Matična na staklo, staklo na drvo?!

poruka: 17
|
čitano: 8.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kako matičnu montirati na staklo

Kao što se vidi na slici, želio bi Maximus VI Hero staviti na staklo. Napravio bi to tako da odvojeno zašarafim na distancere pa da stavim na staklo.. no sad me zanima, kako bi to napravio? Da probušim staklo sa 3mm svrdlom te onda da stavim distancer i da ga onda zalemim ili da ga zašarafim kontra maticom? imali netko nekakvu ideju? Staklo je kaljeno... i poslije bi sa super ljepljenim silikonom spojio na stol (lijevi kantun do zida). 

 

Ne zanima me mišljenje o ukusima i dali se to vama sviđa ili ne, zanima me kako da matičnu stavim na staklo a da ne razbijem staklo... za stavljanje stakla i matične na stol imam već par ideja :D ;D

 

Hvala... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!
Odnesi mjere skupa s staklom kod staklara i nek ti on to na stroju izbusi tocno u milimetar i bez greske!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: Kako matičnu montirati na staklo

Kaljeno staklo ne možeš samo tako bušiti svrdlom. Puknut će.

Odnesi staklaru pa neka ti napravi.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
16 godina
offline
Re: Kako matičnu montirati na staklo
Challen kaže...

Kao što se vidi na slici, želio bi Maximus VI Hero staviti na staklo. Napravio bi to tako da odvojeno zašarafim na distancere pa da stavim na staklo.. no sad me zanima, kako bi to napravio? Da probušim staklo sa 3mm svrdlom te onda da stavim distancer i da ga onda zalemim ili da ga zašarafim kontra maticom? imali netko nekakvu ideju? Staklo je kaljeno... i poslije bi sa super ljepljenim silikonom spojio na stol (lijevi kantun do zida). 

 

Ne zanima me mišljenje o ukusima i dali se to vama sviđa ili ne, zanima me kako da matičnu stavim na staklo a da ne razbijem staklo... za stavljanje stakla i matične na stol imam već par ideja :D ;D

 

Hvala... 

 Ideja izgleda zanimljivo.

 

Nadam se da ces postat slike procesa i kako to sve skupa izgleda kad zavrsis. 

- Psiho246
9 godina
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!
A da distancere zalijepis?
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako matičnu montirati na staklo
Psiho246 kaže...

 

Pa mogao bi, čim sve završim, poslaću slike i opisati rad.. Sva sreća imam slike od samoga početka :D (PS. nisam se odlučio još hoće li ići VI Hero ili VI Formula)

 

 

Pare nisu problem, para nema.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!
LunKraljPonoci kaže...
A da distancere zalijepis?

 Kako? Eventualno sa silikonskim ljepilom, ali to nebi smatrao problemom da mi matična "leži" nego će stajati okomito kao u računalu...

Pare nisu problem, para nema.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!
Challen kaže...

 Kako? Eventualno sa silikonskim ljepilom, ali to nebi smatrao problemom da mi matična "leži" nego će stajati okomito kao u računalu...

Uzmeš podloške od od 10 ili 12 mm, malo deblje, te daš nekom (ako ne znaš sam) da ti distancere zalemi u rupu od podloške (idealno bi bilo da navoj na silu ulazi u rupu, pa će već i narez držati + još lem. Višak nareza s donje strane pobrusiš tako da dobiješ ravnu plohu s dovoljnom površinom. Važno je koristiti ljepilo za staklo jer se kod nanamjenskih ljepila događaju dvije stvari - ili se odlijepi, ili usljed zagrijavanja i hlađenja odlomi komad stakla - to se često događa kad ljudi unutarnji retrovizor zalijepe superljepilom na staklo.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!

Imas one drzace za maticnu koje ne idu u kuciste vec imaju siroku stopu na dnu a od plastike su. TO je bilo na starim plocama.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!

Khm

Nikad nisam bio kao drugi. Znao sam više nego drugi, znao sam bolje i radio drugačije. Nakon 20 godina života, danas radu u komunalnom, čuvaju ovce, a ja gledam i promatram iz svemirske postaje. Šou.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 12:32 (TheSkodilac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!
Torent kaže...

Imas one drzace za maticnu koje ne idu u kuciste vec imaju siroku stopu na dnu a od plastike su. TO je bilo na starim plocama.

 

to me podsjeća na držače hladnjaka na slabijim chipsetima :D

Nikad nisam bio kao drugi. Znao sam više nego drugi, znao sam bolje i radio drugačije. Nakon 20 godina života, danas radu u komunalnom, čuvaju ovce, a ja gledam i promatram iz svemirske postaje. Šou.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!

Da da ali oni su isli kroz plocu a ovo je samo sluzilo kao stopica naslanjalo se na plocu ali ako ce lijepiti bolja solucija od metala...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!
MrBlc kaže...
Challen kaže...

 Kako? Eventualno sa silikonskim ljepilom, ali to nebi smatrao problemom da mi matična "leži" nego će stajati okomito kao u računalu...

Uzmeš podloške od od 10 ili 12 mm, malo deblje, te daš nekom (ako ne znaš sam) da ti distancere zalemi u rupu od podloške (idealno bi bilo da navoj na silu ulazi u rupu, pa će već i narez držati + još lem. Višak nareza s donje strane pobrusiš tako da dobiješ ravnu plohu s dovoljnom površinom. Važno je koristiti ljepilo za staklo jer se kod nanamjenskih ljepila događaju dvije stvari - ili se odlijepi, ili usljed zagrijavanja i hlađenja odlomi komad stakla - to se često događa kad ljudi unutarnji retrovizor zalijepe superljepilom na staklo.

 

znači, distancer zašarafim dobro sa pološkom i još zalemim da drži sve kako treba... Onda drugu stranu zalijepim za staklo sa ljepilom za staklo (neznam što bih ušio jer ako mislimo na podlošku onu debelu duguljastu šuplju?

Pare nisu problem, para nema.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!
Challen kaže...

znači, distancer zašarafim dobro sa pološkom i još zalemim da drži sve kako treba... Onda drugu stranu zalijepim za staklo sa ljepilom za staklo (neznam što bih ušio jer ako mislimo na podlošku onu debelu duguljastu šuplju?

Čisto ako podloška tanja od duljine nareza, skineš višak koji je prošao kroz podlošku.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!

Kroz koji dan ću to nabaviti, pa ću tu postaviti da vidimo jel to to, ili nešto krivo radim :D

Pare nisu problem, para nema.
11 godina
neaktivan
offline
Matična na staklo, staklo na drvo?!

ako ne planiras napraviti stranicu kao na kucistu gdje mozes zasarafiti graficku, tesko ce ti to stajat okomito kao u kompu

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Matična na staklo, staklo na drvo?!
Ima svoj nosač grafičke koja se zašarafi za nju :P
Pare nisu problem, para nema.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice