Uklanjanje bloatware sa androida bez root-a

poruka: 5
|
čitano: 3.135
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Uklanjanje bloatware sa androida bez root-a

 

KAda prikopcate telefon prebacite usb na ptp (camera) mod

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Uklanjanje bloatware sa androida bez root-a

A kako znati koji bloatware nije obvezan za ispravan rad OS-a tj. koje aplikacije su bloatware (što je dodano na osnovni OS Jelly Bean 4.3)?

Recimo imam Sony Experia M (C1905) od VIP-a, pa bih maknuo višak nepotrebih aplikacija (korištene jednom da vidim o čemu se radi ili nijednom),

jer mi je standardnih 1 GB popunjen i ne mogu više raditi redovne nadogradnje aplikacija koje redovno koristim.

 

Što ako nešto pođe krivo, kako vratiti system na prvobitno stanje, prije izmjene/brisanja viška?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uklanjanje bloatware sa androida bez root-a

Generalni savjet je da slobodno mozes ukloniti sve sto imasu u spisku aplikacija sve bitne stvari se nece tu prikazati.Amozes uvijek vratiti na pocetno stanje tako sto kliknes na enable all. Uklanjaj jednu po jednu.

15 godina
offline
Re: Uklanjanje bloatware sa androida bez root-a
Torent kaže...

Generalni savjet je da slobodno mozes ukloniti sve sto imasu u spisku aplikacija sve bitne stvari se nece tu prikazati.A mozes uvijek vratiti na pocetno stanje tako sto kliknes na enable all. Uklanjaj jednu po jednu.

Noob pitanje, a otkud će vratiti izbrisani bloatware?

Postoji neka "hiden" particija sa kompletnom instalacijom, pa se napravi reinstall/restore?

Ili se sa ovim "uklanjanjem" samo brišu ikone, a aplikacije i dalje zauzimaju memoriju (što mi neće pomoći u mom problemu)?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uklanjanje bloatware sa androida bez root-a

NEke stvari deinstalira a neke iskljuci....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice