Bench table

poruka: 32
|
čitano: 12.559
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Evo prije tjedan dana sam započeo ovaj projekt, u kojem se radi o kućištu tipa bench table. Konstrukciju sam napravio od metalnih šipki a okolo će ići plexiglass koji će biti pofarban u crno i biti će plavi ventilatori. U donjem djelu će biti napajanje i hdd, koje će hladiti dva 120mm ventilatora koji će ići sa svake strane. A na gornjem djelu će takodođer biti dva 120mm ventilatora. U slikama možete vidjeti nacrt u sketchup-u. Na ovu kontrolnu ploča na kojoj se nalaze prekidači će gore ići dva ovakva termometra.

sketchup sketchup
Moj PC  
10 0 hvala 6
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Evo ostakak slika

sprej u toploj vodi tako da se bolje raspršuje sprej u toploj vodi tako da se bolje raspršuje
prednja stranica od plexiglassa prednja stranica od plexiglassa
ventilator s grillom koji će ići na bočnu stranicu ventilator s grillom koji će ići na bočnu stranicu
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 22:05 (laux).
Moj PC  
9 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Bench table

sve super, al vruče ljepilo? kaj nemas nikakvu drugu ideju za ljepit nego samo to {#} inače svee 5 {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bench table
laux kaže...

Evo prije tjedan dana sam započeo ovaj projekt, u kojem se radi o kućištu tipa bench table. Konstrukciju sam napravio od metalnih šipki a okolo će ići plexiglass koji će biti pofarban u crno i biti će plavi ventilatori. U donjem djelu će biti napajanje i hdd, koje će hladiti dva 120mm ventilatora koji će ići sa svake strane. A na gornjem djelu će takodođer biti dva 120mm ventilatora. U slikama možete vidjeti nacrt u sketchup-u. Na ovu kontrolnu ploča na kojoj se nalaze prekidači će gore ići dva ovakva termometra.

 

Nemoj farbati plexi u crno, šta ti je, pa ima crnog plexija! To s farbanjem neće ti nikako izgledati.

12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Neznam jesi li mislio na to ali, na ovaj front panel stavi ovu crnu ploćicu malo nazad, pa iznutra stavi neonke, pa da svijetli na nju sa svih strana, da se stvori baš taj specifičan efekt

The truth is...I am IronMan.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2012 13:10 (VALVE).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Mislio sam umjesto crnog plexiglassa staviti ovu karbonsku foliju.

0 Da
29 Ne
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Vi koji ste za ne, možete mi reći zašto nebi bilo dobro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bench table
laux kaže...

Vi koji ste za ne, možete mi reći zašto nebi bilo dobro?

Teško napraviti d bude idealno, a i s vremenom se izliže, počne se odljepljivati, nekad se zna početi odljepljivati i zbog temperature a i previše ljudi stavlja taj "carbon" u zadnje vrijeme, pa ono {#}

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bench table
laux kaže...

Vi koji ste za ne, možete mi reći zašto nebi bilo dobro?

 Zato što za pravilno stavljanje treba grijati sa fenom ili pištoljem na vrući zrak a to bi ti otopilo i deformiralo plexi.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Zar ne postoji crni plexi?

The truth is...I am IronMan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bench table
VALVE kaže...

Zar ne postoji crni plexi?

 Original Plexiglass je cca 300 kn kvadrat. Ja sam sam neku mješavinu u crnoj boji plaćao 46 kn za 50*50 cm.

Ali najjeftiniji je prozirni 60 kn pola kvadrata. Zato se boja.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Nisam imao vremena u zadnje vrijeme, ali sada sam ga skoro završio.

Još ostaje sleevati 24pinski kabal i napraviti bijele bočne stranice na koje će ići 120mm plavi ventilator

 

Moj PC  
6 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Bench table

Sve pet, ali ružno je gledati stock cooler na bench stolu. {#}  Šteta za takvu konfu da nema neki aftermarket cooler. Sigurno ćeš i to srediti, jel da?  {#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bench table

ideeeeš, sve super sve za 5, sam pitanje, malo ti pleksiglas nije dobro uspio čini mi se malo po slikama da negdje malo viri i tak il mi se sam čini
sve u svemo super, i da slazem se treba ti neki drugaciji hladnjak ovak malo blesavo izgleda


 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Još ću malo popraviti plexi i kada dođu bočne stranice bit će bolje, kupit ću neki bolji hladnjak kada završim skroz projekt.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Bench table

Odlično je,no ako ideš na crno-bijelo,bilo bi bolje da ti je ovaj karbon bijeli. Ja bih čak i mat stavio-tada izgleda puno elegantnije.

 

Čekam nastavak. {#}

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Razmišljao sam o bijelom karbonu ali sam već bio naručio crni pa sam onda njega stavio, na šta misliš da stavim mat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bench table
laux kaže...

Razmišljao sam o bijelom karbonu ali sam već bio naručio crni pa sam onda njega stavio, na šta misliš da stavim mat?

 Umjesto karbona. Meni to izgleda bolje nego karbon.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Misliš kontrolnu ploču umjesto karbona u mat crno, onda bi bilo pretamno ovako je malo drugačije, jer sam napravio sa mat crnom prvo pa sam onda napravio drugu sa karbonskom folijoma pa znam kako izgleda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bench table
laux kaže...

Misliš kontrolnu ploču umjesto karbona u mat crno, onda bi bilo pretamno ovako je malo drugačije, jer sam napravio sa mat crnom prvo pa sam onda napravio drugu sa karbonskom folijoma pa znam kako izgleda.

 Mislio sam u mat bijelo. Dalo bi ti fini kontrast i eleganciju(po meni).

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Viditi ću kada napravim bočnu stranicu, ali mi se sviđa ta ideja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Bočnu stranicu ću raditi od plexiglasa na CNC-u, na slici možete vidjeti kako će izgledati na nju će ići plavi 120mm ventilator.Ali nisam siguran za boju.

12 Crna
3 Bijela
0 Crna karbonska folija
0 nešto treće
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Kada počnu zimski praznici ću napraviti neke prerade, plexiglass ću zamijeniti aluminijem.

Ako se nekomu sviđa moj projekt može glasovati na facebook na stranici od colermastera ovdje.naći ćete ga na toj stranici zove se BTX.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

Ovaj projekt je dobio dosta promjena, nisam ništa objavljivao ovdje jer je to kućište za HWgurus casemoding natjecanje 2013, pa nisam smio na drugim forumima objavljivati ništa. 1.8 počinje glasovanje nadam se da ću nešto osvojiti.

Moj PC  
13 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bench table

Odličan...btw,koji je to display i gdje si ga nabavio?

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bench table

To je potenciometar Aerocool modern v, na njuškalu ga kupio za 100kn.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bench table

I kolko te sve ukupno stajalo? bez konfe...

xf:topnik15,EU West :TkaŁŁe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bench table
Tkalle kaže...

I kolko te sve ukupno stajalo? bez konfe...

Ovaj lim sam iskoristio od jednog starog kućišta, bočne stranice mi je besplatno jedan forumaš napravio, gumb za paljenje je 60kn, crni sprej 40kn, plexgislass 50kn, led traka 10kn, konstrukciju sam isto napavio od ovih profila koje sam doma imao, tako da sam dosta toga imao doma pa je ispalo dosta jeftino

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bench table
laux kaže...
Tkalle kaže...

I kolko te sve ukupno stajalo? bez konfe...

Ovaj lim sam iskoristio od jednog starog kućišta, bočne stranice mi je besplatno jedan forumaš napravio, gumb za paljenje je 60kn, crni sprej 40kn, plexgislass 50kn, led traka 10kn, konstrukciju sam isto napavio od ovih profila koje sam doma imao, tako da sam dosta toga imao doma pa je ispalo dosta jeftino

Plexi 50kn? :o
U Sisku gdje sam god gledao sve je iznad 100kn...zato sam odustao od svih planova koje sam mislio uraditi :)

12 godina
neaktivan
offline
Bench table

4mm ploča 50*50cm je bila 80kn, a nisam ju cijelu iskoristio pa sam zato napisao 50kn. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice