Xiaomi Mi Max 3

poruka: 239
|
čitano: 73.066
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3

Pa skineš s Theme stock aplikacijom, ne?

11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Max 3

Nema toga u opcijama orginalne app, ima samo "uvezi" iz memorije uredaja. Neke sam skinuo i "uvezo" ali kad stisnem Primjeni temu izbaci gresku da tema nevalja

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Max 3

Ček, koji je to ROM? Kod mene normalno radi Theme app, imam 20-ak tema skinutih i primijenjenih. Aha, jesi li prebacio regiju na Indiju ili sl., ne znam jel ti zbog toga možda ne radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
frulex kaže...

Ček, koji je to ROM? Kod mene normalno radi Theme app, imam 20-ak tema skinutih i primijenjenih. Aha, jesi li prebacio regiju na Indiju ili sl., ne znam jel ti zbog toga možda ne radi?

 

 

i ja global rom pa ne mogu? probat cu prebacit regiju pa javim.

16 godina
offline
Xiaomi Mi Max 3

Stavi regiju na India, pa vrati kad odabareš i instaliraš temu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Max 3

Tak hoce, ugl isprobao nekoliko tema i sve su mi nekak ruzne na kraju se opet vratio na orginalnu 😆 hvala svejedno na pomoci 

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xiaomi Mi Max 3

I ja sam vlasnik ove zvijeri već desetak dana i prezadovoljan sam. Nakon početnog privikavanja na veličinu koje je vrlo kratko trajalo moj stari Redmi Note 3 mi se čini kao da se smanjio kada ga uzmem u ruke. :)

Baterija traje i traje, imao sam tri dana korištenja i skoro 13 sati SOT posle drugog punjenja baterije. Uglavnom čini mi se da ću imati problem kod izbora sledećeg telefona jer ne mogu da zamislim da opet imam mnogo manji displej od ovoga.

 

Najzanimljivije su mi reakcije iako su prilično logične kad se čovjek malo zamisli. Naime ženama se sviđa, a muškarci obično kažu ma daj to je preveliko, šta će ti to. 

 

E da, ako nekog zanima uzeo sam verziju 4/64 u centar-tehnike.hr za 2100 kuna, s tim što sam iz BiH pa sam odradio i povrat PDV tako da me je izašao ukupno 1680 kn. Odlična cijena.

 

Vidim da su još malo spustili cijenu na 2050 kn:

https://www.centar-tehnike.hr/xiaomi-mi-max-3-4gb-64gb-crni-proizvod-144/

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 11:35 (Widowmaker).
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Max 3

Ides, stvarno odlicna cijena. Ja sam do sada odradio 3 punjenja ali ne gnjavim mobitel bas extremno pa mi SOT ne prelazi 7-8h 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3

Zbilja odlična cijena, ja sam ga prije 3 mjeseca s Goldwaya platio oko 1.700 kn.

A što se tiče SoT-a, jel koristiš 4G? Meni je SoT isto bio oko 8 h, no nakon što sam mrežu prebacio na 3G povećao se na redovitih 11-12 h... 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
Vikend akcija u mi storu u areni - 1899 ak se ne varam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Max 3

Meni 3G bude oko 7h sot :( mozda je defektna baterija. Koji je opce pravilan nacin formiranja baterije? Kad sam ga kupio prvo sam ga ispraznio do kraja zatim napunio i kad je doso na 100% odma skinuo s punjaca 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xiaomi Mi Max 3
frulex kaže...

Zbilja odlična cijena, ja sam ga prije 3 mjeseca s Goldwaya platio oko 1.700 kn.

A što se tiče SoT-a, jel koristiš 4G? Meni je SoT isto bio oko 8 h, no nakon što sam mrežu prebacio na 3G povećao se na redovitih 11-12 h... 

 Kao što sam napisao, ja sam iz BiH, a to znači da živim u vjerovatno jedinoj zemlji u Evropi koja nema 4G mobilne mreže. Dok se kod nas dogovore kako će i šta će već će se uveliko koristiti i 6G ili kako će se već zvati u civilizovanom svijetu.

Već nekoliko godina slušamo obećanja da će evo baš do kraja godine da uvedu, ali naravno ništa od toga...

minarelli kaže...

Meni 3G bude oko 7h sot :( mozda je defektna baterija. Koji je opce pravilan nacin formiranja baterije? Kad sam ga kupio prvo sam ga ispraznio do kraja zatim napunio i kad je doso na 100% odma skinuo s punjaca 

 Ja već nekoliko godina ne obraćam pažnju na ta formiranja baterije. To je nekada imalo uticaja na starijim tehnologijama, moderne baterije imaju sve moguće mehanizme zaštite tako da više nema potrebe za nečim takvim.

Evo upravo gledam, posle 1 dan i 14 sati od skidanja punjača i 3 sata SOT imam još 72% baterije. Ispodprosječno sam ga koristio preko vikenda i uz ovakvo korištenje baterija bi mogla izdržati i 4 dana.

 

SOT zavisi i od načina korištenja, daleko će se brže trošiti baterija ako se igraju igre (što ja nikada ne radim na telefonu) nego ako se gleda video. Moje korištenje se sastoji od aplikacija za komunikaciju, web browsing, čitanje vijesti na aplikacijama od nekoliko novina i Flipboardu, a najviše SOT mi ide kada dok sam na poslu pustim na YT neki podcast ili slično koji više slušam nego što gledam jer naravno gledam u PC monitor. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
minarelli kaže...

Meni 3G bude oko 7h sot :( mozda je defektna baterija. Koji je opce pravilan nacin formiranja baterije? Kad sam ga kupio prvo sam ga ispraznio do kraja zatim napunio i kad je doso na 100% odma skinuo s punjaca 

Treba proć nešto vremena, bar mjesec dana, znači 15-20 punjenja da se vidi povećanje kapaciteta, ali mislim da bi bilo realno u prosjeku na ovom mobitelu dobivati 1 h SoT = cca 10% baterije. Naravno, uz obzir na različito korištenje uređaja, npr. Hotspot mode cucla pošteno bateriju (rade i mreža i wi-fi), a ekran ugašen. A što se tiče punjenja, po nekim novim smjernicama ne bi ove novije baterije trebalo nikad punit do 100%, a pogotovo ih ne ostavljat onda još dugo na punjaču nakon punjenja, preporuke su puniti od 20/30 % do 80/90 % jer se time najviše ciklusa punjenja dobije (tj. životni vijek baterije produži)...

15 godina
online
Re: Xiaomi Mi Max 3
frulex kaže...
minarelli kaže...

Meni 3G bude oko 7h sot :( mozda je defektna baterija. Koji je opce pravilan nacin formiranja baterije? Kad sam ga kupio prvo sam ga ispraznio do kraja zatim napunio i kad je doso na 100% odma skinuo s punjaca 

Treba proć nešto vremena, bar mjesec dana, znači 15-20 punjenja da se vidi povećanje kapaciteta, ali mislim da bi bilo realno u prosjeku na ovom mobitelu dobivati 1 h SoT = cca 10% baterije. Naravno, uz obzir na različito korištenje uređaja, npr. Hotspot mode cucla pošteno bateriju (rade i mreža i wi-fi), a ekran ugašen. A što se tiče punjenja, po nekim novim smjernicama ne bi ove novije baterije trebalo nikad punit do 100%, a pogotovo ih ne ostavljat onda još dugo na punjaču nakon punjenja, preporuke su puniti od 20/30 % do 80/90 % jer se time najviše ciklusa punjenja dobije (tj. životni vijek baterije produži)...

Nema šanse da ikada pazim na takve stvari. Puniću kada meni odgovara, a ne pada mi na pamet da budem rob toga da moram paziti na koliko je % da počnem punjenje i da provjeravam svakih 20 minuta da se baterija nije "prepunila". Iz vlastitog iskustva znam da se, pogotovo kod baterija većeg kapaciteta koje se i rjeđe pune, smanjenje kapaciteta osjeti tek posle nekih 18 mjeseci do dvije godine. Radije ću tada zamijeniti bateriju za 15-30 eura nego da dvije godine pazim kako ću puniti telefon.

Moj prošli telefon, Redmi Note 3 , je star 2 godine i 9 mjeseci i još uvijek nema šanse da ispraznim bateriju za dan, a zna potrajati i do dva dana ako ga koristim ispodprosječno.

 

A ako uzmemo u obzir da Max 3 punim svaki drugi ili treći dan, zavisno od toga koliko ga koristim imaću bar 50% manje ciklusa punjenje / pražnjenje od prosječnog korisnika nekog drugog telefona koji ima bateriju manjeg kapaciteta.

 

15 godina
offline
Xiaomi Mi Max 3

od kad sam radi tema prebacio regiju na indija pojavila mi se stavka pratite nas ispod azuriranja..vrlo brzo sam vratio na nasu regiju jer su sve teme katastrofa i instaliralo se dosta bezveznih aplikacija..sve sam izbrisao ali to pratite nas je ostalo..facebook india instagram itd.Kako se toga riješit, je ko uspio?

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3

Hm, ja sam od prvog dana na Indiji, znači 3 mjeseca cca i nemam nikakvih dodatnih aplikacija (mislim da je bila davno samo jedna u vezi s Indijom), a našao sam dosta dobrih tema, posebno jer volim da mi je sve crno na mobu :). A ovo Pratite nas ne bih ni skužio da nisi rekao...

11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Max 3

frulex koji je naziv te crne teme? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
Imam ti ja slicnu, mozda je to to, Ali naziv je na kineskom, Evo slika
2 po redu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Xiaomi Mi Max 3

apk teme ne rade za EU drzave

 

ne znam zasto se zajebavate sa indijom, prebaci na bosnu i mirna bosna :P

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Mi Max 3

Na EU ROM-u skidaš normalno teme, bez prebacivanja regije

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
minarelli kaže...

frulex koji je naziv te crne teme? 

Evo desetak tamnih tema koje sam isprobao da su OK, koliko se sjećam, ova ti je označena kvačicom...

11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Max 3

Ekipa jel neko probao izmjeriti kapacitet baterije na maxu? Ja mjerio bzvz danas sa usb testerom koji pokazuje vrijeme punjenja, voltažu i amperažu. Od 6% do 100% pokazao je 4100mah ( točnije 4126 ). Na koju foru su kinezi izmjerili da je baterija kapaciteta 5500mah?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
Ja sam mjerio portapow premiumom i baterija je tog kapaciteta koju su naveli.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 11:09 (Patrick_cro).
11 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi Max 3

Onda moj mjerac krivo pokazuje, daj link tog svog posalji u inbox ako nije problem, hvala. :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
Uzeo sa amazon.de 34 Eur, upisi samo portapow premium I izbacit ce ti ga odmah
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
minarelli kaže...

Ekipa jel neko probao izmjeriti kapacitet baterije na maxu? Ja mjerio bzvz danas sa usb testerom koji pokazuje vrijeme punjenja, voltažu i amperažu. Od 6% do 100% pokazao je 4100mah ( točnije 4126 ). Na koju foru su kinezi izmjerili da je baterija kapaciteta 5500mah?

Nisam još mjerio s usb testerom (imam negdje doma neki jeftinjak, moram ga samo pronaći), ali pratim malo preko aplikacije koja to računa (3C Monitor) i prema njoj tu je negdje kapacitet, prosjek 5100-5200 mah (u prilogu log). 

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3

Frisko kupljen 😉

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 23:32 (Xperiax1).
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
Pretekao si me za 1 dan. Stigao jutros iz Italije...
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Max 3

Ja sebi kupio preko gearbest.com sa 28% popusta. Izašao me 230€ sveukupno (sa 7$ osiguranja pošiljke + 10€ carini ispod stola).

 

Uzeo sam crni sa 4/64, Global. Jako dobar telefon. Imao sam prije Mi MAX (kec) verziju sa 3/32GB, zlatna boja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Max 3
frulex kaže...

EDIT2: nemam više ni jedina dva mini-buga koja sam imao na prethodnoj verziji (DND timer nije baš radio ispravno i ponekad se kod uspostave tel. poziva mob prebacio na Silent mode). 

Evo da i stari post nadopunim s jednom novom informacijom, ako netko koristi Mi Band i ima sličnih problema - ovo boldano ipak nije bug u MIUI-u već ga ponekad uzrokuje Mi Fit aplikacija uparena s Bandom, potvrđeno na nekoliko Xiaomi modela na MIUI forumu...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice