Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.391
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Ljudi u nedoumoci sam s9 ili s9+. Jucer sam bio u ducanu i prckao po oba istovremeno cca 15 minuta.  Plus mi je malo velik ali mislim da bi se za tjedan dana priviknuo. Najvise me na s9 brine baterija. Zar je stvarno toliko losa?  I koji sd karticu od 128gb preporucate? 

 

S9 je 4700 a s9+ je 5500kn. 64gb verzije.

 

 

Uzmi Note 9 i ne zamaraj se velicinom.

Note 9 je jedini kompletan Samsung trenutno na kojemu bas nista ne fali.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ma kakav note, bježi od toga.. 

S9 plus uzmi i to je to 

e-mail: jmnemonic158@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jos cu malo razmisliti izmedu obicnoga i plus. A koju SD karticu preporucate od 128gb? 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja koristim kingston običnu od 128gb. Ima za 450kn. Nije brza, ali nema problema. Snimam na mobitel pa prebacim na karticu.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
najdix kaže...
Da, oba, za stereo. U diktafonu.

 mislio sam na neki externi

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Jos cu malo razmisliti izmedu obicnoga i plus. A koju SD karticu preporucate od 128gb? 

Ja sam imao istu dvojbu negdjeprije, imaš prije par postova. Uzeo sam S9, prešao s iPhonea 7. Velika mi je razlika i čak S9 mi se čini prevelik za moje ruke hehe. Zasad sam jako zadovolajn. Htio sam S9+ zbog dual kamere, 2GB RAM-a više ali jednostavno mi je prevelik, to mi je bilo presudno. Preporuka odi u shop di uzimas mob i uzmi S9 i S9+ u ruke i usporedi ih jedan pored drugog. Ako ti + nije prevelik i lova nije problem onda + model. Što se tiče Notea ista stvar, ako veličina i lova nisu problem onda njega definitivno. Najnoviji je, ima fora fičera koje nema S serija, najsvježiji je ovo ono. Sve je stvar osobnog odabira 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

U Samsungovom appu za poruke. Je li moguće postaviti da se vidi cijela poruka kolika god bude? Da nemam ovo prikaži sve?

THX

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja sam na ParaNO1d kaže...
omomomomoomm kaže...

Jos cu malo razmisliti izmedu obicnoga i plus. A koju SD karticu preporucate od 128gb? 

Ja sam imao istu dvojbu negdjeprije, imaš prije par postova. Uzeo sam S9, prešao s iPhonea 7. Velika mi je razlika i čak S9 mi se čini prevelik za moje ruke hehe. Zasad sam jako zadovolajn. Htio sam S9+ zbog dual kamere, 2GB RAM-a više ali jednostavno mi je prevelik, to mi je bilo presudno. Preporuka odi u shop di uzimas mob i uzmi S9 i S9+ u ruke i usporedi ih jedan pored drugog. Ako ti + nije prevelik i lova nije problem onda + model. Što se tiče Notea ista stvar, ako veličina i lova nisu problem onda njega definitivno. Najnoviji je, ima fora fičera koje nema S serija, najsvježiji je ovo ono. Sve je stvar osobnog odabira 

 Ja sam isto na iphonu ali na 6s vec dvije i pol godine cca zato i imam dvojbu koji uzet. Realno obicno s9 mi je taman ali me plus model ipak vuce da ga uzmem.  Nije hitno jer mi 6s radi ko pomazan tak da cu jos jednom otic do ducana i malo se poigrati sa jednim i drugim.

vise me muci kak cu se priviknut na android nakon 6-7 godina konstantnog koristenja IOS-a.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Jos cu malo razmisliti izmedu obicnoga i plus. A koju SD karticu preporucate od 128gb? 

 Ovu ili ovu.

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...
Ja sam na ParaNO1d kaže...
omomomomoomm kaže...

Jos cu malo razmisliti izmedu obicnoga i plus. A koju SD karticu preporucate od 128gb? 

Ja sam imao istu dvojbu negdjeprije, imaš prije par postova. Uzeo sam S9, prešao s iPhonea 7. Velika mi je razlika i čak S9 mi se čini prevelik za moje ruke hehe. Zasad sam jako zadovolajn. Htio sam S9+ zbog dual kamere, 2GB RAM-a više ali jednostavno mi je prevelik, to mi je bilo presudno. Preporuka odi u shop di uzimas mob i uzmi S9 i S9+ u ruke i usporedi ih jedan pored drugog. Ako ti + nije prevelik i lova nije problem onda + model. Što se tiče Notea ista stvar, ako veličina i lova nisu problem onda njega definitivno. Najnoviji je, ima fora fičera koje nema S serija, najsvježiji je ovo ono. Sve je stvar osobnog odabira 

 Ja sam isto na iphonu ali na 6s vec dvije i pol godine cca zato i imam dvojbu koji uzet. Realno obicno s9 mi je taman ali me plus model ipak vuce da ga uzmem.  Nije hitno jer mi 6s radi ko pomazan tak da cu jos jednom otic do ducana i malo se poigrati sa jednim i drugim.

vise me muci kak cu se priviknut na android nakon 6-7 godina konstantnog koristenja IOS-a.

 Mislim da ce to to navikavanje na android najlakse ici jer je sve slicno ali sa puno vise mogucnosti i na jednostavniji nacin.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jesu kome olabavile tipke? Bas se osjeti kretanje i kad stisnem cuje se zvuk krckanja kako se micu. Prolio mi je jedan lik alkohola po mobu i tipke se sutradan nisu skoro uopce mogle stiskati, isprao sam ih u vodi i sad se dobro stiskaju al se dosta micu

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

Jesu kome olabavile tipke? Bas se osjeti kretanje i kad stisnem cuje se zvuk krckanja kako se micu. Prolio mi je jedan lik alkohola po mobu i tipke se sutradan nisu skoro uopce mogle stiskati, isprao sam ih u vodi i sad se dobro stiskaju al se dosta micu

 Meni je glavna tipka olabavila. Prvi dan sam primjetio da je bila jako čvrsta. Uspoređivao sam baš sa starim S8. Sada nakon cca mjesec dana korištenja, tipka se klima, ekran ima sitne ogrebotine. Kvaliteta izrade je realno daleko ispod Applea. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MatijaZG kaže...
maxy0 kaže...

Jesu kome olabavile tipke? Bas se osjeti kretanje i kad stisnem cuje se zvuk krckanja kako se micu. Prolio mi je jedan lik alkohola po mobu i tipke se sutradan nisu skoro uopce mogle stiskati, isprao sam ih u vodi i sad se dobro stiskaju al se dosta micu

 Meni je glavna tipka olabavila. Prvi dan sam primjetio da je bila jako čvrsta. Uspoređivao sam baš sa starim S8. Sada nakon cca mjesec dana korištenja, tipka se klima, ekran ima sitne ogrebotine. Kvaliteta izrade je realno daleko ispod Applea. 

 Ekran se grebe ko lud, to je tako, ali grebe se isto kao i svaki moderni mob od mikro cestica po djepu jer su skoro svi novi pametni telefoni sa gorila staklom koje se lakse grebe na skali tvrdoce 6 a od 7 pa nadalje je dublje. Pogledajte Jerryrigeverything na youtube. Zato stavim foliju.

 

A s tipkama nemam problem a koristim mob od marta.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ne znam kako vama, ali meni je aplikacija Nabava.net užasno spora na S9. Na iPhoneu 7 mi je otvaralo instant na artikle s wish liste, a sad mi treba 10-15 sekundi da otvori slike trgovina. Je li toliko aplikacija loše optimizirana ili?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ParaNO1d kaže...

Ne znam kako vama, ali meni je aplikacija Nabava.net užasno spora na S9. Na iPhoneu 7 mi je otvaralo instant na artikle s wish liste, a sad mi treba 10-15 sekundi da otvori slike trgovina. Je li toliko aplikacija loše optimizirana ili?

 ne koristim tu app al najvjerovatnije je do nje kako su je optimizovali

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Gdje je najbolje kupiti Whitestone Dome za S9+?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Upravo sam stavio onu foliju u Areni i ima par mjehurica...hoce li se to pususiti ili da idem reklamirati?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
FanBoy kaže...

Upravo sam stavio onu foliju u Areni i ima par mjehurica...hoce li se to pususiti ili da idem reklamirati?

 probaj ih istisntu sa karticom mozda odu. taj ko je stavljao foliju nije ju dobro zalijepio

13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nemoj karticom jer ces unistit foliju, odi i zamijenit cu ti oni to

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ima li neko problem sa LED indikatorom za notifikacije? Svako 5-6 sekundi svetluca lampica kada stigne neko obavestenje. Recimo poruka na messengeru stigne, pa zasvetli jednom, pa posle 5-6 sekundi opet jednom, pa opet posle 5-6 sekundi jednom.. Kada mi telefon nije u rukama, moram gledati 5-6 sekundi u njega da vidim da li ima ili nema neko obavestenje. To se pocelo desavati od jednog update sistema, znaci prije 2-3 update, nakon sto sam ga update, to je krenulo tako da zeza. I nakon toga sam factory reset, cak i sam flesovo i novi firmware ponovo ali nista se nije promenilo. Dolazila su jos 2-3 update nakon toga, trenutno sam na poslednjem ali popravljeno nije. Trazio sam po internetu, medjutim nisam nasao ili nema, pa me interesuje je li nesto do mog telefona ili je to svima tako??

Inace ja problema sa tipkama nemam. Koristim od kraja marta, tipke i dalje cvrste. Na ekranu nemam nista od folije ili stakla, medjutim ne primecujem nikakve ogrebotine osim jedne sitne na svetlosti kad se okrene, to sam zakacio noktom nisam osjeko, pa nzm jel moguce ali mislim da je od nokta ta sitna ogrebotinica. Ovako ne primjecujem nista??

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da li neko moze slikati iz Phone info aplikacije od samsunga, CSC CODE tab? Meni stoji prazno pod original CSC, prazno pod FIRMWaRE CSC, prazno pod available CSC, samo mi pise pod Active CSC Code. Pa me zanima da nisam zezno to kad sam flesovo sistme ponovo, jer kad sam kupio tel nisam to gledao, nego nakon flesovanja sistema, 3 puta sam opet flesnuo ali uvek ovako stoji prazno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 14:12 (sd66).
9 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
manipulator kaže...

Ne kontam zasto imam problem sa wifi nakon zadnjeg updejta? Uopće mi ne nalazi mrežu? 

 Ja imam od pocetka tih problema kako sam ga kupio. Od marta. Mada ja imam problem sa slabijim wifi signalima. Sa S5 neki kineski tamo bzv tel sa 2gb rama, sa njima hvatam wifi npr jednu ipo ili 2 crtice dok sa s9 uhvati jedva jednu ali tesko da se konektuje, pa se onda izgubi pa je nema, pa nekad se pojavi sa 3 crtice ali to na 2 sekunde, i onda opet izgubi.. Ako sam blize nekom wifi onda nemam problema. Cak mi i S3 ima malo jaci wifi nego s9. Testiro sam S3 Neo, ima za par decibela jace signale i uhvati vise mreza. Reinstaliro sistem preko Odina, 5 puta azuriranja dolazila ali nista. Najgore sto ti ne mozes objasniti ovim u radnji gde sam kupio sta je problem. Ili se prave ludi ili stvarno ne kontaju. Uzmu tel, bude par dana ili vise i kazu sve je u redu sa njim. Radi wifi. A dzaba ja objasnjavam pola sata da je slab signal, oni dodju konektuju se na wifi a modem pored teefona i kazu u redu je. I kako znati da li je telefon otvaran ili koristen ranije? Evo ja od kraja marta imam 115 ciklusa punjena baterije, nzm je li to ok? Uglavnom punim 1 do 2 puta na dan. Ispraznim do 40 pa punim do 80-90 uglavnom

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
I koliko ti je zdravlje baterije u postocima nakon tih ciklusa pražnjenja?
U odnosu na S7E, S9+ ima po mom mišljenju bolji wifi prijem. Na istim lokacijama S9+ se brže spaja i ima mrvicu bolji prijem.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Evo sliknuo sam ti. Kupljen u Sancta Domenici.
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Koliko vi imate lufta na charging portu kad ustekate kabel u mob? Msm koliko vam se klima kabel?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Skoro pa nimalo se ne klima, ako se ušteka do kraja, s time da je do sada punjen tridesetak puta.
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

88.97 tako nekako 88 i nesto. A sta to znaci je li se prije prazni ako nije 100%? I do kolko je OK da spadne

DObro je za CSC. Ne pokazuje od firmware ni kod tebe. Jer koji god firmware instaliras, on ti csc postavi onaj u kojoj se drzavi nalazis trenutno. Ja fleso 3 razlicite zemlje dok sam bio u bosni, uvek SEE, a kad sam u njemackoj flesovo neki bzv od neke zemlje, postavio se njemacki CSC kao aktivan. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 21:28 (sd66).
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ta bi aplikacija trebala pokazati približni kapacitet baterije. A sad koliko je to precizno i točno ne znam.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
najdix kaže...
Ta bi aplikacija trebala pokazati približni kapacitet baterije. A sad koliko je to precizno i točno ne znam.

 Ja koju sam god aplikaciju gledao koja prikazuje kapacitet baterija, svaka na novom svakom telefonu vec prikazuje 80-90% tako da ne vjerujem da je precizno.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kad sam ga kupio na pocetku je baterry health bio 92 posto,sad nakon 30 punjenja je na 90. Aplikacija jede vnago ili??
Isto kupljen u SD

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 22:50 (DuMe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice