Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.650
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Cestitam ako si postao tata :D
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gam3r kaže...
Eto da i ja javim da mi je dosao Mi8 SE 6/64 plave boje. Mobitel izgleda odlicno, boja je super, jako lijepo lezi u ruci (18:9 rulz). Onako na prvu ekran je jako dobar, je onako se vidi sivkasto kao sto su neki vidli na videima, ali na mojoj plavoj verziji to je jedino vidljivo na jakom svijetlu i pod odredenim kutevima dok se ovako normalnih koristenjem ne vidi.. boje i kontrast su super, crne su lijepe crne i nemam neke primjedbe na zaslon stvarno, bar ne onako na prvu. Sucelje i jako fluidno i sve lijepo radi, uredaj se nije zagrijavao dok sam surfao i namjestavao uredaj i pimplao po njemu svatsa. Kameru nisam nes previse stigao isprobat, ali onako par random okinutih slika i mogu reci da mi se svida. Neki su pitali za zvuk preko adaptera i jos par stvari, ali posto mi je tek danas doso nisam stigo isprobavat, budem u narednim danima ako mi se kcer ne odluci roditi danas :)
Nakacit cu par slika uredaja sutra, par kamera sameplova i tako ako stignem.
Sve u svemu jako sam zadovoljan izborom, a ja dulje staze cemo vidjeti :)
Ako vas jos nes zanima pucajte :)

 

To to da te posluzi..

 

Nabaci svakako par fotki uredjaja, fotke kamere, kako ti se cini materijal izrade, kakav je pod šakom, koliki su zapravo okviri?

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Moze neki link za najjeftiniju opciju uzimanja Mi 8. EU skladiste, bez PDVa naravno. Sam trazim, al cisto da vidim jel ima sta jos. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
SimeKZ kaže...

Moze neki link za najjeftiniju opciju uzimanja Mi 8. EU skladiste, bez PDVa naravno. Sam trazim, al cisto da vidim jel ima sta jos. 

 Imaš na Aliexpressu sa DHL- dostavom, nema carine i PDV-a.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Evo nakon dan-dva moji doživljaji korištenja MI8 SE. Na prvu mobitel je stvarno odličan, a plava boja je po meni definitivno najljepša. Jako lijepo leži u ruci, uopće se ne osjeti da je uređaj "kockast" i stvarno sam doživljaj u ruci je fenomenalan. Kvaliteta samog uređaja je isto fantastična, stvarno ne bih rekao da uređaj košta tu lovu. Spojevi stakla i metalog okvira su jako kvalitetno napravljeni i nema nikakvog lufta ni nikakvih loših spojeva. Prvi put koristim mobitel sa staklenim baterijskim poklopcem i dostaje sklizak mobitel. Lako sklizne iz ruke ali opet osjećaj je stvarno fenomenalan kada se drži u ruci. Uz uređaj se dobije i prozirna silikonska maskica koja stvarno lijepo stoji uz uređaj. Sviđa mi se što kamera nije izbočena kada se stavi maska nego je skroz ravno tako da se mobitel na stolu ne mrda dok tipkaš po njemu. Uz to boja uređaja se vidi u prozirnoj maskici. Ekran je odličan, boje su žarke i jake, bijele su bijele, a crne crne. Amoled ko amoled, nemreš mu naći zamjerke. Vezano za onaj sivi odsjaj o kojem svi govore. Da tu je, vidi se kada je ekran ugašen, ali kada je upaljen nema ga i vidi se jedino po izravnom jakom svjetlosti. Meni ne smeta ali vjerojatno se nekome neće sviđati. Uobičajeni rad na uređaju je super, nema nikakvih zastajkivanja niti samo imao ikakvih problema. Trenutno je gore zadnji MIUI9 China stable i čekam MIUI 10. Otisak za prste je ultra brz i precizan. Dogodilo mi se možda par puta da mi nije prst registrirao ali to je bilo zato što sam ja ono vrh prsta stavio. Zvučnik na samom uređaju je dobar, dovoljno je glasan i nema neke velike distorzije pri velikim glasnoćama, mislim prisutna je ali nije nešto velika. Zvuk prilikom razgovora je dobar, dobro se čuje ali je nekako plitki zvuk, ko da iz bačve neko priča. Nije nešto ali ajde prolazno. Nisam još stigao nešto zvuk na slušalicama preko adaptera isprobat pa ću to ostavit za kasnije. E sad kamera... Prije ovog sam imao OP3T i mogu reći da je kamera puno puno bolja od njega. Sviđa mi se i stvarno me jako ugodno iznenadila. slike ispadaju svijetle, pune boja i dovoljno oštre. Možda malo previše naglasi neke boje ali meni se to iskreno sviđa (najviše se to vidi na zelenoj travi). Na kraju ću ostaviti link sa par slikica koje sam ovako okinuo kad sam se vraćao s posla. Nemojte mi zamjeriti, nisam nešto stručan kaj se toga tiče tako da su onako random slike. Sve u svemu mene je kamera stvarno ugodno iznenadila. Prednja kamera je isto super, za ljubitelje selfija fora. Ima i prednji portrait mode i radi dosta dobro. Slike su malo presvijetle ali to je opet od osobe do osobe. Nisam stavljeno primjere prednje kamere, ali ako netko želi mogu okinuti par "selfija". Bateriju ne bih nešto spominjao jer dao bih malo dana za to, ali ovo kaj sam trenutno vidio je super. 4,5h SOT-a a ostalo mi još 40% baterije tako da ono veoma zadovoljan. Uz to brzo punjenje je stvarno brzo, dok sam vam ovo pisao napunio se dobrih 60%. Zaboravih spomenuti taj veličanstveni "notch" tj "zub". Iskreno meni uopće ne smeta u dnevnom korištenju ne osjetite to. Tako da nemojte se bojati da će vam zubić smetati :). I eto na kraju da rezimiramo, mobitel definitivno vrijedi tih novaca. Mene je ispao 400$ i ne žalim love kaj sam dao za njega. Tako da eto to je otprilike moj mali osvrt na Xiaomi Mi8 SE. Mislim da je Xiaomi napravio stvarno jako dobar posao i trenutno je po meni definitivno jedan od najboljih mid-range mobitela. Tako da eto ekipa kupujte dok je još vruće :)

 

Evo i linka na album sa random kamera sameplovima: LINK

 

P.S. Nisam još tata postao, ali bih trebao svaki čas :)

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
28 0 hvala 16
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Pozdrav, paniram kupiti MI 8 SE pa me zanima par infromacija? Da li uređaj dolazi sa Globalnim Romom ili Kineskim,kakva je situacija sa signalom te  da li kupnjom preko ovog linka stvarno ne bude carine i poreza? Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 12:45 (petarda).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Nema carina ni poreza ako odabereš tu opciju i dhl dostavu. A šta se roma tiče , ako piše "global rom" na prvoj slici u oglasu , onda je to tako , al moj ti je savjet rađe uzmi stock rom jer taj "global" je sumnjiv ,  prijavi se za otključavanje bootloadera , i kad izađe global samo ga flešaj :)

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Uređaj dolazi sa Kineskim Stable romom, trenutno nema još global roma, ali bi trebao doći Global stable MIUI 10 uskoro. Ja živim u okolici Zagreba tako da nemam nekih većih problema sa signalom. Da ako narućiš sa tog linka kaj si stavio i odabeređ DHL shipping uređaj će ti doći bez dodatnih davanja (prvo ga šalju iz Kine u UK, a onda ide iz UK prema tebi ti tako ne platiš nikakav PDV ni dodatna davanja). 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Mene jedino brine ovaj bootloader, ne znam da li je otključan ili zaključan nakon što oni stave Global ROM, MI 8 podržava sve mreže tako da mi je ostalo sve ok, za sad mi nisu odgovorili na pitanje ovi iz storea.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

tebi ce bootloader bit uvijek zakljucan bez obzira kakav rom imas na njemu, otkljucat ga mozes jedino ako posaljes zahtjev za unlock

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Da li vam hvata 4G signal? To mi je jedina prepreka kupnji haha

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Naci hvata 4G ali ako si negdje van veceg grada neces imat 4G jer uredaj ne podrzava B20 koji je zasluzan za 4G "na selu".
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gam3r kaže...

Uređaj dolazi sa Kineskim Stable romom, trenutno nema još global roma, ali bi trebao doći Global stable MIUI 10 uskoro. Ja živim u okolici Zagreba tako da nemam nekih većih problema sa signalom. Da ako narućiš sa tog linka kaj si stavio i odabeređ DHL shipping uređaj će ti doći bez dodatnih davanja (prvo ga šalju iz Kine u UK, a onda ide iz UK prema tebi ti tako ne platiš nikakav PDV ni dodatna davanja). 

 koliko triba da dode?

 

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Meni je fakat dugo putovao. Možda zato kaj sam naručio dosta rano. Ja sam naručio 15.6., a došao je 5.7. Ne znam zašto je tako dugo trebalo al adje... 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 8

zadnji put sam narucivao ima skoro pa 3 godine preko ali-a
redmi 3 stigao dhl-om za cca 6 dana.

sad mi je neka hića,jer mi je crka mobitel, pa me zato zanima

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Stvarno ne znam zašto im je toliko trebalo. Kada sam ženi uzimao A1 sa Goldwaya trebalo je 2 tjedna (10-ak radnih dana) što je i okej i podnošljivo. Ali ovo kolko sam ja čekao je smiješno malo po meni. 10 dana im je trebalo da shippaju i onda još 2 tjedan DHL-om da dođe do mene. Strašno...
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 6:54 (Gam3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 8

ima li itko iskustva preko OVOG prodavaca?
jel stvarno 5-8 dana? jel dobra cijena i jel pouzdan?


 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Neće to doći u 8 dana nikako. Ljeto je, ja sam isto takvo što naručio i vidi

Sama narudžba je 23.6

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 12:36 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

onda je i dalje najbolje preko goldwaya? klasika 10-15 dana 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Mi authorized store sa Alija mi je odgovorio- bootloader je otključan.
16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

onda to oni otključavaju bootloader i flešaju global ROM

 

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 11:00 (MASVA).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Stigao jeee. Sada se odlučiti što si ostavljam :) 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
MASVA kaže...

onda to oni otključavaju bootloader i flešaju global ROM

 

 Tako je, piše i u opisu, da otvaraju uređaj i stave Global ROM.

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 8
PlayMaker10 kaže...
MASVA kaže...

onda to oni otključavaju bootloader i flešaju global ROM

 

 Tako je, piše i u opisu, da otvaraju uređaj i stave Global ROM.

 jel global ili vendor?

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Jel nekom stigao Mi8 da podjeli iskustva neka?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Tvpronlem kaže...
PlayMaker10 kaže...
MASVA kaže...

onda to oni otključavaju bootloader i flešaju global ROM

 

 Tako je, piše i u opisu, da otvaraju uređaj i stave Global ROM.

 jel global ili vendor?

 Ima jedan koji stavlja officia (barem tako piše), a ovi ostali bi rekao da stavljaju onaj custom sa xiaomi.eu, barem sam otako vidio u jednom od screenshotova.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Stigao jeee. Sada se odlučiti što si ostavljam :) 

 ak imas jos uvijek onaj mi 5 kod sebe jel mozes napravit neku usporedbu slika prednje kamere u mracnim uvjetima? 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Sutra, ok? Nisam doma do sutra navečer (taman za fotke), a samo imam mixa sa sobom

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 8
PlayMaker10 kaže...
Tvpronlem kaže...
PlayMaker10 kaže...
MASVA kaže...

onda to oni otključavaju bootloader i flešaju global ROM

 

 Tako je, piše i u opisu, da otvaraju uređaj i stave Global ROM.

 jel global ili vendor?

 Ima jedan koji stavlja officia (barem tako piše), a ovi ostali bi rekao da stavljaju onaj custom sa xiaomi.eu, barem sam otako vidio u jednom od screenshotova.

 ajde pls daj mi link od toga

16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

ako ciljaš na xiaomi.eu ROM

onda ovako

TWRP

https://drive.google.com/file/d/1DU9QqniNTMAOoWClOcl-q6nb-Se2o68T/view?usp=sharing

 

ROM preuzmi na komp

https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528044318

 

ovime se briše apsolutno sve na mobu, backup obavezan

flešaj TWRP

bootaj u TWRP

wipe - format data - yes

reboot u TWRP obavezno da se makne enkripcija

spoji mob na komp, kopiraj ROM i flešaj

uživaj

 

ako nisi mislio na .eu ROM, onda zanemari

odoh ubiti pivu u čast vatrenih

 

i mene golica da se oprostim sa mi6 i uzmem 8-cu

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice