Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.725
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SnakeEyes kaže...

Imam 2 kartice nutra, Hrvatsku i Srpsku, na Srpskoj pise non stop ono malo "R" koje oznacava roaming, i cesto ima jednu ili 2 crtice signala, jel moguce da mi zato jede bateriju ko nenormalan?
Na pie sam, 3. beta koja je izasla, flasho sam sam bez factory reseta (zbog jebene pbz aplikacije -.-)

 

Meni se u Moto G5 baterija praznila prakticki duplo brze kad sam ubacio drugu karticu

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja na poslu izgubim u 8 sati cca 25% baterije radi loseg signala. Mobitel je dobrih 7 sati u garderobnom ormaricu i unutra mu je signal koma. Baterija curi kao luda.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SnakeEyes kaže...

Imam 2 kartice nutra, Hrvatsku i Srpsku, na Srpskoj pise non stop ono malo "R" koje oznacava roaming, i cesto ima jednu ili 2 crtice signala, jel moguce da mi zato jede bateriju ko nenormalan?
Na pie sam, 3. beta koja je izasla, flasho sam sam bez factory reseta (zbog jebene pbz aplikacije -.-)

 Ako uz PBZ aplikaciju imaš i PBZmToken onda prije factory reseta preko web stranice PBZ-a generiraš kod, tako da ne moraš u banku.

12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

I ja mogu potvrditi da baterija na S9+ curi nakon umetanja druge kartice, štoviše, obje su Tele2 (koji još uvijek nema 4g signal po Zagrebu najbolje pokriven, pa ga tu dodatno "cuka")...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da li na novom 9.0 kad se drzi ikonica dugo, da li su vratili da se odmah moze uci u info o aplikaciji kao sto je bilo na 7.0 nougatu??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zviznemte kaže...

Da li na novom 9.0 kad se drzi ikonica dugo, da li su vratili da se odmah moze uci u info o aplikaciji kao sto je bilo na 7.0 nougatu??

Moze

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Svidja mi se na 9.0 kad se pravi ss, odmah ga uslika cim kliknes tipke nema zastajkivanja ko na 8.0 i starijim sistemima

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 16:03 (keks99).
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ios sistem 😂
9.0 jako vuce prema iosu sto je i dobro..pogotovo za te svakodnevne brze stvari
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

O prekjučer imam novi 9+, odmah se sam nadogradio na Android 9.

Uspjela sam sve podesiti kako želim, jedino nisam našla mogućnost da zaključam ekran bez da moram stisnuti Power tipku.

Za sad sam instalirala neku aplikaciju Screen off, ali vjerojatno negdje ima ta mogućnost ugrađena u sistem. Jer sad se moram vratiti na početni ekran da ga zaključam, a kad bi bilo moguće, recimo, dugo stisnuti neku od onih crtica na dnu, moglo bi ga se isključiti bilo na kojem se ekranu nalazim...

 

Našla sam ovdje

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/help/how-to-lock-screen-pressing-power-button-t3850058

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 19:57 (Ljiljana100).
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mislim da te opcije nema u postavkama
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo kako promijeniti rezoluciju videa na Pie. Samo treba stisnuti na trenutno odabranu rezoluciju lol

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

 Ne znam sto ne ubace kao na LG, imaju LG stari po 3-4 godine tu opciju, dva puta kliknes na ekran brzo i ugasi se ekran, oept dva puta kliknes da se upali. Barem da ima za gasenje to dva puta, a ovo nije prakticno ako moras sa strane povlaciti.
 ZNam da imaju custom kerneli sa tom opcijom, imao sam na S5 ili na S4 pa je bilo da se ukljuci ta opcija preko kernel auditora, nikakve razlike u potrosnji baterije nisam primetio. 

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Stavio sam animacije od 1.0x na 0.5x i tako koristim vec nekih 2 mjeseca.Danas sam malo isao vratit natrag kako je i bilo serijski te se odma vidi razlika.Kako je ovo sad sporo ej 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Mislim da te opcije nema u postavkama

 Ima...

Postavke-Pristupačnost-Interakcija i motorika-uključiš Izbornik pomagača-Opcije Pomoćnog izbornika, pa isključiš sve osim Isk. zaslon...

14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako me ekran zivcira na s9. Prsti su mi samo malo vlazni od znoja i ne prima pola slova dok tipkam na tipkovnici, ili nesto potpuno krivo napise.. na s7 mi se to nije dogadalo bas, jedino dok su stvarno mokri bili od vode

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da tako je i meni. Ima sam s7 i ja i tamo mi je tipkovnica bila puno responzivnija i lakse je bilo tipkat. Ovaj na s9+ kao da ne hvata sve najbolje

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
mrx058 kaže...

Da tako je i meni. Ima sam s7 i ja i tamo mi je tipkovnica bila puno responzivnija i lakse je bilo tipkat. Ovaj na s9+ kao da ne hvata sve najbolje

 Mislim da je to zbog dodatnog premaza na ekranu kojeg nema s7 pa mozda to ima utjecaja nesto.Jer s9 ima "glatkiji" ekran pod prsti

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja jos imam i foliju preko ekrana i ne dogada mi se to da ne prihvati neku tipku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nakon mjesec i pol sam prezadovoljan mobitelom (s9+).  Naviknuo sam se na android nakon godina IOS-a i sve si poslozio kako zelim. Jedino sto mi je sada malo zao sto nisam uzeo note 9.

PSN:Tomislav025
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Nakon mjesec i pol sam prezadovoljan mobitelom (s9+).  Naviknuo sam se na android nakon godina IOS-a i sve si poslozio kako zelim. Jedino sto mi je sada malo zao sto nisam uzeo note 9.

Drago mi je da si zadovoljan. I mene je jedno vrijeme vuklo na note 9, ali skuzio sam da bi jedini upgrade bila baterija. To mi nije bio dovoljno jak razlog za prijelaz, jer sam zadovoljan s baterjiom koju vec imam na s9+. Dizajn na note 9 mi je precetvrtast, a olovcica me nimalo ne privlaci. Imas li instaliran Pie?

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nemam pie. Nije mi jos stigao update, ali gledao sam po youtubeu i sam izgled mi se previse ne svida.  Update bi trebao biti uskoro?

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Nemam pie. Nije mi jos stigao update, ali gledao sam po youtubeu i sam izgled mi se previse ne svida.  Update bi trebao biti uskoro?

Kao trebalo bi do kraja prvog mjeseca, naravno ovisi o nasim operaterima kad ce pustiti azuriranje.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Nemam pie. Nije mi jos stigao update, ali gledao sam po youtubeu i sam izgled mi se previse ne svida.  Update bi trebao biti uskoro?

 Jeste ruzan, pogotovo kad se stavi crna tema. Ko da je neka sklopocija kineska od pre 5 godina ni ikonice mi se ne svidjaju ni ovako. A ni onaj Phone app default, prije je bilo bolje uradjeno dole krugic stoji sa tipkama i kliknes tu i kucas broj, a ovde pise slovima i tu moras kliknuti.. Tako jos dosta stvari, jedino sto je malo brzi ovaj 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...
omomomomoomm kaže...

Nemam pie. Nije mi jos stigao update, ali gledao sam po youtubeu i sam izgled mi se previse ne svida.  Update bi trebao biti uskoro?

 Jeste ruzan, pogotovo kad se stavi crna tema. Ko da je neka sklopocija kineska od pre 5 godina ni ikonice mi se ne svidjaju ni ovako. A ni onaj Phone app default, prije je bilo bolje uradjeno dole krugic stoji sa tipkama i kliknes tu i kucas broj, a ovde pise slovima i tu moras kliknuti.. Tako jos dosta stvari, jedino sto je malo brzi ovaj 

 Sto ljudi sto cudi. Meni ovaj dizajn mnogo odgovara, pogotovo nocna tema koju ne gasim nikako.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
keks99 kaže...
omomomomoomm kaže...

Nemam pie. Nije mi jos stigao update, ali gledao sam po youtubeu i sam izgled mi se previse ne svida.  Update bi trebao biti uskoro?

 Jeste ruzan, pogotovo kad se stavi crna tema. Ko da je neka sklopocija kineska od pre 5 godina ni ikonice mi se ne svidjaju ni ovako. A ni onaj Phone app default, prije je bilo bolje uradjeno dole krugic stoji sa tipkama i kliknes tu i kucas broj, a ovde pise slovima i tu moras kliknuti.. Tako jos dosta stvari, jedino sto je malo brzi ovaj 

 Sto ljudi sto cudi. Meni ovaj dizajn mnogo odgovara, pogotovo nocna tema koju ne gasim nikako.

Slazem se, night mode jedan od najboljih featura na 9.0

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
arnes_king kaže...
keks99 kaže...
omomomomoomm kaže...

Nemam pie. Nije mi jos stigao update, ali gledao sam po youtubeu i sam izgled mi se previse ne svida.  Update bi trebao biti uskoro?

 Jeste ruzan, pogotovo kad se stavi crna tema. Ko da je neka sklopocija kineska od pre 5 godina ni ikonice mi se ne svidjaju ni ovako. A ni onaj Phone app default, prije je bilo bolje uradjeno dole krugic stoji sa tipkama i kliknes tu i kucas broj, a ovde pise slovima i tu moras kliknuti.. Tako jos dosta stvari, jedino sto je malo brzi ovaj 

 Sto ljudi sto cudi. Meni ovaj dizajn mnogo odgovara, pogotovo nocna tema koju ne gasim nikako.

Slazem se, night mode jedan od najboljih featura na 9.0

najbolji feature na 9 je optimizacija potrosnje baterije i to je to

 

night mode imas vec godinama, ako ne koristis default launcher, na bilo kojem uredaju, a i danas skoro svaka aplikacija ima taj mode, isto tako imas i dark teme za skinuti, prema tome dark mode opcija u 9 je redudantna

 

geste su izrazito lose, pogotovo onima koji su koristili oxygen, ne znam zasto izmisljaju gluposti, umjesto da je pojednostavljeno sto je vise moguce

 

overview ili multiapp prozor je uzas, horizontalan pregled na vertikalnom ekranu ne koristi nicemu, a nema opcije da se vrati izgled kao sto je bio do sada, osim preko 3rd party appova

 

optimizacija vrhunska, vizualizacija losa, geste usporavaju umjesto da ubrzavaju rad, ne znam kakva je situacija na One UI, valjda ce to biti bolje napravljeno, govorim opcenito za Android 9

7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jučer sam poslao upit T-mobileu u vezi puštanja updatea i kažu da oni s tim nemaju veze nego da to samsung pušta...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
3dfx kaže...
CrossDeath kaže...
arnes_king kaže...
keks99 kaže...
omomomomoomm kaže...

Nemam pie. Nije mi jos stigao update, ali gledao sam po youtubeu i sam izgled mi se previse ne svida.  Update bi trebao biti uskoro?

 Jeste ruzan, pogotovo kad se stavi crna tema. Ko da je neka sklopocija kineska od pre 5 godina ni ikonice mi se ne svidjaju ni ovako. A ni onaj Phone app default, prije je bilo bolje uradjeno dole krugic stoji sa tipkama i kliknes tu i kucas broj, a ovde pise slovima i tu moras kliknuti.. Tako jos dosta stvari, jedino sto je malo brzi ovaj 

 Sto ljudi sto cudi. Meni ovaj dizajn mnogo odgovara, pogotovo nocna tema koju ne gasim nikako.

Slazem se, night mode jedan od najboljih featura na 9.0

najbolji feature na 9 je optimizacija potrosnje baterije i to je to

 

night mode imas vec godinama, ako ne koristis default launcher, na bilo kojem uredaju, a i danas skoro svaka aplikacija ima taj mode, isto tako imas i dark teme za skinuti, prema tome dark mode opcija u 9 je redudantna

 

geste su izrazito lose, pogotovo onima koji su koristili oxygen, ne znam zasto izmisljaju gluposti, umjesto da je pojednostavljeno sto je vise moguce

 

overview ili multiapp prozor je uzas, horizontalan pregled na vertikalnom ekranu ne koristi nicemu, a nema opcije da se vrati izgled kao sto je bio do sada, osim preko 3rd party appova

 

optimizacija vrhunska, vizualizacija losa, geste usporavaju umjesto da ubrzavaju rad, ne znam kakva je situacija na One UI, valjda ce to biti bolje napravljeno, govorim opcenito za Android 9

Istina, baterija je jos bolja nego na 8.0. Ne koristim nikakve third party launchere, najbolje mi je legao stock, tako da nisam imao night mode. Geste su me preporodile, trebalo bi na svim mobitelima to omoguciti, jednostavno, prakticno i preelegantno izgleda bez navigation bara. Ovakav task changer kakav je na 9.0 sam koristio i na 8.0 s good lock aplikacijom, tako da mi je ovo super, puno mi ljepse izgleda nego vertikalno skrolanje sto je bilo prije. Ali kao sto je kolega gore napisao, sto ljudi sto cudi, tako da nikad svi nece biti zadovoljno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 12:58 (CrossDeath).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja danas za odlične novce uzeo S9 jer mi je N9 već malo naporan zbog glomaznosti i težine. Moram reći da je S9 mobitel normalnih dimenzija za razliku od ovih ostalih "plus" tacni i da mi nikako nije jasno zašto nema više mobitela sličnih dimenzija nego su gotovo svi otišli u "XL" vode na ogromnim mobitelima s kojima ne možeš izaći vanka po buri da ti ga ne bi otpuvalo iz ruke :D

 

Ekran mu je dovoljno velik za sve mobitelske potrebe jer sam i na puno većim mobitelima gledao isključivo sredinu i realno na N9 i sličnim mobitelima, dodatna površina ekrana je skroz nepotrebna i pri korištenju teksta (web, mail, razne aplikacije i sl) se uopće ne koristi. Za gledanje videa, gaming i sl ću uvijek radije obavljati na PC-u sa 32" monitorom ili 55" TV-u. :)

 

Što se tiče performansi čini mi se identičan vezano za otvaranje aplikacija, ali kad otvoriš 10ak aplikacija, N9 prebacuje trenutačno među njima dok S9 loada ponekad ponovno, iako piše da ima recimo 1.2GB slobodno RAM-a.

 

Generalno, S9 mi je daleko bolji od N9 čisto zbog toga što mi je u svemu (osim bateriji) jednak, ali u dimenzijama i ergonomiji puno bolji, da ne govorim da je 2000kn jeftiniji :D

 

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice