Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.476
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma ne znam kako vama, al meni je od kada imam xiaomi-je glavna kombinacija za prebacivanje aplikacije-dokumenata, bilo čega upravo kombinacija aplikacija mi mover i file manager iako sada idu prema integraciji te dvije aplikacije, da se naslutiti. Osim toga, na drgudoj strani je fantazija kombinacija za koristiti FileZilla klijent. Jednostavno, hoćete si bubnuti na mob par gb bilo čega, pokrenete FilExplorer, na njemu FTP server, upišete u FileZillu datu IP adresu te port i evo ga! Ovo na mob. gurnete u pozadinu i radine slobodno na njemu što god, a ovo vam se lijepo skida ili uploada na/s mobitela. Zbilja dobro riješeno i zbilja radi. Ja osobno nisam niti jednom doživjeo pucanje!

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Mob stigao jučer 4/64, izbjegao plaćanje carine 

 

Što se tiče moba... ZVIJER! Sve radi perfektno (za sada) i cijeli sam dan danas na njemu, instaliram programe, čačkam po opcijama itd... baterije mi je ostalo još 48%. Baterija je zaista vrh!

 

Što se tiče brzine u radu, nebo i zemlja u odnosu na moj stari LG G2 s kojim sam muku mučio sa prostorom i štekanjem...

 

Došlo mi je i neko kaljeno staklo koje sam posebno naručio i izgleda da je KATASTROFALNO! Po cijelom yebenom staklu su neke tackice iste razdaljine, da li su to neke mjere ili koji klinac.... znam samo da se dobro primjeti na suncu i da jaaaako smeta! U hladu ili po noci se ne vide :/

 

p.s. ja ili ne znam naći ili to nema na ovom mobu... gdje se nalazi da vidim zauzeće RAM-a?

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li Mi Mover moze prebaciti i app datu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@markic sto se tice fotki na google driveu, ja bi preporucio google photos , za razliku od drivea ima neogranicen prostor za fotke i filmove (!) - uz ogranicenu max rezu.

Sto se tice selidbe sistema, kolega je gore rekao, mi mover radi bez greske, i da, mova i app data.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
BlackEagle kaže...

Da li Mi Mover moze prebaciti i app datu?

 Yup, pozive, poruke, app data, sve!

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kako me nervira šta na ovu kameru nisu sposobni stavit manualni mode sa kontrolom shutter speeda.

 

Inace ima li netko kakvu fotku da se pohvali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

bas cudno da nisu stavili shutter speed, da bilo bi lijepo da netko stavi slike tu jer kamera je brutalna :)

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ova globalna verzija ima f/1.9 kameru ili f/2.0? Zanime me da li se one virtualne tipke mogu maknut sa ekrana i koristiti geste umjesto njih?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thebatman kaže...

Kako me nervira šta na ovu kameru nisu sposobni stavit manualni mode sa kontrolom shutter speeda.

 

Inace ima li netko kakvu fotku da se pohvali?

 onda bi bio predobar za tu cijenu i niko nebi kupovao mi modele 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 13:03 (domac5).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mack83 kaže...

Mob stigao jučer 4/64, izbjegao plaćanje carine 

 

 

 Pa zar bi trebao završiti na carini ako si platio DHL?

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Eto ide downgrade na 9.2.13.
Btw događa mi se nestabilnost sustava i kamera ponekad jako spora ili nece okinuti fotku pa se smrzne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
thebatman kaže...

Kako me nervira šta na ovu kameru nisu sposobni stavit manualni mode sa kontrolom shutter speeda.

 

Inace ima li netko kakvu fotku da se pohvali?

Eh, sposobni su oni, itekako sposobni, samo neće!

 

Zašto?!

 

Vrlo jednostavno, štite si jaču klasu uređaja tj. ako to hoćeš, kupi si Mi seriju, a ne Redmi!

 

Inače, sposoban je taj SOC za jako puno toga!

 

I za 4k snimanje, i za slow motion snimanje i za ovo i za ono ali sve je to namjerno onemogućeno i čami u pozadini.

 

To je jednostavno tako i gotovo!

 

Otprilike ista ideja kao i kod npr. auta, kada ih kupuješ. Imaš masu toga ugrađeno, al' ako želiš da to radi, plati, i mi ti otključamo (ovo se osobito odnosi na tip opreme unutar kabine), dakle sve već viđeno i nisu usamljeni!

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
DEEMon kaže...
Eto ide downgrade na 9.2.13.
Btw događa mi se nestabilnost sustava i kamera ponekad jako spora ili nece okinuti fotku pa se smrzne.

A što ne staviš 9.5.11?

 

Na njemu za sada sve radi, iako je povučen al' se može pronaći

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koliko se čeka s goldwaya da dođe global preko dhl-a? Ovaj geexmaxi mi poslali tracking od GLS-a ,ali po njemu očito nisu predali paket GLS-u. Jučer rekli da budu ,ali ni danas još ništa. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo, ja sam naručio i platio kod goldwaya 22.5. i danas dobio obavijest da je poslano s tracking brojem od dhl-a.
A sad, tko živ tko mrtav :-)
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Koliko se čeka s goldwaya da dođe global preko dhl-a? Ovaj geexmaxi mi poslali tracking od GLS-a ,ali po njemu očito nisu predali paket GLS-u. Jučer rekli da budu ,ali ni danas još ništa. 

 Ako pošalju, onda treba barem 15 dana da stigne. Prvo uzmi u obzir da oni šalju (drugom poštom)  iz Kine u veliku britaniju i kad stigne u britaniju onda rasparkiraju pakete u manje paketiće i onda tek šalju DHL-om.

 

Da ti stigne iz velike britanije do tebe treba 2 do 4 dana. Ako šalju u petak onda nebudes možda vidio paket jos do utorka ili srijede.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 19:46 (Markić7).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...
Evo, ja sam naručio i platio kod goldwaya 22.5. i danas dobio obavijest da je poslano s tracking brojem od dhl-a.
A sad, tko živ tko mrtav :-)

 Trebao bi dobiti još jedan tracking broj, za poštu koja ide iz Kine do Velike britanije, ja sam dobio za UPS poštu, oni u jedan paket nakrcaju hrpa smartphonea i ostalih proizvoda koje su naručili iz EUrope, taj paket je obično težine 10 kilograma i kada stigne u Veliku Britaniju onda rasparkiraju pakete tj iznova adresiraju pojedinačno i šalju DHL. Po pogledaj  poruke na aliexu tj možda si dobio drugi tracking broj jer ti je za sada bezveze gledati dhl.

 

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Bitno da seru o nekom idealno 8-10 radnih dana.

 

Budite pametni pa trazite djelomicni refund kad Vam stigne za kasnjenje isporuke.

 

Ponasaju se ko da prodaju po 10000 komada dnevno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Bitno da seru o nekom idealno 8-10 radnih dana.

 

Budite pametni pa trazite djelomicni refund kad Vam stigne za kasnjenje isporuke.

 

Ponasaju se ko da prodaju po 10000 komada dnevno.

 mislis da bi ovi dali djelomicni refund? 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Bitno da seru o nekom idealno 8-10 radnih dana.

 

Budite pametni pa trazite djelomicni refund kad Vam stigne za kasnjenje isporuke.

 

Ponasaju se ko da prodaju po 10000 komada dnevno.

 A što bi im opće napisao kao razlog da hoćeš refund?  Da li bi opće vratili više od nekih 10 dolara za tako nešto ako prođe više od vremena onog koji seller navodi za shipping?  

 

 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...
amd freak kaže...

Bitno da seru o nekom idealno 8-10 radnih dana.

 

Budite pametni pa trazite djelomicni refund kad Vam stigne za kasnjenje isporuke.

 

Ponasaju se ko da prodaju po 10000 komada dnevno.

 A što bi im opće napisao kao razlog da hoćeš refund?  Da li bi opće vratili više od nekih 10 dolara za tako nešto ako prođe više od vremena onog koji seller navodi za shipping?  

 

 

 Pa ako reklamiraju 8-10 dana a to ne ispune zasto nebi trazio djelimicni refund? 10 dolara je tebi nista? Pa sto onda ne kupis telefon za cirka 1000 eura kad imas novca? Mislim bezveze ti je razmisljanje.

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Odakle da uzmem..ali goldway ili honorbuy?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
GSP kaže...

Odakle da uzmem..ali goldway ili honorbuy?

 usporedi cijene na oba, Goldway je jeftiniji ali stiže negdje za 15 dana, a Honorbuy obično stiže za 6 dana. Pa si razmisli dali ti se da štedjeti i pričekati tih 15 dana ili platiti malo više da bi ti prije stigao paket sa Honorbuya.

 Na goldwayu moraš odabrati DHL poštu koja se još plaća pogledaj što piše u opisu tj cijena.

Pazi da uzmeš GLOBAL, taj ima b20 frekvenciju. Neznam koji si imao u planu pripazi da bude 4gb rama 64gb interne memorije ili si mislio 3gb 32gb  a ima i  6gb 64giga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 11:06 (Markić7).
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ekipa jel prelazak sa skoro dvije godine starog mi5 predstavlja korak naprijed

 

Dosta mi se svida mob, sto izgledom sto specifikacijama

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
pajaro19 kaže...

Ekipa jel prelazak sa skoro dvije godine starog mi5 predstavlja korak naprijed

 

Dosta mi se svida mob, sto izgledom sto specifikacijama

 evo specifikacije tj usporedba oba, u nekim stvarima je veliki plus a u nekim je korak nazad.  Ja bi na tvojem mjestu još pricekao i uzeo opet iste klase pa ti bi se više isplatilo prelaziti.

Da ja biram opet nebi odabrao više ništa manje od 4000mah baterije, pa se nadam da će Xiami predstaviti neki model koji ima takvu bateriju ali 6inč ekran. Ima Mi max 3 u planu ali on je 7 inč i nešto, nekima je to preveliko.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
pajaro19 kaže...

Ekipa jel prelazak sa skoro dvije godine starog mi5 predstavlja korak naprijed

 

Dosta mi se svida mob, sto izgledom sto specifikacijama

 Ne. Jedini upgrade je baterija i veličina ekrana. Micro SD slot također.  Ako ti je to bitno ok. Ekran je kvalitetniji na Mi5, procesor je bolji, kamera koliko vidim je bolja u lowlightu i prednja kamera je bolja na Mi5. JA ne bi napravio tu tranziciju. Previše gubim prelazkom sa Mi5 na Rn5, a prodajna cijena Mi5-ice je pola one za koju se Rn5 nabavi

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zahvaljujem ekipa, takog sam nekakvog misljenja i ja

 

A najvise bi prelazi radi baterije. Izdrzi meni i na mi5 sad jedan dan uz neko lakse koristenje, ali eto ovdje koliko vidim stvarno baterija odusevila. Kako koristim gear s3 i bluetooth dosta mi posrka baterije.

 

Mislim da cu stvarno tako sacekati sad mi8 pa vidit kako dise. Kad sam ja uzimao mi5 64 verzija me izasla nesto preko 2000 kuna, dok sad vise to nise slucaj kod mi serija. Pomalo i mi serije skacu sa cijenama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 11:35 (pajaro19).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Danas mi je stiglo zaštitno staklo za mob evo link

Mogu reći da je dobro, mob izgleda kao da nema stakla :)  moram napomenuti da sam ga stavio tek iz drugog pokušaja jer nisam prvi put dobro namjestio tamo di su kamere i kada upalim aplikaciju za slikanje onda vidim bijelo na dnu. Osim toga treba točno namjestiti i da sjedne tamo di je ledica jer je rupica jako sitna. Uglavnom sada  sve u redu :) Kad imate ovo bijelo ili crnog gore dolje onda možda bolje početi od gornje strane prema dolje jer se tako najbolje namjesti sve.

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

 

...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 13:22 (sapina007).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...

Danas mi je stiglo zaštitno staklo za mob evo link

Mogu reći da je dobro, mob izgleda kao da nema stakla :)  moram napomenuti da sam ga stavio tek iz drugog pokušaja jer nisam prvi put dobro namjestio tamo di su kamere i kada upalim aplikaciju za slikanje onda vidim bijelo na dnu. Osim toga treba točno namjestiti i da sjedne tamo di je ledica jer je rupica jako sitna. Uglavnom sada  sve u redu :) Kad imate ovo bijelo ili crnog gore dolje onda možda bolje početi od gornje strane prema dolje jer se tako najbolje namjesti sve.

 

 Ima onu matricu s točkicama ? Meni došlo neko i na suncu se vidi.

 

amd freak kaže...
protest431 kaže...
amd freak kaže...

Bitno da seru o nekom idealno 8-10 radnih dana.

 

Budite pametni pa trazite djelomicni refund kad Vam stigne za kasnjenje isporuke.

 

Ponasaju se ko da prodaju po 10000 komada dnevno.

 A što bi im opće napisao kao razlog da hoćeš refund?  Da li bi opće vratili više od nekih 10 dolara za tako nešto ako prođe više od vremena onog koji seller navodi za shipping?  

 

 

 Pa ako reklamiraju 8-10 dana a to ne ispune zasto nebi trazio djelimicni refund? 10 dolara je tebi nista? Pa sto onda ne kupis telefon za cirka 1000 eura kad imas novca? Mislim bezveze ti je razmisljanje.

 Ne kažem da mi je ništa 10 dolara ,ali ako se treba navlačiti s njima preko mailova dva tjedna mi nije vrijedno. To kažem. 

 

sapina007 kaže...

 

...

 B20 ti koriste Hrvatski telekom[bonbon.simpa] i Vipnet [tomato]. Ako si na nekoj tako udaljenijoj lokaciji možeš recimo provjeriti da li se koristi band 20 ako imaš root putem LTE Discovery aplikacije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 13:25 (protest431).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice