Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.209
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Destinyg133 kaže...

 

U koja je doba tutorial za Google Cam ?  

8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jeste li primjetili da  ako imate dual sim, tj ubačene dvije sim kartice, I akko neznate pin od jedne kartice onda vas ne pušta. Taj dio me nervira, na starom mobu sam imao opciju preskoći pa to mogao uraditi kasnije .

 

Osim toga primjetio sam da nema opcije da gasim sim1 i sim 2, tj da palim po potrebi  kad otvorim notifikacijiski izbornik .

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...

Jeste li primjetili da  ako imate dual sim, tj ubačene dvije sim kartice, I akko neznate pin od jedne kartice onda vas ne pušta. Taj dio me nervira, na starom mobu sam imao opciju preskoći pa to mogao uraditi kasnije .

 

Osim toga primjetio sam da nema opcije da gasim sim1 i sim 2, tj da palim po potrebi  kad otvorim notifikacijiski izbornik .

 

 

 Nešto ne radiš dobro...meni kad ne upišem PIN jedne samo pusti u mob bez signala od te kartice

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
crazy_luđak kaže...
T700 kaže...

Jeste li primjetili da  ako imate dual sim, tj ubačene dvije sim kartice, I akko neznate pin od jedne kartice onda vas ne pušta. Taj dio me nervira, na starom mobu sam imao opciju preskoći pa to mogao uraditi kasnije .

 

Osim toga primjetio sam da nema opcije da gasim sim1 i sim 2, tj da palim po potrebi  kad otvorim notifikacijiski izbornik .

 

 

 Nešto ne radiš dobro...meni kad ne upišem PIN jedne samo pusti u mob bez signala od te kartice

 nema opcije da preskočim. Neznam di griješim, na starom je bila opcija preskoći . ovdje mi se ništa ne nudi. Upišem recimo pin za sim1 i hocu sim2 preskoćit ne mogu, samo mogu upisati pin.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Sorry ja sam pogriješio, ovo je bilo na Huaweiju... Sad sam probao RN5 i isto mi je ko tebi

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koji je najbolji rom? Koji vi koristite, kakva su iskustva?

PE, Liquid remix, xiaomieu,lineage?

I da li nakon instaliranja custom roma moram ponovo instalirati magisk ili ne?

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 16:11 (slavenP22).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Mogu preporučiti ArrowOS Pie. 

 

Magisk moras opet instalirati. Prilikom instalacije custom roma moras napraviti factory reset (čišćenje svega, tak da si backupiraj sve kaj imas važnog) koji ce ti izmedju ostalog, maknuti i Magisk. 

 

I daj si procitaj po xda za onu enkripciju, dosta ljudi se s tim zaleti, pa onda ne može bootati novi rom. 

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

Mogu preporučiti ArrowOS Pie. 

 

Magisk moras opet instalirati. Prilikom instalacije custom roma moras napraviti factory reset (čišćenje svega, tak da si backupiraj sve kaj imas važnog) koji ce ti izmedju ostalog, maknuti i Magisk. 

 

I daj si procitaj po xda za onu enkripciju, dosta ljudi se s tim zaleti, pa onda ne može bootati novi rom. 

 

 Pa svakako mi je obrisalo sve kad sam otkljucao bootloader.

A sta za tu enkripciju?

To ima veze sa ARB ili?

Mogu li samo wipe sve i instalirati custom rom,gapps i sta vec sve?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
slavenP22 kaže...
speedy56 kaže...

Mogu preporučiti ArrowOS Pie. 

 

Magisk moras opet instalirati. Prilikom instalacije custom roma moras napraviti factory reset (čišćenje svega, tak da si backupiraj sve kaj imas važnog) koji ce ti izmedju ostalog, maknuti i Magisk. 

 

I daj si procitaj po xda za onu enkripciju, dosta ljudi se s tim zaleti, pa onda ne može bootati novi rom. 

 

 Pa svakako mi je obrisalo sve kad sam otkljucao bootloader.

A sta za tu enkripciju?

To ima veze sa ARB ili?

Mogu li samo wipe sve i instalirati custom rom,gapps i sta vec sve?

 E isto ti je i kod flashanja novih romova, tak da kuzis onda da gubis podatke. 

Ne, arb je drugo, ovo ti je dali je memorija uredjaja kriptirana ili ne. Ako nisi nikad imao nikakav lockscreen (pin, zaporku ili ono za swipeanje), onda ti nije kriptiran. U postavkama to piše (settings - security - advanced), i u vecini tema za romove na xda se spominje to.

 

Da, mozes, samo velim, provjeri si ovo da s tim ne budes imao problema.

Mene je bas zeznulo kad sam stavljao ovaj ArrowOS.

Prije toga sam bio na Aosipu i kriptiran, jbg nisam pazio i morao sam 2x stavljati arrow (10min vise posla, al ono...) jer mi je prvi put isao u bootloop. 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

 E isto ti je i kod flashanja novih romova, tak da kuzis onda da gubis podatke. 

Ne, arb je drugo, ovo ti je dali je memorija uredjaja kriptirana ili ne. Ako nisi nikad imao nikakav lockscreen (pin, zaporku ili ono za swipeanje), onda ti nije kriptiran. U postavkama to piše (settings - security - advanced), i u vecini tema za romove na xda se spominje to.

 

Da, mozes, samo velim, provjeri si ovo da s tim ne budes imao problema.

Mene je bas zeznulo kad sam stavljao ovaj ArrowOS.

Prije toga sam bio na Aosipu i kriptiran, jbg nisam pazio i morao sam 2x stavljati arrow (10min vise posla, al ono...) jer mi je prvi put isao u bootloop. 

 Pa bio je kriptiran...Ali nije mi napravilo neki problem, posto svakako nisam imao nista na njemu jer je unlock bootloadera obrisao sve...

Tako da sam instalirao ovaj Liquid i kad se bootao kaze upisi password, onda sam malo googlao i odem u twrp -> format data i nakon toga se bootao normalno..

Sto se tice ovog ROMA poprilicno sam zadovoljan za sada..

Probacu i taj tvoj ArrowOS u narednih par dana..

Hvala u svakom slucaju na pomoci..

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam još na aosipu pa me zanima kakvi su ovi romovi usporedbi s njim?
Znam da je noviji android...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

A ono, Pie (bilo koji) u usporedbi s Oreom je kao i svaka novija verzija Androida. Dodaju nekoliko sitnica, koje se na prvu čine baš tak, kao sitnice, a onda nakon par dana kad se skupe dojmovi se više ne možeš vratiti na stariju verziju :), u ovom slučaju Oreo.

 

Meni je Pie prva liga. Novi recents app swithcer mi je super legao, dizajn mi se općenito sviđa Digital wellbeing je korisna stvarčica isto...itd

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zna li itko kako se provjerava je li EIS enablean ?

Uspio sam sam pomoću onog tutoriala kojg sam stavio otključati camera2api ali nisam siguran jesam li isto omogućio i EIS.. 
Sad mi je to malo zeznuto jer mobitel nije rootan a ne bih htio dva pita unositi jedno te istu naredbu (u slučaju ako sam je već unio...).

Postoji li neka aplikacija ili naredba pomoću koje se može provjeriti status EIS-a je li on enable=0 ili enable=1 ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Destinyg133 kaže...

 

U koja je doba tutorial za Google Cam ?  

 U jebote ja skroz zaboravija, plus nisam bas vremena ima

Slozim cim vremena uvatim. Doduse slobodno me napomenite s vremena na vrijeme jer cesto gledam ovu temu

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...

Zna li itko kako se provjerava je li EIS enablean ?

Uspio sam sam pomoću onog tutoriala kojg sam stavio otključati camera2api ali nisam siguran jesam li isto omogućio i EIS.. 
Sad mi je to malo zeznuto jer mobitel nije rootan a ne bih htio dva pita unositi jedno te istu naredbu (u slučaju ako sam je već unio...).

Postoji li neka aplikacija ili naredba pomoću koje se može provjeriti status EIS-a je li on enable=0 ili enable=1 ?

 

Eis ti je samo stabilizacija kamere prilikom snimanja

Ako ti gcam radi, eis je samo opcionalan

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Gcam mi radi. Instalirao sam 2 posljednje verzije (beta), svaka ima neke svoje mane.

Zanima me je li mi upaljen Eis. Kako to mogu provjeriti? A mobitel nije rootan.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Koji su trenutno najbolji portovi googleove kamere?
Ovaj Pixel3 ima odlične noćne fore ali je nepouzdan do bola, izbacuje nenormalne ISO vrijednosti , često sprži sliku totalno. (valjda jer je još BETA)

Puno mi je bolja Pixel2 od Arnove.

I još bi valjalo da se mogu ikonice preimenivati pa da razlikujem jedan gcam od drugog...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Koji su trenutno najbolji portovi googleove kamere?
Ovaj Pixel3 ima odlične noćne fore ali je nepouzdan do bola, izbacuje nenormalne ISO vrijednosti , često sprži sliku totalno. (valjda jer je još BETA)

Puno mi je bolja Pixel2 od Arnove.

I još bi valjalo da se mogu ikonice preimenivati pa da razlikujem jedan gcam od drugog...

 Gcam od Pixel 2 na whyredu je zasad pouzdaniji (meni se uopće ne smrzava, prednja kamera radi...ovaj od P3 mi se ponekad zna smrznuti i prednja kamera uopće ne radi).

 

A za ovo s ikonicama - počni koristiti Lawnchair ili Nova Launcher i mijenjaj kaj god te volja 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Blago sam iznenađen da Gcam ne nudi opciju podešavanja brzine zatvarača blende. Mislio sam da se mogu slikati duže noćne ekspozicije.
Postoji li ikakva opcija za to?

Sad za sad koliko sam mogao primjetiti GCam uopće nije toliko superioran stock kameri. Ne znam je li ja to ne znam poštimati, ali mi stock kamera daje bolje dnevne slike dok je jedino područje gdje je GCam bolji u noćnim uvijetima. Prije sam gledao kako drugi poštimavaju opcije na Gcam, ali ja te opcije uopće ne vidim na ovim svojim portovima?

16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kako trajno "pregaziti" Mi-recovery sa TWRP-om na whyred-u (kineska verzija Dual Camera AI)? Na mi8se mi je sve proradilo iz prve, no ovdje nikako ne uspijevam. Bootam TWRP pomoću onog all in one alata (koji ima ugrađeno zaobilaženje anti-rollback zaštite), zatim ga instaliram iz samog TWRP-a, no čim napravim format data odmah vrati na mi-recovery. Ni flashanje lazyflashera i roota nakon instalacije twrp-a ne uspije zadržati TWRP  Netko uspio? 

You only got one finger left And its pointing at the door
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 9:15 (Vulgaris).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

probaj ručno flešati twrp

 

format data

 

restart to recovery

 

tako radim uvijek i šljaka

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Vulgaris kaže...

Kako trajno "pregaziti" Mi-recovery sa TWRP-om na whyred-u (kineska verzija Dual Camera AI)? Na mi8se mi je sve proradilo iz prve, no ovdje nikako ne uspijevam. Bootam TWRP pomoću onog all in one alata (koji ima ugrađeno zaobilaženje anti-rollback zaštite), zatim ga instaliram iz samog TWRP-a, no čim napravim format data odmah vrati na mi-recovery. Ni flashanje lazyflashera i roota nakon instalacije twrp-a ne uspije zadržati TWRP  Netko uspio? 

 Bootas twrp preko adm-a iz fastboota, i zatim fleshas img iz twrpa twrp

 

Ili fleshaj lazyflasher

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja ne mogu vjerovati kome je palo na pamet i kako me živcira ovo da kad stišavaš ton u stvari stišavaš zvukove multimedije. Jebo te pa nisam kupio TV nego jebeni mobitel kojem je prvenstveno zadaća primanja i slanja poziva i poruka. Skoro da bez dvije ruke i bez gledanja u ekran nemoguće je utišati zvono. Inače mi MIUI uopće  nije legao plus ovo je jedan od razloga da razmišljam o promjeni (inače za ove novce odloičnog) telefona. Postoji li uopće način kako da se ovo promijeni, osim flashanja novog ROM-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
MRSKI kaže...

Ja ne mogu vjerovati kome je palo na pamet i kako me živcira ovo da kad stišavaš ton u stvari stišavaš zvukove multimedije. Jebo te pa nisam kupio TV nego jebeni mobitel kojem je prvenstveno zadaća primanja i slanja poziva i poruka. Skoro da bez dvije ruke i bez gledanja u ekran nemoguće je utišati zvono. Inače mi MIUI uopće  nije legao plus ovo je jedan od razloga da razmišljam o promjeni (inače za ove novce odloičnog) telefona. Postoji li uopće način kako da se ovo promijeni, osim flashanja novog ROM-a?

 Ja sam flashao rom Pixel Expirience 9.0 (Pie) i ista je stvar, to je do androida, a ne do MIUI sučelja.

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

na miui.eu romovima je po defaultu stisavanje zvona. Iskreno meni pase da je uvijek na multimediji jer neznam koja je poanta stisavanja sa buttonima. Ili stavim na necujno ili da zvoni, koliko glasno zvoni mi stvarno nema smisla, uvijek mi je to na max

Inače od androida 9.0 je multimedija na default, ali miui je odlucio da u njih to bude od miui 10 bez obzira na verziju androida

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 13:18 (BlackEagle).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa da, na Androidu 9 su tak to slozili, po meni je ok to, svaki put kada diraš tipke za glasnoću ti na ekranu ponudi da jednim klikom stavis mob ilina vibru, ili na full nečujno. Da, malo je kompliciranije bas podesiti razinu zvuka zvona, al ono, meni, a vjerujem i vecini je to uvijek na max. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ekipa moze neka preporuka za custom ROM? Neki da je fouidniji/brzi od MIUI,citao sam o Pixel Experience, LineageOS 16.0,HAVOC OS 2.0,LIQUID REMIX

Ne znam koji je od navedenih najbrži i najfluidniji,ne brine me kustomizacija vec fluidnost i brzina kao sto kazem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Lineageos je prilično lagan, brz i fluidan, međitim, vidim da naš uređaj više nije aktivno podržan od strane lineage developera
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kak to mislis nije jos uvijek je listan na str...A bacili su support za LineageOS 15.1 za sve uredaje u vodu,sad se fokusiraju na PIE iliti ga 16

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Da, samo je pitanje tko će se primiti razvoja linageos 16 za note 5, jer je navodno maintainer koji je bio na 15.1 odustao od razvoja budući da je od xiaomija dobio poco, pa sad za njega razvija
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice