Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 450.388
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

vjerojatno poneki bug :D

trebao bi sistem biti brzi, mozda bolje trajanje baterije ..

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Otključavanje BL nema veze s podacima na mobitelu, to je kratki postupak. Al ak flashaš novi ROM onda moraš pazit na podatke, mislim da sve ode kad prvi put radiš, ne sjećam se više

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav, mozda mi može netko pomoci, naime zeza me tuchscreen vec neko vrijeme. Kad idem otkljucati mobitel ekran nekad ne radi, uopce ne reagira na dodir. Dok radim na njemu sve je ok, ugasim ekran,upalim, nista, ali nakon nekog vremena se samo vrati. Nekad ga restartam i odmah proradi. Ima li netko ideju šta se događa, jer dobijam updateove svaki petak, kupljen je priko alliexpressa u 6.mj i ima MIUI 9 global 8.3.15.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Upravo napravio ota update na 8.3.29. I sad mi ne radi home i menu tipka! Ima netko neki fix ili moram čekat da oni riješe?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Pogledaj si pod settings-full screen display....da ti nije povukao full screen gestures po defaultu i iskljucio te dvoje tipke
Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Stigao update, je li ga netko vec odradio? 

Dojmovi?

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Zar nije kineska verzija to odavno dobila? 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Je prije koji mjesec, možda čak i prije Uskrsa. Al kineske verzije općenito idu brže... Inače, nakon onog leaka za beta Oreo, ništa, nada, zatišje 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
I meni stigo update prije par minuta. Instaliram navecer i javim dojmove.
BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
jabooka kaže...
I meni stigo update prije par minuta. Instaliram navecer i javim dojmove.

 UPDATE :

 

Nakon skoro 24h korištenja, nemam nekih novih problema, doima se zeru fluidnije (op.a. subjektivni dojam), sve notifikacije su zaobljene, manje se dešava "zaštekavanje" kad se vraćaš iz aplikacije na home screen...za bateriju je prerano izvlačit zaključke, al puni se brzo kao i prije.

 

Toliko za sad...dopunim po potrebi ako se nešto epohalno spozna.

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

pozdrav svima

 

Nadam  se da će mi netko uspjeti pomoći, jer danima tražim rješenje ali uzalud. Imam Mi 5 i zadnjih tjedan dana muku mučim sa mobitelom. Problem je da čim mobitel stavim u mirovanje ne mogu ga više upaliti , ekran je crn i svijetle sve lampice kao da radi, pokušava dignuti zaslon ali ne uspjeva. Jedino ga moram ugasiti i upaliti preko reboot sistema i cijeli dan je van mirovanja jer inače ne mogu ništa. Probali smo vratiti na tvorničke  postavke ali problem i dalje postoji. Inače sam super zadovoljna sa mobitelom, imam ga već godinu i po i nemam nikakvu zamjerku do ovog problema. 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Marti28 kaže...

pozdrav svima

 

Nadam  se da će mi netko uspjeti pomoći, jer danima tražim rješenje ali uzalud. Imam Mi 5 i zadnjih tjedan dana muku mučim sa mobitelom. Problem je da čim mobitel stavim u mirovanje ne mogu ga više upaliti , ekran je crn i svijetle sve lampice kao da radi, pokušava dignuti zaslon ali ne uspjeva. Jedino ga moram ugasiti i upaliti preko reboot sistema i cijeli dan je van mirovanja jer inače ne mogu ništa. Probali smo vratiti na tvorničke  postavke ali problem i dalje postoji. Inače sam super zadovoljna sa mobitelom, imam ga već godinu i po i nemam nikakvu zamjerku do ovog problema. 

 

 

 Ako tvornički reset ne pomaže  možda pokušati drugi rom ili servis (treba vidjet isplati li se)...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

 

hvala..Mislim da je problem nastao nakon zadnjeg updejta, sada čekam da bi unblokaju uređaj jer ne mogu staviti drugi rom, čak i hrvatski jezik nemam više. Nadam se da je problem u u novom updejtu jer telefon je odlično radio...

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Koji je rom uopće gore? Stavi zadnji global stable, ne trebaš ga otključavati za to.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Sada je global stable 8.4.19 i kada sam pokušala updejtati drugi javlja mi da ne može verificirati A skinula sam ih sa miui download tako da sam mislila da moraju otključati mob.. Isla sam na opciju da skinem na komp, spojim mob i prebacim u neku datoteku i pokušam ažurirati ga i ne želi . 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Marti28 kaže...

Sada je global stable 8.4.19 i kada sam pokušala updejtati drugi javlja mi da ne može verificirati A skinula sam ih sa miui download tako da sam mislila da moraju otključati mob.. Isla sam na opciju da skinem na komp, spojim mob i prebacim u neku datoteku i pokušam ažurirati ga i ne želi . 

 To sta ti imas je developer rom, to nije nis cudno jer uvijek ima bugova na njenu, ti si moras skinut na mob global stable 9.5.2.0 i odabrat zip iz pohrane kao na ovim slikama.. ako nece primit onda moras preko mi flasha.. i spremi si pjesme i slike jer ce ti se sve obrisat s njega ali imat ces stabilan rom isplati se http://en.miui.com/getrom-299.html?m=yes&mobile=2

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 14:32 (domac5).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Hvala ti na pomoći idemo probati odmah... Tnx

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Marti28 kaže...

Sada je global stable 8.4.19 i kada sam pokušala updejtati drugi javlja mi da ne može verificirati A skinula sam ih sa miui download tako da sam mislila da moraju otključati mob.. Isla sam na opciju da skinem na komp, spojim mob i prebacim u neku datoteku i pokušam ažurirati ga i ne želi . 

 To sta ti imas je developer rom, to nije nis cudno jer uvijek ima bugova na njenu, ti si moras skinut na mob global stable 9.5.2.0 i odabrat zip iz pohrane kao na ovim slikama.. ako nece primit onda moras preko mi flasha.. i spremi si pjesme i slike jer ce ti se sve obrisat s njega ali imat ces stabilan rom isplati se http://en.miui.com/getrom-299.html?m=yes&mobile=2

 

 

preko mobitela mi neće nikako, pa sam skinula Mi flash, i pokušala flašati ali javlja da ne može naći flash file i da je zaključano..nisam ekspert ali skinula sam taj 9.5.2.0. i extraktala ga u novi folder u c particiju i onda sam taj folder otvorila u flashu i neće nikako...možda radim nesto pogrešno, prvi put raddim ovo????!!! 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Marti28 kaže...
Marti28 kaže...

Sada je global stable 8.4.19 i kada sam pokušala updejtati drugi javlja mi da ne može verificirati A skinula sam ih sa miui download tako da sam mislila da moraju otključati mob.. Isla sam na opciju da skinem na komp, spojim mob i prebacim u neku datoteku i pokušam ažurirati ga i ne želi . 

 To sta ti imas je developer rom, to nije nis cudno jer uvijek ima bugova na njenu, ti si moras skinut na mob global stable 9.5.2.0 i odabrat zip iz pohrane kao na ovim slikama.. ako nece primit onda moras preko mi flasha.. i spremi si pjesme i slike jer ce ti se sve obrisat s njega ali imat ces stabilan rom isplati se http://en.miui.com/getrom-299.html?m=yes&mobile=2

 

 

preko mobitela mi neće nikako, pa sam skinula Mi flash, i pokušala flašati ali javlja da ne može naći flash file i da je zaključano..nisam ekspert ali skinula sam taj 9.5.2.0. i extraktala ga u novi folder u c particiju i onda sam taj folder otvorila u flashu i neće nikako...možda radim nesto pogrešno, prvi put raddim ovo????!!! 

 da nece ti ga nac jer je to file za update preko moba a ne mi flasha, za mi flash moras skinut poseban file odavde koji bude u zipu i moras ga raspakirat npr na deskop i onda ces preko mi flasha uspjet ocitat taj file.. ako ti je bootloader zakljucan onda se nemoj ni trudit s ovom metoom prije nego ti ga otkljucaju, jedino ti preostaje ova metoda znaci ponovo skidas novi miui rom file odavde i flashas preko njegovog recoverya

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

hvala ti na pomoći , ovo je već lagana drama..otključali su ga tako da sam sve napravila preko kompa i sad je navodno otključan ali uzalud sve sam probala što si mi napisao i dalje neće niti preko recovery updejata..ovo mi je od muža telefon ja imam oneplus x i nemam ovakvih problema... odnijeti ću ga u neki servis...jer danima se mučim... hvala još jednom.. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav, u aplikaciji google photos jos uvijek nemam opciju za google lens. 
Imam instaliranu zadnju verziju os-a global 9.5.2.0 i redoviti update google photos aplikacije. Dali update zaobilazi xiaomi telefone ili trebam nesto u postavkama napraviti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Imam jedan malo neugodan bug u zadnjem 9.5.3.0 ROM-u. Naime, primjetim da mi na ekranu ostane nekad sjena prethodnog ekrana ili aplikacije. Blijedo i jedva vidljivo i nestane nakon nekog vremena. Točno se pojavilo prije nekoliko dana kad sam taj update napravio. Inače još sam neke stvari primjetio da ne rade, tipa ikone od datuma mi ne prikazuju cijelu znamenku datuma (jučer recimo 15-ti meni piše 1). Ali to sam prebacio na engleski pa na hrvatski i sve je sjelo opet na svoje.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
display name ivo kaže...

Imam jedan malo neugodan bug u zadnjem 9.5.3.0 ROM-u. Naime, primjetim da mi na ekranu ostane nekad sjena prethodnog ekrana ili aplikacije. Blijedo i jedva vidljivo i nestane nakon nekog vremena. Točno se pojavilo prije nekoliko dana kad sam taj update napravio. Inače još sam neke stvari primjetio da ne rade, tipa ikone od datuma mi ne prikazuju cijelu znamenku datuma (jučer recimo 15-ti meni piše 1). Ali to sam prebacio na engleski pa na hrvatski i sve je sjelo opet na svoje.

 Ovo se i meni dešava u zadnje vrijeme...nisam, doduše, skužio da se počelo dešavat od zadnje nadogradnje sw-a, al ide na k...a i dešava mi se zadnjih par dana da se mob neće spojit na mobilnu mrežu iako je gore ikona ko da je spojen i kad me se zove drugoj strani javi da nisam dostupan. Ovo sa pozivima i mrežom se dešava na mjestu di inače koristim mob i nemam problema sa signalom. Možda su u šumi, a možda mi kinez želi reći da je vrijeme da ga zamjenim...ipak je sad već godinu i pol u pogonu...

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
jabooka kaže...

 Ovo se i meni dešava u zadnje vrijeme...nisam, doduše, skužio da se počelo dešavat od zadnje nadogradnje sw-a, al ide na k...a i dešava mi se zadnjih par dana da se mob neće spojit na mobilnu mrežu iako je gore ikona ko da je spojen i kad me se zove drugoj strani javi da nisam dostupan. Ovo sa pozivima i mrežom se dešava na mjestu di inače koristim mob i nemam problema sa signalom. Možda su u šumi, a možda mi kinez želi reći da je vrijeme da ga zamjenim...ipak je sad već godinu i pol u pogonu...

 Meni se na ovom zadnjem softveru desila ista stvar neki dan...

Znači mob se nije htio spojit na mrežu pogasim i upalim podatke opet ništa, pogasim i upalim mobitel ništa, na kraju kako mi je mob stalno na 3g stavim ga na lte i radi...poslje toga spojio se i na 3g normalno...da poludiš, mislim da je ovo zadnji put da sam instalirao update, sad ga mogu samo pokvarit.

13 godina
offline
Xiaomi Mi5

meni se nije htio ni upalit nakon azuriranja, citavu noc vrtio bootlop pa sam s laptopom preko fastboota morao flashati stariju verziju roma.. sramotno da uopce stavljaju to pod stable rom a nisu ni provjerili kako radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Zanimljivo da mi se to s ekranom događa samo na jednom wallpaperu. Ma uvjeren sam da je software-ski problem jer mi je mobitel preočuvan i nije imao nikakvih problema do tog zadnjeg update-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ima li tko iskustva sa zamjenom home tipke? ili neki nacin da ju se iskljuci kada je ekran zakljucan? isprobao sam svasta i dalje se sama pritisce kada je ekran zakljucan i tako mi trosi bateriju.. rastavio sam i pocistio sve kontakte, ali ne pomaze.. ako netko ima home tipku za prodat ili zna di bi se mogla brzo nabavit bio bih zahvalan na informaciji.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 11:10 (Fico14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nakon prekjučerašnje nadogradnje mislim miumiu (jer je to suprugin mob) Mi5s više ne boota. Stalno se restarta na njigovom početnom logu. Ne dolazi do OSa. Ideje, prijedlozi, savjeti?
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 9:52 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
igy kaže...
Nakon prekjučerašnje nadogradnje mislim miumiu (jer je to suprugin mob) Mi5s više ne boota. Stalno se restarta na njigovom početnom logu. Ne dolazi do OSa. Ideje, prijedlozi, savjeti?

 skini program mi flash na komp, sa xiaomi stranice skines rom za svoj mob, otvoris ga u mi flashu i restartas mob drzis volume down tipku dok ne ude u fastboot, spojis na komp i kliknes flash.. pazi da ti desno dolje u mi flashu bude oznaceno save user data da ti se ne izbrise sve na njemu pri flashanju

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 10:16 (domac5).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Jel netko probo novi rom...oreo stable global...citam na xiaomi forumu da ekipa ipa problema sa led notifikacijama u aplikacijama tipa viber. Ak je neko instaliro ovaj update, molim da napise dojmove i dal ima kakvih problema.

Hvala 👍
BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice