Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 952.474
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
thebatman kaže...

Moji prvi dojmovi korištenja ovog telefona su jako slicni kao i kad sam imao note 9.

 

+ Ekran, izvrstan u svakom pogledu, 10/10 što bi se reklo

+ zvučnik jako čist i dovoljno glasan

+ one ui je jako pregledan i oku privlačan pogotovo sa night modom

+ nema laga, sve radi glatko

+ otisak prsta napokon na pravoj lokaciji

+ p&s kamera jako dobra isto kao i video snimanje

- baterija bi mogla biti nešto bolja, jucer sam uhvatio 5h SOT al sam bio kuci cijeli dan, mislim da je realnije ocekivat 3,5-4h SOT, što je malo.

- kamera nema night mode

- portrait mode na kameri je užasan (live focus)

- softver bi mogao podržavati prave geste kakve vec ima apple, huawei, xiaomi

- također bi mogli staviti i automatsko snimanje razgovora kao npr xiaomi što dođe jako zgodno

Vidis recimo meni ove geste najvise pasu. Lijevo je task changer, u sredini home, a desno back. Istim redoslijedom su mi isle i one tri tipke. Probao sam geste na m20pro i nisam se mogao naviknuti, za nazad sam morao povuci s lijeve strane ekrana, sto mi nikako nije leglo, previse bih morao rastegnuti dlan. Ovako mi je sve na dnu ekrana i bez problema baratam jednom rukom. A sto se tice night modea za kameru, vjerojatno ce nam doci azuriranje kad vide kako ce im to proci na s10.

 Našao sam rješenje za geste, na galaxy storeu ima aplikacija One Hand Operation+, fenomenalno radi i da se prilagodit. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
thebatman kaže...
CrossDeath kaže...
thebatman kaže...

Moji prvi dojmovi korištenja ovog telefona su jako slicni kao i kad sam imao note 9.

 

+ Ekran, izvrstan u svakom pogledu, 10/10 što bi se reklo

+ zvučnik jako čist i dovoljno glasan

+ one ui je jako pregledan i oku privlačan pogotovo sa night modom

+ nema laga, sve radi glatko

+ otisak prsta napokon na pravoj lokaciji

+ p&s kamera jako dobra isto kao i video snimanje

- baterija bi mogla biti nešto bolja, jucer sam uhvatio 5h SOT al sam bio kuci cijeli dan, mislim da je realnije ocekivat 3,5-4h SOT, što je malo.

- kamera nema night mode

- portrait mode na kameri je užasan (live focus)

- softver bi mogao podržavati prave geste kakve vec ima apple, huawei, xiaomi

- također bi mogli staviti i automatsko snimanje razgovora kao npr xiaomi što dođe jako zgodno

Vidis recimo meni ove geste najvise pasu. Lijevo je task changer, u sredini home, a desno back. Istim redoslijedom su mi isle i one tri tipke. Probao sam geste na m20pro i nisam se mogao naviknuti, za nazad sam morao povuci s lijeve strane ekrana, sto mi nikako nije leglo, previse bih morao rastegnuti dlan. Ovako mi je sve na dnu ekrana i bez problema baratam jednom rukom. A sto se tice night modea za kameru, vjerojatno ce nam doci azuriranje kad vide kako ce im to proci na s10.

 Našao sam rješenje za geste, na galaxy storeu ima aplikacija One Hand Operation+, fenomenalno radi i da se prilagodit. 

Preporucio bih ti jos da isprobas good lock. Nudi potpuno novi svijet prilagodavanja softwarea.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ima li neki nacin da recents budu u gridu ili nekako drugacije posložene da su pregledniji?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
thebatman kaže...

Ima li neki nacin da recents budu u gridu ili nekako drugacije posložene da su pregledniji?

 https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/task-changer/task-changer-2-2-00-6-release/samsung-task-changer-2-2-00-6-android-apk-download/

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Je li jos nekome ovo stiglo?

I ja sam dobio isto kao u tebe danas.

To je ono "Device care" ili naski "Podrska za uredjaj" 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Je li jos nekome ovo stiglo?

 Meni je stiglo isto tako.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
thebatman kaže...

Moji prvi dojmovi korištenja ovog telefona su jako slicni kao i kad sam imao note 9.

 

+ Ekran, izvrstan u svakom pogledu, 10/10 što bi se reklo

+ zvučnik jako čist i dovoljno glasan

+ one ui je jako pregledan i oku privlačan pogotovo sa night modom

+ nema laga, sve radi glatko

+ otisak prsta napokon na pravoj lokaciji

+ p&s kamera jako dobra isto kao i video snimanje

- baterija bi mogla biti nešto bolja, jucer sam uhvatio 5h SOT al sam bio kuci cijeli dan, mislim da je realnije ocekivat 3,5-4h SOT, što je malo.

- kamera nema night mode

- portrait mode na kameri je užasan (live focus)

- softver bi mogao podržavati prave geste kakve vec ima apple, huawei, xiaomi

- također bi mogli staviti i automatsko snimanje razgovora kao npr xiaomi što dođe jako zgodno

 Zasto ti je portrait mode uzasan? Mozda ne slikas kako treba, ja koga god uslikam cak i profesionalni fotografi se iznenade i ne vjeruju da je uslikano mobitelom.

 

Za ove geste ako hoces drugacije imas goodlock sa modulom onehandoperation+.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
arnes_king kaže...

Evo slike poredjenja sa Stock vs GCAM Night Shot:

 

https://imgur.com/a/KtLEROh

 

Stock mi neusporedivo bolje izgleda 

Nije mi cilj da kamera od noci radi dan vec da prenese sto realniju sliku kakva i je, a u potpunom mraku ne vidim uopce razlog zašto bi bilo sto fotkao.

 Ni blizu stock ne daje bolju sliku. Ova aplikacija nije do kraja optimizovana i u nekim uslovima ne uradi dobro posao, ali evo koristim je vec nekoliko dana/noci i stock ne moze ni blizu. Imam sad tonu drugih slika na kojima se vidi na sta mislim ali mi je mrsko sad prebacivati i uploadovati.

 

Stock kamera po noci slika mutno, zrnasto i slabo se skroz vidi. Sa GCAM ako je samo malo osvjetljenja dostupno uslika sliku tako da se vide i boje i detalji i da bude lijepa slika, vecina konta da je doradjeno u photohopu.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/4140mr

Neke od mojih nocnih sa Note 9, sa stock kamerom i auto mode.
Ne znam zašto bi tebi bilo mutno na S9+ ako je mob ispravan.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/4140mr

Neke od mojih nocnih sa Note 9, sa stock kamerom i auto mode.
Ne znam zašto bi tebi bilo mutno na S9+ ako je mob ispravan.

 Ovo nisu nocne, ovdje je ili pred mrak ili dovoljno vjestackog osvjetljenja (osim ove katedrale ali je to najlosija slika). Pricam o situaciji gdje je bas malo osvjetljenja a ne na sred ulice u velikom gradu.

 

Nisam ja jedini koji ima problem, pogledaj malo po netu pa mi nadji gdje to ima da se hvali nocnim slikama na samsung telefonima. Pogotovo kada pogledas konkurenciju, google, huawei i drugi, samsung im nije u tom polju ni do koljena, cak ni s10 modeli.

 

 

P.S. Ove slike nisu bas tako dobre, izvor svjetla prenaglasen, ostatak slike i dalje mutan bez nekih detalja. A samo malo ako je mracnije okruzenje na auto prvo sto jedva fokusira, drugo sto i kada uslika slika zrnasta.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 12:51 (arnes_king).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sve slike koje sam stavio su nocne pod ulicnom rasvjetom.
U potpunom mraku ne znam sta bih uopce fotkao, a uostalom malo tko i zivi u nekakvim zabitima koje su u totalnom mraku
Zrnatost fotke je normalna i ne smeta, a mnogi peglaju sw taj normalni šum pa imas ulje na platnu...meni je kod Samsunga bas nocno (ne mislim na totalni mrak) fotkanje jedan od aduta jer radi prirodne fotke bez sw posvjetljavanja.
 
0 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Sve slike koje sam stavio su nocne pod ulicnom rasvjetom.
U potpunom mraku ne znam sta bih uopce fotkao, a uostalom malo tko i zivi u nekakvim zabitima koje su u totalnom mraku
Zrnatost fotke je normalna i ne smeta, a mnogi peglaju sw taj normalni šum pa imas ulje na platnu...meni je kod Samsunga bas nocno (ne mislim na totalni mrak) fotkanje jedan od aduta jer radi prirodne fotke bez sw posvjetljavanja.

 Ne govorim o totalnom mraku, zivim u naselju pa ima rasvjeta, ali govorim o situacijama kada nema rasvjete pa da je ko dan jer se to ne moze ni nazvati nocno. A naravno da ima potrebe slikati i u tamnijim uvjetima.

 

Kada mi ne bude mrsko uploadovati cu malo bolje primjere. Koristim i volim samsung uredjaje, ali ne bih sebe lagao da nesto valja ako ne valja. 

 

Evo pogledaj poredjenja s10 slika sa npr huawei pa objektivno reci sta ti je bolje:

 

https://www.phonearena.com/news/Huawei-P30-Pro-NIGHT-Camera-Comparison-vs-Galaxy-S10-Plus-vs-Pixel-3_id114869

 

Evo i ovaj video sa pixel 3 poredjenje. Ima toga hrpa na netu.

 

 

 

Na kraju krajeva sta mi znaci prirodno slikanje i onakvo kako oko vidi ako nesto zelim uslikati da se lijepo vidi a nisu uslovi dobri? 

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 22:06 (arnes_king).
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zna li neko jos neku app da radi preko knox licence kao adhell i notsabs? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ekipa koja koristi S9+ i baterija im je očajna, probajte ako još niste ugasiti lift to wake feature i smanjite rezu na full HD... Znam da nije neki breakthrough, ali ja sam se iznenadio koliko mi duže traje baterija... Evo trenutno sam na 54% i SOT je malo preko 2h... Kad mi je ovo gore bilo uključeno bio bih sretan ako sam imao 30% a dosta manje SOT-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Blade18 kaže...
Ekipa koja koristi S9+ i baterija im je očajna, probajte ako još niste ugasiti lift to wake feature i smanjite rezu na full HD... Znam da nije neki breakthrough, ali ja sam se iznenadio koliko mi duže traje baterija... Evo trenutno sam na 54% i SOT je malo preko 2h... Kad mi je ovo gore bilo uključeno bio bih sretan ako sam imao 30% a dosta manje SOT-a

 Ja na obicnom S9 na wifi izvucem na 73% baterije 2 sata i 46 minuta koristeci fb messenger instagram malo youtube. A ko nema ove prve 3 aplkacije i one snapchat i slicne, njemu baterija dosta duze traje pa i do 30% tako da uvek je bitno i koje app imas instalirane. Po nekoj logici odprilike to je cetvrtina baterije potrosena u tih 2 sata i  46 minuta od neki dan kad sam gledao napunio do 100% pa posle gledao. Po tome odprilike jedno punjenje bi izaslo negdje 4x2:46 minuta, to je oko 10 sati na wifi tu gore dole koji minut. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 20:46 (keks99).
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako s10 vec ima za 720 eura, a s10e 750 mozda a tek izasli? A s9 posle 3 mjeseca toliko bila cijena i to obicnog S9, a onaj plus za 100eura vise? a svi pricali da ce biti skuplji s10 kad izadje od s9 kad je  tek izaso>

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Kako s10 vec ima za 720 eura, a s10e 750 mozda a tek izasli? A s9 posle 3 mjeseca toliko bila cijena i to obicnog S9, a onaj plus za 100eura vise? a svi pricali da ce biti skuplji s10 kad izadje od s9 kad je  tek izaso>

Ima i jeftinije. Caka je u tome sto su izasla 3 modela, a prosle godine samo 2. Ljudi su to masovno pokupovali (pogotovo s10e i s10) nadajuci se da ce na brzinu prodati i zaraditi. To im ocito nije uspjelo, pa su sad cijene dosta nize, samo da ih se rijese.

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Kako s10 vec ima za 720 eura, a s10e 750 mozda a tek izasli? A s9 posle 3 mjeseca toliko bila cijena i to obicnog S9, a onaj plus za 100eura vise? a svi pricali da ce biti skuplji s10 kad izadje od s9 kad je  tek izaso>

cijena pada strelovito, jer ih niko ne kupuje

 

ti sto su produljivali pretplatu su mislili da ce biti navala kao na S9, a kako to nije ni blizu, dampaju jedan drugome cijenu da sto prije prodaju, zajeb zesci

 

samo se strpi, bit ce to uskoro za kikiriki 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pozdrav ekipa, nabavio sam nedavno s9 te me zanima smijem li koristiti preko noci stari punjac od s3 ili s4 od 1A? Preko noci nije mi bitno hoce li se napuniti za 1 ili 5 sati, pa pretpostavljam da je za bateriju bolje sporije punjenje
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
next'24 kaže...
Pozdrav ekipa, nabavio sam nedavno s9 te me zanima smijem li koristiti preko noci stari punjac od s3 ili s4 od 1A? Preko noci nije mi bitno hoce li se napuniti za 1 ili 5 sati, pa pretpostavljam da je za bateriju bolje sporije punjenje

Ma nema potrebe muciti se, mobiteli su danas puno pametniji, stoga apsolutno nikakav problem nece biti ako ti mobitel ostane na punjacu i nakon sto se baterija napuni na 100%. Pogotovo ne u tom periodu koristenja kakvog vecina imamo. Koristi mobitel bez ikakvih briga i neka on sluzi tebi, a ne obrnuto.

A ako to bas zelis raditi, mozes slobodno. Mozda ce ti biti lakse samo u postavkama uredaja iskljuciti brzo punjenje i koristiti originalni punjac.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 21:51 (CrossDeath).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ma to cisto radim iz razloga jer imam punjac taj "sporiji" koji bi samo koristio preko noci pa mi nije bitno hoce li se napuniti za 1 ili 5 sati, bitno je da me ujutru doceka sa 100%, ne pada mi na pamet o tome voditi racuna preko dana :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ma to cisto radim iz razloga jer imam punjac taj "sporiji" koji bi samo koristio preko noci pa mi nije bitno hoce li se napuniti za 1 ili 5 sati, bitno je da me ujutru doceka sa 100%, ne pada mi na pamet o tome voditi racuna preko dana :)
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
next'24 kaže...
Pozdrav ekipa, nabavio sam nedavno s9 te me zanima smijem li koristiti preko noci stari punjac od s3 ili s4 od 1A? Preko noci nije mi bitno hoce li se napuniti za 1 ili 5 sati, pa pretpostavljam da je za bateriju bolje sporije punjenje

 Sporiji punjac na novim uredjajima moze dovesti do toga da ti se baterija osteti. Ja sam koristio auto punjac koji je bio slabiji na S7Edge sve dok se baterija nije napuhala. Nakon zamjene ponovo radio isto jer nisam shvatio do cega je i opet se isto desilo. Kada sam prestao koristiti te spore punjace nisam vise ni imao problema.

 

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Nije tebi sporo punjenje oštetilo nego loš auto punjač - moja logika je da tu ne treba šparati i uzimati šroteks jer možeš s*ebati mobitel ili zapaliti kuću..
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Zupy kaže...
Nije tebi sporo punjenje oštetilo nego loš auto punjač - moja logika je da tu ne treba šparati i uzimati šroteks jer možeš s*ebati mobitel ili zapaliti kuću..

 Punio sam i ranije sa drugim punjacima od drugih telefona, originalni ali koji su dosta slabiji/sporiji/stariji i primjetio sam cim punim sa slabijim punjacem da se telefon dosta grije i od toga i strada baterija. 

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Trebalo bi biti baš obrnuto - quick charge =više grijanja a tako kod je kod mene na par mobitela i bilo

https://www.reddit.com/r/GalaxyS9/comments/8g1y0i/slow_charge_vs_fast_charge_battery_question/

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
Zupy kaže...
Nije tebi sporo punjenje oštetilo nego loš auto punjač - moja logika je da tu ne treba šparati i uzimati šroteks jer možeš s*ebati mobitel ili zapaliti kuću..

 Punio sam i ranije sa drugim punjacima od drugih telefona, originalni ali koji su dosta slabiji/sporiji/stariji i primjetio sam cim punim sa slabijim punjacem da se telefon dosta grije i od toga i strada baterija. 

 A zbog čega bi se više grijao ako je manja snaga? Inače, punim i S7 i S9 s nekim slabijim punjačem (mislim da je čak 5V 1A) i nikad nisam primjetio nešto tako.

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Zupy kaže...
Trebalo bi biti baš obrnuto - quick charge =više grijanja a tako kod je kod mene na par mobitela i bilo

https://www.reddit.com/r/GalaxyS9/comments/8g1y0i/slow_charge_vs_fast_charge_battery_question/

 Kod mene se ni s7edge ni s9+ ne griju na quickcharge, na s7 se jedino grijao vrh kabla a na s9+ ni to.

 

 Mislim da je sve preko 1A OK ali ispod nastaju problemi. Iako opet nikome ne bih preporucio bilo sta slabije od onog originalnog. Samo sam naveo svoja negativna iskustva, sto je to tako, e pa nisam strucnjak i moze pisati ko sta hoce ali kod mene je tako bilo.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 9:19 (arnes_king).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jel netko primjetio da mu S9+ steka? Nakon zadnjeg azuriranja mi se pocelo dogadjat da svako 2,3 dana usred rada zasteka na 10ak sekundi. Sad mi zao sto nisam na vikend akciji uzela 10ku :(
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
anab79 kaže...
Jel netko primjetio da mu S9+ steka? Nakon zadnjeg azuriranja mi se pocelo dogadjat da svako 2,3 dana usred rada zasteka na 10ak sekundi. Sad mi zao sto nisam na vikend akciji uzela 10ku :(

hmm ja nisam primijetio nista, na najnovijem patchu sam (april, SEE CSC)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice