Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.711
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja sam kupio svoj isto u vipu i sve je bilo VIP, flashao sam BTU ali mi nije dolazio OTA pa sam išao na sammobile i vratio VIP Croatia. Sad imam tri puta vd2 i zadnji je VIP, ali došao mi je OTA update od 300MB.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Strašno koliko je S9/S9+ pala vrijednost. Gledam ima S9+ po njuškalu za 3k kn... Usporedbe radi prošle godine sam u 10. mjesecu prodao S8 za 2800kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Strašno koliko je S9/S9+ pala vrijednost. Gledam ima S9+ po njuškalu za 3k kn... Usporedbe radi prošle godine sam u 10. mjesecu prodao S8 za 2800kn.

 Ja sam u 9. mjesecu prodao lagano napuknuti u donjem stražnjem rubu S8 star 6 mjeseci za 2700kn...sada to jedva mogu dobiti za S9 tada kupljen.

15 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja sam se izgustao na s10+ i ostajem na s9 jos bar do 11. mjeseca, a mozda dok ne izadje s11. S10 je super ali ima mjesta napretku da se zaokruzi kao cjelina

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Chuck1 kaže...

flešao sam s9 sa pie kad je izašao (njemacki). mobitel je kupljen u vipu i imao je regiju VIP/VIP/VIP. sad vise ne dolaze OTA update. Šta trebam ponovno flešati sa ODINom da ponovno dobivam OTA update, bez da mi se sve zbriše sa s9?

Skini VIP-ov rom i flesaj BL, AP, CP i CSC. Koristi HOME_CSC, on ti sacuva sve podatke.

 Napravio sam to, i sad mi je stavio neki njemacki vodafone, sa CSC kodom VD2, a skinuo sam hrvatski sa sammobile. Kako staviti bas nas VIP csc?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 0:36 (Chuck1).
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Izasao update za good lock za pie :D

 

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Izasao update za good lock za pie :D

 

 Instalirao, odlicno radi stvarno, ima super funkacija. Jedino mi je lose sta se na lockscreenu ne vide poruke vec samo ikona pa moram kliknut na nju. Ostalo odlicno!

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Neka uputa kako ste uspijeli instalirati good lock?

Koristeći VPN ili apk?

Trenutačno pokušavam preko VPN-a kao u videu ali ne uspijevam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 17:52 (gelon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
gelon kaže...

Neka uputa kako ste uspijeli instalirati good lock?

Koristeći VPN ili apk?

Trenutačno pokušavam preko VPN-a kao u videu ali ne uspijevam.

 Skini sve apk fajlove, instaliraj, skini sa play store bilo koji shortcut maker. Udjo u tu app i nadji u acitivity pojedinacne goodlock module i dodaj precac na home screen i mozes koristiti bez vpn i komplikovanja.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ili pratiti upute sa ovog gore videa

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako je brz ovaj task changer preko good lock nema dalje. Dobro je sto nudi ovoliko customizacije, samo da hoce izbaciti i ostale module.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Kako je brz ovaj task changer preko good lock nema dalje. Dobro je sto nudi ovoliko customizacije, samo da hoce izbaciti i ostale module.

 A sta je to uopce?nisam u toku

16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Postoji li još problem s battery drainom na Exynos verzijama S9 i S9+ ili je Samsung to riješio?

 

Mislio sam uzeti S9+, a baterija mi je dosta bitna, i ako mi telefon ne može izdržati od jutra do večeri bez punjača (normalnog korištenja, ne premalo, ali ne ni previše), nemam što razmišljati uopće... 

 

Koliko SOTa se može izvući iz tog čuda??? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
lllnuclearlll kaže...

Postoji li još problem s battery drainom na Exynos verzijama S9 i S9+ ili je Samsung to riješio?

 

Mislio sam uzeti S9+, a baterija mi je dosta bitna, i ako mi telefon ne može izdržati od jutra do večeri bez punjača (normalnog korištenja, ne premalo, ali ne ni previše), nemam što razmišljati uopće... 

 

Koliko SOTa se može izvući iz tog čuda??? 

 Jedina mana na tom mobu je po meni baterija. Ako ti je ona dosta važna onda ćeš tu biti razočaran. A s9 još i gore. Ako će ti 4g,lokacija,bluetooth,AOD i ostale stvari bit uključene uvijek,uz normalno korištenje ćeš ga morat popodne već stavljat na punjač

Uz normalno korištenje danas smatram pregledavanje fejsa,instagrama,malo ponekih videa i whatsup,viber.. a videa i društvene mreže dosta troše bateriju. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
lllnuclearlll kaže...

Postoji li još problem s battery drainom na Exynos verzijama S9 i S9+ ili je Samsung to riješio?

 

Mislio sam uzeti S9+, a baterija mi je dosta bitna, i ako mi telefon ne može izdržati od jutra do večeri bez punjača (normalnog korištenja, ne premalo, ali ne ni previše), nemam što razmišljati uopće... 

 

Koliko SOTa se može izvući iz tog čuda??? 

 Jedina mana na tom mobu je po meni baterija. Ako ti je ona dosta važna onda ćeš tu biti razočaran. A s9 još i gore. Ako će ti 4g,lokacija,bluetooth,AOD i ostale stvari bit uključene uvijek,uz normalno korištenje ćeš ga morat popodne već stavljat na punjač

Uz normalno korištenje danas smatram pregledavanje fejsa,instagrama,malo ponekih videa i whatsup,viber.. a videa i društvene mreže dosta troše bateriju. 

 Imam s9+ i prije je baterija bila bas slaba, od kada sam na pie sa par sitnih optimizacija postavki, ali i dalje uz upaljene i dostupne sve funkcije gura najmanje 24 sata a zna i 2-3 cesto uz sot 5-7 sati mog normalnog koristenja.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
arnes_king kaže...

Kako je brz ovaj task changer preko good lock nema dalje. Dobro je sto nudi ovoliko customizacije, samo da hoce izbaciti i ostale module.

 A sta je to uopce?nisam u toku

 Ima par postova iznad video. Good lock aplikacija od samsunga za galaxy uredjaje koja ti omogućava mnoštvo customizacija sistemskih stvari koje su inace ogranicene.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

 Jedina mana na tom mobu je po meni baterija. Ako ti je ona dosta važna onda ćeš tu biti razočaran. A s9 još i gore. Ako će ti 4g,lokacija,bluetooth,AOD i ostale stvari bit uključene uvijek,uz normalno korištenje ćeš ga morat popodne već stavljat na punjač

Uz normalno korištenje danas smatram pregledavanje fejsa,instagrama,malo ponekih videa i whatsup,viber.. a videa i društvene mreže dosta troše bateriju. 

To onda ne da je loše loše, nego je katastrofa... To nije čak neko preveliko korištenje što si opisao... Šteta, a baš mi se sviđa mob. 3500mAh baš nije mala baterija, kako su ga samo tako zasrali... Lokacija mi je uključena uvijek, bluetooth isto jer imam pametni sat, 4G cijelo vrijeme dok sam na poslu i dok ne dođem doma. Igre ne igram.

 

Znači niš od tog, šteta... a ima ih novih za 3500, stvarno solidan uređan...

 

ništa... možda uzmem P20 Pro, bitan mi je IP certifikat također jer sam puno u prirodi, prašina, voda, pa i blato ponekad se znaju nać na mobitelu...

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

 Imam s9+ i prije je baterija bila bas slaba, od kada sam na pie sa par sitnih optimizacija postavki, ali i dalje uz upaljene i dostupne sve funkcije gura najmanje 24 sata a zna i 2-3 cesto uz sot 5-7 sati mog normalnog koristenja.

 OK, ovo mi se recimo čini OK... i kome sad vjerovati? 

 

neki ga pune već popodne, nekima dura cijeli dan, 5-7 sati SOTa bi mi bilo sasvim dovoljno, naravno da nije ekran skroz na najmanjoj postavki svjetline... nekakav optimum mi paše u zatvorenim prostorima, a max na otvorenom...

 

sa 4-5h SOTa bi mi bilo izdržljivo... ali da mi iscijedi bateriju već popodne kad imam 2-3 sata SOTa, to nema šanse.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 20:01 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja imam s9+ od 11 mjeseca i jos se nijednom nisam doveo u situaciju da mi se mobitel kroz dan isprazni do 0%. Uglavnom mi izdrzi vise od 24h i od 4-6h SOT.  Uvijek mi je na optimizirano,max rezolucija,bluetooth cesto upaljen radi auta i pametnog sata,AOD i je ugasen jer ga netrebam. Na wifi baterija traje osjetno duze, 4g+ i brightness na 100% doslovno gutaju bateriju.  Ovo ti je moje trenutno stanje. Ali cijeli dan sam doma na wifi-u i brightness mi je na cca 30%. Bio sam jedino na kavi cca sat vremena i tu je telefon jedino korisrio 4g. Eh da zaboravio napisati night mode ON.

Baterija je solidna ali nista posebno, ali uredaj sveukupno je odlican. 

 

 

PSN:Tomislav025
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Uz ovakav dobar ekran i perfomanse,3500 mah nije baš bajno. Ja ga napunim ujutro uvjek do nekih 90/95 posto, i nikad ga ne stavim na punjač kad je ispod 20 posto. Uz stalno upaljen 4g, dosta prelistavam fejs,malo internet i viber i to je to. I recimo oko 6 sati ide na punjač.

4g dosta vuče bateriju,pogotovo ako si negdje di je loš signal. Mob je vrhunski,ekran savršenstvo i užitak mi ga je koristit i ovakav mob jednostavno moraš koristit i to je to. Na početku će ti možda biti vau efekt jer dolaziš sa starijeg moba i gotove baterije,ali nakon 2,3 meseca korištenja ćeš skužit da top model bi trebao imat bolju autonomiju

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni s9+ izdrzi bez problema cijeli dan: od jutra do veceri.
1. 4g stalno upaljen
2. Tu i tamo surfanje kad su sporiji trenuci na poslu.
3. Ne igram se
4. Pozivi rijetko
5. Whatsap, poruke + mail
6. Automatski brightness + scheduled blue filter (ako to ima kakvog utjecaja)
7. AoD iskljucen
8. Android Pie- dark mode
9. Power mode = optimized

Ono sto bih napomenuo je da se baterija puno brze trosi sto je vise punija. Npr znam otici ujutro na posao sa 100% i zavrsiti radno vrijeme sa cca 50%. Dok pak pocnem dan sa 60% baterije, sa posla se vratim sa 30%.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
lllnuclearlll kaže...

Postoji li još problem s battery drainom na Exynos verzijama S9 i S9+ ili je Samsung to riješio?

 

Mislio sam uzeti S9+, a baterija mi je dosta bitna, i ako mi telefon ne može izdržati od jutra do večeri bez punjača (normalnog korištenja, ne premalo, ali ne ni previše), nemam što razmišljati uopće... 

 

Koliko SOTa se može izvući iz tog čuda??? 

S9+ nije ni imao battery drain, S9 je taj koji ima dosta los battery life. Ja svog skinem s punjaca s nekih 80-85% i izvucem iz njega 4 do 5 sati SOT-a uz sasvim pristojno koristenje. A stavim ga na punjac s minimalno 20%, tako da tu imas lufta 35-40%, sto je jos sigurno sat, sat i pol SOT-a. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan. A ako zelis bas ludacku bateriju, onda nabavi s10+ ;)

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
lllnuclearlll kaže...

Postoji li još problem s battery drainom na Exynos verzijama S9 i S9+ ili je Samsung to riješio?

 

Mislio sam uzeti S9+, a baterija mi je dosta bitna, i ako mi telefon ne može izdržati od jutra do večeri bez punjača (normalnog korištenja, ne premalo, ali ne ni previše), nemam što razmišljati uopće... 

 

Koliko SOTa se može izvući iz tog čuda??? 

S9+ nije ni imao battery drain, S9 je taj koji ima dosta los battery life. Ja svog skinem s punjaca s nekih 80-85% i izvucem iz njega 4 do 5 sati SOT-a uz sasvim pristojno koristenje. A stavim ga na punjac s minimalno 20%, tako da tu imas lufta 35-40%, sto je jos sigurno sat, sat i pol SOT-a. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan. A ako zelis bas ludacku bateriju, onda nabavi s10+ ;)

ma 3500kn je plafon koji bih dao za mob... njuškalo naravno... 

 

novu generaciju mi ne pada na pamet uzimati, cijene nisu normalne, a za godinu dana će ić za koliko sad ide s9+

 

našao sam čak i mate 20 pro za 3600 nov, al to mi malo sumnjivo izgleda... 

 

hvala svima za info...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 22:34 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja imam obicni s9 i baterija je jako jako jako slaba. Zapravo to mi je jedina mana na mobitelu, inace sve ostalo je savrseno. A ta jedina mana je toliko velika da cak razmisljam o promjeni mobitela. Cijeli dan nema sanse da izdrzi, rijetki su takvi dani, zadnje vrijeme cak ni kad sam doma cijeli dan na wifiju ne uspije izdrzati, a bude oko 4 SOT, a dok sam na poslu na 4g bude oko 3h SOT-a. Mozda je moja malo vec defektna jer sam mobitel bas dosta cesto intenzivno koristio, bio na njemu dok ga punim itd. Malo ublazuje sve to cinjenica da ima brzo punjenje, pa kad sam u autu na poslu napuni se jako brzo, jos brze preko utikaca doma, pa ajde nekako kompenziram. 

Ne razumijem kako recimo xioami uredaji (ovi najskljuplji sa zadnjim snapdragon procesorom) koji imaju isto tako bateriju slicnog kapaciteta guraju po 6-7 ili i vise SOT-a

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

mogu izvuci isto npr 4-5h SOT-a al desi se nekad na poslu da ga netaknem jer ne stignem, skinem ga ujutro u pola 7 sa punjaca u tri zna biti vec na  50-60% sto mi je malo previse, na poslu wifi spojen, klasicne app imam, kad odem pod baterry nista skoro se nije koristilo u pozadini al bat jednostavno brzo pada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pridružujem se taboru nezadovoljnih korisnika baterije. S9+ mi je gotovo savršen, sve odlično, ali baterija je jednostavno katastrofa. Nekad ga punim i po 2x dnevno i već sam na pragu da uzmem Note 9 jer S10+ mi je jednostavno preskup i mislim da ne vrijedi tih para za malo bolji upgrade.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
gelon kaže...

Neka uputa kako ste uspijeli instalirati good lock?

Koristeći VPN ili apk?

Trenutačno pokušavam preko VPN-a kao u videu ali ne uspijevam.

 Skini sve apk fajlove, instaliraj, skini sa play store bilo koji shortcut maker. Udjo u tu app i nadji u acitivity pojedinacne goodlock module i dodaj precac na home screen i mozes koristiti bez vpn i komplikovanja.

 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

 

Instaliraj apk i samo preko ove aplikacije ulaziš i rjeseno

PSN : Kocka0908
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Budite realni i iskreni,s9 i s9+ nemaju dobru bateriju i to je to.Mob tog cjenovnog ranga ne bi smio imat losu auzonomiju.

Mobovi od 1500 kuna imaju bolju autonomiju

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Budite realni i iskreni,s9 i s9+ nemaju dobru bateriju i to je to.Mob tog cjenovnog ranga ne bi smio imat losu auzonomiju.

Mobovi od 1500 kuna imaju bolju autonomiju

Sve stoji što si rekao. ALI S9/S9+ imaju najbolji ekran na tržištu, ako izuzmemo S10/S10+. A najveći potrošač baterije je ekran tako da ono. Da bi trebalo biti bolje, trebalo bi ali treba prihvatiti činjenice 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Budite realni i iskreni,s9 i s9+ nemaju dobru bateriju i to je to.Mob tog cjenovnog ranga ne bi smio imat losu auzonomiju.

Mobovi od 1500 kuna imaju bolju autonomiju

Ne znam kakav si ti uredaj dobio, ali ja sam sa svojim s9+ zadovoljan.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice