Project ARIIVA

poruka: 18
|
čitano: 14.354
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Project ARIIVA

Vozdra ekipa,
 
trenutno sam u procesu izrade drvenog micro atx kućišta od 18mm jelovine i našao sam malo vremena da Vam pofotkam ovu trenutno radnu fazu.
Dizajn je klasični na kat (MB gore, PSU i HDD dolje).
Fan mountovi (još nisu ali budu skoro) i rupe su predviđene za 140mm ventove.
 
Dimenzije su 34,5x32x29,7 (V*Š*D).
Mb se instalira na aluminijske cijevi s urezanim navojem, koje su prethodno s epoxyem zalivene u pripadajuće rupe.
GPU se instalira isključivo u slot br.2, odnosno brzina mu pada na 8x ali to ne vidim  kao problem.
 
Na priloženim fotkama je isključivo suhi spoj (da dobijete ideju kako će to na kraju izgledati) i jedino je gornja ploča pripremljena za bajcanje / lakiranje.
Još brdo rubova i stranica treba obraditi prije lakiranja. Nakon toga kreću instalacije hdd led dioda, metalnih rešetki, filtera za prašinu, tipkala za paljenje itd..
 
U svakom slučaju  još ne znam da li da odradim graviranje slova na prednju stranicu ili ne.
Kako će odmicati vrijeme izrade (cca mjesec dana s obzirom na sve obaveze trenutno)  svakako ću ubaciti još koju fotku.
 
Svaka sugestija je dobrodošla.

Gravediggers Crew
 
21 0 hvala 8
14 godina
odjavljen
offline
Project ARIIVA

Update

 

Brušenje je završeno, bajcanje u tijeku. S obzirom da sam želio pogoditi izgled starog drva mislim da je ispalo poprilično dobro.

 

Lakiranje bude završeno kroz 10-ak dana (I hate this part)...

 

 

Gravediggers Crew
 
13 0 hvala 4
14 godina
odjavljen
offline
Project ARIIVA

Napokon završeno (almost). Još trebam podesiti magnetske zatvarač stražnje stranice za pristup napajanju i HDD-u, fiksator koji drži grafičku na mjestu (i taj bude drveni naravno) i eventualno neko blago ovjetljenje iznutra.

 

Instalirane komponente:

 

MB: Asus Maximus Gene III (s.1156)

CPU: i7 870 (@ 3.6 trenutno - testiranje tek slijedi,)

COOLER: Prolimatech Megahalems (2 x Noctua NF-F12 PWM) + Noctua NFP14 FLX (exhaust fom case) + Zalman ZM-STG2

CASE FAN: Noctua NFP14 FLX (ispuh)

GPU: Radeon 7850 2gb

PSU: Modular Chieftec Nitro BPS-550C

 

Detaljniji opis, temperature i extra fotke (stražnja strana) dodam sutra.

 

 

 

Gravediggers Crew
 
16 0 hvala 6
12 godina
neaktivan
offline
Project ARIIVA

prekrasno...

 

svaka cast

I see noob people
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Project ARIIVA

Mali update.. samo fotke za sad

 

Nemam previše slobodnog vremena zadnjih dana tako da još nisu podešena stražnja vrata i magnetski zatvarač iste, fiksator za GPU isto nije gotov (nadam se skoro {#})

 

Najvjerojatnije za vikend bude sve gotovo.

Gravediggers Crew
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 13:42 (bxcounter).
 
14 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Project ARIIVA

Ovo uzgleda predobro, svaka cast na trudu!  {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Project ARIIVA

Super izgleda! Svaka cast na trudu! {#}

Kako si zaoblio drvo na prorezima za ventilatore i ostalim dijelovima kucista? Postoji poseban alat za to ili turpija u ruke pa malo po malo?

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Project ARIIVA
Lion King kaže...

 

Kako si zaoblio drvo na prorezima za ventilatore i ostalim dijelovima kucista? Postoji poseban alat za to ili turpija u ruke pa malo po malo?

  Pa čuj, po zanimanju sam stolar i da ne idem previše u detalje, postupak uključuje:

 

1. Ubodna pila (i jako mirna ruka)

2. Pleteni brusni papir koji sam rezao na 30cm komade i dalje svaki pojedinačni na dimenziju : 1 cm x 30 cm

    Takav brusni papir ne puca prilikom rada, tako da možeš  formirati razne oblike .

3. Turpiju nisam uopće koristio

 

Definitivno možeš uštedjeti vrijeme upotrebom ručnog frezera, ali i ta varijanta ima svoje nedostatke

 

ps...na ovo kućište potrošeno je nekih 20-ak metara brusnog papira  {#}  i naravno tragovi na mojim rukama

Gravediggers Crew
14 godina
offline
Re: Project ARIIVA
Lion King kaže...

Super izgleda! Svaka cast na trudu! {#}

Kako si zaoblio drvo na prorezima za ventilatore i ostalim dijelovima kucista? Postoji poseban alat za to ili turpija u ruke pa malo po malo?

 

Imas ovakav alat:

ima raznih nastavaka za rezne figure ruba drveta.

 

A vezano uz kucite {#}{#}{#}

:D
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 18:33 (CroNk3r).
12 godina
odjavljen
offline
Project ARIIVA

Taj se alat inače zove router.

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Project ARIIVA

Bravo {#}

 

Ovo predobro izgleda. Ima pravih modera na forumu, i volim vidit tuđu kreativnost, i žalim što nemam svoju.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/modding-projekti/projekt-black-blood/195863.aspx

 

http://www.bug.hr/forum/topic/modding-projekti/projekt-the-white-knight-z9/142525.aspx

 

http://www.bug.hr/forum/topic/modding-projekti/ozujskopc/35288.aspx

 

I puno puno drugih projekata.

 

Svaka čast, samo nastavi :)

...Vrhunac moje popularnosti je bio kada me 50 cent spomenuo u pjesmi...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Project ARIIVA
bxcounter kaže...

  Pa čuj, po zanimanju sam stolar i da ne idem previše u detalje, postupak uključuje:

 

1. Ubodna pila (i jako mirna ruka)

2. Pleteni brusni papir koji sam rezao na 30cm komade i dalje svaki pojedinačni na dimenziju : 1 cm x 30 cm

   Takav brusni papir ne puca prilikom rada, tako da možeš  formirati razne oblike .

3. Turpiju nisam uopće koristio

 

Definitivno možeš uštedjeti vrijeme upotrebom ručnog frezera, ali i ta varijanta ima svoje nedostatke

 

ps...na ovo kućište potrošeno je nekih 20-ak metara brusnog papira {#}  i naravno tragovi na mojim rukama

20-ak metara? Huh..to je stvarno trening za zivce i strpljenje! Svaka cast jos jednom {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
12 godina
offline
Project ARIIVA

Lijep uradak, jako mi se sviđa.
Svaka čast na trudu, isplatio se. {#} 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Project ARIIVA

Završetak sitnica će nažalost pričekati jer me sašila brutalna prehlada, ali evo par testova temp:

 

i7 870 na 3.6 (HT on) - stock voltaža:

 

 

Fan speed : CPU@655 / Case@875

 

Idle: 36-41

 

 

Fan speed: CPU@1115 / Case@875

 

Prime 95 load: 59-64

 

 

U svakom slučaju tišina je tu, a to je ionako bio cilj.

Gravediggers Crew
 
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Project ARIIVA
Pranja kaže...

Taj se alat inače zove router.

 

 

Da nije možda glodalica {#}

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Project ARIIVA
Jakovp kaže...
Da nije možda glodalica {#}

Više preferiram engleski naziv. Isto tako mi je bolje reći CNC router nego CNC glodalica. ;)

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
12 godina
neaktivan
offline
Project ARIIVA

Moćno, svaka čast. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Project ARIIVA

Bravo !! :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 7:31 (Nikica14789).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice