120Hz dilema

poruka: 5
|
čitano: 3.676
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
120Hz dilema

 

gledam si neki 120Hz lcd isključivo za 2D igranje, ove 3D điđe me ne zanimaju pretjerano. pročitao sam sve i svašta po netu uzduž i poprijeko i razmišljam između dva modela

 

jedan izbor je samsung s23a750d

 

+ jako mali input lag, nema ghostinga, odlične boje, ok cijena (u odnosu na druge 120hz modele), 3d radi na atiju (u mom slučaju je to plus jer imam atija)

- podešavanje samo kuta nagiba, samo displayport, glossy

 

druga opcija mi je naravno benq xl2420t

 

+ najmanji input lag, inch veći od samsunga, podesiv na sve načine, dizajn, držač za slušalice, mat

- CIJENA, navodno loše boje iz kutije (potrebna kalibracija), lagani ghosting, 3d radi sa nvidija

 

realno gledajući samsung je bolja opcija. jeftiniji je za oko 1000kn. razlike u input lagu vjerojanto nebi ni osjetio. boje su navodno bolje. imam opciju za 3d jer sam na atiju... ali, najveći problem mi je što nije podesiv po visini - zakretanje i pivot mi i ne igra neku ulogu, eyefinitiy sam probao i s tim se više neću igrati. ali ovako bi vjerojatno trebao neki stalak raditi ili stavljati nešto drugo ispod ekrana da mi ergonomski odgovara. ako dajem 2500 za monitor jednostavno mi mora imat opciju za podešavanje po visini. drugi problem je što je glossy (nekima je to naravno prednost al eto...)

 

da pare nisu problem odmah bi uzeo benqa. možda pati od malo ghostinga, kažu neki, možda mu boje nisu tako realne i žive kao na samsungu ali ima najmanji input lag, za inch je veći, dizajn mi je privlačniji jer pruža daleko bolju ergonomiju a i pali me onaj držač slušalica iza i k tome je mat,

 

obje "mane" samsunga mogu prožvakat jer je u pitanju razlika od 1000kn, na glossy bi se naviko isto kao i na nešto ispod ekrana na stolu. ali da mi srce bude na mjestu vjerojatno bi se natego još i za tih soma kuna, e to mi je dilema ogromna, 3500 mi je ipak previše dat za monitor, ali nije ni 2500 baš jeftino.

 

jel ima netko osobnih iskustava po pitanju ova dva monitora. posebno me zanima ovaj samsung, volio bi da me netko nagovori da kupim baš njega jer bi ovog somića rado ostavio u džepu.

 

zna li netko za još koji model u tom rangu cijene ali i performansi?

 

 

Clandestino
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
120Hz dilema

Zanimam me gdje si pročitao da xl2420 ima lagani ghosting?

 

U rangu još imaš Alienware aw2310 http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=12262

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 15:02 (TonyKTM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 120Hz dilema
TonyKTM kaže...

Zanimam me gdje si pročitao da xl2420 ima lagani ghosting?

 

U rangu još imaš Alienware aw2310 http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=12262

 

našao sam na više mjesta na forumima da se spominje ghosting ali mi je ovaj lik ostao najupečatljiviji sa poprilično detaljanim testom i usredbama sa s23a750d i asusom, 

 

http://wecravegamestoo.com/forums/gadgetry-electronics-discussion/10706-benq-xl2420t-120hz-3d-monitor-review.html

 

 

 

gledao sam i tog alienwarea, zanimljiva opcija, ok cijena, duga garancija ali nigdje nisam uspio naći kvalitetan review i neku usporedbu sa novjim modelima kao što su benq i samsung, ne znam koliki mu je input lag i negdje u tom bespuću interneta sam pročitao da nešto nije s njim naj naj ali se ne mogu sjetiti o čemu se radilo, taj bi mi monitor vjerojatno bio treći ili četvrti izbor

 

 

Clandestino
15 godina
neaktivan
offline
120Hz dilema

Ghosting nije veliki problem. Problem je to što se kod velike većine benq dolazi s dosta dead pixels-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
120Hz dilema

error

monetary revolution
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 23:26 (koorpa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice