Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.438
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kako si obrisao ? Rootan mob ili ?
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aj pls reci kaj si pogasio i kako, ja isto imam problem da drainom...
What could possibly go wrong?
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel ima tko od vas problema sa signalom?
Bonbon sam i malo,malo mi nestane signala, skroz.

Promjenio sam SIM karticu, no, opet isto...  pa mi sve više vuče da je do mobitela, a ne do same kartice.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja nemam a na istom sam operateru, mislim da je to do onih bandova, provjeri koje imas na kutiji od moba i koje bonbon trazi

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Kako si obrisao ? Rootan mob ili ?

 Ništa nije dirano oko softvera, sve tvornički 

Hornet_93 kaže...
Aj pls reci kaj si pogasio i kako, ja isto imam problem da drainom...

Uglavnom obrisao aplikacije koje više vremena nisam koristio. Kod mene su to bili AirBnb, neke aplikacije za OBDII, Discord, Collage maker, MyPatrol, SoundCloud 
odeš u Settings>Installed apps>Uninstall - i onda ti pokaže aplikacije koje imaš i ispod svake piše kad si zadnji put koristio 

Aplikacijama Instagram i Facebook sam onemogućio autostart i u battery saveru sam im onemogućio pozadinsku aktivnost (restrict background apps) 
Također i nekim drugim aplikacijama za koje mi nije bitno da mi šalju obavijesti sam ograničio pozadinsku aktivnost poput Letgo, njuškalo, Aliexpress, Twitch 

To je moj slučaj i čini mi se za sada ok, još večeras testiram kako će se ponašat baterija 

www.windowsnovosti.com || WoT: zemo323
15 godina
online
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako netko od vas koristi aplikaciju za blokiranje reklama - Blokadu, pripazite jer i sa njom može doći do draina. Nije konketno problem blokade već drugih aplikacija. Jučer sam imao drain jer mi je Mi App updater htio updateat aplikacije, a iz nekog razloga, blokada ga blokira (očito kinezi puni reklama) i valjda se nekakav loop dogodio di aplikacija pinga update, blokada ne dozvoljava i baterija pa-pa.  

 

Ono što mi je i dalje sumnjiv taj neki Media proces, čitam na netu da problem zna biti ako imate fileove sa posebnim znakovima u nazivu (ćčđšđ) i da onda android konstatno skenira te fileove te se događa nepotrebno trošenje procesora i baterije...al nisam uspio otkriti dali imam takve fileove u uređaju

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
rebelsy kaže...

Jel ima tko od vas problema sa signalom?
Bonbon sam i malo,malo mi nestane signala, skroz.

Promjenio sam SIM karticu, no, opet isto...  pa mi sve više vuče da je do mobitela, a ne do same kartice.

 

 

Dešava se kod mene isto na rn5 i bon bonu, ali dešava se i kod dosta poznanika na drugim markama tako da je problem do bonbona...

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Sve odlično, al brate mili pretjeraše sa glupim reklamama u stock aplikacijama... Jebeni WISH mi se ukazuje svugdje.. i među folderima i među pjesmama.. Stock browser mi je bio prvi izbor zbog navigacijske trake na dnu ekrana, ali pretjeraše sa guranjem sve više i više nekih "suggested apps" koje mi stavlja u favorite ispred mojih favorita.. Jebo ih horoskop da ih jebo..
Zna li itko dobar browser sa alatnom trakom na dnu. Chrome i Brave su mi dobri al mi je napor svaki put gledati hoće li mi mobitel ispasti dok pokušavam palcem dohvatiti New Tab..


Umalo zaboravih, u zadnjih par dana kada upalim bilo koji browser na mobitelu i upišem neki pojam u googleovu tražilicu, Google me upozori na nekakav sumnjiv promet "UNUSUAL TRAFFIC FROM YOUR COMPUTER NETWORK"... Zna li itko šta je na stvari jer se ne mogu tog upozorenja riješiti nikako? Je li do mobitela ili do mog wifija kući? Da nisam kakav virus pokupio?
Skenirao sam mobitel Malwarebytesom i pokazuje da je mobitel čist. Pogasio sam sve ostale uređaje sa wifija i uključio skeniranje svih prikljičenih uređaja... Pokazalo je da nema nikog više na mreži osim mene... 
Pa mi nije jasno, šta se događa, zašto izbacuje upozorenje da se čudan (robotski) promet sa moje mreže šalje.. Stvarno nemam pojma šta je uzrok i kako riješiti.
Hvala na pomoći dobrim dušama unaprijed  

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kakva je to traka dolje?

Ja koristim firefox i zadovokjan sam.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja nemam nikakve reklame/bookmarke u stock browseru, provjeri da nemas neki adware.

Kedino gdje vidim reklamu je u cleaneru.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ma mislio sam na onu navigacijsku traku u browseru. Nezgodno mi je surfati kada se nalazi standardno na vrhu. Puno mi je bolja opcija kada se nalazi na dnu ekrana, jer kad mijenjam tabove ne trebam se protezati sa bolnim grimasama na licu da promjenim karticu u browseru.
A meni ima reklama. Nisu nešto posebno napadne, ali ih ima u skoro svim "stock" aplikacijama... Ne zauzimaju čitav ekran nego se diskretno pokažu s vremena na vrijeme najčešće na vrhu. Ali mi je i to već počelo ići na živce. Gdje god krenem google mi reklamira mrtvi "Wish"...
Neznam za vas, meni na "stock" browseru na početnoj stranici stoje bookmarksi i najkorištenije stranice... E sad... problem je što mi Xiaomi gura neke svoje stranice koje ne mogu sklonitii nego mi pola početnog ekrana zauzimaju nekakvi horoskopi, igrice, forumi i slična sranja koja me ne interesiraju...

Ali nije mi to sad toliki problem, bitiji mi je onaj drugi dio prve poruke. Zna li itko što mi google na kućnoj wifi mreži izbacuje da prepoznaje nemakav "robotski" promet? Kao previše zahtjeva u jedinici vremena?? A samo moj mobitel nakačen na mrežu...
Odakle taj čudni promet na mojoj mreži?
Skenirao sam mobitel i nije pronašao malware... Sad mi je na pameti samo da nije nešto sa routerom?? Može li on pokupit kakav virus ili je nešto drugo u pitanju?

Zna li itko da pomogne?
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 15:19 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Naapravi ti lijepo hardreset, manje boli glava i sve nanovo podesi. Spremi sve vrijedno.

Aplikacije nemoj dodati najednom, već kreni polako. Tad ćes vidjeti koja aplikacija, radi nešto čudno u pozadini. Mozes i sad pobrisati višak aplikacija pa vidi jel pomaze. Negdje neka app nesto radi u pozadini. Tako je meni bilo sa starim asusom, stalno neke reklame itd i kad obrisao neku app namjenjenju za optimizaciju svega, sve je nestalo.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

@Neuk pa ugasi pod Postavke/Privatnost i sigurnost/Preporučeno za vas

Btw to ima opcija i u još nekim stock aplikacijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@neuk imaš regiju hrvatska?
Ja sam zbog tema privremeno stavio na Bosnu i reklame su bile. Vratio na Hrvatsku i sve ok osim što mi je Music player nastavio s nekim preporukama, no to je rijesilo clear data od njega i opet je bio bez preporuka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Ma mislio sam na onu navigacijsku traku u browseru. Nezgodno mi je surfati kada se nalazi standardno na vrhu. Puno mi je bolja opcija kada se nalazi na dnu ekrana, jer kad mijenjam tabove ne trebam se protezati sa bolnim grimasama na licu da promjenim karticu u browseru.
A meni ima reklama. Nisu nešto posebno napadne, ali ih ima u skoro svim "stock" aplikacijama... Ne zauzimaju čitav ekran nego se diskretno pokažu s vremena na vrijeme najčešće na vrhu. Ali mi je i to već počelo ići na živce. Gdje god krenem google mi reklamira mrtvi "Wish"...
Neznam za vas, meni na "stock" browseru na početnoj stranici stoje bookmarksi i najkorištenije stranice... E sad... problem je što mi Xiaomi gura neke svoje stranice koje ne mogu sklonitii nego mi pola početnog ekrana zauzimaju nekakvi horoskopi, igrice, forumi i slična sranja koja me ne interesiraju...

Ali nije mi to sad toliki problem, bitiji mi je onaj drugi dio prve poruke. Zna li itko što mi google na kućnoj wifi mreži izbacuje da prepoznaje nemakav "robotski" promet? Kao previše zahtjeva u jedinici vremena?? A samo moj mobitel nakačen na mrežu...
Odakle taj čudni promet na mojoj mreži?
Skenirao sam mobitel i nije pronašao malware... Sad mi je na pameti samo da nije nešto sa routerom?? Može li on pokupit kakav virus ili je nešto drugo u pitanju?

Zna li itko da pomogne?

 

Kako obrisati iskljuciti na stock aplikacijama, imas na ovom linku

 

https://in.c.mi.com/thread-754122-1-0.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 13:56 (spaceload).
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Instaliraj NoRoot Firewall , otvori ga i pokreni i gledaj pod access log što ti se to spaja konstantno. 

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pozdrav, od petka sam ponosni vlasnik redmi note 5 ice koju sam naručio preko honora za 190e došao je za 2 dana.
Onako mobitel se čini ok, zasad zadovoljan, osim nekih sitnica..
Nakon što sam ga upalio Kreirao Google account updejta aplikacij , dosla mi je obavijest o nadogradnji na miui 10.
Bez razmišljanja sam ga nadogradio, možda sam i falio, jer sam uočio da brzo opada baterija.
Dali netko zna dobar how to stop batetty drain for redmi note 5 on miui10..?
Jedino što sam ja naso je ovaj link, možda da po njemu postavim settings,:
https://in.c.mi.com/thread-887613-1-0.html

Hvala..
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Hvala na dobrim sugestijama. Instalirao sam onu aplikaciju za praćenje pozadinskog prometa, pa ćemo vidjeti šta odudara   Redgija je bila BiH, sada je stavljeno na RH pa ćemo vidjeti mijenja li se išta. A pogasio sam i dosta tih reklama. Hvala! 


Nego, zanima me još jedna stvar. Je li itko u zadnje vrijeme instalirao Gcam otkako je došao MIUI10 ? 
Je li se išta promijenilo po tom pitanju?
Kako sada stvari stoje? 
Koliko je rizično?
Koliko je uopće isplativo?
Mobitel je fantastičan i ja sam stvarno prezadovoljan, ali me još uvijek žulja to pitanje. Imam osjećaj da bi kamera mogla dati još malo bolje rezultate jer sa razinom detalja nisam zadovoljan. Slike u globalu su korektne, ali čim se nešto cropa odmah se razočaram.
Ako ima ikakvih novosti vezano za tu temu volio bih da znam! Hvala 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li je imao netko problem s baterijom, tj. da mu pokazuje krivo. Recimo napunim telefon na 100% dok je ugašen, upalim ga i pokazuje 100%. Dok se baterija sprazni na recimo 18%, ugasim telefon i spojim na punjac. Baterija se tada u 5-6 sekudni digne na 25%. MIUI 9.6.4 Global Stable ili MIUI 10.0.1 ista stvar se dešava, telefon je par dana star.

 

 

Probao sam več isprazniti bateriju skroz do kraja i napuniti na 100%, ista stvar i dalje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 18:32 (WalterWolf).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

@WalterWolf

Kazes mob par dana star? Sacekaj da obavi nekoliko ciklusa punjenja, daj vremena bateriji da se kalibrira, nakon toga bi trebalo biti ok.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Napravi ti još Hard reset jer je prijelaz sa miui 9 na 10 velik pa vidi bude li što bolje.

Pripazi koje si aplikacije dodavao, obično pri prvom korištenju nudi da automatski stavi app sa starog moba tj nadogradi. Rađe kreni od nule i polako dodaj aplikacije.
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
anarchyST kaže...

@WalterWolf

Kazes mob par dana star? Sacekaj da obavi nekoliko ciklusa punjenja, daj vremena bateriji da se kalibrira, nakon toga bi trebalo biti ok.

 Da, od četvrtka. Probat ču još par ciklusa pa ču vidjet.

T700 kaže...
Napravi ti još Hard reset jer je prijelaz sa miui 9 na 10 velik pa vidi bude li što bolje.

Pripazi koje si aplikacije dodavao, obično pri prvom korištenju nudi da automatski stavi app sa starog moba tj nadogradi. Rađe kreni od nule i polako dodaj aplikacije.

 

Trenutno sam na MIUI 9 jer sam mislio da zeza zbog MIUI 10. Napravio sam normalan reset u postavkama 2 puta i dalje je isti problem. Napravit ću još par ciklusa pa ću vidjet što se dešava, ako to ne pomogne onda ću još probati update na MIUI 10 i Hard Reset, ako to ne riješi stvar poslat ću telefon u Neutrino pa tražiti povrat novca ili neke srede to. Pokušavam to svakako izbječ, nadam se da će se stanje popraviti.

 

Ako još netko ima kakvih ideja neka kaže.

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni se ovaj update nesvidja pa neka govori tko god sta hoce, baterija je u ocajnom stanju i vise od 4 ipo sata nemoze da uhvati da se postavim na trepavice, a prije bi mi po 6-7h  izdrzala bez problema.

Tu su i problemi sa povremenim zapinjanjem finger printa kao sto je vec vas par pisalo. To su bas dvije ubijajuce mane, barem za mene i za koje rijesenje nisam nasao. 

Plus sljedeca stavka, neznam kako je vama ali meni su se pocele ured svako malo iz cista mira reklame (video) palit. Znaci tipa ulazim na Viber ili Messenger automatski se pali reklama, u nekakav drugi program nije vazno koji isti slucaj iako u tom programu reklame ne postoje.

Zbilja neznam sto se dogadja. Znamo da Xiaomi ubaciva reklame u svoje app ali sto je s drugima? Je li moguce da to Xiaomi i drugima ubaciva reklame? Je li se to jos kome dogadja? Znaci automatski se pali reklama pri ulasku u nekakav app i prije nego se app ucita? Nije tako sad svaki dan ali ajmo rec da je svako treci po par puta dnevno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 12:43 (Aceruser).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nema ti to vjerovatno veze sa xiaomijem. Imaš nešto drugo pokrenuto.

Xiaomi nema reklame u app ako se regija postavi na HR. Iako je bug moguć kao meni kad je music player nakon prebacivanja regija pokazivao neke preporuke u notifikacijama.

Clear data+cache je to riiješio.

 

Na miui 10 baterija je lošja, a u mom režimu rada gura 10 h sota. Prije je bilo 12.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 12:23 (Alfa_R).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aceruser kaže...

Meni se ovaj update nesvidja pa neka govori tko god sta hoce, baterija je u ocajnom stanju i vise od 4 ipo sata nemoze da uhvati da se postavim na trepavice, a prije bi mi po 6-7h  izdrzala bez problema.

Tu su i problemi sa povremenim zapinjanjim finger printa kao sto je vec vas par pisalo. To su bas dvije ubijajuce mane, barem za mene i za koje rijesenje nisam nasao. 

Plusa sljedeca stavka, neznam kako je vama ali meni su se pocele ured svako malo iz cista mira reklame (video) palit. Znaci tipa ulazim na Viber ili Messenger automatski se pali reklama, u nekakav drugi program nije vazno koji isti slucaj iako u tom programu reklame ne postoje.

Zbilja neznam sto se dogadja. Znamo da Xiaomi ubaciva reklame u svoje app ali sto je s drugima? Je li moguce da to Xiaomi i drugima ubaciva reklame? Je li se to jos kome dogadja? Znaci automatski se pali reklama pri ulasku u nekakav app i prije nego se app ucita? Nije tako sad svaki dan ali ajmo rec da je svako treci po par puta dnevno.

Nemam ni jedan od navedenih problema. Baterija je nešto lošija nego na MIUI 9, ali daje 9-10 sati SoT-a. Sve radi bez greške.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...

Nema ti to vjerovatno veze sa xiaomijem. Imaš nešto drugo pokrenuto.

Xiaomi nema reklame u app ako se regija postavi na HR. Iako je bug moguć kao meni kad je music player nakon prebacivanja regija pokazivao neke preporuke u notifikacijama.

Clear data+cache je to riiješio.

 

Na miui 10 baterija je lošja, a u mom režimu rada gura 10 h sota. Prije je bilo 12.

 

Nemam nista drugo pokrenuto jer mi je "ociscenjo", naglasak na "nj" sve uvijek. Data + cache, cesto brisem jer se bezveze brzo zatrpa smecem. Niti imam nekakve ekstra skinute programe, obicna klasika, svi app sa marketa. To se dogadja samo sad od desetke.

Sto se tice Xiaomijevih reklama njih imam od prvog dana npr. u Cleaneru, cini mi se ponekad i u music playeru ali me nemoj drzat za rijec iako mi je regija HR. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 12:30 (Aceruser).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aceruser kaže...
Alfa_R kaže...

Nema ti to vjerovatno veze sa xiaomijem. Imaš nešto drugo pokrenuto.

Xiaomi nema reklame u app ako se regija postavi na HR. Iako je bug moguć kao meni kad je music player nakon prebacivanja regija pokazivao neke preporuke u notifikacijama.

Clear data+cache je to riiješio.

 

Na miui 10 baterija je lošja, a u mom režimu rada gura 10 h sota. Prije je bilo 12.

 

Nemam nista drugo pokrenuto jer mi je "ociscenjo", naglasak na "nj" sve uvijek. Data + cache, cesto brisem jer se bezveze brzo zatrpa smecem. Niti imam nekakve ekstra skinute programe, obicna klasika, svi app sa marketa. To se dogadja samo sad od desetke.

Sto se tice Xiaomijevih reklama njih imam od prvog dana npr. u Cleaneru, cini mi se ponekad i u music playeru ali me nemoj drzat za rijec iako mi je regija HR. 

 

Imaš li global verziju? Oficjelni stable rom?

Ja bi išao na factory reset. Nijedna reklama mi se nije pojavila nigdje osim kad sam stavio regiju na bosnu jer sam htio vidjeti teme....

 

 

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ma sve mi je sluzbeno i po propisima, zadnja verzija 10.0.1.0, nisam ga nikad rootovao ili ubacivao nekakve gluposti od programa i romove. Cekam nekakav bug fix i novi update ali nema mi nista vise od kako je dosla desetka. Nisam mu nikada ni regiju promijenio. Od prvog dana je na HR. 

I meni se cini da cu morat ici na factory iako mi se sada neda.

Je li ovaj Xiaomi cloud vraca sve u prvobitno stanje kako je zapamtio pri paljenju nakon reseta zna li tko?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 12:42 (Aceruser).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kod mene, baterija je i više nego odlična. Išao sam nedavno na neki put, napunio mob prije nego što ću krenuti (petak navečer) i razmišljam si hoću li ponjeti punjač ili ne, reko ma neću, samo ću ga izgubit negdje... izdržao mi je cijelu subotu i nedjelju (s tim da sam fotkao, spajao se na wifi, podatke, razgovarao). Ugasi se tek u ponedjeljak oko 5-6 ujutro.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Evo da se pohvalim, narucio i dans dobio nakon 4 dana masku rugged spiegen.
https://top4mobile.hr/Katalog/45/premium-maske/17922/spigen-xiaomi-redmi-note-5-5-pro-rugged-armor-s19cs24740
Maska je #top
i nekoliko slika cuclanja baterije

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice