Xiaomi Mi A1

poruka: 941
|
čitano: 257.862
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Imate li koji drugi rom osim stock?

Konkretno gledam nasljednika Cyanogenmod tj Lineage... što ovo znači, da postoji official verzija ili je ovo tek jedan od buildova do iste? link

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Stigao oreo 8.1....ima i vizualnih promjena...

 
4 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Mislim da ima poboljsanja u radu, nekako mi je sve fluidnije i neki sitni trzaji kroz navigaciju suceljem su nestali....vizualne promjene nisu velike al primjecuju se i zadovoljan sam i sa tim...sad samo da i baterija ostane kao sto je bila i do sada 6-7 sati ukljucenog zaslona i sve 5....

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Je li ti ostao Google Cam ako si ga imao uz 8.1?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Gcam ostaje i radi normalno

 

EDIT: nisam siguran dal je vezano uz update, ali su mi sms poruke nestale (nije da su mi previse vazne) nakon updatea, pa eto, ako netko moze provjeriti samo

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 23:15 (Johnny4286).
9 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Eto to ti je to... Sta se podrazumijeva pod swipe away?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Interesantno, mislim, malo neozbiljno da pustaju update koji moze ugroziti sigurnost fajlova/podataka. Mozda moja greska sto nisam proucio prije, ali kada vec sluzbeno update dolazi, ocekujem i da ce sve raditi normalno

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi A1

Nemam gcam pa ne mogu znati dali ostaje nakon update-a, a sto se tice gubitka sms-a ili nekih drugih fajlova sve mi je na mobu, nista izgubljeno....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Kod mene su sve SMS poruke ostale.
Također imam feeling da je sve malo brze-zivlje-responzivnije.

 

BTW:

Dosla neka opcija da se mogu slati SMS poruke preko PC/Browsera

crna tema crna tema
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 7:49 (djigibao).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Stavio i ja. Gcam radi, svi SMSovi su tu. Koristim Textru, a ne defaultnu aplikaciju.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Pokvario mi se mob (😐) i sad tražim neki mob koji bi si kupio. Sjetih se Mi A1, pa me zanima jesu li riješili krčanje kod snimanja videa i jel došla aplikacija za radio? 

 

Gledam malo Xiaomi uređaje i ili su ogromni, ili nemaju band 20 ili nemaju radio (koji mi treba jer ga slušam). Koji god pronađem da mi se sviđa, pogledam jednu od tih značajki i padne mi mrak na oči. 😁

 

Xiaomi Redmi Note 4 mi se sviđa, ima MIUI (ali što se može), no kod njega me brine podrška za Android. Izašao je u 1. mjesecu prošle godine, a ja ga ne bih kupio ako će za godinu dana (ili par mjeseci nakon kupovine) ostat bez podrške.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 13:10 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Marko :D kaže...

Pokvario mi se mob (😐) i sad tražim neki mob koji bi si kupio. Sjetih se Mi A1, pa me zanima jesu li riješili krčanje kod snimanja videa i jel došla aplikacija za radio? 

 

Gledam malo Xiaomi uređaje i ili su ogromni, ili nemaju band 20 ili nemaju radio (koji mi treba jer ga slušam). Koji god pronađem da mi se sviđa, pogledam jednu od tih značajki i padne mi mrak na oči. 😁

 

Xiaomi Redmi Note 4 mi se sviđa, ima MIUI (ali što se može), no kod njega me brine podrška za Android. Izašao je u 1. mjesecu prošle godine, a ja ga ne bih kupio ako će za godinu dana (ili par mjeseci nakon kupovine) ostat bez podrške.

Nisam imao problema s krčanjem, ali mislim da je to riješeno jednim updateom.

 

Nema prave aplikacije za radio, osim putem roota ili flashanjem nekog drugog ROM-a. Koliko znam barem. S moba se može pokrenuti samo neka testna verzija FM radia, ali moraš koristiti slušalice da bi radila i ne nudi nikakvo spremanje stanica. Treba tražiti svaki put.

 

Za Mi A1 je upravo došao Oreo 8.1. Morao bi stići i Android P. Definitivno nisu ažurni koliko se očekivalo, ali bolje nego kod mnogih. Nokia 6 recimo ti ima FM radio i navodno dvogodišnji support. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Znam za taj test, a jel se može bar ugasiti ekran, a da radio i dalje svira ili zaključati uređaj?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Marko :D kaže...

Znam za taj test, a jel se može bar ugasiti ekran, a da radio i dalje svira ili zaključati uređaj?

 Isprobao sam, nažalost ne. Ekran mora biti upaljen i taj test app na ekranu da bi radilo. To je baš nešto što bi koristio za silu, a ne non stop. Osim ako postoji neka caka koju ne znam.

 

Znači ili root, ili eventualno staviti jedan od onih appova koji daju sniziti brightness niže nego možeš tvornički. Možda potrošnja baterije ne bi bila tako drastična.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Probaj instalirati NextRadio. Aplikacija inače nije dostupna u Hrvatskoj, ali možeš je skinuti s APKMirror. Aplikacija nudi internet stream i baš slušanje preko FM-a. Internet stream ti nije dostupan jer nisi u SAD-u i drugim podržanim državama, ali slušanje preko FM-a je na mom HTC-u radilo.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Marko :D kaže...

Probaj instalirati NextRadio. Aplikacija inače nije dostupna u Hrvatskoj, ali možeš je skinuti s APKMirror. Aplikacija nudi internet stream i baš slušanje preko FM-a. Internet stream ti nije dostupan jer nisi u SAD-u i drugim podržanim državama, ali slušanje preko FM-a je na mom HTC-u radilo.

 Probao, ništa od toga. Dobijem error da nemam instaliran potreban software kad pokrenem app. Pretpostavljam da on traži stock aplikaciju za FM radio koju Mi A1 nema.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Mislim da ne jer je ta aplikacija namijenjena za američko tržište na kojem većina mobitela nema FM radio (aplikaciju). NextRadio omogućuje slušanje radija na mobitelima čiji čip podržava FM, ali nemaju aplikaciju za pristup istome.

 

Hvala ti što si sve testirao. Koliko ti drži baterija na njemu uz jako korištenje? Ima li kakvog pada u performansama s vremenom?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Evo meni se desio slučaj da su se obrisale sve dosadašnje SMS poruke. Ostatak radi, koliko sam primjetio, puno fluidnije. AIMP aplikaciju sa zadnjim updateom nisam mogao ugasiti osim sa prisilnim isključivanjem, sad radi super.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
sisko93 kaže...
Evo meni se desio slučaj da su se obrisale sve dosadašnje SMS poruke. Ostatak radi, koliko sam primjetio, puno fluidnije. AIMP aplikaciju sa zadnjim updateom nisam mogao ugasiti osim sa prisilnim isključivanjem, sad radi super.

 Vec sam mislio da sam jedina crna ovca kojoj se to dogodilo

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Kako god, nešto fali u samom OS-u. Nije mi baš jasno iz kojeg razloga nema FM radio app, kad je mogućnost tu. Ali eto.

Nakon 6 mjeseci nisam primijetio ikakav pad performansi. Obrnuto ustvari jer sad na 8.1 radi još mrvicu fluidnije.

Što se baterije tiče, stvarno nisam heavy user pa će ti to netko drugi morati reći. Ali pretpostavljam da može izdržati cijeli dan jačeg korištenja.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Johnny4286 kaže...
sisko93 kaže...
Evo meni se desio slučaj da su se obrisale sve dosadašnje SMS poruke. Ostatak radi, koliko sam primjetio, puno fluidnije. AIMP aplikaciju sa zadnjim updateom nisam mogao ugasiti osim sa prisilnim isključivanjem, sad radi super.

 Vec sam mislio da sam jedina crna ovca kojoj se to dogodilo

 meni isto obrisalo sve sms poruke, a gcam i dalje uredno sljaka.... 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Johnny4286 kaže...
sisko93 kaže...
Evo meni se desio slučaj da su se obrisale sve dosadašnje SMS poruke. Ostatak radi, koliko sam primjetio, puno fluidnije. AIMP aplikaciju sa zadnjim updateom nisam mogao ugasiti osim sa prisilnim isključivanjem, sad radi super.

 Vec sam mislio da sam jedina crna ovca kojoj se to dogodilo

Nisi. Pogledaj komentare na GSMAreni. 🙂

Hexfire kaže...
Kako god, nešto fali u samom OS-u. Nije mi baš jasno iz kojeg razloga nema FM radio app, kad je mogućnost tu. Ali eto.

Nakon 6 mjeseci nisam primijetio ikakav pad performansi. Obrnuto ustvari jer sad na 8.1 radi još mrvicu fluidnije.

Što se baterije tiče, stvarno nisam heavy user pa će ti to netko drugi morati reći. Ali pretpostavljam da može izdržati cijeli dan jačeg korištenja.

Pa zar nije očito? Da bi korisnici kupovali mobilne pakete i streamali glazbu. FM je besplatan i radi svugdje. 😂

 

Za oko mi je zapeo Xiaomi Redmi S2. Kažu da je MIUI s kojim dolazi čist i da nema nikakvog bloatwarea. U GSMArena video recenziji kaže da može snimati 4K u drugim aplikacijama, samo je u Mi Camera ograničeno na 1080p. Najradije bi uzeo Xiaomi Redmi Note 5 Pro, ali on ne podržava band 20. Iskreno, koristim Tele2 i znam da oni imaju 4G na 800 MHz, ali malo me strah da oni ne nadograde mrežu, pa da mi onda mob neće podržavati 4G. 😐

7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
@Marko
I ja sam glavu razbijao cca mjesec dana što sljedeće kupiti do nekih 1200kn.
U izboru mi je bio Redmi Note 4X , Mi A1 i novi Redmi Note 5.

Remi Note 4X je otpao iz istog razloga kao i tebi, Mi A1 baš zato jer nema FM radio koji je i meni jako važan. Odluka je pala na Redmi Note 5.
Sad samo gledam odakle ga naručiti da prođem najjeftinije. Htio bih globalnu verziju 4/64GB u crnoj boji , ali vjerojatno će biti zlatna jer je najjeftinija...

Poslušaj savjet, ako ti je važan FM radio, idi na Note 5 ili Note 4...
A i bolji su sa baterijom.
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Neuk kaže...
@Marko
I ja sam glavu razbijao cca mjesec dana što sljedeće kupiti do nekih 1200kn.
U izboru mi je bio Redmi Note 4X , Mi A1 i novi Redmi Note 5.

Remi Note 4X je otpao iz istog razloga kao i tebi, Mi A1 baš zato jer nema FM radio koji je i meni jako važan. Odluka je pala na Redmi Note 5.
Sad samo gledam odakle ga naručiti da prođem najjeftinije. Htio bih globalnu verziju 4/64GB u crnoj boji , ali vjerojatno će biti zlatna jer je najjeftinija...

Poslušaj savjet, ako ti je važan FM radio, idi na Note 5 ili Note 4...
A i bolji su sa baterijom.

Ja glavu razbijam od jučer. Još uvijek mi nije jasno kako mi je krepao HTC, doslovno sam prije tjedan dana razgovarao s bratom kako bi si mogli kupit nekog Xiaomija. Jučer ga zaključao, stavio na stol i otišao negdje; kad sam se vratio, hoću ga upalit - nula bodova. Mislio sam da se zablokirao (jer mi se nekad znalo desit da se ugasi sam od sebe, ne reagira na punjač i ne mogu ga upalit pola sata, i obično nakon tih pola sata sve proradi), pa sam ga ostavio cijelu noć na stolu, ali se nije ni ujutro upalio; još uvijek ne radi.

 

Redmi Note 4 mi se stvarno sviđa, ali malo me strah da će ubrzo ostati bez podrške i ažuriranja. Ipak je predstavljen u 1. mjesecu prošle godine, a ne bih volio da ga kupim i onda više nema nikakvih ažuriranja ni ničega. Znaš li možda, koliko dugo Xiaomi podržava svoje uređaje?

 

Redmi Note 5 je isto dobar, ali ne podržava band 20. Mob planiram koristiti najmanje 4 godine (toliko sam koristio moj prvi smartphone, LG i nakon 4 godine mi je krepao sad HTC). Iduće godine, navodno, prelazimo na DVB-T2 što znači da se oslobađa dio RF spektra i te frekvencije bi trebale otići operaterima. Sad me strah da Tele2 ne zakupi 800 MHz i prebaci 4G, onda sam zapeo na 3G-u. 

 

Brat si planira uzeti Mi A2, predstavljen je, ali ne zna se kada izlazi, najvjerovatnije 8.8. Ja ga neću jer, em nema utor za microSD karticu, nema 3,5 mm za slušalice (ali dobi se onaj nastavak) i ono što me najviše, ajmo reći "naljutilo" jest baterija koja je slabija od Mi A1, a ekran je veće rezolucije. FM radija valjda, isto tako, neće biti no to njemu ("kao") nije bitno. 

 

Koliki ti je budžet za mobitel?

12 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Redmi Note 4 ce imati jos nadogradnji kroz MIUI, ali ostaje na Nougatu.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Što nije MIUI 10 baziran na Oreu?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Marko :D kaže...
Neuk kaže...
@Marko

 

Redmi Note 5 je isto dobar, ali ne podržava band 20 ...

 Globalna verzija ima B20

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
My bad. Gledao sam na GSMAreni gdje piše da je dostupna global verzija, ali ne piše da je podržana b20 frekvencija. Danas sam valjda cijeli dan proveo na GSMAreni, sutra ću, čini se na Google-u da vidim koji ima global verziju, koji ne. :)
12 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Ne kužim što vas muči toliko ta b20, imao sam preko 20 xiaomi uređaja i nikad problema gdjegod bio

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Zbog signala. Ako je u nekom mjestu 4G samo na 800 MHz, a tvoj mobitel ne podržava tu frekvenciju odnosno band 20, nećeš imati 4G signala. Kad kupujem mobitel, kupujem onaj koji je kompatibilan sa svim mrežama u Hrvatskoj, ne samo na jednoj. U slučaju da želim promijeniti mrežu, da se ne moram brinuti hoću li imati signala na njoj ili ne. Zato mi je bitno da mobitel podržava sve naše frekvencije...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice