Projekt 'Cosmos S FTW''

poruka: 186
|
čitano: 37.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Projekt ''Cosmos S FTW''

Evo ljudi napokon sam našao vremena da otvorim temu o moddanju cosmosa s, do sada nisam imao svoj komp jer mi je falilo par djelova pa zato nisam mogao uploadat slike jer su mi bile na hdd-u.

Kučište sam kupio tu na forumu.

Prije nisam otvorio temu zato što nisam imao nikakav naziv za projekt pa sam odlučio da se zove FTW pošto sam kupio evga p67 ftw matičnu.

Dakle u planu je sljedeće:

1. Posprejati ga kompresorom u mat crnu boju iz unutra.

2. Plastiku okolo u crvenu boju.

3.Izrezati rupe za bolje provođenje kablova i za cpu bracket.

4. Staviti custom vodeno hlađenje (360mm radijator top, 240mm radijator naprijed.

5. Napraviti custom rezervoar od plexija na mjesto gdje su toolless gumbovi, pa kada će voda gore doći će ''kliziti'' po plexiju do dna; nešto tipa vodopad.

6. Napraviti pokrov za napajanje od plexiglasa, na kojem će biti zaljepljena crna sjana naljepnica i na bočnom djelu ću izrezati FTW i unutra ću staviti crvenu led diodu ili više njih da svijetli u crveno.

7. Radijator sam ofarbao u mat crnu boju (samo sa strane) i na njemu ću također napisati tekst s tim da će na njemu pisati For The Win, a FTW će biti crvene boje, a ostala slova sive, i po sredini svih slova ću posprejati tanku crvenu crtu.

8. Onu mesh mrežicu naprijed ću otpiliti i nekako zaljepiti (namontirati) na cd/dvd čitač tako da od naprijed izgleda čisto da samo bude mesh.

9. Na svim radijatorima će biti push pull tj. bit će ventovi i s jedne i s druge strane, s tim da nemam trenutno ništa para pa ću trebati nekako skupiti za to i za dremel. (ako ima netko za posuditi slobodno neka se javi :))

10. Izrezat ću na desnoj bočnoj strani side pannel tako da će pisati FTW i također staviti iz unutra crvenu led diodu.

 

I ostalo šta mi padne na pamet tokom moddanja. :)

slike za kojih deset minuta, komp me zeza

 

e da, kada sam ga kupio i rastavio skužio sam da je puknula bila gornja ručka na mjestu di se šarafi na kučište i onda je to netko probao spojiti tekučim metalom.. {#}

 

 

p.s. Ako netko ima dremel za posuditi neka se javi pošto nemam dovoljno novaca da si kupim jedan, a imam nastavke koji idu gore! Hvala :)

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2012 16:50 (timmyzg).
Moj PC  
30 0 hvala 9
12 godina
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Konačno! Jedva čekam {#} {#}

Watercooled CPU. KUPUJEM 120mm VENTOVE-PROZIRNI, PLAVE LED, 3-pin PRIKLJUČAK, 3 KOMADA, ISTE MARKE
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Projekt ''Cosmos S FTW''
timmyzg kaže...

 

7. Radijator sam ofarbao u mat crnu boju (samo sa strane) i na njemu ću također napisati tekst s tim da će na njemu pisati For The Win, a FTW će biti crvene boje, a ostala slova sive, i po sredini svih slova ću posprejati tanku crvenu crtu.

 

Mislima da ti je bolje da obrub tih slova bude crvene boje, a po sredini {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Meni je to odlično kučište kad dam svog centuriona definitivno idem na Cosmos.........virujem da če ispasti jako dobro crno  crveno uvik pali hehe{#}

So say We All
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
dombak1608 kaže...

Konačno! Jedva čekam {#} {#}

hvala :)

rooswelt1991 kaže...
timmyzg kaže...

 

7. Radijator sam ofarbao u mat crnu boju (samo sa strane) i na njemu ću također napisati tekst s tim da će na njemu pisati For The Win, a FTW će biti crvene boje, a ostala slova sive, i po sredini svih slova ću posprejati tanku crvenu crtu.

 

Mislima da ti je bolje da obrub tih slova bude crvene boje, a po sredini {#}

pa mislim bilo bi bolje, al treba to izvest...a da bude lijepo :D

skyreeper kaže...

Meni je to odlično kučište kad dam svog centuriona definitivno idem na Cosmos.........virujem da če ispasti jako dobro crno  crveno uvik pali hehe{#}

i ja se nadam :)

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
13 godina
neaktivan
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

evo sredio sam radijator, pofarban je u mat crno i sredio sam ručku, zavario sam ju i nadam se da će sada držat :)

i dole dio stvario koje ću koristiti :)

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
Moj PC  
13 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

evo još malo slika, to je to za sad, nove slike tek kada dođem do nekog napretka...

vidi se kako će biti raspoređeni radijatori i slika di e doći rezervoar :)

dole imate skicu koju sam ja napravio u školi kada mi je bilo dosadno kako će to sve izgledat skupa... p.s. zanemarite srčeka uzele su mi cure bilježnicu i šarale po njoj...

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
Moj PC  
9 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
timmyzg kaže...

evo još malo slika, to je to za sad, nove slike tek kada dođem do nekog napretka...

vidi se kako će biti raspoređeni radijatori i slika di e doći rezervoar :)

dole imate skicu koju sam ja napravio u školi kada mi je bilo dosadno kako će to sve izgledat skupa... p.s. zanemarite srčeka uzele su mi cure bilježnicu i šarale po njoj...

mislin da ti se bolje uvatit tih cura negoli modanja kucista, ali kako god ti oćeš {#}

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Čovječe , ovo bude brutalno izgledalo, svaka cast !{#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
Mozda su te cure zabetine. (Komentiram samo da budem u toku s ovim :P)
We Are Barcelona, We Come, We See, We Conquer!
13 godina
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Odlićno, ali me zanima šta se nedaju bolje čistit ovi radijatori i ako su korišteni preporučujem ti da ih očistiš i iznutra(zna se nakupit puno smeća), to je najbolje sa octom očitsiti....

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
Mitsuoka kaže...
timmyzg kaže...

evo još malo slika, to je to za sad, nove slike tek kada dođem do nekog napretka...

vidi se kako će biti raspoređeni radijatori i slika di e doći rezervoar :)

dole imate skicu koju sam ja napravio u školi kada mi je bilo dosadno kako će to sve izgledat skupa... p.s. zanemarite srčeka uzele su mi cure bilježnicu i šarale po njoj...

mislin da ti se bolje uvatit tih cura negoli modanja kucista, ali kako god ti oćeš {#}

 

 

uhvatio sam se i za jedno i za drugo {#}

Haf932 kaže...

Čovječe , ovo bude brutalno izgledalo, svaka cast !{#}

hvala, al to ćemo još vidjeti {#} 

5.3. mi dolaze djelovi za vodeno i onda moram vratiti novce za to vodeno pa mi ništa ne preostaje xD

a trebam kupiti dremel, platiti sprejanje kučište, rezervoar i pokrov za napajanje :S znači još najmanje 1000kn mi treba :(

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
N3N0 kaže...
Mozda su te cure zabetine. (Komentiram samo da budem u toku s ovim :P)

hahaha vjeruj mi nisu :)

Intel&ATI kaže...

Odlićno, ali me zanima šta se nedaju bolje čistit ovi radijatori i ako su korišteni preporučujem ti da ih očistiš i iznutra(zna se nakupit puno smeća), to je najbolje sa octom očitsiti....

ma nisam ih još iz vana ni čistio nije mi se dalo, a i netrebaju mi još, ali sam par puta prošao sa destiliranom vodom, ali budem probao octom, hvala {#}

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
13 godina
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
timmyzg kaže...

hvala, al to ćemo još vidjeti {#} 

5.3. mi dolaze djelovi za vodeno i onda moram vratiti novce za to vodeno pa mi ništa ne preostaje xD

a trebam kupiti dremel, platiti sprejanje kučište, rezervoar i pokrov za napajanje :S znači još najmanje 1000kn mi treba :(

Onaj Antec je predobro ispao, tako da Cosmos moze bit samo bolji ! A si razmisljal da sam bojas kuciste , a dremel posudi od nekog suseda , da usparas malo ?

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
Haf932 kaže...
timmyzg kaže...

hvala, al to ćemo još vidjeti {#} 

5.3. mi dolaze djelovi za vodeno i onda moram vratiti novce za to vodeno pa mi ništa ne preostaje xD

a trebam kupiti dremel, platiti sprejanje kučište, rezervoar i pokrov za napajanje :S znači još najmanje 1000kn mi treba :(

Onaj Antec je predobro ispao, tako da Cosmos moze bit samo bolji ! A si razmisljal da sam bojas kuciste , a dremel posudi od nekog suseda , da usparas malo ?

e sada, mislio sam sam bojati ali mi je puno ljudi napričalo da je to aluminij da se to ljušti ak sam radim makar ne vjerujem jer su mi ti isti ljudi govorili da će mi se ljuštiti i antec makar mi se do sada ni jedno kučište nije ljuštilo...

a ima frend nastavak za kompresor koji se doda i mogu sprejati, a on ima isto i kompresor tako da možda i kod njega sprejam :)

a za dremel nitko ga nema kolko sam pitao ljude, stari mi ima radionu veliku i ima jako puno alata ali nema dremel xD

Ako netko ima slučajno dremel molio bih vas da mi ga posudite, a nastavke imam doma, hvala! :)

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
12 godina
odjavljen
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Timmy,nešto si mi spor. Krenuo si sa nabavkom svega prije mene,a meni je moj već gotov sa bojanjem. Sutra ga moram pokupiti,kupiti zakovice i složiti ga. {#}

SK crew
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Pa i ja sam svog Hafa bojao prije kojih godinu i pol i boja mi se nista ne ljusti. Samo sam sprejao s mat crnom bez prethodnog nanosenja prajmera !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''

lijepo za čut.

 

onda sretno s modanjem, pa bar da mogu gledat, ako već sam ne mogu radi faksa.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
timmyzg kaže...
Haf932 kaže...
timmyzg kaže...

hvala, al to ćemo još vidjeti {#} 

5.3. mi dolaze djelovi za vodeno i onda moram vratiti novce za to vodeno pa mi ništa ne preostaje xD

a trebam kupiti dremel, platiti sprejanje kučište, rezervoar i pokrov za napajanje :S znači još najmanje 1000kn mi treba :(

Onaj Antec je predobro ispao, tako da Cosmos moze bit samo bolji ! A si razmisljal da sam bojas kuciste , a dremel posudi od nekog suseda , da usparas malo ?

e sada, mislio sam sam bojati ali mi je puno ljudi napričalo da je to aluminij da se to ljušti ak sam radim makar ne vjerujem jer su mi ti isti ljudi govorili da će mi se ljuštiti i antec makar mi se do sada ni jedno kučište nije ljuštilo...

a ima frend nastavak za kompresor koji se doda i mogu sprejati, a on ima isto i kompresor tako da možda i kod njega sprejam :)

a za dremel nitko ga nema kolko sam pitao ljude, stari mi ima radionu veliku i ima jako puno alata ali nema dremel xD

Ako netko ima slučajno dremel molio bih vas da mi ga posudite, a nastavke imam doma, hvala! :)

mislim da ja imam, bar sam imao, potrazit cu po solinu. Ako nađem, javim, u utorak najkasnije idem u solin.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
Pranja kaže...

Timmy,nešto si mi spor. Krenuo si sa nabavkom svega prije mene,a meni je moj već gotov sa bojanjem. Sutra ga moram pokupiti,kupiti zakovice i složiti ga. {#}

nisam spor nego mi se nije dalo xD

čekao sam da nađem dio po dio, a da ti priznam ni sad mi se uopće neda, ali želim to riješiti što prije da mi nije matična na stolu...

Haf932 kaže...

Pa i ja sam svog Hafa bojao prije kojih godinu i pol i boja mi se nista ne ljusti. Samo sam sprejao s mat crnom bez prethodnog nanosenja prajmera !

ma tak i budem al budem sa frendovim kompresorom farbao, više boje me ispadne manje novaca :)

Mitsuoka kaže...

lijepo za čut.

 

onda sretno s modanjem, pa bar da mogu gledat, ako već sam ne mogu radi faksa.

hvala, e da ako nađeš dremel bio bih ti jako zahvalan jer mi fakat treba, a neda mi se kao do sada raditi sa bušilicom i ubodnom pilom xD

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
12 godina
odjavljen
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Timek,si našao kojeg sponzora od onih koje sam ti preporučio?

SK crew
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
Pranja kaže...

Timek,si našao kojeg sponzora od onih koje sam ti preporučio?

noup nista od toga xD

na kraju su noctua i jucer sam kontaktirao ek waterblocks i rekli da ce mi dat 3litre crvene tekucine i jos par sitnica, napisem kada dodem doma :)

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
timmyzg kaže...

noup nista od toga xD

na kraju su noctua i jucer sam kontaktirao ek waterblocks i rekli da ce mi dat 3litre crvene tekucine i jos par sitnica, napisem kada dodem doma :)

 Kontaktiraj Noisebloker. Njih zanimaju projekti.

SK crew
15 godina
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Samo da te pitam, po ovoj tvoj skici ja sam skužio da ti tekučina ide ovim smjerom

 

pumpa->gpu->cpu->320mm->240mm->rezervar->pumpa

 

JEl ide ovako ili sam krivo izčitao?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Projekt 'Cosmos S FTW''

Aluminij se boja bez problema, dva sloja primera za aluminij, i onda jako tanki slojevi boje.

 

Imam ja dremel ali iz Rijeke sam.

Bistar sam kao katran.
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
Pranja kaže...

 Kontaktiraj Noisebloker. Njih zanimaju projekti.

hvala, upravo sam poslao poruku :)

rooswelt1991 kaže...

Samo da te pitam, po ovoj tvoj skici ja sam skužio da ti tekučina ide ovim smjerom

 

pumpa->gpu->cpu->320mm->240mm->rezervar->pumpa

 

JEl ide ovako ili sam krivo izčitao?

tako je :) 

nije prevelika razlika u temo. možda max 1-2°, ali zato puno bolje izgleda i bolji je pritisak.

Jakovp kaže...

Aluminij se boja bez problema, dva sloja primera za aluminij, i onda jako tanki slojevi boje.

 

Imam ja dremel ali iz Rijeke sam.

hvala na savjetu, ali kako izgleda sve sam riješio tj. frend ima dremel koji će mi posuditi i ima njegov rođak auto lakiraonu pa ću ja samo platiti boju a on će to posprejati :)

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
15 godina
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
timmyzg kaže...
rooswelt1991 kaže...

Samo da te pitam, po ovoj tvoj skici ja sam skužio da ti tekučina ide ovim smjerom

 

pumpa->gpu->cpu->320mm->240mm->rezervar->pumpa

 

JEl ide ovako ili sam krivo izčitao?

tako je :) 

nije prevelika razlika u temo. možda max 1-2°, ali zato puno bolje izgleda i bolji je pritisak.

Meni to i ne izgleda najbolje, jer će tekučina iz grafe več malo zagrijana iči u cpu.

Ja sam mislio da bi ti možda ovako čak bilo bolje...

Pumpa>gpu>320mm>cpu>240mm>rezervar>pumpa

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
rooswelt1991 kaže...

Meni to i ne izgleda najbolje, jer će tekučina iz grafe več malo zagrijana iči u cpu.

Ja sam mislio da bi ti možda ovako čak bilo bolje...

Pumpa>gpu>320mm>cpu>240mm>rezervar>pumpa

Nema veze, fizika je jednostavna, nije bitan redoslijed brojeva u jednadžbi {#}

 

Samo treba paziti na to da najtoplija voda ne ide u pumpu! 

 

Inače možete si zamisliti pomoću električnih vrijednosti, tok vode je struja, a razlike temperatura na elementima su padovi napona...

Bistar sam kao katran.
15 godina
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
Jakovp kaže...
rooswelt1991 kaže...

Meni to i ne izgleda najbolje, jer će tekučina iz grafe več malo zagrijana iči u cpu.

Ja sam mislio da bi ti možda ovako čak bilo bolje...

Pumpa>gpu>320mm>cpu>240mm>rezervar>pumpa

Nema veze, fizika je jednostavna, nije bitan redoslijed brojeva u jednadžbi {#}

 

Samo treba paziti na to da najtoplija voda ne ide u pumpu! 

 

Inače možete si zamisliti pomoću električnih vrijednosti, tok vode je struja, a razlike temperatura na elementima su padovi napona...

pa nebi ni ovako promjenio tok, voda i odozdola (puma gpu 320mm) i onda dođe na vrh casea (320mm) i onda ide prema dolje (320mm cpu 240 rezervar pumpa) i onda je na dnu.

Mislim kad več imaš tih 90 stupnjeva onda ih iskoristi kako treba. Imam ti i ja par, jer ja u svom vodenom nisam iskoristio ni jednu, jer nemam potrebe za tim...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Projekt 'Cosmos S FTW''
rooswelt1991 kaže...

pa nebi ni ovako promjenio tok, voda i odozdola (puma gpu 320mm) i onda dođe na vrh casea (320mm) i onda ide prema dolje (320mm cpu 240 rezervar pumpa) i onda je na dnu.

Mislim kad več imaš tih 90 stupnjeva onda ih iskoristi kako treba. Imam ti i ja par, jer ja u svom vodenom nisam iskoristio ni jednu, jer nemam potrebe za tim...

A iovako mu je sasvim svejedno, stavit će kako mu bude fizički lakše. Zna biti dosta zajebancije oko toga hehe.

Bistar sam kao katran.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice