Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.763
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
CrossDeath kaže...
DuMe kaže...

Da,na s9 je baterija losa,na s9+ je malo bolja ali je isto losa.Bas me zanima sad taj 9.0 kako ce bit

Kako kome, ja na s9+ redovito dobijem 7h sot-a, sto je izvrsno

 Slabo ga koristis onda

 Pa ne ide to bas tako. Ja kada slabo koristim imam 3-4 sata SOT ali duze ukupno trajanje, a kada mobitel ne ispustam iz ruku izvucem 6-7 sati ali manje ukupno trajanje.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
DuMe kaže...
CrossDeath kaže...
DuMe kaže...

Da,na s9 je baterija losa,na s9+ je malo bolja ali je isto losa.Bas me zanima sad taj 9.0 kako ce bit

Kako kome, ja na s9+ redovito dobijem 7h sot-a, sto je izvrsno

 Slabo ga koristis onda

 Pa ne ide to bas tako. Ja kada slabo koristim imam 3-4 sata SOT ali duze ukupno trajanje, a kada mobitel ne ispustam iz ruku izvucem 6-7 sati ali manje ukupno trajanje.

 Sa tim sot-om od 6,7 sati jel pokrenete vi koju igru?

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Tad sam igrao clash of clans pa sam zato i imao toliko SOT, trenutno ne igram nista na mob pa manje i koristim i SOT mi je manji. A zahtjevnije nesto ne igram, znam da drug ima obicni s9 (kod mene je plus) i igra fortnite i to mu potrosi bateriju sad pa sad :D

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo rezultat baterije za Pie za sada.

 

Iskljucio sa punjaca jucer u 7:45, trenutno imam 35% baterije sa 3 sata i 42 minute SOT a 1 dan i 1 sat ukupno. Moram napomenuti da sam skroz slabo koristio mobitel i da s ovakvim koristenjem na Oreo bi maksimalno imao 4 sata SOT a vec bi bio prazan. Da sam ga aktivno koristio siguran sam da bi bilo 7+ sati SOT, ali i to cu testirati.

 

Ranije sam imao problema sa stand by drain preko noci, gdje mi je znalo potrositi i 10% ili vise, tako da sam morao gasiti sve sto trosi i stavljati u power save mode. Evo rezultat od sinoc:

 

Sinoc u 22:57 ostavio sa 41% baterije, jutros u 8:07 ostalo 37%. 4% potrosio za 9 sati i 10 minuta. Nisam palio niti power save mode, niti sam zatvarao aplikacije niti sam gasio bilo sta. Na Oreo mi je ovo bilo moguce samo ako sve pogasim i ostavim na power save mode :)

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jesu možda ikone na AOD-u u boji na Pie-u? Ili je to bio false news?

 

Mislim na ovo:

https://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2018/10/s9-pie-aod-1.jpg

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Purger155 kaže...

Jesu možda ikone na AOD-u u boji na Pie-u? Ili je to bio false news?

 

Mislim na ovo:

https://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2018/10/s9-pie-aod-1.jpg

 

 

Trebale bi biti u boji

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Purger155 kaže...

Jesu možda ikone na AOD-u u boji na Pie-u? Ili je to bio false news?

 

Mislim na ovo:

https://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2018/10/s9-pie-aod-1.jpg

 

 

 Neke su u boji neke nisu, sad od cega to zavisi ne znam ali je puno ljepse kada je obojeno :D

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Super, jer mi je to dosta zgodan update...Vjerojatno će s budućim nadogradnjama (a možda i u finalnoj verziji) pustiti za sve ostale.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jos dva dana i ja sam vlasnik s9+. Cekam petak i black friday da vidim gdje ce biti najbolji popust. Trenutno mi je najpovoljnije otici u instar tamo je 5100kn. Nadam se da ce u petak negdje biti jos malo ispod. Koji bezicni  punjac uzeti?

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Jos dva dana i ja sam vlasnik s9+. Cekam petak i black friday da vidim gdje ce biti najbolji popust. Trenutno mi je najpovoljnije otici u instar tamo je 5100kn. Nadam se da ce u petak negdje biti jos malo ispod. Koji bezicni  punjac uzeti?

Zasto ne njuskalo? Imas nove, zapakirane za 4200-4300 kn

Ja bih ti preporucio ovaj originalni od samsunga, radi bez greske, a i brzo punjenje je sasvim okej

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
keks99 kaže...
arnes_king kaže...
maxy0 kaže...
arnes_king kaže...

DBT, neki dan instalirao sa BTU.

 gdje viidis to koji imas.. kako prec na dbt ako si na btu

 Odes na sammobile pa na firmware i tu trazis za svoj model npr G965F, onda sa ctrl+f upises DBT i izbacit ce ti. Skines to, raspakujes, skines odin, pokrenes mobitel u download mode spojis na komp, u odin ubacis fajlove koje si raspakovao i ides na start. Nakon toga sacekas i ono instalira.

 

Mozda se cini komplikovano ako nisi nikada radio, ali vjeruj da nije.

 

Evo i video upustvo koje sam radio nekad.

 

 Ma dzaba to radi jer koji god da flesh ostace mu i dalje onaj CSC koji mu je bio na taj nacin. Ima ali komplikovano je da se zamjeni, moras nesto drugo jos da radis ili da odes u njemacku pa da flesujes :D  To je moglo na starim tel, na ovim novijim ne moze tako. Tako samo sistem flesujes njihov ali CSC ostane stari. 

Bome se promijeni CSC kad flashas FW preko odina. Bitno je samo da odaberes CSC datoteku, a ne HOME_CSC, jer HOME_CSC ne resetira uredaj, sto je potrebno uciniti ako zelis novi CSC. Znam da postoji ona fora s njemackom SIM karticom, vjv na to mislis, ali ide i bez toga.

 Nece. Opet sam probao, flesnu CSC home i onaj samo CSC nece da se promijeni. Ne stoji dzaba tutorijali od 10ak stavki sta se treba uraditi da bi se promjenio da moze tako lako da se mjenja ko na starim telefonima ili kod vas nesto nije originalno pa mjenjate tako flesovanjem obicnim.

Ja sam prvo formatirao iz settings telefon na fabricka, pa kad se resetovo usao u recovery pa ga i tu resetovo na fabricka obriso cache i data pa onda flesno full sistem i to nije pomoglo, opet ostao onaj koji je i bio. Pa sam onda oept usao u recovery da ga vratim na fabricka jos jednom ali i dalje nije pomoglo. Ovo treba raditi i ne pisu dzaba ljudi da se tako mjenja, da drugacije ne moze. A sta vi to imate u rukama i kakav tel, ja nemam pojma :D

1. Downloaded this Combination File from https://firmware.gem-flash.com/index.php, I had to pay $3 USD to get access to the download.
COMBINATION_FA70_G955FXXU1AQD1_CL11075178_QB130870 97_REV00_user_mid_noship.tar.md5.rar
2. Downloaded Odin 3.12 (latest), other versions did not work.
3. Downloaded this ROM:
https://www.sammobile.com/firmwares/.../SM-G955F/IUS/
Latest version (January 1st, 2018), it is from ATT, but I dont care care about that haha.
4. Run Odin, download mode on phone and install firmware downloaded from SamMobile.
5. Restart phone, enter OS and do factory data reset.
6. Remove "hidden.img" from HOME CSC (included in firmware) with 7Zip. It has to be repacked to a Tar file.
7. Go back to download mode, open odin and choose the combination file under AP and the recently modified version of Home CSC under CSC.
8. Reboot and enter factory mode.
9. In Factory Imei input *#243203855#
10. Choose IUS as the new CSC.
11. Boot back to download mode.
11. Reinstall firmware, now using normal CSC file (not Home CSC).
12. Boot up to ATT Mexico phone.
13. Morir en paz. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 19:40 (keks99).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

 Nece. Opet sam probao, flesnu CSC home i onaj samo CSC nece da se promijeni. Ne stoji dzaba tutorijali od 10ak stavki sta se treba uraditi da bi se promjenio da moze tako lako da se mjenja ko na starim telefonima ili kod vas nesto nije originalno pa mjenjate tako flesovanjem obicnim. 

ne znam sto je s tvojim mobitelom, ali ja sam flashao ovo i pod CSC je pisalo XEU

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
keks99 kaže...

 Nece. Opet sam probao, flesnu CSC home i onaj samo CSC nece da se promijeni. Ne stoji dzaba tutorijali od 10ak stavki sta se treba uraditi da bi se promjenio da moze tako lako da se mjenja ko na starim telefonima ili kod vas nesto nije originalno pa mjenjate tako flesovanjem obicnim. 

ne znam sto je s tvojim mobitelom, ali ja sam flashao ovo i pod CSC je pisalo XEU

 Je li ti originalni firmware? Mozda je modovan. Ja skidam sa Samsungovog sajta romove. Ili preko SamFirm ili onog sajta fwupdato. A pogledaj gore iznad sta treba uraditi da bi se promenio. Editovo sam komentar

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...
CrossDeath kaže...
keks99 kaže...

 Nece. Opet sam probao, flesnu CSC home i onaj samo CSC nece da se promijeni. Ne stoji dzaba tutorijali od 10ak stavki sta se treba uraditi da bi se promjenio da moze tako lako da se mjenja ko na starim telefonima ili kod vas nesto nije originalno pa mjenjate tako flesovanjem obicnim. 

ne znam sto je s tvojim mobitelom, ali ja sam flashao ovo i pod CSC je pisalo XEU

 Je li ti originalni firmware? Mozda je modovan. Ja skidam sa Samsungovog sajta romove. Ili preko SamFirm ili onog sajta fwupdato. A pogledaj gore iznad sta treba uraditi da bi se promenio. Editovo sam komentar

naravno da je original, necu upropastiti svoj uredaj tako da ga rootam i ubacim custom rom

znam kako se mijenja, ali neka si stavio, mozda pomogne nekome

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo prvi potpuni ciklus baterija na Pie :D Moram reci da sam jako zadovoljan jer na Oreo mi je dosta dosta losije bilo sa istim koristenjem.

Sve je bilo popaljeno sto moze biti, i nista nisam stedio a koristio sam normalno (malo ja to koristim). Tako da oni koji su aktivni na mobitelu po cijeli dan sigurno ce gurati 8 sati SOT komotno.

 

https://imgur.com/a/XkC7rfq

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Gdje ste kupili Neoflex zastitu od Spigena, amazon.de taj artikl ne salje u hrv?

Neoflex

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ivan72478 kaže...

Gdje ste kupili Neoflex zastitu od Spigena, amazon.de taj artikl ne salje u hrv?

Neoflex

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Jos dva dana i ja sam vlasnik s9+. Cekam petak i black friday da vidim gdje ce biti najbolji popust. Trenutno mi je najpovoljnije otici u instar tamo je 5100kn. Nadam se da ce u petak negdje biti jos malo ispod. Koji bezicni  punjac uzeti?

 U Instaru je 4900kn S9+ što je OK cijena za fizički shop. Vezano uz bežični punjač, ne moraš striktno kupiti original Samsungov jer je on najskuplji. Samo bežično punjenje je jednostavna tehnologija i na isti princip rade i nekoliko puta jeftiniji punjači. Ja sam npr. preko aliexpressa uzeo Baseus 10W bežični za 13$ i radi bez problema.

Naručio sam si i prijenosni powerbank koji može i bežično puniti, što mi zgodno kad nisam kod kuće i ne moram kabel nositi

 

BTW: Njemačka S9+ 549€S9 455€

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 18:19 (zuper).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da vidio sam da je u instaru 4899kn na gotovinu. Sutra poslje posla picim direkt po njega. Nadam se da ce imat jednog crnog za mene i da su uredaji vakumirani a ne da mi izvadi izlozbeni iz vitrine.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

da se samo nadovežem na post "zuper"-a, samsung.de piše da od 19h će dokazati da i "crnilo može bit zabavno" (prijevod iz vlastite proizvodnje, al mislim da je točno)

 

PONUDA:
Kupiš S9 ili S9+, dobiješ jedan gratis za 949€
S8 = 399€
S8+ = 429€

NOTE 8 = 599€

Note 9 (128GB) + AKG N60NC Wireless/MicroSD 512GB = 849€

Note 9 (512GB) + AKG N60NC Wireless/MicroSD 512GB = 999€

Galaxy A7 + 128GB SD Card = 349€

uz kupnju bilo kojeg sata, na dar ide kutija za satove Samsung, tako Galaxy Watch 46mm LTE s tom kutijom dođe 399€

dok (iako mislim da je ovo ludo i pisat) se uz tv dobije i neki okvir, al im je cijena da ti se želudac okrene...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 19:22 (TheAnswer023).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
TheAnswer023 kaže...

da se samo nadovežem na post "zuper"-a, samsung.de piše da od 19h će dokazati da i "crnilo može bit zabavno" (prijevod iz vlastite proizvodnje, al mislim da je točno)

 

PONUDA:
Kupiš S9 ili S9+, dobiješ jedan gratis za 949€
S8 = 399€
S8+ = 429€

NOTE 8 = 599€

 kak je to onda gratis?

 

gore je linko covjek za 455 EUR S9, sto ispadne 910 EUR, bolje nego ova tvoja gratis ponuda 

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Dobro, to su 256GB verzije, alo opet nije baš 1+1 gratis

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

jbg, tako im piše da uz jedan kupljen, "dobiješ drugi gratis", nije da sam ja napisao svojevoljno da daju gratis

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Meni je malo predaleko ici za njemacku zadovoljit cu se sa ovom cijenom iz instara 😊

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
ivan72478 kaže...

Gdje ste kupili Neoflex zastitu od Spigena, amazon.de taj artikl ne salje u hrv?

Neoflex

 

 Hvala, što misliš, jeli ovo isto kao na ebayu, da li je original? aliexpress

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 0:59 (ivan72478).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ima tko iskustva sa extreme digital trgovinom? https://edigital.hr/pametni-telefoni/samsung-galaxy-s9-dual-sim-sm-g965-64gb-pametni-telefon-black-android-p544269?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Cijena je dobra jedino na stranici nemogu pronaci ako imaju bas ducan u zagrebu da mogu skociti po moitel ili su oni samo online shop??

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Ima tko iskustva sa extreme digital trgovinom? https://edigital.hr/pametni-telefoni/samsung-galaxy-s9-dual-sim-sm-g965-64gb-pametni-telefon-black-android-p544269?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Cijena je dobra jedino na stranici nemogu pronaci ako imaju bas ducan u zagrebu da mogu skociti po moitel ili su oni samo online shop??

To su ti madari, tamo imaju svoje poslovnice, dok kod nas imaju samo webshop. Ja sam jedom narucio kod njih bio xperiu m2, nije bilo nikakvih problema.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Ima tko iskustva sa extreme digital trgovinom? https://edigital.hr/pametni-telefoni/samsung-galaxy-s9-dual-sim-sm-g965-64gb-pametni-telefon-black-android-p544269?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Cijena je dobra jedino na stranici nemogu pronaci ako imaju bas ducan u zagrebu da mogu skociti po moitel ili su oni samo online shop??

 Nisu na glasu zbog reklamacija, ali uzmi. Jako dobra cijena i 98% da nećeš imat problema sa mobitelom

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
I ako bude problema moze direktno u samsung s obzirom da imaju zastupnistvo u hrv, zar ne?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
sLim95 kaže...
I ako bude problema moze direktno u samsung s obzirom da imaju zastupnistvo u hrv, zar ne?

Naravno, bitno je samo da ima racun i to je to

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice