Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

poruka: 1.242
|
čitano: 245.433
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
ivan262 kaže...

Tražim za hongmi sa mediatekovim čipsetim i ima wcdma, treba mi rom sa HR jezikom, dali možete staviti link roma, ne mogu ga nači.

 

Hvala {#}

 

Sacekaj dan ili dva, stigla je stable v15 verzija, samo eto dok devovi ubace HRV u nju i objave je..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
15 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
majdo kaže...
ivan262 kaže...

Tražim za hongmi sa mediatekovim čipsetim i ima wcdma, treba mi rom sa HR jezikom, dali možete staviti link roma, ne mogu ga nači.

 

Hvala {#}

 

Sacekaj dan ili dva, stigla je stable v15 verzija, samo eto dok devovi ubace HRV u nju i objave je..

Ok. Hvala na brzom odgovoru.

 

Meni ne smeti engleski jezik, ali tata sam uzeo mobitel, i kada je malo prije vidio engleski, nije mi se svidio, pa sada tražim po netu, ali ništa konkretno ne mogu nači, reči ču mu da se strp 2-3 dana i da malo nauči engleski {#}

 

Kada izađe možeš li postati link, da mogu da stavim taj HR rom.

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Postam, bez brige.. ;)

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Evo linka s novim multi gdje ima hr jezik s najnovijom nadogradnjom,http://media.celogeek.com/roms/android/miui/hongmi/xiaomi.eu_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNBD15.0_jb-4.2.zip, zanima me jel ga netko već nadogradio ako je neka samo vidi jel ima opciju usb debuging,meni se ta opcija izgubila nadogradnjom na najnoviji 15 verz. kad ga spojim na komp.prepozna ga,ali mi samo daje da prebacujem datoteke i slike,kada ga spojim s vroot programom neprepoznaje ga jel traži da se upali usb debuging kojeg više nema a nema ni u postavkama one opcije za razvojne programere gdje se od more opcija nalazi i usb debuging! Jel se kome to desilo i kako da se to promijeni da ga mogu spojit s vrootom? Ja sam nadogradio preko cmw-a jel pošto je bio root nije dao normalno nadogradit...
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Developer options ukljucis tako sto odes u karticu About phone i 8 puta zaredom stisnes na Android version, i upalit ce se iza toga dev opcije..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Uspio,zahvaljujem..!

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Imam još jedan problemčić,sad kad sam napravio root s vroot-m,sve je prošlo ok. Kada hoću instalirati Titanium back up,kaže nema prostora za tu aplikaciju?  a prostora koliko hoćeš? sve drugo da instalirat samo nju ne,a prije sam mogao? Ima li tu riješenja? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ako ti treba Titanium samo za brisanje nepotrebnih aplikacije, probaj s OVOM apk, a ako ti treba za restore, jednostavnije ti je ubuduce raditi backup s MIUI backup aplikacijom, sacuva ti apsolutno sve sto ti treba, i google play services, sve apk, i podatke u njima itd, a restore je jednim klikom doslovno.. Aplikacija vrijedna svake pohvale, stvarno sam se iznenadio koliko dobro odrađuje svoj posao!

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Ok.Budem probao,ali mi nije jasno s verzijom 13,nisam imao problema s tim,išao je titanium bez problema a sad ga neda nikako....
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Pozdrav,Xiaomi Hongmi S1 dali netko zna kako uključiti opciju da instalira apps odmah kada se skida sa google playa na sd karticu.
Pretražio sve nigdje ne nudi ni Move app to SD card
Do sada na svim mob imao sam tu mogučnost
Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Navodno ne ide bez third-party appa... A i mob ti se može usporiti ako su aplikacije na kartici, kažu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Za Hongmi obicni ima ovdje tutorial kako da namjestis da je SD primarna  pa probaj s tim mozda nesto iskemijati.. 

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Pozdrav ekipa. Trevam pomoc oko roota hongmia. Neki dan sam updejtao na 13.0 i sad ga ne mogu rootat. Na 5.0 sam ga rootao framarootom bez problema. Sad mi ne ide. Moze mi netko step by step nacrtat kako da ga rootam? Reminder: noob sam sa androidom. 

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Imam priliku nabavit 1s direktno iz Kine,preko Xiaomi.com za 799 yuana ili jedva nešto više od 700 kuna. Ali ima jedan problemčić... Cura koja bi mi ga trebala kupit je sebi već uzela MTK Hongmi i kaže da joj ne prepoznaje Tele2 karticu, dok sa kineskom normalno radi. U drugom mobitelu može normalno koristit teletinu. Zna neko u čemu je stvar, tj. kako to riješit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
eywa33 kaže...

Pozdrav ekipa. Trevam pomoc oko roota hongmia. Neki dan sam updejtao na 13.0 i sad ga ne mogu rootat. Na 5.0 sam ga rootao framarootom bez problema. Sad mi ne ide. Moze mi netko step by step nacrtat kako da ga rootam? Reminder: noob sam sa androidom.

Imas na str.5 sve lijepo objasnjeno...Post od Pasko505.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.6.2014 9:52 (brka911).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Montezano kaže...

Imam priliku nabavit 1s direktno iz Kine,preko Xiaomi.com za 799 yuana ili jedva nešto više od 700 kuna. Ali ima jedan problemčić... Cura koja bi mi ga trebala kupit je sebi već uzela MTK Hongmi i kaže da joj ne prepoznaje Tele2 karticu, dok sa kineskom normalno radi. U drugom mobitelu može normalno koristit teletinu. Zna neko u čemu je stvar, tj. kako to riješit?

 

Kod mene rade bez greske kartice od svih nasih domacih operatera u oba slota, znaci T-mobile, VIP, Tele2, Tomato, BonBon, i BIH Eronet i mTel.. Mozda nesto nije uredu s mobitelom kao mobitelom..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
majdo kaže...
Montezano kaže...

Imam priliku nabavit 1s direktno iz Kine,preko Xiaomi.com za 799 yuana ili jedva nešto više od 700 kuna. Ali ima jedan problemčić... Cura koja bi mi ga trebala kupit je sebi već uzela MTK Hongmi i kaže da joj ne prepoznaje Tele2 karticu, dok sa kineskom normalno radi. U drugom mobitelu može normalno koristit teletinu. Zna neko u čemu je stvar, tj. kako to riješit?

 

Kod mene rade bez greske kartice od svih nasih domacih operatera u oba slota, znaci T-mobile, VIP, Tele2, Tomato, BonBon, i BIH Eronet i mTel.. Mozda nesto nije uredu s mobitelom kao mobitelom..

Čudno mi je da je greška takva da radi sa kineskom karticom, a ne radi s našom. Je li moguće da je zaključan na kinesku mrežu? Iako mi je to isto čudno, s obzirom da je kupljen direktno od proizvođača

12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Montezano kaže...

Čudno mi je da je greška takva da radi sa kineskom karticom, a ne radi s našom. Je li moguće da je zaključan na kinesku mrežu? Iako mi je to isto čudno, s obzirom da je kupljen direktno od proizvođača

 

Jesi siguran da je rijec o WCDMA verziji mobitela ako radi na domaceg kineskog operatera? Da nije TD-CDMA verzija samo za kinesko trziste? Realno dual sim ne moze biti zakjucan, jer takav mob kupujes da stavis kartice razlicitih operatera a ne dvije od istog, a i sumnjam da je zakljucan ako kazes da je direkt od Xiaomi-a kupljen, oni ne zakljucavaju mobitele..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.6.2014 10:37 (majdo).
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

WCDMA je, ali to je svejedno bitno samo za 3G, šta ne? Poslao sam mejl Xiaomiju, valjda će se nać neko ko zna engleski da odgovori :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

"Samo" 3G je ono sto je kljucno kod nas.. {#} Da uzmes TD verziju poludio bi nakon 10 dana jer nema 3G-a, spor mobilni net, itd.. 

Vjerujem da hoce, brinu oni o korisnicima dosta.. ;)

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ma znam, ali hoću reć da bi i kineska verzija trebala radit sa našom karticom :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Normalno da radi, vjerojatno nije unijela postavke za internet pa "kao" ne radi. Kao i kod nas, za vip i tele2 treba unijeti postavke, za T-mobile ne treba.
Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
brka911 kaže...
eywa33 kaže...

Pozdrav ekipa. Trevam pomoc oko roota hongmia. Neki dan sam updejtao na 13.0 i sad ga ne mogu rootat. Na 5.0 sam ga rootao framarootom bez problema. Sad mi ne ide. Moze mi netko step by step nacrtat kako da ga rootam? Reminder: noob sam sa androidom.

Imas na str.5 sve lijepo objasnjeno...Post od Pasko505.

Hvala! Doduse, samo sam instalirao twrp i rootstable to je bilo to. 

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Mislim da se nismo razumjeli :) Ne radi se o internetu, mobitel uopće ne kuži karticu. Mislim, ona nije neki tech freak, ali zna stavit karticu, upalit mobitel i vidit da nema mreže :) Isto je napravila s Lenovom i mogla slat poruke s Tele2 karticom. Iz Kine

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

U tom slucaju je to kao problem s hardwareom, jer kartica radi u drugom mob, u ovome radi kineska, a ne radi nasa, iz cega se da zakljuciti u cem bi bio problem..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

ROOT Xiaomi Hongmi 1S

 

Ovo vrijedi samo za Xiaomi Hongmi 1S ne i za Xiaomi Hongmi. Ako zelite napravit ROOT za Xiaomi Hongmi /RED RICE pogledajte moj prijasnji post ovdje.

 

  1. Skinite ovaj update.zip file i spremite ga u ROOT od memorije telefona (ne na SD karticu)
  2. Udji u Recovery ( u recovery ulazite na dva načina 1. Menu = Settings = About phone = System update = Menu = Reboot to Revovery mode ili 2. Ugasite mob i upalite ga drzeci zajedno tipkicu Power i volume+
  3. Odaberite i potvrditi "English" 
  4. Odaberite i potvrditi 'Install update.zip to System', pricekaj da dodje do 100%
  5. Odaberite i potvrditi "Reboot"
  6. Nakon ponovnog pokretanja idi na Security app -> Permissions i aktiviraj Root permission
  7. Sad je mob ROOT-an

 

Nakon sta  Rootate mob, nećete više moći primit OTA update, ali uvijek mozete ih skinit i ubacit na ovaj nacin nakon cega ce se vjerovatno opet ponistit ROOT ali ovom procedurom opet vratite nazad!

 

Za brisanje kineskih aplikacija skinite neki program sa Google Play, osobno koristim "Root uinstaler Pro.apk".

Svakako pazljivo brisite/odabirite koje korijenske aplikacije ce te obrisati,... ukoliko niste sigurni cemu sluze nemojte ih brisati. Takodjer svakako preporucam, prije brisanja, mozete sa Root Unistalerom, napravite back up svih aplikacije koje mislite pobrisat!

 

Također sa flashanjem ovog filea ce vam se otvoriti nove opcija u "Settings" .... "Developer option", kao na slici ispod, ovdje meni posebno jedna zanimljiva opcija da mogu ubrzati razne animacije kroz izbornike te ce te imati osjecaj da i mobitel brze radi.

 

 

OVO BI TREBAO BITI SIGURAN PROCES, ALI SAMI STE ODGOVORNI ZA SVE STO RADITE!!!

 

P.S. Ovaj post je napisan prema staroj verziji OTA updatea...posto svaka verzija ima novi root file, upozoravan da ovaj ROOT file ne flashate na novije verzije

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2014 12:07 (Pasko505).
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

HONGMI 1S - prvi dojmovi

 

Do nedavno sam imao Hongmi, sad sam ga zamjenio sa 1S. "Sitne" razlike u hardwaru prednja kamera 1.6M, procesor 1.6mhz, memorija interna 8GB. To bi bilo na bolje, ali meni osobno velika zamjerka u softwaru, na Hongmi1S sve što instalirate od aplikacije, svi back up-ovi i ono najgore sve slike i video koji snimite idu vam na internu memoriju i možete samo ručno prebacivat na externu. Cak neke aplikacije koje imaju mogućnost biranja foldera opet su blokirane i ne možete odredit vanjsku karticu kao primarno spremanje. Strašno frustrirajuće i nelogično. Za sad je objašnjenje da je to radi toga jer su neke aplikacije stvarale problem ako su bile na vanjskoj kartici. Nadam se da će uskoro ovo promijenit.

 

Evo još par zamjerski na S1; - zna izgubiti signal na WCDMA SIM slotu pa veza pukne (vidio sam da vecina ljudi ima ovaj problem, ja osobno nisam probao ali kazu da je na GSM slotu signal bolji)

                                              - baterija na Hongmi mi je trajala 2 dana, na S1 za sad uspijem samo jedan dan bez punjenja:(

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2014 9:05 (Pasko505).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Rootao 1S i sve je prošlo OK :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Kineski laboratoriji iTest i Morlab su nedavno izvršili testiranje SAR vrijednosti..

 

Što je SAR?

SAR je kratica za Specific Absorption Rate (hrv. specifična razina upijanja) i zapravo je pokazatelj količine zračenja kojem je izloženo ljudsko tkivo za vrijeme upotrebe mobilnog uređaja. Veća SAR vrijednost predstavlja veću izloženost elektromagnetskom zračenju.
Jedinica za SAR je W/kg, odnosno snaga zračenja po jedinici mase izloženog tkiva osobe koja koristi mobilni uređaj. Postoje dva standarda – europski mjeri SAR vrijednost po 10g tkiva i postavlja graničnu vrijednost na 2.0W/kg. Mjerenje se vrši za izloženost u trajanju od 6 minuta. SAD, Kanada, Australija i Bolivija dopuštaju SAR vrijednost do 1.6W/kg, ali po 1g tkiva.

 

U prilogu imate SAR vrijednosti za Hongmi, moram priznati izuzetno sam ugodno iznenađen malim vrijednostima..

 

IZVOR

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Okej, unutar dozvoljenih granica, ali svejedno dosta više od HTC-a i Nokije. Ili ja nešto krivo gledam? :)

 

Je li stvarno istina da 1S ne možeš natjerat da automatski sprema slike na karticu?

 

Šta se tiče mog problema, izgleda da Tele2 kartica kod frendice u Kini radi u drugom slotu, spoji se uredno na China Unicom mrežu. Ali na prvom slotu, koji radi s kineskom karticom, dobije "Emergency calls only"...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice