Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

poruka: 212
|
čitano: 128.393
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

Caos,

uzela sam preko Telenora Sony Aqua telefon i odmah sam naisla na problem. S obzirom da je nov ocekivala sam da rade barem osnovne funkcije. Iako sam pocela sa losim kritikama Telenorovog telefona to mi nije bila namera,da ih blatim,cak sta vise jako sam zadovoljna njihovim aparatima.   Medjutim,moj problem je u tome sto sam posle Samsunga (mnozina) uzela Sony....i sad nemam pojma nista na ovom telefonu. Desilo mi se to da prilikom primnja SMS-a moj telefon ne odaje nikakve zvuke,sem sto mi ispise broj 1 u sms ikonici i to je to. A da pri tom ja nisam nikakve funkcije namestala,sve je ostalo kao sto je telefon fabricki namesten.

E sad, drugi dan po kupovini nije ni zvonio prilikom dolaznih poziva,ali mi je to namesteno,a poruke su i dalje u tisini.

Molim vas ako iko zna nesto o ovome da mi kaze posto ja vise ne znam gde da trazim resenje. Kontam da je nesto u telefonu otkaceno ili raskaceno pa da zato ne zvoni...ne znam....

Please HELP! 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Odi u u Postavke -> Zvuk i obavijesti i tamo pogledaj jesu li svi slajderi uključeni i da li uopće imaš Zadanu melodiju zvona za obavijesti, ako i imaš malo pročačkaj i trebalo bi sve šljakat.

 

Inače, nije da te kudim, ali takve sitnice nisu problemi već lagane dječje bolesti kad se prebacujemo sa jednog tipa uređaja na drugi pa nam je sve nekako drugačije. Ako imaš još što pitati slobodno pucaj 

10 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

M4 Aqua dolazi sa Lollipop-om predinstaliranim, a sa njim su korisnicima naviknutim na jednostavnost KK-a sta se tice podesavanja zvonjave (besumno, vibracija i vise razina zvona) zadali velike glavobolje.

Prati ovaj link i podesi po svojim zeljama, i neces vise imati problema. :)

sent from my Sony Xperia Z C6603
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 20:08 (Psych0).
 
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

Hvala na odgovorima...

Bubimire,da,znam da to nije neki problem za razmatranje  ali ja i dalje nemam melodiju. Sada sam uspela da namestim vibraciju i to radi,ali no ring tones!

 

Kada odem u Setings ->Sound and notification -> Interruptions : namesteno mi je Always interruption

                                      Prioriti interruptions: sve je otkaceno da radi

 

Kada odem u Setings u porukama:Notification tone izaberem iz Media Storage (tu mi da melodije iz telefona sto vec postoje,posto ja nisam nista ubacivala) a zanimljivo je to kada odaberem neku od tih melodija,ne mogu ni da je preslusam. Nema zvuka,a sve pojacano.

Ima tu jos i neki Sound picker i kada tu udjem da mi opet neke ponudjene melodije,ja je odaberem,i nista................

 

Evo ne znam sta da radim majke mi 

 

Psych0 ,da sve sam pratila sa linka and same problem again...msm sve mi je tako vec i bilo namesteno.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 7:30 (Larisa90).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

pozz kupio sam u vipa na preplatu novu expiriu m4 aqua i imam problem sam od sebe se ugasi ovo je vec po ko zna koji put da se gasi. cak sam ga vratio na tvornicke postavke i opet se gasi u ceme je problem????? dal moze neko pomoc

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Isti taj problem sam ja imala sa Samsung S2....i resila sam ga tako sto sam promenila memorijsku karticu. Prvo sam koristila staru koja je bila stara par godina, kada sam uzela novu telefon se nije gasio. Probaj ,mozda ti uspe.

8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

ne koristim memorisku karticu 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef
Larisa90 kaže...

Hvala na odgovorima...

Bubimire,da,znam da to nije neki problem za razmatranje  ali ja i dalje nemam melodiju. Sada sam uspela da namestim vibraciju i to radi,ali no ring tones!

 

Kada odem u Setings ->Sound and notification -> Interruptions : namesteno mi je Always interruption

                                      Prioriti interruptions: sve je otkaceno da radi

 

Kada odem u Setings u porukama:Notification tone izaberem iz Media Storage (tu mi da melodije iz telefona sto vec postoje,posto ja nisam nista ubacivala) a zanimljivo je to kada odaberem neku od tih melodija,ne mogu ni da je preslusam. Nema zvuka,a sve pojacano.

Ima tu jos i neki Sound picker i kada tu udjem da mi opet neke ponudjene melodije,ja je odaberem,i nista................

 

Evo ne znam sta da radim majke mi 

 

Psych0 ,da sve sam pratila sa linka and same problem again...msm sve mi je tako vec i bilo namesteno.....

 Da ti nemaš problem sa zvučnikom? Jer nijebaš normalno ne moći preslušat ringtone kad ga biraš..., zvuči mi kao da zvučnik ne radi

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Pa zvoni kada me neko zove...radi kada pustim neki video...tako da je zvucnik sigurno dobar. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef
josip1302 kaže...

pozz kupio sam u vipa na preplatu novu expiriu m4 aqua i imam problem sam od sebe se ugasi ovo je vec po ko zna koji put da se gasi. cak sam ga vratio na tvornicke postavke i opet se gasi u ceme je problem????? dal moze neko pomoc

 

 Ovo je definitivno nešto što se ne smije događat na novom uređaju. Probaj instalirat Sony PC Companion za Windowse, ili ako imaš Mac onda se zove Sony Bridge, i odi na software updates i tamo probaj repair napravit. Ako ne uspije niti to niti vraćanje na tvorničke postavke a uređaj je pod garancijom onda kontaktiraj mjesto gdje si kupio uređaj i ili izvrši zamjenu uređaja ili neka ga odnesu na servis.

 

@Larisa90 Probaj i ti vratit na tvorničke postavke, ili factory reset u postavkama - backup and restore, iako sam malo potražio tvoj problem izgleda nema nitko baš od korisnika tog telefona...

8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

Nisam ni mislila da se neko nasao u ovakvom sosu  oticu u Telenor direktno pa mozda oni znaju. Ipak da ne prebacujem sve slike opet i da se ne zezam sa tim OPET...nadam se da cu moci to da resim..Hvala!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

Ako nekog mozda interesuje resenje je pronadjeno za moj problemcic. Na forumu Sony-a su mi rekli da je vrlo moguce da mi se zapucavaju neke melodije,da promenim u neku drugu i da resetujem telefon...to sam uradila i reseno. E onda se desilo cudo i na isti nacin mi zapucaju zvuci kada me neko zove. I poucena ranijijm iskustvom  resih i taj deo....Tako da sam kako tako resila svoje muke. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Odlično, hvala ti na podjeli 

16 godina
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

Nije problem, ali buduci da je ovo jedina tema o M4, pitat cu ovdje...

 

Kakav je ovaj mob za neke jednostavnije stvari... npr. surfanje webom, facebook, whatsapp, gledanje videa na youtubeu... Pitam buduci da ne znam kakav je taj Snapdragon 615.

 

Gdje bih ustvari osjeto razliku izmedju M4 i Z3, sto mogu sa Z3, a da ne mogu s M4?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

Zabagovao mi je You Tube.

 

Izbrisala sam ga, azurirala, opet izbrisala, izbrisla kes i ram od aplikacije,opet instalirala i OPET ne radi.

 

Ja mogu da otvorim aplikaciju ali kada hocu da pogledam video,izbaci mi da je GRESKA U POVEZIVANJU I DA PRITISNEM DA BIH POKRENULA OPET....i ja tako pritiskam po ekranu kao luda Nasta ,ali nista..

 

Da li je imao neko ovih problema??

Posto ne mogu da utvrdim da li je problem u telefonu ili do aplikacije...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

 super

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 12:05 (Larisa90).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef
macgyver kaže...

Nije problem, ali buduci da je ovo jedina tema o M4, pitat cu ovdje...

 

Kakav je ovaj mob za neke jednostavnije stvari... npr. surfanje webom, facebook, whatsapp, gledanje videa na youtubeu... Pitam buduci da ne znam kakav je taj Snapdragon 615.

 

Gdje bih ustvari osjeto razliku izmedju M4 i Z3, sto mogu sa Z3, a da ne mogu s M4?

 

Ja sam pre ovog imala Sll i poslednjih 6 meseci je bio ocajan...zato sam sad sa ovim Sony i vise nego zadovoljna. U principu kazu da je najveca razlika izmedju

Z i M sto, Z ima metalni okvir (ivice) ,a M ima plasticni...sto je malo primetno.

 

Jako lepo slika,ima divne fotografije. Kada upalis blic sijaju ivice komplet sa poledjine telefona...jako lep detalj.

Brz je sto se tice fejsa i ostalih internet potreba.

Zvuk je ok,mada sam ja imala problem sa porukama,sto mozes gore da procitas (reseno je).

 

Sve u svemu dobijas sve sa M sto ima i Z, a za duplo manje love.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Ma mislim da je M4 kralj srednje klase. Sony je pogodio s omjerom al nikak da to kupci prepoznaju 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Slazem se u potpunosti sa tobom. 

14 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

Pozdrav ljudi.

 

Ne radi mi flash (bljeskalica) na m4 aqua. Prije par dana radilo, danas pokušao upaliti i ne radi.

 

Jel se tko susreo sa sličnim problemom?

 

Update problema...izvadio sim karticu, vratio ju nazad i mob ju ne prepoznaje...stavio drugu karticu istog operatera i nju također ne prepoznaje.

 

Imam mobitel mjesec dana i neupotrebljiv je...baš super!!!

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 22:07 (klitmaister).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Jesi pokusao ono banalno da vratis na fabricka podesavanja? Verovatno jesti al sta znam... 

...ako si uzeo preko nekog od operatera neka ga oni poprave..... 

 

Ja sam sa mojim telefonom zadovoljna....cak sam ga i u vodu umakala 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2015 13:47 (Larisa90).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Šta samo u vodu......šala šala, hahaha...

 

Probao sam s tvorničkim postavkama i nije pomoglo, odnio sam ga na reklamaciju pa budemo vidjeti.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

OK super :P super je sto radi i kad je u vodi samo malo zapucava...msm nema funkciju ikakvu,samo svetli :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

I treba da svijetli, u vodi zna biti prlično mračno ali zato uz pravilno osvjetljenje mogu se otkriti mnoga blaga uz veličanstvene užitke istraživanja novih i nepoznatih dubina. 

8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

telefon mi je zakocio pri prebacivanju  rezima iz gosta na vlasnika , ne reaguje ni na jedno dugme , svetli non stop , da li postoji neko dugme ili nesto kako bih mogla da ga restartujem

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Drži zajedno power tipku i volume up tipku dok se ne ugasi. Ako ne ide to probaj power+volume down

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Kod sd kartice kad se digne poklopac imaš malu rupicu kraj koje piše mislim off i samo stisni u tu rupicu čačkalicom, iglom ili tako nečim i to ti je to...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2015 20:49 (klitmaister).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef

Pozdrav

 

Naime ja također imam problema sa bljeskalicom samo prestala radit, i odnio mobitel na servis gdje su mi rekli da je savijen i da mu kao takvom jamstvo nevazece :(

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telef
Ovaj mobitel je totalni promasaj! Dakle, u roku tjedan dana sta je kupljen, 2 puta se pregrijao i zgasio, te se nije dao upalit dok se nije potpuno ohladio (cca 5-6 sati pa i vise). Prvi put se desilo preko noci pa sam nosila nazad u ducan i nisam mogla dokazat gresku jer sam ga uspjela upaliti. Drugi put se desilo opet za par dana, i tako zgasenog sam ga odnijela na mjesto kupnje. Da skratim pricu, dobila sam novi mobitel u zamjenu. E tu nije kraj sa problemima... Nakon kratkog vremena kamera/fotoaparatje poceo zezat. Upalim fotic, pise "Nepoznata greska". I ne mogu nista. Nakon nekog vremena sam dode k sebi, i onda opet pokazuje istu gresku. I tako x puta. Nisam nosila na popravak jos, jer je to proradilo samo od sebe. Ali..... Odjednom je vibracija crkla. Prestao vibrirat. Iako je sve ukljuceno (nikad nisam ni iskljucivala), ne radi nista. Na servisu kad sam pitala u cemu je problem, su mi rekli samo da ce ga vratit na tvornicke postavke i da bi to trebalo pomoc. Ja mobitel imam 2 mj i vec 100 problema. Ovih dana idem kupit Samsung S6, a ovaj cu dat na popravak i prodat jer cu inace izludit. I od Sonya vise ne kupujem nista.
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sony Experia M4 Aqua - problemi sa novim telefonom

Bas si dobila neki skart..... 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice