Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 384.007
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cordas kaže...

Što se tiče kupovine; oprezno s Alieexpress kupovinom. Često istaknu vrijeme dostave od 2-5 dana (DHL dostava s EU skladištem), a negdje sitno bude naveden "processing time" koji može biti i do mjesec dana. Ja sam uzeo DHL dostavu, skladište u Italiji i pisalo mi je da uređaj imaju na skladištu, ali još uvijek nisu poslali mobitel, a još u ponedjeljak sam naručio. Pretpostavljam da će se to odužiti. 

Btw naručio sam 2 komada, 2050 kn po komadu me izašlo. Cijena fenomelna.

Ista je situacija i kod mene.  Platio prošlu subotu i već se dopisujem sve u 16 sa Mi Zealer Storeom na Alu i oni najlaganije me otkantavaju: Imamo jako puno narudžbi pa ako vam ne odgovarra da pričekate MALO (koliko malo?), mozete otkazati narudžbu. Danas sam napisao toj nekoj curi/zeni da sustav od Alia je takav da posto su oni stavili DHL ja imam 7 dana da potvrdim jesam li ga dobio ili ne. Ako ne potvrdim da sam ga dobio, a necu sigurno kad ga nisu ni poslali i ga ne mogu dobiti u roku od 7 dana, Ali ce mi automatski vratiti lovu što mi ne odgovara jer hocu mobitel.

 

Za sada sam fin, ali ako se ova situacija dogodi, napravit cu video u kojemu cu ih izgadit i dignuti ga na Youtubeu i poslat im link. Tagirat cu ih i na sve mogu ce nacine ću ih izreklamirati. Tako me davno jedan kineski site zezao s povratom novca dok mi nije pukao film pa stavio pokvareni proizvod (kojeg su mi bili vratili kao popravljenog) na Youtubeu i jos na Amazonu. U roku od 5 minuta doslovce me netko iz Kine zove na mobitel: jeste Vi taj i taj? Da! Ajmo se dogovoriti! Ja: bezobrazni ste i kakav dogovor hocete kad sam ja taj kojemu niste vratili novce? OK, MOLIM VAS da maknete taj video s oba mjesta i mi cemo vam refundirati!

 

Osim Youtube video, pisat cu i AliExpressu jer ako si napisao DHL i dostava "do 5-6 dana" tada to poštuj. I da, lukavi su jer su stavili processing time koliko im odgovara. Trenutno mi Ali javlja da je ostalo "samo jos"... 15 dana processing time!!!  

 

BTW, koju si verziju kupio - sa 64 ili 128GB roma?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 18:42 (AntonioTech).
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Mislim da ne treba paničariti.
Ja sam dosta stvari kupio preko Aliexpressa i uvijek sam čekao par dana da pošalju, ali nakon toga je sve išlo glatko i brzo (ispravni tracking broj, brza dostava itd.).
PSN - DeniZg80
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
DeniZg kaže...
Mislim da ne treba paničariti.
Ja sam dosta stvari kupio preko Aliexpressa i uvijek sam čekao par dana da pošalju, ali nakon toga je sve išlo glatko i brzo (ispravni tracking broj, brza dostava itd.).

 A čuj, i ja kupujem preko 15 g kako u Alia, tako i u drugim online kneskim trgovinama, ali ovi su mislim prodali puno više nego što mogu procesuirati 

 

Kad sam kupio svoj prvi Xiaomi, a tada ih se nije moglo nabaviti u Europi, iz dućana su se ispričali radi kašnjenja kod slanja, ali mi je čovjek priznao da njih je samo 3 bilo i da im je jako teško. Kasnije smo se povezali preko WhatsAppa i mi je rekao da im je marža katasrtofalno niska po mobitelu jer... Kineska Vlada to kontrolira! Tako mi je rečeno bilo, a je li to stvarno tako, ne znam.

 

11 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Jel' mislite da OK sada uzeti mob sa Aliexpressa ili bolje čekati Black Friday?

Kao što je kolega spomenuo, vjerojatno su im marže minimalne, tako da teško da će još više sniziti cijenu?

 

PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Da bi twrp bio permanentan uvijek treba flashati iz njega DisableForceEncryption_Treble_v17.3.zip

Kad sam stavio nadogradnju na MIUI 10 isto nakon flasha full Rom file (sve ostane od filea i postavka.. kao da sam ota napravio) prije reboota ide DFE opet. Flash, Flash clear dalvik i reset .
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
AntonioTech kaže...

Ista je situacija i kod mene.  Platio prošlu subotu i već se dopisujem sve u 16 sa Mi Zealer Storeom na Alu i oni najlaganije me otkantavaju: Imamo jako puno narudžbi pa ako vam ne odgovarra da pričekate MALO (koliko malo?), mozete otkazati narudžbu. Danas sam napisao toj nekoj curi/zeni da sustav od Alia je takav da posto su oni stavili DHL ja imam 7 dana da potvrdim jesam li ga dobio ili ne. Ako ne potvrdim da sam ga dobio, a necu sigurno kad ga nisu ni poslali i ga ne mogu dobiti u roku od 7 dana, Ali ce mi automatski vratiti lovu što mi ne odgovara jer hocu mobitel.

 

Za sada sam fin, ali ako se ova situacija dogodi, napravit cu video u kojemu cu ih izgadit i dignuti ga na Youtubeu i poslat im link. Tagirat cu ih i na sve mogu ce nacine ću ih izreklamirati. Tako me davno jedan kineski site zezao s povratom novca dok mi nije pukao film pa stavio pokvareni proizvod (kojeg su mi bili vratili kao popravljenog) na Youtubeu i jos na Amazonu. U roku od 5 minuta doslovce me netko iz Kine zove na mobitel: jeste Vi taj i taj? Da! Ajmo se dogovoriti! Ja: bezobrazni ste i kakav dogovor hocete kad sam ja taj kojemu niste vratili novce? OK, MOLIM VAS da maknete taj video s oba mjesta i mi cemo vam refundirati!

 

Osim Youtube video, pisat cu i AliExpressu jer ako si napisao DHL i dostava "do 5-6 dana" tada to poštuj. I da, lukavi su jer su stavili processing time koliko im odgovara. Trenutno mi Ali javlja da je ostalo "samo jos"... 15 dana processing time!!!  

 

BTW, koju si verziju kupio - sa 64 ili 128GB roma?

Također sam od njih naručio i baš sam razočaran. Njih sam odabrao baš zbog tog shippinga koji reklamiraju, šteta što sam bio naivan pa nisam sve dobro pročitao. Inače nisam imao iskustava s tako dugim processing time-om. Uglavnom, nema smisla povlačiti narudžbu budući da im je rok 20 dana za dostaviti mobitel (15 za obraditi processing) tako da nije kraj svijeta, možda i pošalju u roku tjedan dana (čini se kao neki prosjek po feedbacku korisnika).

Uzeo sam 64gb model naravno, nemam potrebe za više od toga.

DeniZg kaže...
Mislim da ne treba paničariti.
Ja sam dosta stvari kupio preko Aliexpressa i uvijek sam čekao par dana da pošalju, ali nakon toga je sve išlo glatko i brzo (ispravni tracking broj, brza dostava itd.).

Nije stvar u tome. U najgorem slučaju će se dogoditi refund novca, no problem je što lažno reklamiraju tako brzu dostavu i onda naivci kao ja i kolega gore padnu na to, što nikako nije u redu. Nešto što imaju na stanju trebali bi odmah isti ili sljedeći dan posalti, a ne razvlačiti po tjedan - dva. Očito da muljaju i s tim stanjem. 

DeniZg kaže...

Jel' mislite da OK sada uzeti mob sa Aliexpressa ili bolje čekati Black Friday?

Kao što je kolega spomenuo, vjerojatno su im marže minimalne, tako da teško da će još više sniziti cijenu?

 

Imao sam istu dilemu. Teško da bude jeftinije od ovog. Mislim, gledaj, 2000 kn za ovaj mobitel je stvarno ispod svake razine. Ne vidim kako tu netko može imati prostora snižavati dodatno cijenu, posebno ako se uzme u obzir koliko je popularan mobitel i da i ovako ide kao vruće kifle. 

Veći popusti za BF uglavnom idu na starije modele i ono što se inače slabije prodaje. 

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ako je neko naručivao s Tradingshenzen -a može napisati jel su oni brži od alija. Vidim da imaju i plaćanje Paypalom i dostavu Eu warehouse 1-3 dana. trenutno je tamo cijena 335$ s dostavom za 6/64 verziju.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ekipica malo je OT ali imam poco kupljen u sancte ima 15 dana za 2000kn, pa ako je kome napeto :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

6/64?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Jap

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
AntonioTech kaže...
Cordas kaže...

Što se tiče kupovine; oprezno s Alieexpress kupovinom. Često istaknu vrijeme dostave od 2-5 dana (DHL dostava s EU skladištem), a negdje sitno bude naveden "processing time" koji može biti i do mjesec dana. Ja sam uzeo DHL dostavu, skladište u Italiji i pisalo mi je da uređaj imaju na skladištu, ali još uvijek nisu poslali mobitel, a još u ponedjeljak sam naručio. Pretpostavljam da će se to odužiti. 

Btw naručio sam 2 komada, 2050 kn po komadu me izašlo. Cijena fenomelna.

Ista je situacija i kod mene.  Platio prošlu subotu i već se dopisujem sve u 16 sa Mi Zealer Storeom na Alu i oni najlaganije me otkantavaju: Imamo jako puno narudžbi pa ako vam ne odgovarra da pričekate MALO (koliko malo?), mozete otkazati narudžbu. Danas sam napisao toj nekoj curi/zeni da sustav od Alia je takav da posto su oni stavili DHL ja imam 7 dana da potvrdim jesam li ga dobio ili ne. Ako ne potvrdim da sam ga dobio, a necu sigurno kad ga nisu ni poslali i ga ne mogu dobiti u roku od 7 dana, Ali ce mi automatski vratiti lovu što mi ne odgovara jer hocu mobitel.

 

Za sada sam fin, ali ako se ova situacija dogodi, napravit cu video u kojemu cu ih izgadit i dignuti ga na Youtubeu i poslat im link. Tagirat cu ih i na sve mogu ce nacine ću ih izreklamirati. Tako me davno jedan kineski site zezao s povratom novca dok mi nije pukao film pa stavio pokvareni proizvod (kojeg su mi bili vratili kao popravljenog) na Youtubeu i jos na Amazonu. U roku od 5 minuta doslovce me netko iz Kine zove na mobitel: jeste Vi taj i taj? Da! Ajmo se dogovoriti! Ja: bezobrazni ste i kakav dogovor hocete kad sam ja taj kojemu niste vratili novce? OK, MOLIM VAS da maknete taj video s oba mjesta i mi cemo vam refundirati!

 

Osim Youtube video, pisat cu i AliExpressu jer ako si napisao DHL i dostava "do 5-6 dana" tada to poštuj. I da, lukavi su jer su stavili processing time koliko im odgovara. Trenutno mi Ali javlja da je ostalo "samo jos"... 15 dana processing time!!!  

 

BTW, koju si verziju kupio - sa 64 ili 128GB roma?

 Ta osoba nije ništa pogrešno napisala. Na takav datum sigurno imaju veći broj narudžbi. I ne kupujem na Aliju. Izbjegavam ih. Zadnju kupovinu sam obavio na geekmaxi i tu je sve bilo ok. Očekivati da će nešto doći preko noći nije realno, što god oni pisali o dostavi. I ljudi preko Amazona svoje pošiljke dobivaju dosta brzo, ali zato čitaš (ili ne čitaš) o izrabljivanju ljudi preko svake mjere u skladištima kako bi se održao renome firme. Strpljen, spašen.

 

Usput, sada je zadnji tren za narudžbu za Božić. Da neki ne bi kukali kako su curi naručili mobitel 20.12., pa pitaju hoće li stići do 24.12. jer piše da je dostava DHL-om 2-5 radnih dana.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 11:29 (ridealong).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

jel se isplati prelazak sa galaxy s7 edge na pocophone, kakav je ekran i kamera u usporedbi, ako ste imali oba, te jel taj procesor znatno brži?

inače sam zadovoljan sa brzinom 7ice, nego puni uskoro 2 god, te sam je se mislio rješit dok još mogu dobit 2000 za nju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Posto za narudbu iz Italije nema carine i dodatnih davanja. A kakva je situacija ako odjednom narucim 3 komada u paket (za sebe, curu i brata)? Da li ce to drugacije tretirati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Osa kaže...

Posto za narudbu iz Italije nema carine i dodatnih davanja. A kakva je situacija ako odjednom narucim 3 komada u paket (za sebe, curu i brata)? Da li ce to drugacije tretirati?

Kakve to veze ima? Nema carine, možeš naručiti koliko hoćeš.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
acerbis kaže...

jel se isplati prelazak sa galaxy s7 edge na pocophone, kakav je ekran i kamera u usporedbi, ako ste imali oba, te jel taj procesor znatno brži?

inače sam zadovoljan sa brzinom 7ice, nego puni uskoro 2 god, te sam je se mislio rješit dok još mogu dobit 2000 za nju...

 Mislim da nema smisla prelaziti od s7 edge na poco. Sedmica ima bolji ekran i kameru i po meni je pino ljepsi mob.Samo je problem sto ti je baterija sigurno vec oslabila.Zamjeni bateriju i miran si jos sigurno godinu dana,a do tad ces vec ustedit za neki bolji mob

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Pozdrav .Prijatelj mi je u Njemačkoj pa ga zanima od kud mu najbolje naručiti mobitel,zahvaljujem unaprjed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
DuMe kaže...
acerbis kaže...

jel se isplati prelazak sa galaxy s7 edge na pocophone, kakav je ekran i kamera u usporedbi, ako ste imali oba, te jel taj procesor znatno brži?

inače sam zadovoljan sa brzinom 7ice, nego puni uskoro 2 god, te sam je se mislio rješit dok još mogu dobit 2000 za nju...

 Mislim da nema smisla prelaziti od s7 edge na poco. Sedmica ima bolji ekran i kameru i po meni je pino ljepsi mob.Samo je problem sto ti je baterija sigurno vec oslabila.Zamjeni bateriju i miran si jos sigurno godinu dana,a do tad ces vec ustedit za neki bolji mob

 Kao netko tko ima oba modela moram se slozit s kolegom. Poco je nešto brzi i ima bolju bateriju, ali ekran, kamera i izrada, zvuk, vodonepropusnost su i dalje bolji kod s7.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Budući da sa mi Zealer zezeaju sa dostavom, tko zna kolio će im trebati da pošalju, mislim dodati još 200 tinjak kuna i kupiti mi8. Da li mogu otkazati narudžbu bez posljedica?

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
bing01 kaže...

Budući da sa mi Zealer zezeaju sa dostavom, tko zna kolio će im trebati da pošalju, mislim dodati još 200 tinjak kuna i kupiti mi8. Da li mogu otkazati narudžbu bez posljedica?

 Ista je situacija i kod mene. Kolega je bio pametniji od mene pa je naručio par dana prije 11.11 i ga je dobio kako treba, ali ja sam paltio 10.11., tj. prošlu subotu, i još uvijek nije NIE krenuo. Znam da im je gušva i to mi je ptvrdila neka kineskinja, ali ako ne možeš poslati 2.000 kom nečega na vrijeme tada ne bi trebao lagati da možeš jer mislim da taj Zealer ima dva i pol čovjeka. Ljut sam jer su stavili čak dva tjedna "Handling time"!

 

Takva praksa namjernog varanja nije u redu i ja se isto mislim otkazati. Koliko sam upoznat, ne bi trebalio biti  psljedica, ali s s kinezima se ne zna. Morat ću i ja proučiti, ali neću stati na ovome nego ću danas probati kontaktirirati direktno AliExpress i se žaliti na prijevaru. Platio sam više ne samo radi toga da se ne zezam s našima nego da mi i prije stigne mobitel.

 

Iz Zealea su mi ogdovorili hladno da mogu otkazati narudžbu kad ne mogu čekati. Koma!

12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
bing01 kaže...

Budući da sa mi Zealer zezeaju sa dostavom, tko zna kolio će im trebati da pošalju, mislim dodati još 200 tinjak kuna i kupiti mi8. Da li mogu otkazati narudžbu bez posljedica?

 

AntonioTech kaže...
bing01 kaže...

Budući da sa mi Zealer zezeaju sa dostavom, tko zna kolio će im trebati da pošalju, mislim dodati još 200 tinjak kuna i kupiti mi8. Da li mogu otkazati narudžbu bez posljedica?

 Ista je situacija i kod mene. Kolega je bio pametniji od mene pa je naručio par dana prije 11.11 i ga je dobio kako treba, ali ja sam paltio 10.11., tj. prošlu subotu, i još uvijek nije NIE krenuo. Znam da im je gušva i to mi je ptvrdila neka kineskinja, ali ako ne možeš poslati 2.000 kom nečega na vrijeme tada ne bi trebao lagati da možeš jer mislim da taj Zealer ima dva i pol čovjeka. Ljut sam jer su stavili čak dva tjedna "Handling time"!

 

Takva praksa namjernog varanja nije u redu i ja se isto mislim otkazati. Koliko sam upoznat, ne bi trebalio biti  psljedica, ali s s kinezima se ne zna. Morat ću i ja proučiti, ali neću stati na ovome nego ću danas probati kontaktirirati direktno AliExpress i se žaliti na prijevaru. Platio sam više ne samo radi toga da se ne zezam s našima nego da mi i prije stigne mobitel.

 

Iz Zealea su mi ogdovorili hladno da mogu otkazati narudžbu kad ne mogu čekati. Koma!

Ja sam u ponedjeljak naručio i u srijedu navečer su ga poslali. I ja sam prvo mislio da će se razvući, ali na kraju je ipak bilo u redu. Tako da strpljivo, svaki dan bi mogli poslati. Na kraju krajeva, nema smisla žaliti se na prijevaru jer ipak imaju naznačen processing time od 15 dana na što si pristao kad si platio mobitel. Ako u tih 15 dana ne pošalju onda se imaš pravo žaliti. Ali opet nema smisla budući da su i sami ponudili da otkažeš narudžbu i da vrate novac. 

Iako, slažem se da nisu fer i da se lažno reklamiraju.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Ja sam ga naručio 14.11. i danas piše da je "Italy, parcel has left the parcel center." Što predpostavljam je da je paket naputio Talijansku poštu? Kako se naruči sa Mi storea, i koja je tamo cijena? Zanima me informativno jer ne mogu doći do podatka. Ili se moram baš prvo registrirati da bi prikazalo cijenu

12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ajme daj se smirite, doći će. Processing je najdulji dio procedure, do 2 tjedna treba da dođe mob sveskupa. AKo želite mob odmah, iskeširajte 3k kod nas i mirna bosna

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

336$ sam ja platio model6/128, sa dostavom dhl.

Trenutno ga nema sa skladišta uItaliji, ali pojavi se za dan-dva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 12:43 (bing01).
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
maks0806 kaže...

Ajme daj se smirite, doći će. Processing je najdulji dio procedure, do 2 tjedna treba da dođe mob sveskupa. AKo želite mob odmah, iskeširajte 3k kod nas i mirna bosna

 Zašto bi se smirili kad plaćamo DHL? Kinezi su išli na čistu prevaru - processing time!? Pa zar sklapaju taj mobitel na licu mjesta? U cijelome svijetu se zna da je brza usluga, DHL-om, li drugom dostavnom službom, podrazumjeva slanje Next business day.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Zato jer uzrujavanjem ništa nećeš postići osim skratiti si život.

Dobro ti čovjek kaže....smiri se.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

raspravljam se i kaže neki lik da se ne moze pocophone uopce usporedivati sa opo 6t a isti soc pa koliko je ekipa zadrta to je strasno. Dobijes za 2100 kuna flagship i opet nije dobro. Izade a8 ili a52017 za skuplje i ekipa gubi glavu. Pa stari moj.

Moj PC  
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Ide novi stable.. 10.x.6.

Ima i linkova za skinuti
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Dupli
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 1:01 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Dupli
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 1:01 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Updejtao na 10.0.6.0 i ne vidim neku vizualnu razliku..
Touch mi se čini nesto bolji kod tipkanja...
Budemo vidjeli kako će se ponašati dalje...

Isprike na duplim postovima. Opera mobile me zeza...
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 1:01 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice