbank. Jel vi niste dobili adapter?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
1samek kaže...
Evo, kod mene ista stvar, htio bih doma wireless punjač i na poslu žičani, ali bez drugog adaptera neće ići.
Gdje toga uopće ima za kupiti? Ne bih ove s eBaya, želim original.

Ista stvar i kod mene. Mislim idiotizam je da se prodaje bez adaptera. Što recimo da ti se pokida original punjač koji dolazi uz telefon. I kupiš wireless charger i onda opa nema adaptera kupi neki koji nije original. Nema smisla stvarno. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ParaNO1d kaže...
1samek kaže...
Evo, kod mene ista stvar, htio bih doma wireless punjač i na poslu žičani, ali bez drugog adaptera neće ići.
Gdje toga uopće ima za kupiti? Ne bih ove s eBaya, želim original.

Ista stvar i kod mene. Mislim idiotizam je da se prodaje bez adaptera. Što recimo da ti se pokida original punjač koji dolazi uz telefon. I kupiš wireless charger i onda opa nema adaptera kupi neki koji nije original. Nema smisla stvarno. 

 

Slažem se da je glupo ali da utrpaju punjač u paket, prodavali bi ga za 700 kn. A realno sve skupa ne vrijedi više od 200 kn.

Mora biti negdje punjača za kupiti. Ja sam ga negdje kupio ali se ne sjećam gdje.

Inače, koristim wireless charger koji im je izašao u vrijeme s7. Uredno puni i s9+. 

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...
ParaNO1d kaže...
1samek kaže...
Evo, kod mene ista stvar, htio bih doma wireless punjač i na poslu žičani, ali bez drugog adaptera neće ići.
Gdje toga uopće ima za kupiti? Ne bih ove s eBaya, želim original.

Ista stvar i kod mene. Mislim idiotizam je da se prodaje bez adaptera. Što recimo da ti se pokida original punjač koji dolazi uz telefon. I kupiš wireless charger i onda opa nema adaptera kupi neki koji nije original. Nema smisla stvarno. 

 

Slažem se da je glupo ali da utrpaju punjač u paket, prodavali bi ga za 700 kn. A realno sve skupa ne vrijedi više od 200 kn.

Mora biti negdje punjača za kupiti. Ja sam ga negdje kupio ali se ne sjećam gdje.

Inače, koristim wireless charger koji im je izašao u vrijeme s7. Uredno puni i s9+. 

Našao.

https://www.sancta-domenica.hr/punjac-kucni-with-fast-charger-usb-type-c-samsung-black-ep-ta20ebecgww.aspx

 

Dobio odgovor iz Linksa. Dakle ovaj bežićni punjač sa prethodnih stranica.

"

Poštovani Ivane,

pakiranje sadrži: 
bežični punjač, ​​zidni punjač i kabel.
Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

 

Lijep pozdrav!

Marija Juričević
Links d.o.o. - Osijek"

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 9:09 (ParaNO1d).
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jbt sta je ovo, uradio na zeninom s8+ update sa kojim je i taj mobitel dobio super usporeni snimak.

 

Udjem da uporedim sa svojim s9+ kad na moje iznenadjenje bolje uradjeno na s8+ :O

 

Slika na s8 jeste bocu tamnija, ali je zato dosta cisca, ne primjete se pixeli kao kod mene a na mom npr kada udjem u super slow motion automatski zumira sliku a kod nje to ne radi....

 

 

Nadam se da ce to rijesiti sa android 9 na s9 i da ce nam ubaciti mogucnost 0.4 sekundi snimanje kao sto moze note 9.

 

EDIT: kazu na xda da je u s8 super slow motion na 480fps a ne 960fps a ako je tako to je onda razlog za iznad navedeno.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 16:28 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
1samek kaže...
Evo, kod mene ista stvar, htio bih doma wireless punjač i na poslu žičani, ali bez drugog adaptera neće ići.
Gdje toga uopće ima za kupiti? Ne bih ove s eBaya, želim original.

Te punjace sam znao vidati na benzinskim postajama ine i u boljim tobacco shopovima. Originalni od samsunga.

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Obicni S9 3:45 screen on. Messenger dopisivanjem instagram i skrolanje po facebook aplkaciji , a oko sat vremena youtube na 48% baterije ostalo bez batery savera, samo crna tema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 11:26 (keks99).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

To na wifi ili na 4G? Ako je na wifi onda je stvarno jako loše. Ja sam na S8 imao 4:30h na 4G, 5:30-6h na WiFi. Sada na S9+ imam 6h na 4G, 8h na wifi - default tema, FHD+ rezolucija, najvise koristim messenger, reddit, youtube, chrome, snapchat. Od tweakova jedino koristim SABS za blokiranje reklama i disableanje samsungovog bloatwarea.

 

EDIT: Nisam skuzio da imas jos 48%, LOL. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 11:36 (toncek333).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

To na wifi ili na 4G? Ako je na wifi onda je stvarno jako loše. Ja sam na S8 imao 4:30h na 4G, 5:30-6h na WiFi. Sada na S9+ imam 6h na 4G, 8h na wifi - default tema, FHD+ rezolucija, najvise koristim messenger, reddit, youtube, chrome, snapchat. Od tweakova jedino koristim SABS za blokiranje reklama i disableanje samsungovog bloatwarea.

 

EDIT: Nisam skuzio da imas jos 48%, LOL. 

Wifi. full hd je i  kod mene. Nisam nista disable ne znam sta bi da bi ustedio bateriju. Bixbu ne koristim mada ne pokazuje da on trosi bateriju tamo niti ga pokrecem. Kako koristis SABS na s9? Kod mene nije htjela da instalira aplikaciju. APp not installed. Mjenjajo sam i package name preko apk editor pro ali nece da instalia. vidim na xda da je tema zatvorena i linkovi uklonjeni u martu kao zahtjevao samsung da se ukloni. Pa sam pomislio da su onemogucili instaliranje app na s9 prilikom nekog update. KAko ti koristis, ja imam zadnji BRI1 firmware

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 14:35 (keks99).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Danas sam se opet otisao poigrati sa s9 i s9 plus. Odlucio sam se za plus model i gotovo,jednostavno mi se vise svida.  Sad moram procackati ako ima gdje kakav popust. Uzeo bi u ducanu necu kupovat kod operatera na pretplatu.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Lp, nabavio sam prvi puta samsung i to s9+

Za sad mogu reci da je telefon jako dobar.

 

Nego imam par pitanja:

Opcija volte dal ju imate gdje za aktivirati u postavkama ?

Sta je to tocno SAMSUNG racun posto me trazi da se registriram jer hocu promijeniti temu ?

Jel se moze kak iskljucit ona tipka na ljevi strani nesto tipa bipsy i ima li to kakvu korist ?

Koju masku preporucujete ? Jel vrijedi ona led view maskica ?

Jel moguce podesit da rub telefona svijetli povremeno dok dobijete neku poruko recimo ili samo jednom zasvijetli ?

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
  1. Ja sam uzeo od njih S7 prije godinu i pol i odlican je. Ima sigurno jeftinije negdje, al nisam gledao, na njuski isto mozes uzet tam ce bit manje al mora bit nov zapakiran, a ne isproban malo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 15:00 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DiRT kaže...
  1. Ja sam uzeo od njih S7 prije godinu i pol i odlican je. Ima sigurno jeftinije negdje, al nisam gledao, na njuski isto mozes uzet tam ce bit manje al mora bit nov zapakiran, a ne isproban malo.

 Cijena je odlicna s9+ 4800 kn za gotovinu je gotovo predobro da bi bilo istinito.

PSN:Tomislav025
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...
DiRT kaže...
  1. Ja sam uzeo od njih S7 prije godinu i pol i odlican je. Ima sigurno jeftinije negdje, al nisam gledao, na njuski isto mozes uzet tam ce bit manje al mora bit nov zapakiran, a ne isproban malo.

 Cijena je odlicna s9+ 4800 kn za gotovinu je gotovo predobro da bi bilo istinito.

 moze se naci cak i za 4500 sto je vrhunska cijena

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
@dixi777
Bixby ti se jednostavno isključuje tako da ga najprije aktiviraš, a zatim u njezinim postavkama je isključiš.
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
dixi777 kaže...

Lp, nabavio sam prvi puta samsung i to s9+

Za sad mogu reci da je telefon jako dobar.

 

Nego imam par pitanja:

Opcija volte dal ju imate gdje za aktivirati u postavkama ?

Sta je to tocno SAMSUNG racun posto me trazi da se registriram jer hocu promijeniti temu ?

Jel se moze kak iskljucit ona tipka na ljevi strani nesto tipa bipsy i ima li to kakvu korist ?

Koju masku preporucujete ? Jel vrijedi ona led view maskica ?

Jel moguce podesit da rub telefona svijetli povremeno dok dobijete neku poruko recimo ili samo jednom zasvijetli ?

 

Unaprijed hvala

volte imas u settings->connections->mobile networks

samsung account ti je racun koji je uz google account glavni na mobu, preko njega mozes raditi sigurnosne kopije, takoder se koristi za knox, secure folder, galaxy apps, teme, samsung health i jos masu drugih stvari, tako da bi bilo pametno da ga napravis

tipku za bixby iskljucis tako sto otvoris bixby (lijevo od home screena), onda stisnes one tri tockice gore desno, pa settings, spustis dolje na bixby key, to otvoris i stavis "don't open anything"

ja imam hyperknit od samsunga i meni je to zasad najbolja koju sam imao, ugodna je na dodir, mobitel ne klizi iz ruke i sto mi je najvaznije, tipke se mogu lijepo stisnuti da se cuje onaj klik

a za ovo zadnje mislim da ce ti ovaj video pomoci:

 

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Evo i slike za Volte, ako kome pomaže.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Vidim da se iznad spominju punjaci.

Ja vec godinu dana na svom S8 koristim ovo KLIK

Nikakvih problema, punilo je i brzo i sporo kao i s punjacem koji sam dobio uz S8.

Zasto mislite da nije takav punjac originalan? Meni na uredaju starom 16 mjeseci baterija drzi skoro kao i prvog dana (ovih 10-15% krace je normalan pad s obzirom na koristenje / starost).

Takoder, sad mi je na tom punjacu otisao USB C kabel, pa sam mislio uzeti samo kabel; tipa OVO

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...

Vidim da se iznad spominju punjaci.

Ja vec godinu dana na svom S8 koristim ovo KLIK

Nikakvih problema, punilo je i brzo i sporo kao i s punjacem koji sam dobio uz S8.

Zasto mislite da nije takav punjac originalan? Meni na uredaju starom 16 mjeseci baterija drzi skoro kao i prvog dana (ovih 10-15% krace je normalan pad s obzirom na koristenje / starost).

Takoder, sad mi je na tom punjacu otisao USB C kabel, pa sam mislio uzeti samo kabel; tipa OVO

 pa nije nitko rekao da taj punjac nije original

13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...
DiRT kaže...
  1. Ja sam uzeo od njih S7 prije godinu i pol i odlican je. Ima sigurno jeftinije negdje, al nisam gledao, na njuski isto mozes uzet tam ce bit manje al mora bit nov zapakiran, a ne isproban malo.

 Cijena je odlicna s9+ 4800 kn za gotovinu je gotovo predobro da bi bilo istinito.

 Pa i istinito je, ja sam uzo S7 za 3490kn plus poštarina i došlo je za par dana, sve ok, novo zapakirano vjerovatno iz Austrije T-Mobile verzija. Na njuški se nađe novi zapakiran sa jamstvom 2 god za 4500kn sigurno. Dobar buy ko želi flagship. Ja gledam ove low end mobove do 2k kn, ništa pametno osim Mi A2 koji je najbolji za te novce, a ovi su svi duplo i 3 put slabiji za te novce u svemu. Kad gledam mob za staru, najrađe bi joj dao svoj S7 i uzo sebi S9+, al neda mi se trošit lova bzvze jer njoj realno netreba niš bolje od moba od 100€, al mi žao ekipe koja se pati na sporim mobovima jer dok ja pogledam 5 stvari na mobu, netko jednu...al eto to je tak.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tko je nedavno kupio Note, S9, može registrirati uređaj i dobiva tablet.
Jest krš, ali je badava...

https://www.samsung.com/hr/offer/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...

Vidim da se iznad spominju punjaci.

Ja vec godinu dana na svom S8 koristim ovo KLIK

Nikakvih problema, punilo je i brzo i sporo kao i s punjacem koji sam dobio uz S8.

Zasto mislite da nije takav punjac originalan? Meni na uredaju starom 16 mjeseci baterija drzi skoro kao i prvog dana (ovih 10-15% krace je normalan pad s obzirom na koristenje / starost).

Takoder, sad mi je na tom punjacu otisao USB C kabel, pa sam mislio uzeti samo kabel; tipa OVO

 Meni je nedavno došao original punjač brzi, a zapravo je fejk i punio je doslovno par minuta i krepao, i kabel je krući i priključak je loš ko na jeftinim punjačima. Tražio sam lovu nazad jer bi poštarina bila preskupa za povrat i uredno su vratili lovu, a punjač sam bacio u kontenjer nek se puni na Jakuševcu.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

@najdix - ja tu stavku nemam volte ??? nekuzim ???

Mobitel kupljen u T mobile...najnoviji software mislim update...imam BONBON mrezu

BTW hvala vam na brzim odgovorima.

 

Jos jedno pitanje u vezi bezicnog punjaca original dal to vrijedi sta i kolko se puni vremenski mobitel ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ako nekome trebaju maskice za S9+ neka se javi. Dobije orginalnu silikonsku i onu rugged maskicu takoder orginalnu, obe dajem za 200kn ali mora doci po njih (ZG)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
dixi777 kaže...

@najdix - ja tu stavku nemam volte ??? nekuzim ???

Mobitel kupljen u T mobile...najnoviji software mislim update...imam BONBON mrezu

BTW hvala vam na brzim odgovorima.

 

Jos jedno pitanje u vezi bezicnog punjaca original dal to vrijedi sta i kolko se puni vremenski mobitel ?

Javi se szk, mislim da ti to moraju ukljuciti prvo

Bezicni punjac je okej ako zelis sacuvati usb prikljucak, a sto se tice trajanja punjenja, negdje oko 1h30min do 2h

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Za SABS moras na Samsungovoj stranici zatraziti KNOX developer key, googleas SABS i doci ce ti github repo sa source kodom, otvoris to u android studiju, izmjenis package name i kompajliras, ako spojis mob na PC sa ukljucenim USB debuggingom ce ti se i automatski instalirat. Kada pokrenes SABS prvi puta trazit ce te taj developer key, pasteas ga i to je to. Na slici je sve sto imam disableano. Na BRHA firmwareu sam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Za SABS moras na Samsungovoj stranici zatraziti KNOX developer key, googleas SABS i doci ce ti github repo sa source kodom, otvoris to u android studiju, izmjenis package name i kompajliras, ako spojis mob na PC sa ukljucenim USB debuggingom ce ti se i automatski instalirat. Kada pokrenes SABS prvi puta trazit ce te taj developer key, pasteas ga i to je to. Na slici je sve sto imam disableano. Na BRHA firmwareu sam.

I kako se mobitel sad ponasa nakon sto si iskljucio te aplikacije? Brzi, fluidniji, baterija? Ako je velika razlika, da to probam napraviti

 

BTW

Ako je netko u potrazi za s9+ neka mi se javi u PP, imam jednog viska :D

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Otkad imam S9+ koristim SABS tako da ne znam kako se ponasa bez, ali po meni ne moze biti brzi i fluidniji. Prije ovog sam imao S8 i mogu reci da je ovo prvi android mob koji je bas fludian, cak i u odnosu na iOS. Za bateriju isto ne znam, ali na S8 mi je dosta pomoglo.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jel ovo dobar prosjek ili,kako je vama?
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice