Xiaomi Mi A1

poruka: 941
|
čitano: 257.598
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

A kako ćeš uklonit kineski bloatware?

14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

rootaš...

a uostalom kaj nije A1 AOSP- bez dodataka (a koji te smetaju ?)

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Stric_Jura kaže...

rootaš...

a uostalom kaj nije A1 AOSP- bez dodataka (a koji te smetaju ?)

 

 Nema ništa od MIUI-a. Čisti android.

...................................... funny facts
14 godina
offline
Xiaomi Mi A1

meni je zbilja OK A1, ali, ne treba mi 5.5" ekran, a vidi mi se 4100mAh baterija na mom Redmi 4 Prime u odnosu na njegovu od 3080..

 

jedino ima LTE kanal 20

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Pa netko je rekao da ni uz root nije mogao obrisat neke aplikacije.

 

https://www.bug.hr/forum/post/mobiteli/xiaomi-a1/5549875.aspx

11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi A1

Dali vi koji imate ovaj telefon primjetitke kakvo "lupkanje" unutar gore oko tj malo iznad otisaka prstiju? Prilikom puštanja na stol itd.

...................................... funny facts
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
skorvy kaže...

Dali vi koji imate ovaj telefon primjetitke kakvo "lupkanje" unutar gore oko tj malo iznad otisaka prstiju? Prilikom puštanja na stol itd.

 Da, stvarno, ja da. Nisam to do sad primjetio, ne primjetim ni sad kad ga spustim bilo kamo, ali ako ga stavim skroz kraj uha, i lupkam prstima po području između kamere i čitača otiska prstiju kao da čujem nešto...a to nešto se ne čuje kad lupkam na isti način na donjem djelu moba. Tako da nešto se čuje, da, iako kod mene očito manje čujno nego kod tebe.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Nisam jedini znači. Izgleda da je to normalno. Probao sam istu stvar i sa redmi pro, i na njemu se malo čuje, ali nije toliko  izražajno kao na ovome. 

...................................... funny facts
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Ne razumijem. O kakvom lupkanju se radi?

11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Tika taka tika f@k 

Ma ništa za zabrinutost  picajzla poput mene samo to primjeti haha

...................................... funny facts
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Meni se tak nešto čuje na trenutnom HTC-u kad upalim kameru. Isto mi se događalo i na starom LG-ju. Ne znam što je to, ali ak se čuje na dva različita mobitela onda je valjda normalno. 😁

11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Marko :D kaže...

Meni se tak nešto čuje na trenutnom HTC-u kad upalim kameru. Isto mi se događalo i na starom LG-ju. Ne znam što je to, ali ak se čuje na dva različita mobitela onda je valjda normalno. 😁

 Ma to leća od kamere, i možda sim tray unutra na ovima. Mah, garancija je 2g, izdržati će ;) 

...................................... funny facts
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
skorvy kaže...

Nisam jedini znači. Izgleda da je to normalno. Probao sam istu stvar i sa redmi pro, i na njemu se malo čuje, ali nije toliko  izražajno kao na ovome. 

 Palo mi napamet da bi to možda mogao bi vibracijski motorić...

9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Pronasao sam FM radio na Mi A1, nalazi se u skrivenom meniu. Potrebno je ukucati *#*#6484#*#* i imati slusalice

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
jzrskc kaže...

Pronasao sam FM radio na Mi A1, nalazi se u skrivenom meniu. Potrebno je ukucati *#*#6484#*#* i imati slusalice

Znam, mobitel ima ugrađen FM čip, ali nema aplikacije s kojom bi se radio mogao slušati. Preko ovog načina se može slušati, ali moraš imati ekran stalno upaljenim i ne možeš ostaviti da radio svira u pozadini. Nadam se da će dodati aplikaciju za slušanje u Oreu.

 

skorvy Što se tiče onog izobličenog zvuka kod snimanja, izgleda da je to bug. Probaj snimat vertikalno, pa vidi jel zvuk normalan. Navodno mobitel, dok je u vodoravnom položaju, koristi neki drugi mikrofon, pa se zato lošije čuje. U vertikalnom položaju zvuk je normalan, barem tako kažu na raznim forumima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 20:51 (Marko :D).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Marko :D kaže...
jzrskc kaže...

Pronasao sam FM radio na Mi A1, nalazi se u skrivenom meniu. Potrebno je ukucati *#*#6484#*#* i imati slusalice

Znam, mobitel ima ugrađen FM čip, ali nema aplikacije s kojom bi se radio mogao slušati. Preko ovog načina se može slušati, ali moraš imati ekran stalno upaljenim i ne možeš ostaviti da radio svira u pozadini. Nadam se da će dodati aplikaciju za slušanje u Oreu.

 

skorvy Što se tiče onog izobličenog zvuka kod snimanja, izgleda da je to bug. Probaj snimat vertikalno, pa vidi jel zvuk normalan. Navodno mobitel, dok je u vodoravnom položaju, koristi neki drugi mikrofon, pa se zato lošije čuje. U vertikalnom položaju zvuk je normalan, barem tako kažu na raznim forumima.

 Još je to sve u ranoj verziji meni se čini, da nisu stigli sve ispeglati.

Isto tako za kameru. Port Google kamere radi savršene slike na Mi A1, u noćnim uvjetima, ali je potreban root i modifikacija u build proptu, gdje se uključuje opcija 

persist.camera.HAL3.enable=1

..nakon čega se omogućuje korištenje te kamere.

 

Pogledati ću sutra tokom dana da vidim ima li kakve razlike.

 

SOT, a nisam se ni trudio :D

...................................... funny facts
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 22:31 (skorvy).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
...jesi Root-ao mob i stavio tu Google kameru ili ces to tek napravit?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1

Probao sam bez root-a tu kameru, dobivam FC naravno.(primjere fotki sam gledao na drugim forumima)

Ne, ovaj mobač ne diram, svim do sada sam vadio mast root-om, custom ROM-ovima itd.

Radi mi savršeno da bi se upuštao u bilo kakve dodatne modifikacije i egzibicije, a iskreno se nadam da budu riješili to s vremenom.

 

UP:

Jedino što mogu preporučiti da se probate zezati sa Snapdragon kamerom, isto je prilično solidna. Ima je za skinuti na XDA forumima.

...................................... funny facts
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 22:52 (skorvy).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1

A s čim rootaš mobitel ako nije tajna? 😃

11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Marko :D kaže...

A s čim rootaš mobitel ako nije tajna? 😃

 Ne rootam tj nisam ga rootao, iako je, koliko sam našao postupak, prilično jednostavno. Par koraka i tjt. Sada, stvar je kod ovog moba da najprije treba (mslm kao i u većini posebno Xiaomi) otključati bootloader, što se čini preko jednog od MIUI alata. Opet, mislim da stvarno nema potrebe za time, jer prije(i sad) bi se mobiteli rootali za brisanje određenih aplikacija, managment preko kernela za CPU itd... Na ovom to stvarno nema potrebe, samo zbog kamere da bi se dobile neke finese koje vjerujem da budu riješene s vremenom i od strane dev tima.

...................................... funny facts
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1

A ako si otkljucao bootloader znas da mozes flashati zip koji upisuje nekako tu liniju?

-mislim da ako imas twrp

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 10:58 (Deutsch).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi A1
Deutsch kaže...

A ako si otkljucao bootloader znas da mozes flashati zip koji upisuje nekako tu liniju?

-mislim da ako imas twrp

Znam da. Ili preko aplikacije za njegovo editiranje, ima ih na trg. play.

Ali nisam ništa otključavao.

 

Desi li vam se da ponekad otisak prsta ne reagira, samo upali ekran i ne otključa?

...................................... funny facts
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi A1
skorvy kaže...
Deutsch kaže...

A ako si otkljucao bootloader znas da mozes flashati zip koji upisuje nekako tu liniju?

-mislim da ako imas twrp

Znam da. Ili preko aplikacije za njegovo editiranje, ima ih na trg. play.

Ali nisam ništa otključavao.

 

Desi li vam se da ponekad otisak prsta ne reagira, samo upali ekran i ne otključa?

 Meni se ovo nikad ni dogodilo. Jeidno što se zna tu i tamo dogodit je da traži da svejedno ukucam šifru. Ali baš rijetko, zbog nekog additional security, možda jednom u mjesec dana. Ne računajući ono kad se mob reboota nakon update-a.

13 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Ne sjećam se da bi mi upalio ekran, a da se ne otključa. Dogodi mi se da ne očita otisak od prve, ali samo zavibrira i to je to. Jedino ako par puta zaredom ne uspije očitati se pali ekran i javlja da moraš "ručno" otključati.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Xiaomi Mi A1

fingerprint senzor nereagira na dodir ako nij ukljucen,,da pojasnim na rn4 iaoko nije bio ukljucen palio je ekran..ovdje predjem preko njega i nista

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi A1
...cim se stavi prst na senzor ekran se treba upalit bez iakvih daljnjih radnji (npr. tipkanje PIN-a i sl.).
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi A1

 Evo ovdje piše što bi mogao biti problem s lošim video zvukom.

...................................... funny facts
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Nisam imao fingerprint u upotrebi ni na rn4 ni sad na A1...pa je na rn4 palio ekran a ovdje neće..tek kad se namjesti fingerprint onda reagira i pali ga....i dalje se može s ekrana maknut ona Google uska vodoravna tražilica?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi A1

Xiaomi launched the Mi A1 in partnership with Google as part of the Android One program. But software updates will be rolled out by Xiaomi itself, instead of Google. The Chinese company will be making modifications to the camera application, and a couple of other Xiaomi apps comes preinstalled as well

 

[link]

 

Eto, još malo :) 

...................................... funny facts
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Xiaomi Mi A1

Koji senzori su u A1? Zar meni trebalo bit od Sonya imx? I koji su nešto ekrani...na rn4 sam imao neki bzvz..tu je biel

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice