Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 355.768
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Kako nije? 

 

So what's happening? Well, you might notice that during the tests, the power-efficient quartet, as well as the more powerful four CPU cores of the OnePlus are maintaining a significantly higher temperature than those of the Mi 8. What that essentially means is that OnePlus raised the thermal limit of the Snapdragon 845 a bit higher. Or if you look at it from another angle, Xiaomi lowered the one on the Mi 8.

 

Dakle, ako u intenzivnim testovima testovima Mi 8 pokazuje slabije performanse, to je zato što je Xiaomi postavio niže temperaturu na kojoj se smanjuje frekvencija nego OP. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
PlayMaker10 kaže...
display name ivo kaže...

Ja sam se već malo ohladio od Mi8 iskreno, presporo to ide... Tko zna kad će globalni ROM, a ni sam mobitel nije ispunio sva moja očekivanja. Godinama sam već na Xiaomi brandu što se mobitela i ostalih gadgeta tiče ali sad me i OnePlus 6 malo vuče.

 Na Aliexpressu ima sa Global Rom-om.

 Stranica za preuzimanje ROM-ova je u banani već neko vrijeme, ne pratim baš previše ali nisam naletio na vijest da je izašao globalni ROM za Mi8, ovo s Aliexpressa je vjerojatno neki vendor ROM, prevedeno na više jezika ali sa dodatkom bloatware-a i reklamnog sadržaja... to sam jednom imao i nikad više. Bez obzira gdje uzmem Xiaomi mobitel, prvo i osnovno ide fastboot clean install, ne vjerujem više nikome :D

 

Fan sam Xiaomiija ali dosta im toga zamjeram, ponajviše sporost kod izlaska tih novih uređaja i ROM-ova, to uvijek kasni za drugima. Sad im je i stranica u banani i to već dugo. Izbacuju previše uređaja da se čovjek pogubi više u tim nazivima i nijansama a niti jedan nije kompletno dorađen i ne nudi sve što prosječnog korisnika danas zanima. Recimo notch na Mi8 ili full screen na Mix 2s, ali Mi8 je almoled a Mix 2s LCD, Mix ima bolje zvučnike a Mi8 kameru, itd. Daj više nek naprave flagship koji je po svemu naj i bok. Ubi me ovo.

16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Navodno je globalni ROM leakan nekim prodavcima, a zvanično će biti dostupan kada krene prodaja u Evropi (datum koji se spominje je 24. ovog meseca).

 

EDIT: Kažu da bi Mi 8 u Hong Kongu trebalo da krene u prodaju za 4 dana, sa Global ROM-om.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 10:55 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Ivan(4) kaže...

Kako nije? 

 

So what's happening? Well, you might notice that during the tests, the power-efficient quartet, as well as the more powerful four CPU cores of the OnePlus are maintaining a significantly higher temperature than those of the Mi 8. What that essentially means is that OnePlus raised the thermal limit of the Snapdragon 845 a bit higher. Or if you look at it from another angle, Xiaomi lowered the one on the Mi 8.

 

Dakle, ako u intenzivnim testovima testovima Mi 8 pokazuje slabije performanse, to je zato što je Xiaomi postavio niže temperaturu na kojoj se smanjuje frekvencija nego OP. 

 Jer se preznojava ko kurva u crkvi u svom kućištu koje nije dizajnirano za toplinsku vodljivost topline koju s845 proizvodi.

Mogli su staviti da se ne downclocka pa se mobitel zapali uz gledanje youtubea. Uglavnom, veliki propust uz dosta malih garantira da xiaomi mi8 neće vidjeti mojih nkvaca niti preporuku ikome napram OP6. 

Neću uzeti flagship uređaj koji radi lošije od mog Mi6...

 

Btw, naručio sam Mi8SE 64/6

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 11:39 (maks0806).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Zašto bi se zapalio na istoj temperaturi na kojoj isti SoC uredno radi u OP6? Dakle, nije stvar u tome da je kućište loše dizajnirano, pa da se brže zagreje i zato više throttla, već da je podešen da smanjuje takt na nižoj temperaturi.

Edit: Ili su oba kućišta loše dizajnirana, samo je Xiaomi rekao "Ok, nek se throttla kad se zagreje.", a OP "Ko ga j*, nek se greje, izdržaće."
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 12:49 (Ivan(4)).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Baš suprotno. Do kućišta i odvoda topline je. Grije se više pa smanjuje takt da ostane na nižoj temperaturi, dok op6 na istoj temperaturi radi punom parom. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Logika nalaže,nakon testa,da je hlađenje loše riješeno. Softwerski se može riješiti,da,ali uz veće zagrijavanje uređaja. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...
Ivan(4) kaže...

Kako nije? 

 

So what's happening? Well, you might notice that during the tests, the power-efficient quartet, as well as the more powerful four CPU cores of the OnePlus are maintaining a significantly higher temperature than those of the Mi 8. What that essentially means is that OnePlus raised the thermal limit of the Snapdragon 845 a bit higher. Or if you look at it from another angle, Xiaomi lowered the one on the Mi 8.

 

Dakle, ako u intenzivnim testovima testovima Mi 8 pokazuje slabije performanse, to je zato što je Xiaomi postavio niže temperaturu na kojoj se smanjuje frekvencija nego OP. 

 Jer se preznojava ko kurva u crkvi u svom kućištu koje nije dizajnirano za toplinsku vodljivost topline koju s845 proizvodi.

Mogli su staviti da se ne downclocka pa se mobitel zapali uz gledanje youtubea. Uglavnom, veliki propust uz dosta malih garantira da xiaomi mi8 neće vidjeti mojih nkvaca niti preporuku ikome napram OP6. 

Neću uzeti flagship uređaj koji radi lošije od mog Mi6...

 

Btw, naručio sam Mi8SE 64/6

 jel mi se isplati dat 200 kn vise za 2 gb rama vise? vidim sad je 306$ 4 gb verzija a jucer je bila 313$, ali razlika u cijeni za plavog koji mi se najvise svida je dost velika kod 4 gb verzije dok kod 6 gb nes sitno 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ako je razlika tako mala, da. Ako misliš koristiti mob par godina, uvijek je bolje uzeti odmah više rama. Nije da je 4 premalo, ali 6 je onako baš da si miran, aplikacije se ne miču iz memorije i najbitnije miran si u glavi :D

Nakon Mi5 kojeg imaš ako se ne varam, biti će solidan upgrade :D

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
display name ivo kaže...
PlayMaker10 kaže...
display name ivo kaže...

Ja sam se već malo ohladio od Mi8 iskreno, presporo to ide... Tko zna kad će globalni ROM, a ni sam mobitel nije ispunio sva moja očekivanja. Godinama sam već na Xiaomi brandu što se mobitela i ostalih gadgeta tiče ali sad me i OnePlus 6 malo vuče.

 Na Aliexpressu ima sa Global Rom-om.

 Stranica za preuzimanje ROM-ova je u banani već neko vrijeme, ne pratim baš previše ali nisam naletio na vijest da je izašao globalni ROM za Mi8, ovo s Aliexpressa je vjerojatno neki vendor ROM, prevedeno na više jezika ali sa dodatkom bloatware-a i reklamnog sadržaja... to sam jednom imao i nikad više. Bez obzira gdje uzmem Xiaomi mobitel, prvo i osnovno ide fastboot clean install, ne vjerujem više nikome :D

 

Fan sam Xiaomiija ali dosta im toga zamjeram, ponajviše sporost kod izlaska tih novih uređaja i ROM-ova, to uvijek kasni za drugima. Sad im je i stranica u banani i to već dugo. Izbacuju previše uređaja da se čovjek pogubi više u tim nazivima i nijansama a niti jedan nije kompletno dorađen i ne nudi sve što prosječnog korisnika danas zanima. Recimo notch na Mi8 ili full screen na Mix 2s, ali Mi8 je almoled a Mix 2s LCD, Mix ima bolje zvučnike a Mi8 kameru, itd. Daj više nek naprave flagship koji je po svemu naj i bok. Ubi me ovo.

 Ovaj na Aliju je sa Mi Storea i piše globalni MIUI 10 ROM da ima, naručio sam ga pa ću javit dojmove.

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Prema do sad viđenom , black shark ispada nepravedno zapostavljen u odnosu na mi8. Ips umisto amoleda ,nema notcha , super termalna rješenja , 8/128 , baterija 4000 ... Ima tko kakva iskustva , pogotova s kamerama?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Podrška ne znam kakva će mu biti, te izgleda kao 12-godišnjakov mokri san :P

Mada, potajno mi se sviđa :D

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
PlayMaker10 kaže...
display name ivo kaže...
PlayMaker10 kaže...
display name ivo kaže...

Ja sam se već malo ohladio od Mi8 iskreno, presporo to ide... Tko zna kad će globalni ROM, a ni sam mobitel nije ispunio sva moja očekivanja. Godinama sam već na Xiaomi brandu što se mobitela i ostalih gadgeta tiče ali sad me i OnePlus 6 malo vuče.

 Na Aliexpressu ima sa Global Rom-om.

 Stranica za preuzimanje ROM-ova je u banani već neko vrijeme, ne pratim baš previše ali nisam naletio na vijest da je izašao globalni ROM za Mi8, ovo s Aliexpressa je vjerojatno neki vendor ROM, prevedeno na više jezika ali sa dodatkom bloatware-a i reklamnog sadržaja... to sam jednom imao i nikad više. Bez obzira gdje uzmem Xiaomi mobitel, prvo i osnovno ide fastboot clean install, ne vjerujem više nikome :D

 

Fan sam Xiaomiija ali dosta im toga zamjeram, ponajviše sporost kod izlaska tih novih uređaja i ROM-ova, to uvijek kasni za drugima. Sad im je i stranica u banani i to već dugo. Izbacuju previše uređaja da se čovjek pogubi više u tim nazivima i nijansama a niti jedan nije kompletno dorađen i ne nudi sve što prosječnog korisnika danas zanima. Recimo notch na Mi8 ili full screen na Mix 2s, ali Mi8 je almoled a Mix 2s LCD, Mix ima bolje zvučnike a Mi8 kameru, itd. Daj više nek naprave flagship koji je po svemu naj i bok. Ubi me ovo.

 Ovaj na Aliju je sa Mi Storea i piše globalni MIUI 10 ROM da ima, naručio sam ga pa ću javit dojmove.

 

ne dolazi sa MIUI 10. Oni kažu da kad dođe da ti ga oni mogu flashati, a do tada i dalje dolaze sa MIUI 9 Global Stable. Moj Mi8 SE negdje zapeo.... Nemma blage kad će doći, odavno je već trebao doći. Naručio 15.6.... Tolko o "brzoj" DHL dostavi... 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

narucio si preko mi global store ili goldway? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Mi Global Store

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gam3r kaže...

Mi Global Store

 Je taj global store službena trgovina ili? Verzija koju oni prodaju je Kineska sa Global ROM-om, ali ne bi trebalo bit problema jer MI 8 podržava sve frekvencije i te gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 19:45 (PlayMaker10).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Prije bih rekao skladište koje dostavlja globalne varijante. Ili neki posrednik njihov, kroz čije ruke iz tvornice idu nama, a on stavlja rom itd ako treba. Ne šalju iz trgovine. Nemaju ih puno po svijetu, i tamo nema baš sve robe kada dođeš. (Bio sam u Bratislavi)

 

Btw glupo je što nemaju tu u Zg trgovinu, a u toj pustoši od grada imaju...

Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gam3r kaže...

global verzija uređaja neće doći, znaći neće doći verzija koja podržava B20. Global ROM (MIUI 10) će doći kada za to dode vrijeme, a trenutno je to 8. mjesec.

 

Kako znate da neće biti globalne verzije (LTE s B20) za Mi 8 SE? Iz iskustva ili ste to negdje pročitali?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Na moje pitanje o frekvencijama na Aliju sam dobio ovaj odgovor od korisničke podrške:

This is the MI 8se carriers bands
GSM B2/3/5/8
CDMA 1X/EVDO BC0
WCDMA B1/2/5/8
TD-SCDMA B34/39
TDD-LTE B34/B38/39/40/41(120MHz)
FDD-LTE B1/3/5/7/8

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Ma zagrijan sam svejedno kao da je taj B20 toliko bitan.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Moram priznati kad sam vidio specifikacije za MI 8 odmah sam pomislio to ce biti moj novi mob. Od tada evo vec mjesec dana pratim vijesti o njemu i moram priznat da sam se ohladio. Sve nekako sporo ide, taj global rom nikako da dođe, imam osjecaj kao da im je europa sporedno tržište, vjerovatno i je tako. Ne pada mi na pamet uzimat mob iz kineskih web shopova. Xiomi za neka druga vremena, okrecem se oneplus 6. 

 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Jeti kaže...

Ma zagrijan sam svejedno kao da je taj B20 toliko bitan.. 

 Pa bitan ti je iz razloga kad odeš van većih gradova vrlo vjerovatno da će ti se prebacit na 3g 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
btomaso8 kaže...

Moram priznati kad sam vidio specifikacije za MI 8 odmah sam pomislio to ce biti moj novi mob. Od tada evo vec mjesec dana pratim vijesti o njemu i moram priznat da sam se ohladio. Sve nekako sporo ide, taj global rom nikako da dođe, imam osjecaj kao da im je europa sporedno tržište, vjerovatno i je tako. Ne pada mi na pamet uzimat mob iz kineskih web shopova. Xiomi za neka druga vremena, okrecem se oneplus 6. 

 Puno je bolje uzeti china rom. Mislim ako je nije engleski jezik problem. Update dode brzo, podrška za sve i svašta.. neke fore koje global nikad ne dobije. China rom je meni vrh

Xiaomi rulz
11 godina
offline
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Da li se netko razumije, meni je to poprilično nepoznat pojam, da li je ovaj MI 8 koji prodaje MI store na Aliexpressu, znam da je kineska verzija na kojeg oni stave Global ROM, e sad navodno da bi oni stavili moraju otključat Bootloader, a kako sam čuo kad se to napravit, radi sigurnosti neke aplikacije ne rade, tipa za banku i slično, da li je to istina? Ili oni imaju metodu kao MI store gdje ne trebaju otključat. Znam da je hardware prema njihovom tržištu napravljen iako gotovo da neće bit razlike između njihove i globalne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 10:04 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Eto oni odusevljeni😂

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
PlayMaker10 kaže...

Da li se netko razumije, meni je to poprilično nepoznat pojam, da li je ovaj MI 8 koji prodaje MI store na Aliexpressu, znam da je kineska verzija na kojeg oni stave Global ROM, e sad navodno da bi oni stavili moraju otključat Bootloader, a kako sam čuo kad se to napravit, radi sigurnosti neke aplikacije ne rade, tipa za banku i slično, da li je to istina? Ili oni imaju metodu kao MI store gdje ne trebaju otključat. Znam da je hardware prema njihovom tržištu napravljen iako gotovo da neće bit razlike između njihove i globalne.

 Za aplikacije će ti odgovoriti neko drugi, ali što se tiče otključanog bootloadera, on se može naknadno ponovo zaključati. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Oni mi i nemaju baš recenzije realnog korištenja, al eto svejedno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Eto da i ja javim da mi je dosao Mi8 SE 6/64 plave boje. Mobitel izgleda odlicno, boja je super, jako lijepo lezi u ruci (18:9 rulz). Onako na prvu ekran je jako dobar, je onako se vidi sivkasto kao sto su neki vidli na videima, ali na mojoj plavoj verziji to je jedino vidljivo na jakom svijetlu i pod odredenim kutevima dok se ovako normalnih koristenjem ne vidi.. boje i kontrast su super, crne su lijepe crne i nemam neke primjedbe na zaslon stvarno, bar ne onako na prvu. Sucelje i jako fluidno i sve lijepo radi, uredaj se nije zagrijavao dok sam surfao i namjestavao uredaj i pimplao po njemu svatsa. Kameru nisam nes previse stigao isprobat, ali onako par random okinutih slika i mogu reci da mi se svida. Neki su pitali za zvuk preko adaptera i jos par stvari, ali posto mi je tek danas doso nisam stigo isprobavat, budem u narednim danima ako mi se kcer ne odluci roditi danas :)
Nakacit cu par slika uredaja sutra, par kamera sameplova i tako ako stignem.
Sve u svemu jako sam zadovoljan izborom, a ja dulje staze cemo vidjeti :)
Ako vas jos nes zanima pucajte :)
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
6 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gam3r kaže...
Eto da i ja javim da mi je dosao Mi8 SE 6/64 plave boje. Mobitel izgleda odlicno, boja je super, jako lijepo lezi u ruci (18:9 rulz). Onako na prvu ekran je jako dobar, je onako se vidi sivkasto kao sto su neki vidli na videima, ali na mojoj plavoj verziji to je jedino vidljivo na jakom svijetlu i pod odredenim kutevima dok se ovako normalnih koristenjem ne vidi.. boje i kontrast su super, crne su lijepe crne i nemam neke primjedbe na zaslon stvarno, bar ne onako na prvu. Sucelje i jako fluidno i sve lijepo radi, uredaj se nije zagrijavao dok sam surfao i namjestavao uredaj i pimplao po njemu svatsa. Kameru nisam nes previse stigao isprobat, ali onako par random okinutih slika i mogu reci da mi se svida. Neki su pitali za zvuk preko adaptera i jos par stvari, ali posto mi je tek danas doso nisam stigo isprobavat, budem u narednim danima ako mi se kcer ne odluci roditi danas :)
Nakacit cu par slika uredaja sutra, par kamera sameplova i tako ako stignem.
Sve u svemu jako sam zadovoljan izborom, a ja dulje staze cemo vidjeti :)
Ako vas jos nes zanima pucajte :)

 e super, kad budes radio primjere slika kamere vidi kakva bude prednja u tamnim uvjetima 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice