[Case Mod] The White Pirate

poruka: 135
|
čitano: 28.398
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Pozdrav ljudi,

 

S obzirom da je prošlo gotovo 3 godine od mog zadnjeg modding-a mislim da je došlo vrijeme da se i ja polako vratim u ove vode i pokušam ostvariti neke svoje ideje. Nadam se da će barem donekle ispasti onako kako sam zamislio i da ću na kraju biti zadovoljan konačnim rezultatom.

Pa eto, otvaram ovu temu da to podijelim s vama... Ako imate bilo kakve ideje i prijedloge slobodno se javite {#}

 

 

HARDVER:

  • Intel Core i7 2600K
  • Asus P8Z68-V PRO/GEN3
  • Corsair Vengeance Blue 8GB 1600MHz
  • Corsair H60 (za sad)
  • Gainward Phantom II GTX 660 Ti
  • OCZ Vertex 4 128GB
  • Samsung Spinpoint F3 500GB
  • Seasonic X-Series 650W
  • Corsair 600T White Edition
  • MDPC-X Sleeve - Black, White, Shade 19, B Magic

 

PLANOVI:

Što se tiče hlađenja trenutno ostajem na Corsair-ovom H60. Mislio sam odmah ići na vodeno, ali s obzirom da kroz sljedećih mjesec-dva dana imam poprilično drugih financijskih izdataka vodeno će morati pričekati tamo do 5. mjeseca. Najvjerojatnije će ići dva 240 radijatora, jedan u vrh kućišta, a drugi sprijeda. Ovaj u vrhu će tvornički pasati na kučite jer odnos rupa odgovara, tako da tu neće biti potrebna dodatna dorada. Za ovaj sprijeda ću morati malo kidati i sam praviti odgovarajuće rupe. Za sad ću sprijeda samo izbaciti grill ispred 200 mm venta tako da mi kasnije bude jednostavnije. 200mm vent u vrhu također ostaje do dolaska vodenog.

 

Što se tiče ova dva 200 mm corsairova venta, njih ću obojati u crno bijelu kombinaciju i bijele ledice ostaviti pa ćemo viditi kako će to izgledati. Mislim da bi trebalo biti puno bolje u odnosu na trenutni prozirni izgled.

 

HDD kaveze potpuno izbacujem. Za SSD trenutno imam nekoliko ideja što i kako s njim, tako da o tome neznam ni sam šta da vam kažem. Za skrivanje hard diska će poslužiti Scythe Himuro. Ili ću ga kompletno izbaciti i koristiti kao vanjski...

 

5.25 bay kavez će za sada također ostati jer neznam još koji rez ću nabaviti kad stigne vodeno. Ali u svakom slučaju neće ostati u trenutnom stanju, bit će poprilično dorade na njemu

 

PCI bracketi ću obojati u bijelo.

 

Ove gumice na mb trayu ću možda izbaciti, kasnije ću vidit kako bolje izgleda.

 

Dno kućišta će biti obloženo pleksijem ili nečim slično u bijelo.

 

Izrada backplate-a za grafičku.

 

Skidanje nepotrebnih naljepnica s komponenti, tipa s napajanja i sl.

 

I za kraj kompletno sleevani kablovi MDPC-X sleevom

 

 

 

Mislim da je trenutno to to. S obzirom da sam od sutra na godišnjem {#} radovi kreću odmah kroz jutro tako da se vidimo sutra s prvim update-om.

I kako sam već rekao ako imate bilo kakve sugestije pišite

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 23:00 (Volume).
Moj PC  
21 0 hvala 5
13 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Za večeras case očišćen, rastavljen i spreman za sutrašnji početak radova

Moj PC  
15 0 hvala 3
12 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Sviđa mi se ono što vidim! {#}{#}

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Evo danas ipak nisam stigao napraviti posla koliko sam planirao, ali nešto se ipak radilo {#}

 

H60 stock vent će biti zamijenjen s 2 arcticova F12 pwm venta za push-pull, tako da sam njih nanovo sleevao. Ova dva 200 mm rastavljenja i obojana u crno-bijelu kombinaciju. Isto tako pci bracketi obojani u bijelo

 

Pa evo nekoliko slika da vidite kako to izgleda

Moj PC  
18 0 hvala 3
13 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Nego ima tko kakav savjet kako napraviti backplate za grafičku? Ajmo @dombak, znam da si ti pravija za svoju {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Mjeri 3 puta, jednom rezi. To je prva stvar.

Odaberi materijal(plexi, aluminij, itd.), razmisli kako ces rezati i kako ucvrstiti.

Ja sam radio od plexija i rezao s laserom(i usput izgravirano), pricvrstio sa sarafima.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
dombak1608 kaže...

Mjeri 3 puta, jednom rezi. To je prva stvar.

Odaberi materijal(plexi, aluminij, itd.), razmisli kako ces rezati i kako ucvrstiti.

Ja sam radio od plexija i rezao s laserom(i usput izgravirano), pricvrstio sa sarafima.

Mislim da ću ja to nekako izvesti s aluminijom...

 

Evo mali update za danas, ovaj prednji grill pituran u bijelo pa ćemo vidit kako će to izgledati sutra kad se osuši. Ako bude ok onda i 5.25 poklopci također idu u bijelo

 

 

13 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

I malo se radilo oko 5.25 baya. Uglavnom da ne pričam puno na slikama se vidi sve.

 

Kako vam izgleda?

Moj PC  
13 0 hvala 3
13 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Evo mali update za danas.

 

200 mm ventovi gotovi, ustvari još samo moram nekako ove tri rupe prekriti. Prednji grill također gotov, meni izgleda dosta bolje nego prije. Sad na red dolaze 5.25 poklopci

Moj PC  
12 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
Volume kaže...

I malo se radilo oko 5.25 baya. Uglavnom da ne pričam puno na slikama se vidi sve.

 

Kako vam izgleda?

Farbanje vijaka nije pametno jer ce se sa prvim kontaktom boja skinuti. {#}

Imam ti ja crnih vijaka ako si iz ZG.

Ostalo izgleda ok, jedino prije farbanja naspricaj primerom za plastiku kad farbas aluminij, lim ili plastiku jer tako ce se boja jace uhvatiti i nece se guliti.

 

Sto se tice rupa na ventovima neznam za sta inace sluze?

Mogao si ih prije farbanja zatvoriti sa dodavanjem plastike i lemilicom pa onda posmirglati na ravno i ofarbati.

Sad ostaje samo neku naljepnicu da stavis.

Sve u svemu odlicno, nemogu docekati zavrsetak {#}

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 21:03 (Praedator).
13 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
Praedator kaže...

Farbanje vijaka nije pametno jer ce se sa prvim kontaktom boja skinuti. {#}

Imam ti ja crnih vijaka ako si iz ZG.

Ostalo izgleda ok, jedino prije farbanja naspricaj primerom za plastiku kad farbas aluminij, lim ili plastiku jer tako ce se boja jace uhvatiti i nece se guliti.

 

Sto se tice rupa na ventovima neznam za sta inace sluze?

Mogao si ih prije farbanja zatvoriti sa dodavanjem plastike i lemilicom pa onda posmirglati na ravno i ofarbati.

Sad ostaje samo neku naljepnicu da stavis.

Sve u svemu odlicno, nemogu docekati zavrsetak {#}

Ma ovi vijci su samo privremeno da vidim kako će izgledati. Ovih dana dolaze pravi vijci od Nilsa

Bio sam lijen ići u dućan po primer {#}, bacio sam 3 ruke piture pa ću vidit sutra kad se skroz osuši kako će ispasti. Ako se bude gulila pitura onda ću pobrusiti pa nanovo s primerom

 

Ove rupe na ventu su bezveze čini mi se, to ću samo riješiti nekakvom bijelom naljepnicom

11 godina
neaktivan
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
Volume kaže...

Ma ovi vijci su samo privremeno da vidim kako će izgledati. Ovih dana dolaze pravi vijci od Nilsa

Bio sam lijen ići u dućan po primer {#}, bacio sam 3 ruke piture pa ću vidit sutra kad se skroz osuši kako će ispasti. Ako se bude gulila pitura onda ću pobrusiti pa nanovo s primerom

 

Ove rupe na ventu su bezveze čini mi se, to ću samo riješiti nekakvom bijelom naljepnicom

Ok, inace 3 ruke boje nepomaze u ljuskanju, primer ti tu sluzi kao ljepilo koje se uhvati za povrsinu i onda se boja uhvati za njega.

Inace deblji sloj boje je jos gori kad je u ljuskanju problem.

Samo govorim iz iskustva, nije kritika {#}

 

Primer kosta 20-30 kn i ustedit ce ti muke kasnije.

Ali ako nediras po ofarbanom dijelu mislim da nece biti problema.

Samo sto to treba cistiti i ispuhivati zrakom pa bi moglo otpadati.

 

Pa eto samo prijedlog za buduce farbanje kosristi primer da nemas problema kasnije.

 

Jos jednom ponavljam, ovo je dobronamjeran savjet {#}

 

Isto tako za naljepnicu na ventu. 

Neznam kakav si sa UV reactive naljepnicama pa razmisli malo i o njima, for izgleda kada se dobro napravi.

Nesto ovako...

 

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 21:21 (Praedator).
13 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Pa u prvom postu sam napisao da je svaki savjet dobrodošao i molim sve tko ima kakav dobar prijedlog da se javi. Zato, hvala ti {#}

 

Čini mi se da bih mogao ovaj komad potpuno novi napraviti, nisam baš zadovoljan kako je ispalo. Moga bi u ponediljak svratit do prijatelja u firmu, on se bavi limarijom pa da on to na stroju riješi da bude savršeno.

 

Inače naljpnice ne volim baš, tako da ću ih poskidati kompletno s svih komponenti. Sviđa mi se potpuno čist izgled. Jedino sam ode primoran da ih stavim da zatvorim rupe, tako da ću s tim ići na šta jednostavnije bez ikakvih boja.

Ustvari u cijelom projektu će biti 4 boje - crna, siva, bijela i plava. Ništa više...

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Evo danas se malo zayebavao oko backplate-a za grafičku, još nije gotovo ali da vidite kako to za sad izgleda.

I možete dati koji savjet kako da ga montiram, kolega na oc3d mi je dao prijedlog da ga samo zaljepim na pcb s komadićima trake ljepljive s obe strane. To mi se čini nekako najjednostavnije riješenje da puno ne petljam po vidama

 

 

Moj PC  
10 0 hvala 4
12 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Dobro ce biti, samo mi se cini da si malo previse odrezao u dijelu za sli mostic, meni bi osobno lijepse bilo malo manje.

Pazi dobro da ti ne pravi kratki spoj, ipak je to metal. :)

Za sad mi je sve super, a tek kad vodeno ubacis, ajme, bit ce tip top. :D

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
[Case Mod] The White Pirate

mozes zaljepit a mozes i nac malo produzene serafe i izbusit rupe na istim mjestima di se spaja hladnjak sa plocom od graficke, naravno onda bi trebo i izolirat prostor izmedju backplatea i ploce od grafe.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
1suky1 kaže...

mozes zaljepit a mozes i nac malo produzene serafe i izbusit rupe na istim mjestima di se spaja hladnjak sa plocom od graficke, naravno onda bi trebo i izolirat prostor izmedju backplatea i ploce od grafe.

Tako sam i ja mislio u početku s dužim vidama, ali ovo mi se čini možda pametnije s trakom. Ne moram u milimetar bužati rupe, a i gainward ga stvarno se.re s ovim naljapnicama oko garancije

14 godina
neaktivan
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
Volume kaže...

Evo danas se malo zayebavao oko backplate-a za grafičku, još nije gotovo ali da vidite kako to za sad izgleda.

I možete dati koji savjet kako da ga montiram, kolega na oc3d mi je dao prijedlog da ga samo zaljepim na pcb s komadićima trake ljepljive s obe strane. To mi se čini nekako najjednostavnije riješenje da puno ne petljam po vidama

 

 

U bijelu farbas backplate? Btw odlicno izgleda, svaka cast na trudu. 

13 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
dombak1608 kaže...

Dobro ce biti, samo mi se cini da si malo previse odrezao u dijelu za sli mostic, meni bi osobno lijepse bilo malo manje.

Pazi dobro da ti ne pravi kratki spoj, ipak je to metal. :)

Za sad mi je sve super, a tek kad vodeno ubacis, ajme, bit ce tip top. :D

Ma znam da je otišlo malo više, ima sam nešto drugo u planu izvesti pa sam odustao. Skinut ću ove naljepnice šta se malo vide na kraju pa neće loše izgledati. Ili ću napraviti novi komad (najvjerojatnije)

Backplate ću još malo izbušiti radi estetskog izgleda na par mjesta, obojati u crno i bijeli natpis preko njega ''The White Pirate'' :D . Trebalo bi dobro ispasti

 

Ajde drago mi je da ti sviđa {#}

12 godina
odjavljen
offline
[Case Mod] The White Pirate

Savjet za backplate-stavi komad spužve kakva dolazi u pakiranjima od MBO ili GPU ili još bolje-stavi plexi ispod, na metalu ureži neki tekst i osvijetli ledicama. {#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2013 20:43 (Pranja).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
Pranja kaže...

Savjet za backplate-stavi komad spužve kakva dolazi u pakiranjima od MBO ili GPU ili još bolje-stavi plavi ispod, na metalu ureži neki tekst i osvijetli ledicama. {#}

Ledice i spužva neće stvarati probleme oko temperature ako su direktno do pcb-a? Ja sam mislio bijelim lakom staviti natpis, neznam kako bih urezao nešto a da lijepo izgleda. Nemam nešto previše alata :D

 

I da vas pitam za ove tri rupe na ventovima. S obzirom da je naslov projekta white pirate palo mi je na pamet da stavim naljepnicu gusarske lubanje preko njih. Jeli to malo debilno?

 

nešto ovako npr. nešto ovako npr.
12 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

Zašto se toliko mučiš za te rupice, ne vide se baš, a i mijenjat ćeš ventilatore...

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[Case Mod] The White Pirate

nema potrebe stavljat piratsku glavu na ventove jer ce se oni ovak i onak vrtit i to se nikad nece primjetit.

nego daj ti ofarbaj backplate u bijelo i crno napisi the white pirate na nju :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
dombak1608 kaže...

Zašto se toliko mučiš za te rupice, ne vide se baš, a i mijenjat ćeš ventilatore...

Ma znam, nego eto već kad radim pa da to i to sredim. Svega minut posla

13 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
1suky1 kaže...

nema potrebe stavljat piratsku glavu na ventove jer ce se oni ovak i onak vrtit i to se nikad nece primjetit.

nego daj ti ofarbaj backplate u bijelo i crno napisi the white pirate na nju :)

Pokušat ću prije s ovim prijedlogom od pranje da urežem natpis, to bi mi bilo puno ljepše. Samo moram smislit način kako da to izvedem

11 godina
offline
[Case Mod] The White Pirate

ajd kad napravis backplate...ja imam takvu grafu...stavi sablonu s mjerama...ja bi si to od pleksija napravio...falaaaa

lp

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Case Mod] The White Pirate

 

 

zero core power
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 21:56 (izzi).
Moj PC  
0 9 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
Volume kaže...

Ledice i spužva neće stvarati probleme oko temperature ako su direktno do pcb-a? Ja sam mislio bijelim lakom staviti natpis, neznam kako bih urezao nešto a da lijepo izgleda. Nemam nešto previše alata :D

 

I da vas pitam za ove tri rupe na ventovima. S obzirom da je naslov projekta white pirate palo mi je na pamet da stavim naljepnicu gusarske lubanje preko njih. Jeli to malo debilno?

 

 Neće biti problema,ne boj se.   Ako ne možeš sam napraviti,možda je najbolje dati izraditi na CNC-u. Još bolje,neka ti netko izreže od bijelog i prozirnog plexija-ubio si dvije muhe jednim udarcem. Opasnost od kratkog spoja je jednaka nuli i ne treba ti spužva i ne moraš ništa bojati.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
13 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
izzi kaže...

backplate

Uf to mi je malo previše, ne bih ništa osim malog natpisa na backplatu. Ipak hvala na trudu

Pranja kaže...
Volume kaže...

Ledice i spužva neće stvarati probleme oko temperature ako su direktno do pcb-a? Ja sam mislio bijelim lakom staviti natpis, neznam kako bih urezao nešto a da lijepo izgleda. Nemam nešto previše alata :D

 

I da vas pitam za ove tri rupe na ventovima. S obzirom da je naslov projekta white pirate palo mi je na pamet da stavim naljepnicu gusarske lubanje preko njih. Jeli to malo debilno?

 

 Neće biti problema,ne boj se.   Ako ne možeš sam napraviti,možda je najbolje dati izraditi na CNC-u. Još bolje,neka ti netko izreže od bijelog i prozirnog plexija-ubio si dvije muhe jednim udarcem. Opasnost od kratkog spoja je jednaka nuli i ne treba ti spužva i ne moraš ništa bojati.

Ovi na oc3d-u mi govore da stavim termalne trake između čipova memorije i backplatea jer da će temperatura definitivno skočiti.

Vidim da i evga svoj backplate isporučuje s  termalnim trakama

11 godina
offline
Re: [Case Mod] The White Pirate
Volume kaže...
izzi kaže...

backplate

Uf to mi je malo previše, ne bih ništa osim malog natpisa na backplatu. Ipak hvala na trudu

Pranja kaže...
Volume kaže...

Ledice i spužva neće stvarati probleme oko temperature ako su direktno do pcb-a? Ja sam mislio bijelim lakom staviti natpis, neznam kako bih urezao nešto a da lijepo izgleda. Nemam nešto previše alata :D

 

I da vas pitam za ove tri rupe na ventovima. S obzirom da je naslov projekta white pirate palo mi je na pamet da stavim naljepnicu gusarske lubanje preko njih. Jeli to malo debilno?

 

 Neće biti problema,ne boj se.   Ako ne možeš sam napraviti,možda je najbolje dati izraditi na CNC-u. Još bolje,neka ti netko izreže od bijelog i prozirnog plexija-ubio si dvije muhe jednim udarcem. Opasnost od kratkog spoja je jednaka nuli i ne treba ti spužva i ne moraš ništa bojati.

Ovi na oc3d-u mi govore da stavim termalne trake između čipova memorije i backplatea jer da će temperatura definitivno skočiti.

Vidim da i evga svoj backplate isporučuje s  termalnim trakama

 mozda se moze narucit od negdje samo plate...hmmm mozda bi pasao na phantomku

razorblade
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice