Uvoz mobitela iz kine

poruka: 42
|
čitano: 34.865
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Uvoz mobitela iz kine

Pozdrav. Planiram uvest mobitel iz kine, pa me zanima jeli itko uvezao sta i ima li iskustva. Prije sam mislio uvest ali cuo sam da na carini traze neku potvrdu od hakoma pa sam odustao. Sad to navodno vise ne traze. Sad koliko sam cuo samo traze racun od paypala i lupe carinu ili pdv i to je to. ali nisam siguran... A i muci me jos to sto mobitel izgleda kao galaxy s3, pa ne znam bi li ga mogli zapljenit na carini ili nesto. Radi se o ovome mobu: http://www.comgeiz.de/~ANDROID-PHONES~/Star-B92M-Phone-Android-4-0-MTK6577-Dual-Core-4-7-Inch-QHD-12MP::227.html

 Ako netko ima iskustva sa uvozom molim da se javi sa porukom.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 2:50 (acarnoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Uvoz mobitela iz kine

zar  nitko  nema  iskustva  sa  uvozom?

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Uvoz mobitela iz kine

.. iz iskustva sto se tice uvoza gadgeta, meni nisu dirali tj. naplacivali carinu do iznosa nekih 250kn, kad mi je racun dosegnuo 280kn carina je bila naplacena, a o toj 4.0.4 verziji androida sam izuzetno skeptican, kao i dual core i 12MP .. carina ima pravo na slobodnu procjenu jeli rijec o kopiji uredjaja, doduse tamo ne navode da je rijec o Galaxy S III

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 19:03 (fango).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine

Ne moj biti u zabludi za specifikacije. Citamo svaki dan koliko dodu dijelovi za npr iphone 4. Oko 120 dolara ako se ne varam. I nije nikakvo cudo da ovaj mob ima sve te komponente unutra. Mislim da im cijena nije visa od 70-80 $. Jedino me muci carina. Hoce li proci jer slici na sgsIII.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
14 godina
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
acarnoje kaže...

Ne moj biti u zabludi za specifikacije. Citamo svaki dan koliko dodu dijelovi za npr iphone 4. Oko 120 dolara ako se ne varam. I nije nikakvo cudo da ovaj mob ima sve te komponente unutra. Mislim da im cijena nije visa od 70-80 $. Jedino me muci carina. Hoce li proci jer slici na sgsIII.

mobitel nije skroz isti kao SgSIII,pogledaj ovaj video

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 21:53 (luka94).
12 godina
offline
Uvoz mobitela iz kine
Ja sumljam da su sve specifikacije točne.Nešto kao MT cpu možda je ali da ima 12mpx?Toliko nema ni orginalni sgs3.U naslovu piše da je rez.ekrana QHD,a dole je navedena HD rezolucija...
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
ZdravkoZ kaže...
Ja sumljam da su sve specifikacije točne.Nešto kao MT cpu možda je ali da ima 12mpx?Toliko nema ni orginalni sgs3.U naslovu piše da je rez.ekrana QHD,a dole je navedena HD rezolucija...

Zapravo, rezolucija kamere je 12 ali chip ne podrzava vise od 8.

Luka, nije isti. Ima nekih razlika u dugmadima i to. Ali jaaaako izgleda kao sg.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 22:53 (acarnoje).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine

acarnoje

 

Odi na stranicu Everbuying, imaju stvarno svasta po dobrim cjenama i sve parolazi carinu (barem meni do sada). Tableti i mobiteli su im ok sto se tice funkcija i rada uređaja, jedino baterije nisu bog zna kaj na njima, ali to nije na nijednom jeftinijem mobitelu tak da moze proci. Nemas straha ako i ne prođe carinu ljudi salju opet.

15 godina
neaktivan
offline
Uvoz mobitela iz kine

Everbuying je jako lose ocijenjen sto se tice privatnosti i same reputacije kao web shopa .. treba biti iznimno oprezan, cim se toliko cesto u review sajta spominje scam, fraud, fake

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Uvoz mobitela iz kine

Zvao sam carinu i kazu da vise ne treba dozvola od agencije. Placa se samo pdv. Cak sam pitao hoce li bit problema ako mob slici na original, ni to nije problem kaze ona. Sad jos jedino ostaje problem di kupit i sta? Mislio sam ovaj galaxy ali ima i boljih mobova sa vecim ekranom. Na primjer ovaj:

 

http://www.fastcardtech.com/goods-7520-HDC-Galaxy-Note-2-54-QHD-Screen-MTK6577-Dual-Core-12Ghz-Android-41-Dual-Sim-Standby.html?u=54665

 

Samo ne znam jeli dovoljno ovih 512 MB rama? Lik na ovom blogu kaze da ga je kupio i da je mob odlican, Brz i fluidan.

 

http://gt35pro-mobile-gadgets.blogspot.com/2012/11/new-galaxy-note-2-ex-on-fastcardtech.html?showComment=1353844613650#c4425599995463420857

 

Evo i youtube video od njega:

 

 

Sta mislite?

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2012 13:27 (acarnoje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
acarnoje kaže...

Zvao sam carinu i kazu da vise ne treba dozvola od agencije. Placa se samo pdv. Cak sam pitao hoce li bit problema ako mob slici na original, ni to nije problem kaze ona. Sad jos jedino ostaje problem di kupit i sta? Mislio sam ovaj galaxy ali ima i boljih mobova sa vecim ekranom. Na primjer ovaj:

 

http://www.fastcardtech.com/goods-7520-HDC-Galaxy-Note-2-54-QHD-Screen-MTK6577-Dual-Core-12Ghz-Android-41-Dual-Sim-Standby.html?u=54665

 

Samo ne znam jeli dovoljno ovih 512 MB rama? Lik na ovom blogu kaze da ga je kupio i da je mob odlican, Brz i fluidan.

 

http://gt35pro-mobile-gadgets.blogspot.com/2012/11/new-galaxy-note-2-ex-on-fastcardtech.html?showComment=1353844613650#c4425599995463420857

 

Evo i youtube video od njega:

 

 

Sta mislite?

Jesi li narucio?

12 godina
neaktivan
offline
Uvoz mobitela iz kine

I mene isto zanima posot mislim naructi sa fastcardtecha nesta

Soccer <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Uvoz mobitela iz kine

i mene zanima dali si narucio i ako jesi dojmove bi bilo lijepo da nam napises

i jos jedno pitanje.jel ti mobiteli sigurno rade na nase kartice?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 20:14 (Blue2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Uvoz mobitela iz kine

Nisam jos narucio. Cekao sam placu. Ispitao sam svei odluka je pala na jiayu g3. http://www.fastcardtech.com/goods-7418-Jiayu-G3-MTK-6577-Dual-Dore-Dual-Simcard-Dual-Standby-1G-RAM-45-IPS-Screen-8MP-Camera.html . Trebao bi stici do bozica, pa javim kakav je.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine

jel besplatna dostava sa te stranice?

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
acarnoje kaže...

Nisam jos narucio. Cekao sam placu. Ispitao sam svei odluka je pala na jiayu g3. http://www.fastcardtech.com/goods-7418-Jiayu-G3-MTK-6577-Dual-Dore-Dual-Simcard-Dual-Standby-1G-RAM-45-IPS-Screen-8MP-Camera.html . Trebao bi stici do bozica, pa javim kakav je.

Samo da upozorim, za one koji nemaju wot:

 

http://www.mywot.com/en/scorecard/fastcardtech.com?utm_source=addon&utm_content=rw-viewsc#page-2

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine

jebiga,sad si mi unistio jutro:)

13 godina
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
WOT je isto stranica kojoj netreba previše vjerovati.Tako je pisalo i za online key store kada sam kupovao Witchera 2,a nikakvih problema nisam imao.Već sam key dobio odmah nakon plaćanja.Isto tako je još par forumaša imalo iskustva
robimarko@gmail.com
14 godina
odjavljen
offline
Uvoz mobitela iz kine

Ok, ipak treba ipozoriti za svaki slučaj. Iako ja osobno smatram da je 1500 kn puno za takav mobitel. Specifikacije su malo konfuzno napisane, čini mi se da ima rezistivni ekran.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine

Nema rezistivni ekran a sto se tice samo stranice kolega narucio prije mj i pol dana i mobitel dosao uredno za 20ak dana a ja sam narucio prije 10ak i trenutno je paket na putu. Kad mob stigne napravim mini recenzijicu sa slikama. Uostalom gdje god mobu platit PayPalom osjecam se sigurno, stranice koje primaju samo kreditne ili WU izbjegavam u sirokom luku.

 

pozdrav

11 godina
protjeran
offline
Uvoz mobitela iz kine
netko ce mi reci da se svejedno sve proizvodi u kini...moje misljenje je drugacije...ipak kina nije selo...postoji velika razlika izmedju proizvoda Apple-a ili Sony-a proizvedeni u kini ili nekog jiuyang ili kako se vise zove...ako hocemo biti iskreni, na slikama se odmah vidi kakav je to materijal...da to stvarno vrijedi, probilo bi se na trziste poput huwei-a...u Italiji je nedavno otkriveno (i ne po prvi put) da su neke igracke proizvedene u kini bile sastavljene od visoko kancerogenih materijala. znaci ne samo sto odvratno izgledaju nego su vejrojatno cak i stetni za zdravlje...poslovica "koliko novca, toliko muzike" je po meni u ovom slucaju i vise nego tocna...ovdje u hrv vam se nudi npr Xperia U za cijenu od 1700kn. shvacam da nekome mozda ekran nije dovoljno veliki (i tu bi mogao isto svasta napisati) ali vi stvarno mislite da ce vama 1GB ram memorije zbilja sluziti i da vam je 512mb premalo? da vam kamera od 5mpx ima premalu rezoluciju?moje misljenje je da takav proizvod nebi upotrebljavao niti da mi ga netko pokloni...da nemam love za nesto bolje, radije bi se zadovoljio sa nokiom 1100.
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Uvoz mobitela iz kine

A di si ti vidio molim te da su losi materijali? Ja vidim vrhunski proizvod za malo novaca. A ti si izgleda frustriran sto nemas love pa bi radije nokiju 1100. Lame. {#}

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
acarnoje kaže...

A di si ti vidio molim te da su losi materijali? Ja vidim vrhunski proizvod za malo novaca. A ti si izgleda frustriran sto nemas love pa bi radije nokiju 1100. Lame. {#}

hahah...gdje si ti vidio vrhunsko za malo love? imas ti jos puno za nauciti u zivotu stari moj...po cemu zakljucujes da nemam love? tvoji odgovori mi slice kao odgovori nekog djeteta...ako hocemo biti iskreni, mene je xperia U kostao vise nego tebe taj otpad sa razlikom sto ja imam Sony a ti nesto sto ne znas niti tocno izgovoriti... ;)

15 godina
offline
Uvoz mobitela iz kine

Pa dobro. Ti koristi svoj sony, a ja cu ovaj. I ok. A pogledaj malo vijest na bugu :

 

http://www.bug.hr/vijesti/xiaomi-kineski-apple/120403.aspx Jeli i to jeftinjara??!!! Nemas ti pojma o nicemu stari!!! Kinezi su sve bolji i bolji, a cijena ne raste...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Uvoz mobitela iz kine

A jeste vi ljudi komplikovani, od toliko shopova i izbora ovdje vi uvozite iz Kine i komplikujete sebi :$

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
ZeldiBoy kaže...

A jeste vi ljudi komplikovani, od toliko shopova i izbora ovdje vi uvozite iz Kine i komplikujete sebi :$

Zašto ne uvoziti iz Kine, znaju imati sasvim dobre i cijenom pristupačne stvari...

U nas se ne isplati kupovati jer se cijena diže u nebesa sa svakim prouzvodom, u to sam se uvjerio prekjučer kada sam tražio USB zvučnu karticu koja mi treba za OS X, pogledaj ovdje cijenu iz Azije http://dx.com/p/virtual-5-1-surround-usb-2-0-external-sound-card-22472 i provjeri u nekom našem dućanu, ja sam otišao do Links i tamo je uredno 100 i nešto kuna pa ti vidi..

 

 

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
12 godina
neaktivan
offline
Uvoz mobitela iz kine

Uzmi i gotovo jer na xda forumu razvijaju custom Romove za kineske smartphone. To dovoljno govori da drže do njih i da vrijede jer razvijaju Romove za njih.

Mislim da većina zna o xda developerima i forumu koji je najbolji (mali offtopic).{#}

Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
Cromaki kaže...
ZeldiBoy kaže...

A jeste vi ljudi komplikovani, od toliko shopova i izbora ovdje vi uvozite iz Kine i komplikujete sebi :$

Zašto ne uvoziti iz Kine, znaju imati sasvim dobre i cijenom pristupačne stvari...

U nas se ne isplati kupovati jer se cijena diže u nebesa sa svakim prouzvodom, u to sam se uvjerio prekjučer kada sam tražio USB zvučnu karticu koja mi treba za OS X, pogledaj ovdje cijenu iz Azije http://dx.com/p/virtual-5-1-surround-usb-2-0-external-sound-card-22472 i provjeri u nekom našem dućanu, ja sam otišao do Links i tamo je uredno 100 i nešto kuna pa ti vidi..

 

 

Pa onda nemoj ni uzimati jarane, ako ovde nemas para za telefon ili nesto slicno nemoj ni uzimati nego vi sad iz Kine ocete da dobijete fon da vam bude jeftinije za cca 30 evra. Jednostavno je jadno, ne kazem ja nista radite vi sta hocete vas zivot vasa stvar ali ja to ne bi uradio nema cijene :)

11 godina
protjeran
offline
Re: Uvoz mobitela iz kine
acarnoje kaže...

Pa dobro. Ti koristi svoj sony, a ja cu ovaj. I ok. A pogledaj malo vijest na bugu :

 

http://www.bug.hr/vijesti/xiaomi-kineski-apple/120403.aspx Jeli i to jeftinjara??!!! Nemas ti pojma o nicemu stari!!! Kinezi su sve bolji i bolji, a cijena ne raste...

cekaj malo...sta ti usporedjujes? xiaomi je firma koja ce se uskoro probit kao i huawei ali budi bez brige da cijene kod nas nece biti iste kao u Kini...heheh pogledaj sta si ti nabavio...cini mi se da nije ni xiaomi niti huawei...xiaomi ako nisi znao je dosad kod nas poznata po tome sto proizvodi custom rom-ove...ti si narucio Jiayu ili HDC {#}...znaci firme koje prave imitacije nekih poznatih modela..cini mi se da huawei i xiaomi ne imitiraju nikoga... {#}

15 godina
offline
Uvoz mobitela iz kine

Jiayu ne kopira nikoga.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice