The Blue Reign

poruka: 246
|
čitano: 67.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Pozdrav.

Evo započinjem temu nakon nekog dijela posla obavljenog tako da imam materijala za pokretanje teme.

Tema kućišta će biti crno-plava, overused fora ili ne, ja ću tako napraviti jer eto, obožavam plavu boju.

Prvo je na redu farbanje. Što se dalo skinuti šarafcigerom, skinuo sam. Nitne nisam bušio i rastavljao dalje, znam da bi tako i bolje ispalo ali i ovako je završilo dobro. Blijeda mjesta naslikama nakon farbanja je odsjaj i igre svijetla.

Plastike za 5,25" i 3,5" još nisam odlučio hoće ostati crne ili će ići u plavo, zasad su crne.

Također se ispričavam za kvalitetu fotografija, slikano je mobitelom/web kamerom jer nemam digitalac.

 

U toku je izrada prozirne stranice.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2013 16:07 (rapture686).
Moj PC  
20 1 hvala 7
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Evo rad od sinoć i danas.

(1) Planiranje, oblijepljivanje i označavanje crta za rezanje, mala promjena nacrta, i konačno, rezanje. Mala nezgoda pri rezanju. Rezovi, kao što vidite, su daleko od idealnih, čeka me dosta turpijanja. Friško izrezana stranica isprobana. Ima li tko kakvu ideju šta da napravim sa izrezanim dijelom?

(2) Nakon toga sam se bacio na pleksi. Test rezanja sa ubodnom pilom i bušenja rupa sa bušilicom. Zatim označavanje pa rezanje. Nekim čudom apsolutno savršeno sjeda u rubove na stranici.

(3) Šarafi čekaju farbanje pa bušenje stranice i pleksija. Rupe će biti izbušene večeras/sutra, također i probno montiranje pleksija, ali moram u trgovinu po crni sprej da ofarbam stranicu i šarafe i onda ide finalno montiranje pleksija na stranicu i stranice na komp.

Gotovo najkasnije do srijede.

Do tada još do kolege po jedan 120mm vent sa plevim LED-icama.

Kad smo kod ventova, prednji crveni 200mm će uskoro van, na njegovo mjesto identičan ali plavi, kao na vrhu.

To nas dovodi do osvjetljenja; uzimat ću plave LED trake sa ebay-a i opet, kad smo kod ebay-a (lančana reakcija {#}) zajedno sa trakama ću naručiti produžetke za 6, 4+4 i 24 pin kablove, neke sleevane neke ne, i plavog sleeve-a i crnog heatshrinka.

Ove zadnje kupnje (vent, traka, sleeve) će pričekati jer je sada 7870 Hawk prioritet (pogledajte slike od Hawk-ice i bit će vam jasno zašto je vrlo važna {#}), za nju se moram još malo protegnuti a onda besparica {#}

Tijekom svega ovoga ću možda raditi na PSU coveru jer mi je ostao taman komad pleksija za to, ali nije sigurno.

 

1.1 1.1
1.2 1.2
1.3 1.3
1.4 1.4
1.5 1.5
1.6 1.6
2.1 2.1
2.2 2.2
2.3 2.3
2.4 2.4
2.5 2.5
3 3
Toni
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2013 18:15 (rapture686).
Moj PC  
11 1 hvala 4
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Evo sada je skoro gotovo. Za šarafe ću još odlučit hoću ih farbat ili ne, nekako mi se sviđa što se ističu.

Rub reza moram pofarbat jer sam turpijo pa se vidi srebrna linija.

Ima tu još detalja za dovršiti ali moram uzeti mali odmor, cijeli dan to radim.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2013 23:07 (rapture686).
Moj PC  
7 2 hvala 3
13 godina
offline
HAF 922 mod

Za sada super izgleda ! {#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Dok čekam grafu, još neke ventove pokušavam nabaviti, planiram šta ću dalje, i tako neke sitnice, obratio sam se kolegi Mrrockwell (projekt Redefine) u vezi naljepnice za napajanje, pa mi je dao 2 linka do nekih radova.

Listao sam tako kroz stranice pa sam pokupio par djelića koji su mi se svidjeli i napravio 3 verzije.

Kako je ovo najbolje isprintati?

1 1
2 2
3 3
Toni
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2013 3:21 (rapture686).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: HAF 922 mod
rapture686 kaže...

Dok čekam grafu, još neke ventove pokušavam nabaviti, planiram šta ću dalje, i tako neke sitnice, obratio sam se kolegi Mrrockwell (projekt Redefine) u vezi naljepnice za napajanje, pa mi je dao 2 linka do nekih radova.

Listao sam tako kroz stranice pa sam pokupio par djelića koji su mi se svidjeli i napravio 3 verzije.

Kako je ovo najbolje isprintati?

Sry što se nisam ranije javio ali nisam imao vremena dok sam radio na ovim tutorijalima i svom kompu. Vidim da si odradio odličan posao. Sada nisam iskreno siguran ali na mom ax-u je ta naljepnica mat pa sam mislio isprintati na samoljepljivu foliju i prelakirati mat lakom ali sam gotovo 100% siguran da će se "razmuljati" kada ju pošpricam lakom. Tako da sam odustao od te akcije, barem za sada ;)

11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Ma nije problem uopće, radovi na linkovima su odlični, ja sam samo spremao koji su mi se sviđali i kombinirao.

Kod mene na TX-u mi se čini kao da ima malo glossy finiš, ali to se meni i sviđa pa neće bit problem. Znači trebam isprintati na samoljepljivoj? To mora biti laserski printer?

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Update:

Grafička kartica naručena, nažalost ne Hawk zbog financijskih problema, sitnica vamo sitnica tamo, i op, fali dosta love.

Naručio sam XFX model, Black Edition. Jutros sam podigao u pošti identičnu za kolegu, on je bio zauzet, i stvarno je lijepa. Isprobana također danas kod njega u kompu, nevjerojatno tiha.

http://www.lanoc.org/images/reviews/XFX_r7870beoc/image_13.jpg

Crvena pločica ide dole, samo ta dva šarafića se skinu, zbog ne slaganja s bojom. Moram nekako smislit tu pločicu da ju ofarbam u crno, a da ostanu slova.

Sutra i uplaćujem novac za 2 ventilatora od 120mm, blue LED, to bi isto trebalo bit tu do kraja tjedna, pa će na vikend malo veći, pravi update :)

Toni
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Mali update.

Plavi ventilatori nažalost nisu još stigli, poslani su u ponedjeljak ali pošta je spora {#}

No evo pozabavio sam se nečim drugim. Mijenjanje LED-ica na crvenom ventilatoru.

Umjesto kupovanja novog plavog ventilatora za 130kn, jednostavnije je za par kuna uzeti 4 plave LED-ice i zamijeniti ih {#}

Moram naći trgovinu da ih kupim, ali imao sam jednu bijelu ovdje pa sam iskušao, i radi besprijekorno, tako da čim kupim plave bacam se na to.

Evo par slika.

Toni
Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Danas kupljene i zamijenjene LED-ice.

Toni
Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Konačno stigli 120mm ventovi {#}

Malo bolje slike, valjda, posudio sam digitalac na koji dan.

Inače, to tako blješti zbog fotića, ali uživo je bolje.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 21:44 (rapture686).
Moj PC  
13 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Evo konačno sam nešto malo radio, više planirao.

Prvo, grafa, pošto je moja tema plava boja, crveno ne dolazi u obzir. Skinio sam pločicu; dva šarafića; i na papiru sam ocrtao oblik i izrezao, obojao i prišarafio to sve nazad. Mislim da ću tu plčicu iskoristiti da napišem ime projekta, The Blue Reign, isprintati naljepnicu zajedno sa naljepnicom za napajanje.

 

Bio je jedan topal dan pa sam brže bolje skinio pleksiglas sa stranice i izneo ju van da još pofarbam, poturpijam, popravim što treba malo sa fleksom, i mislio sam iznjeti i kućište da riješim ovaj HDD bay, i onda padne snijeg {#}

 

Naručeno je sa eBay-a:

http://www.ebay.com/itm/Black-3D-Car-Carbon-Fiber-TwillWeave-Vinyl-Film-Hood-Texture-Wrap-Sheet-Sticker-/171006349714

da bi se radilo ono što vidite na slikama 4 i 5 {#} Tipkovnica na slici je G15v2 koja je najsličnija mojoj G510. Miš je isti. Ako mi se jako svidi taj carbon fiber možda iskombiniram nešto i sa kućištem, jer je taj carbon fiber jeftin i jednostavan za staviti, isto tako i za skinuti {#}

 

Više kad stigne lijepo vrijeme i/ili stigne paket sa eBay-a.

Bez pločice. Bez pločice.
Probni papirić :P Probni papirić :P
Vraćeno sa papirićem. Vraćeno sa papirićem.
Toni
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 22:18 (rapture686).
Moj PC  
6 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Tadaa.

Slike govore sve.

Kasnije danas ide i miš.

ne jedite za kompjuterom! ne jedite za kompjuterom!
Toni
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 15:33 (rapture686).
Moj PC  
20 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Gotov i miš.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 16:36 (rapture686).
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
offline
HAF 922 mod

Jesi napravio psu cover?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Krenio sam ga raditi, izmjerio sam plaksi, taj dio posla je gotov, vjerovatno će ići u carbon isto.

Toni
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
HAF 922 mod

bus mi mogao poslat kak sablonu i ja bi si ga radio...ostalo mi jos dosta 3m carbona

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Javim ti se preko PM-a kad budem napravio.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Da ne bude da u case mod-u radim samo na periferiji :)
Grafička kartica i HDD također u karbon. Pošto mi se jako sviđa tekstura i izgled ovoga, i vidim da je kvalitetan vinyl, koristit ću to i dalje na kućištu. Koliko, gdje i kako još ne znam, to je sad tek u planu.
Zasad ovo.

Šta mislite?

Toni
Moj PC  
9 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAF 922 mod
rapture686 kaže...

Da ne bude da u case mod-u radim samo na periferiji :)
Grafička kartica i HDD također u karbon. Pošto mi se jako sviđa tekstura i izgled ovoga, i vidim da je kvalitetan vinyl, koristit ću to i dalje na kućištu. Koliko, gdje i kako još ne znam, to je sad tek u planu.
Zasad ovo.

Šta mislite?

Jako jako loša ideja stavljati vinyl preko HDD-a. Skidaj to odmah.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Pa pričao sam sa Pranjom neki dan, on u svom Arya projektu je isto stavio naljepnicu na HDD, kaže da nema problema, ja inače ne bi ni stavio.

Skidam, ali šta se može dogodit?

 

http://www.bug.hr/forum/topic/modding-projekti/case-modding-savjeti-bilo-kakvi/182804.aspx?page=2&jumpto=3554757&sort=asc&view=flat

Toni
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 0:17 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAF 922 mod
rapture686 kaže...

Pa pričao sam sa Pranjom neki dan, on u svom Arya projektu je isto stavio naljepnicu na HDD, kaže da nema problema, ja inače ne bi ni stavio.

Skidam, ali šta se može dogodit?

 

http://www.bug.hr/forum/topic/modding-projekti/case-modding-savjeti-bilo-kakvi/182804.aspx?page=2&jumpto=3554757&sort=asc&view=flat

Da, ali Pranja je izrezao rupu tamo gdje je rupa za zrak na HDD-u. Može ostati vinyl, ali probuši taj otvor za zrak.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 13:06 (DamageHigh).
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

U redu, idem odmah.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: HAF 922 mod

Čisto da odgovorim što može biti, krepat će disk vrlo vjerojatno, jer kroz tu rupu dobiva zrak potreban za rad...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Skinuta je naljepnica, spomenute rupe nema. Disk je Seagate Barracuda 7200 500GB.

Ovo je disk, slika s neta ali identićan je.

Toni
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAF 922 mod
rapture686 kaže...

Skinuta je naljepnica, spomenute rupe nema. Disk je Seagate Barracuda 7200 500GB.

Ovo je disk, slika s neta ali identićan je.

Negdje mora biti. Isprike što nisam provjerio prije, ali negdje je 100%...Sramim se

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

Hmm, dobro, nema veze... ne želim riskirati ipak 300+ GB podataka, i još toliko kuna za novi HDD, on ipak ostaje bez carbon cover-a {#}

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HAF 922 mod

612S u carbonu. Kućište polako poprima željenu temu, najvidljivija površina je pokrivena, ogromna razlika.

Toni
Moj PC  
16 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: HAF 922 mod
DamageHigh kaže...
rapture686 kaže...

Skinuta je naljepnica, spomenute rupe nema. Disk je Seagate Barracuda 7200 500GB.

Ovo je disk, slika s neta ali identićan je.

Negdje mora biti. Isprike što nisam provjerio prije, ali negdje je 100%...Sramim se

lumenu hard disk je hermeticki zatvoren, kakav zrak, nije to parni stroj hahahhahah, sta bi se desilo onda kad uđe u ulje ?!

Pranja.
12 godina
odjavljen
offline
Re: HAF 922 mod
rapture686 kaže...

612S u carbonu. Kućište polako poprima željenu temu, najvidljivija površina je pokrivena, ogromna razlika.

 Super ti je ispao cooler-jedino bi bilo dobro da odrežeš ovaj višak u rupama za heatpipe-ove da ti ne diže foliju. Inače-sve 5. {#}

pranja_dakovo kaže...

lumenu hard disk je hermeticki zatvoren, kakav zrak, nije to parni stroj hahahhahah, sta bi se desilo onda kad uđe u ulje ?!

 

 Pa i nije baš,postoji rupica kroz koju disk izbacuje vlagu da se ne nakuplja u njemu kada dođe do kondenzacije. {#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice