Projekt simple

poruka: 48
|
čitano: 7.412
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Projekt simple

Radim itx kučište, od pleksiglasa. Ideja je jednostavna, treba biti jako prozračno, i biti tiho :-D

Ploča koju koristim sa procesorom je a330ion ram još nemam, ali bude nešto, a napajanje je itx posebno napajanje manjih dimenzija.

Evo slika kako je to bilo zamišljeno u početku i slike izrezanog plexya. Još moram malo doraditi plexy jer mi je rupa za gump za paljenje premala, pa ču to turpijom ili brus papirom riješiti.

Pleksi je crne boje dno i vrh, a ostalo su bijele letvice. Iako sad izgledaju prljavo ali to je jer nisam skinuo zaštitnu foliju. i nije još sve složeno, u mm, jer je samo poredano :-D

Bude to ravnije složeno {#}

Gump za paljenje je tu, još se čeka samo šarafi za spajanje toga svega, i naravno moram riješiti rupu na plexyu.

Evo prve slike {#}

 

 

 

Edit: Update 12.07 sklopljeno, stavljene komponente, prvo paljenje

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 21:41 (rooswelt1991).
Moj PC  
16 0 hvala 2
12 godina
offline
Projekt simple

Mislim da će ovo biti zanimljivo.
Keep working. {#} 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Projekt simple
dombak1608 kaže...

Mislim da će ovo biti zanimljivo.
Keep working. {#} 

Evo malo bolja slika, napravio sam s čačkalicama, dok se ne nabavi pravi nosači, ali ovako se baš vidi kako če izgledati.

natpis je ovako malo smrdan jer je na njemu još uvijek zaštitna folija koju ne želim skidati {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Projekt simple

Can't wait for more!

Tražim starije BUG-ove...na PP...Inače gledam samo nedjeljom u kristalnu kuglu(xxx-man ne radi tada), i vidim vaše komponente :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Projekt simple
rooswelt1991 kaže...

Radim itx kučište, od pleksiglasa. Ideja je jednostavna, treba biti jako prozračno, i biti tiho :-D

Ploča koju koristim sa procesorom je a330ion ram još nemam, ali bude nešto, a napajanje je itx posebno napajanje manjih dimenzija.

Evo slika kako je to bilo zamišljeno u početku i slike izrezanog plexya. Još moram malo doraditi plexy jer mi je rupa za gump za paljenje premala, pa ču to turpijom ili brus papirom riješiti.

Pleksi je crne boje dno i vrh, a ostalo su bijele letvice. Iako sad izgledaju prljavo ali to je jer nisam skinuo zaštitnu foliju. i nije još sve složeno, u mm, jer je samo poredano :-D

Bude to ravnije složeno {#}

Gump za paljenje je tu, još se čeka samo šarafi za spajanje toga svega, i naravno moram riješiti rupu na plexyu.

Evo prve slike {#}

 

Hoće li biti kakvih rasvjetnih elemenata?

 

Jesi li razmišljao o filteru za prašinu?

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Projekt simple
VALVE kaže...

Can't wait for more!

Nažalost, nisam dns ništa stigao napraviti imao sam nekih drugih obaveza {#}

 

Sutra slijedi update {#} plan za sutra je nabaviti šarafe da se maknu čačkalice {#} povečati rupu za gumb, i napraviti mbo tray. i šečer za kraj, probati kako to sve izgleda unutra.

 

A poslije toga slijedi još: nabavka slim venta (ako ga koji heroj ima nek se javi {#}) i nabavka HDMI kabla, jer sam svog uspio nekako izgubiti {#}

Sleevanje kablova od napajanja

Stavljanje plavog ili zelenog (u najgorem slučaju crvenog) osvjetljenja

Nabavka postolja za "uspravno" stajanje. Nešto tipa ps2 što je imao...

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 21:34 (rooswelt1991).
15 godina
offline
Re: Projekt simple
mario.L_hr kaže...

Hoće li biti kakvih rasvjetnih elemenata?

 

Jesi li razmišljao o filteru za prašinu?

Na prvo sam ti pitanje odgovorio {#}

 

Na drugo evo samo što nisam {#}

 

Dakle filter za prašinu će biti ispod na ventu, onaj iz dučana koji se kupi i zavrne zajedno sa ventom, to mi je najbolja mogučnost jer se lako skida za prati.

S druge strane, ovo okolo također će imati filter, naručio sam u lokalnom dućanu da mi dvostruku mrežicu koju ču postaviti s unutrašnje strane ovih "zidova".

Postavit ču je na takav način da jednostavno provučem šaraf (koji drži cijeli case, ova četri na rubovima) kroz rub tog platna i tako ga automatski i zategnem za rubove.

 

teško je to objasniti, vidjet ćete na slikama {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Projekt simple
rooswelt1991 kaže...
Nabavka postolja za "uspravno" stajanje. Nešto tipa ps2 što je imao...

 

A da izrežeš iz plexija ovako neki oblik? 2 ili 3 takva držača, iznutra ih obložiš gumom, i eto jednostavnog postolja...

Kad bi barem znao nekog tko to može napraviti {#}

15 godina
offline
Re: Projekt simple
izith kaže...
rooswelt1991 kaže...
Nabavka postolja za "uspravno" stajanje. Nešto tipa ps2 što je imao...

 

A da izrežeš iz plexija ovako neki oblik? 2 ili 3 takva držača, iznutra ih obložiš gumom, i eto jednostavnog postolja...

Kad bi barem znao nekog tko to može napraviti {#}

Zapravo, plan je bio ovako nešto, napraviti, pa da ona rebra "legnu" na ove izbočine {#}

Slika je samo ilustrativna da skužiš i o čem je riječ.

AJ ti meni sad to pukni financijski za jedno 3 komada od 4mm plexya, naravno u privatne poruke {#}

 

 

Wdit: inače šarafi su došli, case je sastavljen, napravljen mbo tray, kučište sklopljeno, još se traži samo 120mm slim vent {#}

 

 

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 17:18 (rooswelt1991).
13 godina
neaktivan
offline
Projekt simple

Prelijepo! Sada slikaj sa što boljim fotićem da imam drk@ti na što u velikoj rezoluciji!

 

btw predlažem da staviš zelene LEDice unutra i slevaš sa zelenim slevovima, to bi bilo BRUTALNO!

 

...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Projekt simple
Jughead kaže...

Prelijepo! Sada slikaj sa što boljim fotićem da imam drk@ti na što u velikoj rezoluciji!

 

btw predlažem da staviš zelene LEDice unutra i slevaš sa zelenim slevovima, to bi bilo BRUTALNO!

 

Pa, evo, pokušat ču sljedeče fotke staviti da što bolje izgledaju {#}

Iskreno ne kužim zašto bi sleevao unutrašnjost kad se ona ne vidi {#}

 

Što se tiče led-ica iznutra, najvjerovatnije če to biti bijele, ali još niš nije sigurno.

 

Inače trenutno stanje izrade je:

Gumb za paljenje je instaliran, kao i napajanje i matična...

Ono što mi sad slijedi jest ugradnja diska, ram-a, i ventilatora.

Disk imam, a ram i ventilator se još traže.

Vent mora biti slim, a ram je ddr3 što jeftiniji {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Projekt simple

Trebaju li ti bijele LEDice? Ja sam ih narućuo sa eBay-a njih 100 pa neznam što sa njma. Daj adresu na PP i koliko ti treba(ja ću platit poštarinu) i šaljem :D

 

Evo ti na nabavi, smo odaberi koliko okrazaja: KLIK!

Tražim starije BUG-ove...na PP...Inače gledam samo nedjeljom u kristalnu kuglu(xxx-man ne radi tada), i vidim vaše komponente :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2012 12:17 (VALVE).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Projekt simple

Update, sve sastavljeno, evo kako to izgleda u stvarnosti.

Usput, stavio sam ih na jedan host, jer se ovdje slike baš i ne vide najbolje.

I naravno, usporedba sa jednim dvd čitačem, da se otprilike vidi veličina {#}

 

Slika1

 

Slika2

 

Slika3

 

Slika4

 

Slika5

 

Slika6

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
17 0 hvala 8
12 godina
neaktivan
offline
Projekt simple

Da, super izgleda, ali gdje su izlazi za matičnu? I jesi razmišljao da kupiš DVD-RW, ali onaj za laptope da stane?

Tražim starije BUG-ove...na PP...Inače gledam samo nedjeljom u kristalnu kuglu(xxx-man ne radi tada), i vidim vaše komponente :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Projekt simple
VALVE kaže...

Da, super izgleda, ali gdje su izlazi za matičnu? I jesi razmišljao da kupiš DVD-RW, ali onaj za laptope da stane?

Baš je i mene zanimalo gdje je to.
A kome je više dvd potreban?

Btw. sve pohvale {#} 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
13 godina
offline
Re: Projekt simple
rooswelt1991 kaže...

Update, sve sastavljeno, evo kako to izgleda u stvarnosti.

Usput, stavio sam ih na jedan host, jer se ovdje slike baš i ne vide najbolje.

I naravno, usporedba sa jednim dvd čitačem, da se otprilike vidi veličina {#}

 

 

Slika1

 

 

Slika2

 

Slika3

 

Slika4

 

Slika5

 

Slika6

Jesi li razmišljao o zaštitnim podloškama ispod matica. Znam da nije namjena šarafiti po njemu prečesto ali šteta je uništiti površinu. I ako može koja slika s uže strane.{#}

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Projekt simple
dombak1608 kaže...
VALVE kaže...

Da, super izgleda, ali gdje su izlazi za matičnu? I jesi razmišljao da kupiš DVD-RW, ali onaj za laptope da stane?

Baš je i mene zanimalo gdje je to.
A kome je više dvd potreban?

Btw. sve pohvale {#} 

Pa sa zadnje strane naravno {#}

 

na rubu stranice gdje piše slovo S, s te strane ima rupa kroz koju mogu uštekati kablove od zvučne 2 usb porta, hdmi vga i mrežna.

Budem poslikao opet sutra, kad se nadam da ču nekako srediti nožice :-D

 

DVD nisam razmišljao, i neplaniram razmišljati uopće {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Projekt simple
dombak1608 kaže...
VALVE kaže...

Da, super izgleda, ali gdje su izlazi za matičnu? I jesi razmišljao da kupiš DVD-RW, ali onaj za laptope da stane?

Baš je i mene zanimalo gdje je to.
A kome je više dvd potreban?

Btw. sve pohvale {#} 

DA, upravu si, ali uvijek je nešto potrabno instalirati, bilo winse(iako može i sa USB-a), eto da napomenem da postoji i externi DVD-RW

Tražim starije BUG-ove...na PP...Inače gledam samo nedjeljom u kristalnu kuglu(xxx-man ne radi tada), i vidim vaše komponente :D
15 godina
offline
Re: Projekt simple
mario.L_hr kaže...

Naravno, i iči če, ako se malo bolje zagledaš u slike, vidjet ćeš kod nekih šarafa, da još nisam skinuo zaštitnu foliju {#}

Ići će one male kao papirnate, pto se nekad isporuživalo s matičnim {#}

 

Još kakav prijedlog ili kritika naravno dobrodošli {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Projekt simple

Pošalji poštom prve slike da ti ih skeniram :D

 

Šala

 

 

Odličan posao, jedva čekam završetak.

 

Ako budeš pravio još koji takav, javi se...da se dogovorimo oko cijene :D

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Projekt simple
VALVE kaže...

Ma winse ionako instaliram s usb-a, a ostavio sam vani jedan sata kabel i strujni, da mogu priključiti optiku ako trebam.

To je ova optika sa slike, nju ionako stalno šetam {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Projekt simple
nul-3 kaže...

Odličan posao, jedva čekam završetak.

 

Ako budeš pravio još koji takav, javi se...da se dogovorimo oko cijene :D

Več imam skice za sljedeći, i moram priznati da ni sam neznam kako mi je na um pala tako genijalna ideja, tak da sad dok ne dođe faks, planiram napraviti jedno 4-5 komada {#}

 

Ovaj bi čak mogao skoro u prodaju možda {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Projekt simple
rooswelt1991 kaže...

Naravno, i iči če, ako se malo bolje zagledaš u slike, vidjet ćeš kod nekih šarafa, da još nisam skinuo zaštitnu foliju {#}

Ići će one male kao papirnate, pto se nekad isporuživalo s matičnim {#}

 

Još kakav prijedlog ili kritika naravno dobrodošli {#}

Sve super izgleda, ali kako je najlakše zanovijetati nad tuđim radom, razmisli za iduću verziju kućišta da gumb za paljenje postaviš na užoj strani.{#}

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Projekt simple

odlicno izgleda, svaka cast robi  {#}

 

zao mi je sto nisam pratio temu od pocetka da pratim rad, al dobro je i ovako, dobio sam secer na kraju

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Projekt simple
mario.L_hr kaže...
rooswelt1991 kaže...

Naravno, i iči če, ako se malo bolje zagledaš u slike, vidjet ćeš kod nekih šarafa, da još nisam skinuo zaštitnu foliju {#}

Ići će one male kao papirnate, pto se nekad isporuživalo s matičnim {#}

 

Još kakav prijedlog ili kritika naravno dobrodošli {#}

Sve super izgleda, ali kako je najlakše zanovijetati nad tuđim radom, razmisli za iduću verziju kućišta da gumb za paljenje postaviš na užoj strani.{#}

Pa i bilo je planirano, međutim dolazi do jednog neobičnog problema {#} kučište sa svom konfom je jako lagano, tako dok bi pritisnuo tipku, pomako bi ga par cm {#}

Ovako sam ga i stavio ovako nisko, jer sam gledao večina ljudi, kad hoće upaliti nešto malo,stavi četri prsta s druge strane toga i palcem upali.

Zato je ovo ovako riješeno.

Sljedeća verzija kučišta imat će bar poboljšanja, bit će 3cm duža, 2cm viša, imat će usbportove vanjske i reset gumb {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Projekt simple
rooswelt1991 kaže...
nul-3 kaže...

Odličan posao, jedva čekam završetak.

 

Ako budeš pravio još koji takav, javi se...da se dogovorimo oko cijene :D

Več imam skice za sljedeći, i moram priznati da ni sam neznam kako mi je na um pala tako genijalna ideja, tak da sad dok ne dođe faks, planiram napraviti jedno 4-5 komada {#}

 

Ovaj bi čak mogao skoro u prodaju možda {#}

Pošalji poštom samo skice :D da budu lijepše.

 

ima u me prasadi, jagnjadi pa možemo dogovoriti nekakvu razmjenu

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
14 godina
offline
Re: Projekt simple
rooswelt1991 kaže...
mario.L_hr kaže...
rooswelt1991 kaže...

Naravno, i iči če, ako se malo bolje zagledaš u slike, vidjet ćeš kod nekih šarafa, da još nisam skinuo zaštitnu foliju {#}

Ići će one male kao papirnate, pto se nekad isporuživalo s matičnim {#}

 

Još kakav prijedlog ili kritika naravno dobrodošli {#}

Sve super izgleda, ali kako je najlakše zanovijetati nad tuđim radom, razmisli za iduću verziju kućišta da gumb za paljenje postaviš na užoj strani.{#}

Pa i bilo je planirano, međutim dolazi do jednog neobičnog problema {#} kučište sa svom konfom je jako lagano, tako dok bi pritisnuo tipku, pomako bi ga par cm {#}

Ovako sam ga i stavio ovako nisko, jer sam gledao večina ljudi, kad hoće upaliti nešto malo,stavi četri prsta s druge strane toga i palcem upali.

Zato je ovo ovako riješeno.

Sljedeća verzija kučišta imat će bar poboljšanja, bit će 3cm duža, 2cm viša, imat će usbportove vanjske i reset gumb {#}

Te držač za čašu.

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
13 godina
offline
Re: Projekt simple
rooswelt1991 kaže...

Pa i bilo je planirano, međutim dolazi do jednog neobičnog problema {#} kučište sa svom konfom je jako lagano, tako dok bi pritisnuo tipku, pomako bi ga par cm {#}

Ovako sam ga i stavio ovako nisko, jer sam gledao večina ljudi, kad hoće upaliti nešto malo,stavi četri prsta s druge strane toga i palcem upali.

Zato je ovo ovako riješeno.

Sljedeća verzija kučišta imat će bar poboljšanja, bit će 3cm duža, 2cm viša, imat će usbportove vanjske i reset gumb {#}

Imaš jedan mali trik kojim možeš to spriječiti, treba povećati trenje a to se riješava preko gumenih traka koje spriječavaju klizanje. Još bolja stvar bi bila da imaš onaj nosač koojem bi s donje strane na stopu mogao zalijepiti gumu i spriječiti klizanje.

 

Ako može hint, mislim da bi s crvenom bočnom stranom i crnim tiskom, kućište još dobilo na upečatljivosti, nema šanse da ga se nebi uočilo.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Projekt simple
nul-3 kaže...

Lako se mi dogovrimo za case, materijal platiš, ja ti to free napravim (zato što se volim s takvim stvarima zahebavat {#}), međutim najveći problem je ostatak komponenti...

ITX ploča, i napajanje...

Obično napajanje ovih dimenzija mene košta 200kn...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Projekt simple
mario.L_hr kaže...

Imaš jedan mali trik kojim možeš to spriječiti, treba povećati trenje a to se riješava preko gumenih traka koje spriječavaju klizanje. Još bolja stvar bi bila da imaš onaj nosač koojem bi s donje strane na stopu mogao zalijepiti gumu i spriječiti klizanje.

 

Ako može hint, mislim da bi s crvenom bočnom stranom i crnim tiskom, kućište još dobilo na upečatljivosti, nema šanse da ga se nebi uočilo.

Ma znam, ali opet bi to bilo opterečenje za case, osim ako ne stavim nešto više trake, a onda gubi smisao cijeli projekt, jer ovako case može stajati i uspravno i vodoravno {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice