Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 382.716
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Došao mi napokon global stable MIUI 10.0 OTA

Sada je to druga stvar. Osjetno brži, estetičniji, pouzdaniji i kamera je bolja. 

Nego bio sam na putu kroz Budimpeštu/Makedoniju ovih dana imam dosta slika sa Gcam-om

Ako želite na flickr upload bacim. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Nudi i meni ota.

Zna li tko kako da updejtam sa stable 9 na stable 10 bez da sve izgubim? Imam stavljen twrp, onaj disabler za enkriptiju da ostane twrp i magisk. Naravno da na kraju procesa bude opet magisk gore :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Čitao sam na xda o tome, ako želiš instalirati update ili ota trebao bi imati instaliran stock (originalni) recovery jer preko twrp-a nejde.

 

evo copy/paste

"

Quote:
Originally Posted by CM-Tester
Ok, and what about getting updates just the "normal" way with wi-fi from xiaomi (not the download and twrp-flash / just the update within the rom). Is that possible with unlocked bootloader, twrp and magisk flashed ?

And if yes, is root and twrp gone after updating this way and/or maybe something worst ?

Yes there is a very simple way but will lose root and then reroot quickly and you will need a PC for that
When you want to update via OTA go to magisk and then uninstall then choose restore images only and NOT complete uninstall
This will restore both stock boot image and stock recovery then you can update OTA normally and it will reboot normally
You will be updated but you will lose root as magisk work by patching the boot image

To re root use the PC , boot to fastboot
Flash twrp with working decryption then boot directly to twrp from fastboot and do not boot to system
Then flash magisk and you are done
I flash magisk 17.1 stable without any FDE file and works fine and twrp is sticky with no issues"

 

"these are all i know,
first, if you're on global beta, stable or any MIUI ROMS, you can still receive and DOWNLOAD OTA UPDATES whenever there's one,, even if your bootloader's unlocked,, rooted and with TWRP recovery.
BUT..
You cant install it . I mean all OTA updates cant be installed VIA TWRP,, the only way for that NOTIFICATION to be closed is for you to DOWNLOAD the whole updated ROM , about 1.7gb in size as always,, then flash it VIA TWRP..
and after flashing via TWRP,,, you still need to FLASH FORCE ENCRYPTION DISABLER,,right after flashing the rom,, to make the TWRP and root via magisk permanent...."

 

i link:https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/xiaomi-poco-f1-unlock-bootloader-custom-t3839405/post78076527#post78076527

14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
antimadridista kaže...

Eto naručio i ja sa honorbuya. Koliko se dugo čeka za otključavanje bootloadera?

 

72 sata.

13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Evo i mene u klubu, kupio F1 ima par dana.

Danas stigao MIUI 10, telefon radi kao sat.

Impresioniram sam, iskreno, mislio sam da će mi biti teško preći na Pocophone sa S7(AMOLED) ali bome nije.

Vrijedi svake kune.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Želio bih iz prve ruke saznati par stvari oko uređaja. 

Neupitno da je sa snapdragon-om 845 brz ali zanima me kako se ponaša MIUI. Ima li tu i tamo stucanja ili zapinjanja. Kakav je scrolling i odaziv ekrana jer sam cuo par primjedbi na to. Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Još nisam imao problema s odzivom ekrana i telefona, nemam primjedbi a koristim ga podosta.

Battery life me ugodno iznenadio, s obzirom da hrani SD 845.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Sjela desetka, radi ko zmaj

 

Jel zna neko kad se planira pita?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
K3rM1t kaže...

Sjela desetka, radi ko zmaj

 

Jel zna neko kad se planira pita?

 open beta u petak, stabilna verzija kroz 4 tjedna od tad. 

13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Na MIUI 10, 20000 više.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Može li se izgasiti animacija za back gestu na miui10

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Myke kaže...

Čitao sam na xda o tome, ako želiš instalirati update ili ota trebao bi imati instaliran stock (originalni) recovery jer preko twrp-a nejde.

 

 

 

 

Evo riješio. Sad imam MIUI 10 stable+ zadržao TWRP i magisk.

 

Dakle sljedio sam ove upute kroz twrp:

 

1. Download Miui 10.0.4.0 and Force Encryption Disabler 17.3 from the 1st page on OP post.
2. Temporary disable all modules in Magisk.
3. Move these two files to phone or SD storage.
4. Reboot to twrp recovery.
5. Install Miui 10.0.4.0
6. Install FED 17.3
7. Clear dalvik cache.
8. Reboot
9. Enjoy.

 

 

S time da sam maknuo sve passworde i fingerprint - zlu ne trebalo. I iskljucio modulse u magisku.

Bitno je da se ne rebootira nego samo flasha jedno za drugim i clear cache/dalvik.

 

Filove sam skinuo sa XDA - full image od 1.6 gb, ne ota.

 

Odradilo svoje, malo duže bootalo i to je to.

 

 

Touch radi bolje i tipka se brže, a na miui 10 i njegove prednostisam već bio navikao na note 5.....

 

No ono što bi moglo biti odlična vijest je da neki reportiraju da se kompletni touch fix razbio i sada je u prebeta i moglo bi uskoro krenuti prvo u betu, a onda u stable. sređuje  i multitouch i edge lag.

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Touch problem riješen :-)

 

Link na miui forum : https://en.miui.com/thread-4455348-1-1.html

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Evo stigao mobitel. Pohvale za honorbuy, mobitel naručen u utorak navečer sa EU Warehouse-a i stigao danas popodne DHL-om. Doduše, u Irskoj sam ali ne vjerujem da ima razlike za Hrvatsku, stvarno odlična usluga i brza dostava.

 

E sad me zanima pošto pišete da vam je stigao MIUI 10, ja sam još na 9 i ne nudi mi update. Jel moguće skinuti negdje taj MIUI 10 update i ručno instalirati?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Ja sam ti na prošloj stranici napisao upute.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Simke8.1 kaže...
Ja sam ti na prošloj stranici napisao upute.

 Jel to zapravo beta? Skinuo sam ali se pojavi ovo:

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Takoder ista stvar..

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
antimadridista kaže...

 Jel to zapravo beta? Skinuo sam ali se pojavi ovo:

 Nope, 10.0.4.0 stabilna. Pics u prilogu.

 

Možda je nešto sa tim šaomi računom?

 

EDIT: U mobis.hr Poco 128GB 2999kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 17:07 (Simke8.1).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Mislim da sam našao zašto vam ne želi update napraviti, upravo sam vidio na MI forumu da je novi MIUI suspendan zbog FaceIDa nešto, barem tako piše u naslovu koji je editan, a i u komentarima ima nešto pred kraj:
http://en.miui.com/thread-4448113-1-1.html
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Kad otvorim na santa d ovajmobitel, piše cijena 2999 kn. Kakovi dođete do ovih 2295?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
bing01 kaže...

Kad otvorim na santa d ovajmobitel, piše cijena 2999 kn. Kakovi dođete do ovih 2295?

 nikako, to je bila akcija, sad je nema. 

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

ako uzmem poco s geekmaxi.com hoću li imati opciju hrvatski ili samo engleski izbornik?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Stigao mi je jučer MIUI 10 OTA update. Eto imam mobitel već 3 dana i oduševljen sam. Brzinom posebno, ali također i baterijom. Postigao 10 sati SOT-a, doduše bio sam spojen na wifi i nisam previše koristio 4G, ali svejedno impresivno. Kamera odlična, još bolja s gcam modom. Stvarno sam i očekivao da ću dobiti dobar mobitel čitajući review-e, ali nisam očekivao da ću baš biti ovoliko oduševljen. Čak i taj ekran za koji se govori da nije toliko dobar me ugodno iznenadio.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Evo skidam eu p betu, kažu da je stabilna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Gdje je najpovoljnije uzeti trenutno F1? Ako je sa Honorbuy iu EU onda neide carina. A što ako naručim sa AliExpress-a, pošto su popusti za 11.11.? Ili ima gdje drugdje povoljnije (možda kod nas)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Global Version Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Mobile Phone 6.18'' Full Screen Snapdragon 845 Dual AI Camera LiquidCool CE
https://s.click.aliexpress.com/e/PyZ8Ia8

 

Aliexpress,izaberi standard,dostavu iz italije,bez davanja,1950 kn plus dostava 100 kn,dobiješ popust od 40 kuna na kupon,sve skupa 2000 kn..

 
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

S tom garancijom iz Italije si mogu sto pomoci u slucaju da dođe do problema s mobitelom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Kakav mu je ekran u odnosu na neki OLED ekran npr. od Mi 8 koji je par sto kuna skuplji.
Dvojim između ta dva moba, pa skupljam iskustva. Hvala.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Meni je ekran dobar. Bolji nego na note 5 ai.
Mane su lagani light bleed.

Prednosti ne titra kao amoled (ako si ultra senzitivan kao ja) i jeftin je za primjeniti u slučaju pada.

Veći problem je touch screen kojeg će navodno riješiti ucupdejtu. Navodno.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Evo zavrtio antutu na beta P, izgleda dobro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice