23-24" LCD za text do 2000kn

poruka: 49
|
čitano: 9.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

dakle, treba mi 23-24" monitor do 2000kn... koristiti cu ga najvise za programiranje, pa mi je najbitnije da text bude ostar i jasan...
imam 19" Samsung SyncMaster 940n star par godina i nisam bas zadovoljan s prikazom, na toshibinom 15.4" laptopu sve izgleda puno jasnije i cisce... moguce je da to zbog manjeg dot pitch-a ili zato jer samusung ima samo VGA ulaz...

koristiti cu ga i za grafiku, tako da mi je bitan i prikaz boja, ali to je na drugom mjestu...

uglavnom, interesantni su mi ovi modeli:

LG W2361V (1.289,06 kn) - svi ga hvale, dobra cijena, TN panel

Dell U2311H (1.726,30 kn) - IPS panel, ali bez obzira na dobre review-e, ima i puno negativnih komentara ljudi koji ga koriste (tinting, uniformity, sparkling effect...)

vasa misljenja, prijedlozi?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
Nevermind kaže...

dakle, treba mi 23-24" monitor do 2000kn... koristiti cu ga najvise za programiranje, pa mi je najbitnije da text bude ostar i jasan...
imam 19" Samsung SyncMaster 940n star par godina i nisam bas zadovoljan s prikazom, na toshibinom 15.4" laptopu sve izgleda puno jasnije i cisce... moguce je da to zbog manjeg dot pitch-a ili zato jer samusung ima samo VGA ulaz...

koristiti cu ga i za grafiku, tako da mi je bitan i prikaz boja, ali to je na drugom mjestu...

uglavnom, interesantni su mi ovi modeli:

LG W2361V (1.289,06 kn) - svi ga hvale, dobra cijena, TN panel

Dell U2311H (1.726,30 kn) - IPS panel, ali bez obzira na dobre review-e, ima i puno negativnih komentara ljudi koji ga koriste (tinting, uniformity, sparkling effect...)

vasa misljenja, prijedlozi?

Za to što si ti naveo, mislim da Dell ispunjava sve uvjete, obziran na negativne komentare, sigurno će bit bolji od ovog LG-a, kao što si rekao, sve mora bit jasno, i oštro, i žive boje, ona nema razmišljanja, uzmi Dell-a!?

ili možda, ovo, nisam ništa čitao o tom monitoru,, pronjuškaj malo:
http://www.nabava.net/monitori__90/hp-zr22w-lcd-215-22__684561

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
16 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

ja ih ti rekao ovaj HP jer je punokrvi 24'' monitor sa 1920×1200px rezolucijom i to ces znati cijeniti kada krenes programirati (rekao si da slazes za programiranje?)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
Ivsa kaže...

Za to što si ti naveo, mislim da Dell ispunjava sve uvjete, obziran na negativne komentare, sigurno će bit bolji od ovog LG-a, kao što si rekao, sve mora bit jasno, i oštro, i žive boje, ona nema razmišljanja, uzmi Dell-a!?

ili možda, ovo, nisam ništa čitao o tom monitoru,, pronjuškaj malo:
http://www.nabava.net/monitori__90/hp-zr22w-lcd-215-22__684561

 

da, samo me brinu malo komentari ljudi koji su isli na tog dell-a s istim ciljem kao i ja pa su se razocarali... npr: http://hardforum.com/showthread.php?p=1036253103

 

a ovaj hp je 22", to mi je premalo...

13 godina
neaktivan
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
sasa kaže...

ja ih ti rekao ovaj HP jer je punokrvi 24'' monitor sa 1920×1200px rezolucijom i to ces znati cijeniti kada krenes programirati (rekao si da slazes za programiranje?)

 

slazem se, height je jako bitan kod kodiranja, da ne moras puno scroll-ati, ali sad nazalost skoro svi 23 i 24" monitori imaju tu hd rezoluciju 1920x1080... tako da, to je ovom hp-u velika prednost, ali 2000kn mi izgleda puno za TN panel...

15 godina
odjavljen
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

Acer S243HLbmii. Imam ga i odličan je. Best buy. Ako možeš, uzmi. {#}

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
vexx5555 kaže...

Acer S243HLbmii. Imam ga i odličan je. Best buy. Ako možeš, uzmi. {#}

IPS?

Izvrsno izgleda monitor, za one koji igraju na kartu ostavljanja dojma.

15 godina
odjavljen
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
alankish kaže...
IPS?

Izvrsno izgleda monitor, za one koji igraju na kartu ostavljanja dojma.

 Ne, TN.

Nije stvar u izgledu, nego u mogućnostima-LED osvijetljenje, Full HD, 2ms, kontrast 8000000:1 (dinamički) i tanak samo 15 mm. Ja sam jedva dočekao da se riješim krmastog đubreta sa stola (19'' widesrceen lcd).

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
13 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

kakva je kvaliteta tih Acer, AOC, BenQ i slicnih monitora u usporedbi npr. s Samsung-om, LG-om ili Dell-om?

 

mi je bolje ici na 23 ili 24 incha, taj jedan inch mi ne igra neku ulogu u velicini, ali zbog manjeg dot pitch-a bi slika mogla biti malo ostrija... ili?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
Nevermind kaže...

kakva je kvaliteta tih Acer, AOC, BenQ i slicnih monitora u usporedbi npr. s Samsung-om, LG-om ili Dell-om?

 

mi je bolje ici na 23 ili 24 incha, taj jedan inch mi ne igra neku ulogu u velicini, ali zbog manjeg dot pitch-a bi slika mogla biti malo ostrija... ili?

 

Žuto podebljani su najbolji, LG je za one koji nemaju para za nešto bolje, Dell je solidan, AOC (neznam), BenQ je kod većine monitora srednji segment

Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
16 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

eizo je najbolji ako cemo iskreno. nikakakav samsung ili lg.

samo, eizo je skup.

i osobno bih kupio lenovo ili hp ili dell prije nego neki odvratno dizajnirani lg ili samsung (jednostavno mi se gadi njihov dizajn).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
sasa kaže...

eizo je najbolji ako cemo iskreno. nikakakav samsung ili lg.

samo, eizo je skup.

i osobno bih kupio lenovo ili hp ili dell prije nego neki odvratno dizajnirani lg ili samsung (jednostavno mi se gadi njihov dizajn).

Ja sam naveo od navedenih. 

Ali slazem se, samo Eizo je za profesionalce u grafickom dizajnu

Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
13 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

ok, mislio sam na srednju klasu... jasno je da za tu lovu ne mogu dobiti neki profi monitor...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

btw. ako je lg losiji, zasto njihove panele koriste hp, dell i apple?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
Nevermind kaže...

btw. ako je lg losiji, zasto njihove panele koriste hp, dell i apple?

apple korissti i samsung panela.

samo ti ne kuzis kako  to radi.

znaci samsung ili lg rade za apple panele, ALI po apple standardima, normama, sa Apple patentiranim detaljima. te stvari niti samsung niti lg NE smiju koristiti u svojim panelima za svoje monitore.

o tome se radi. zato apple ima puno bolju sliku i ekran od lg ili samsung-a, iako im ovi koreanci rade panele.

kuzis, apple kaze zelimo to, to i to po tom i tom standardu i tehnologiji i ovi rade.

imas na primjer Lenovo ThinkVision L220x koji je ZAKON samo ga ne mozes kupiti - 1920×1200 na 22'!!!!

savrsenoooo!

14 godina
odjavljen
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
vexx5555 kaže...
alankish kaže...
IPS?

Izvrsno izgleda monitor, za one koji igraju na kartu ostavljanja dojma.

 Ne, TN.

Nije stvar u izgledu, nego u mogućnostima-LED osvijetljenje, Full HD, 2ms, kontrast 8000000:1 (dinamički) i tanak samo 15 mm. Ja sam jedva dočekao da se riješim krmastog đubreta sa stola (19'' widesrceen lcd).

Izgled+mogučnosti, nice.Jedini problem bi mi mogao predstavljati nedostatak onih 120 px po vertikali.Inače vidim da se tu spominju i Eizo monitori, kakvi su i naravno cjenovni rang.

13 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

hm, sad jos manje znam sto da uzmem :)

se isplati ici na Dell-ovog IPS-a ili da uzmem neki od ovih TN-a?

 

btw. uskoro cu uzeti vjerovatno jos jednog za dual screen, tako da mi s te strane najvise odgovara onaj LG zbog cijene...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

Kako vam se ovo cini?

 

Monitor LCD LED 23" Samsung XL2370, 1920x1080, 250cd/m2,5 000 000:1, 2ms, Black
1.733,10 kn

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
Nevermind kaže...

Kako vam se ovo cini?

 

Monitor LCD LED 23" Samsung XL2370, 1920x1080, 250cd/m2,5 000 000:1, 2ms, Black
1.733,10 kn

Bolji monitor nećeš naći za tu cijenu i spada među najbolje LCD TN monitore.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2010 20:23 (Gondar).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
Gondar kaže...
Nevermind kaže...

Kako vam se ovo cini?

 

Monitor LCD LED 23" Samsung XL2370, 1920x1080, 250cd/m2,5 000 000:1, 2ms, Black
1.733,10 kn

Bolji monitor nećeš naći za tu cijenu i spada među najbolje LCD TN monitore.

ja i dalje stojim iza onog HP-a sa TN matricom i 1200px u vertikali.

ali nema veze. kupi sta zelis. nakon odrednog broja linija kôda shvatiti ces tu razliku u vertikali..

;)

13 godina
neaktivan
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
sasa kaže...
Gondar kaže...
Nevermind kaže...

Kako vam se ovo cini?

 

Monitor LCD LED 23" Samsung XL2370, 1920x1080, 250cd/m2,5 000 000:1, 2ms, Black
1.733,10 kn

Bolji monitor nećeš naći za tu cijenu i spada među najbolje LCD TN monitore.

ja i dalje stojim iza onog HP-a sa TN matricom i 1200px u vertikali.

ali nema veze. kupi sta zelis. nakon odrednog broja linija kôda shvatiti ces tu razliku u vertikali..

;)

tih dodatnih 120px height-a je definitvno dosta korisno kod kodiranja, ali cinjenica je da taj monitor osim toga ne nudi bas puno za tu lovu...

ne znam, nisam jos nista odlucio, mozda na kraju i uzmem toga...

 

btw. onaj Dell U2311H dosta dobro sljaka i u portrait mode-u, to je onda 1920px vertikalno...

 

ima tko jos kakva misljenja, ideje?

15 godina
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

Meni je isto zapeo za oko dell u2311h, samo vidim da su ljudi po review-ima tu i tamo spominjali da su primjetili efekt frosted glass-a. Nisam siguran što bi to trebalo biti? Ako se mene pita za 1750 kn koliko taj dell dođe ne isplati se niti jedan tn uzimati.

logic sense of no sense.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

Pogledaj i Acer H233H. ;)

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Sent from my Desire.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
AlienWare1 kaže...

Pogledaj i Acer H233H. ;)

 S243HLbmii je bolji. Ako već dajete 1700 kn za monitor, onda možete dati još 300 kn i uživati kao carevi.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
13 godina
neaktivan
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
vexx5555 kaže...
AlienWare1 kaže...

Pogledaj i Acer H233H. ;)

 S243HLbmii je bolji. Ako već dajete 1700 kn za monitor, onda možete dati još 300 kn i uživati kao carevi.

Može sačuvati tih 300 kn i uzet samsungov koji je bolji pa fino dobije odličan monitor i još mu ostane 300 kn za subotu, što je i više nego dovoljno za zabavit se {#} {#}.

13 godina
neaktivan
offline
23-24" LCD za text do 2000kn

citam te "horror" price za IPS panele i AG coating problem...

http://hardforum.com/showthread.php?t=1512279

"When I turned on the display for the first time, I thought that there is some sort of protective transparent wrapping over the screen that I have to remove in order to see a clear picture and I really touched the corners of the display hoping to remove something.
Poor me, soon I realized that this is how it was supposed to be."

"The absolute worst part for me was, as been mentioned, that it can be difficult to get the eyes to focus correctly. The text seems fuzzy and the eyes constantly try to correct for it, and that can quickly lead to headaches. Often the problem seemed to be that the eyes tries to focus on the sparkle itself which not only makes it more apparent but also makes the text fuzzy."

ima tko od vas IPS panel, zar je stvarno tako lose?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn

Jedini IPS za kojim sam ozbiljnije sjedio bio je 24" i 30" Apple Cinema Display i nisam vido ništa od ovoga što je na u tom postu navedeno, s time da ovi Appleovi imaju LED osvijetljenje.Sad da li to čini bitnu razliku neznam.Inače to je klasa monitora namijenjena profesionalnim grafičarima.Vidio sam da se tu spominju dosta noviji DELL i HP monitori sa IPS matricom no koliko je to tebi potrebno sam najbolje znaš.inače topla preporuka, uzmi neki od monitora sa 16:10 omjeroma stranica jer meni ovih parsto px po vertikali fali, ali doslovno.Za tvoje potrebe će biti dovoljno i riješenje sa TN matricom.Vidio sam kod frenda neki Philips od 20" sa TN matricom i radi odlično, moram napomenuti da monitor nudi podešavanje po svim osima što je meni dosta bitno ponekad.

EDIT:Ako imaš ozbiljnu namjeru kupiti neki monitor sa IPS panelom najbolje ti je odeš u neki od dućana i da tamo isprobaš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2010 11:36 (alankish).
16 godina
moderator
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
Nevermind kaže...

ima tko od vas IPS panel, zar je stvarno tako lose?

Moguce je da je to samo do Della (i eventualno drugih koji koriste isti premaz ili filter za LCD matricu). Ne znam kako je na njihovim drugim monitorima, no vidio sam sliku prije nekoliko godina na njihovom 30"-nom monitoru (isti taj 3007wfp) koji je dosao na test u redakciju i mogu reci da me se nije dojmio. Velicina je bila fantasticna i ostale karakteristike monitora su bile pohvalne, ali primijetio sam istu stvar - vrlo izrazenu zrnatost ekrana. Toliku da osobno ne bih kupio taj monitor jer nisam siguran da bih se mogao naviknuti. Ko da je netko nalijepio na njega prozirnu foliju za ispis na inkjetu. Nekome mozda ne smeta, netko ce se naviknuti... A netko ce valjda vratiti monitor u ducan.

 

Imam otprije nekliko tjedana doma na stolu onaj LG-ev 22-incni IPS monitor - na njemu ne primijecujem neku zrnatost (nisam doduse sad ispred njega, mogu dodatno provjeriti sutra/prekosutra), odnosno povrsina ekrana me ne smeta. Smeta me jedino pre-prejako pozadinsko osvjetljenje i glupi "virtualni" gumbi preko kojih se covjek zbilja mora namuciti da si par puta kroz dan podesava osvjetljenje.

 

Sad - jel Dell koristi identicnu IPS matricu i u svojim monitorima - ne znam. Kao sto rekoh, moguce je da nije stvar u matrici kao takvoj, nego u premazu ili filteru koji se stavlja na/pred matricu. Trebao bi se mozda javiti i netko s HP-ovim IPS monitorima, koji bi trebali koristiti iste matrice kao i Dellovi pa bi se onda znalo je li problem u matrici ili antireflektivnom premazu/filtru.

16 godina
moderator
offline
RE: 23-24" LCD za text do 2000kn
alankish kaže...

Za tvoje potrebe će biti dovoljno i riješenje sa TN matricom.Vidio sam kod frenda neki Philips od 20" sa TN matricom i radi odlično, moram napomenuti da monitor nudi podešavanje po svim osima što je meni dosta bitno ponekad.

EDIT:Ako imaš ozbiljnu namjeru kupiti neki monitor sa IPS panelom najbolje ti je odeš u neki od dućana i da tamo isprobaš.

Ne bih se slozio s tobom. Za tekst i programiranje moze se isplatiti kupovina IPS monitora zbog dva razloga: daleko bolji kut gledanja i podesavanje po osima. Zbog veceg vidljivog kuta tekst ce biti odlicno citljiv na cijeloj povrsini ekrana i neces morati raditi akrobacije s glavom kako bi normalno mogao vidjeti tekst - tek sad kad sam presao na IPS sa Samsunga 226bw (inace za TN matricu izvrstan monitor) vidim koliko je los vidljiv kut imao taj Samsung. A podesavanje - u pravilu svi IPS monitori imaju stalke koji omogucavaju naginjanje ekrana i podesvanje po visini - vrlo bitno kod dugotrajnog rada za kompjuterom. Philipsov monitor koji spominjes je iznimka - valjda ces na 20 TN monitora naci jedan kojem se moze podesavati nagib i koji se moze podesavati po visini.

 

TN monitori su u zadnje vrijeme otisli u nevjerojatnu krajnost - kod dobrog dijela njih vise se ne moze podesavati ni nagib! Iako se ovdje ne trazi monitor za gledanje filmova, samo bih spomenuo da takav monitor moze biti gotovo neupotrebljiv onima koji se vole zavaliti u krevet i tako gledati film - em se ne moze nagnuti, em ima los kut vidljivosti (kljucan razlog zbog kojeg bi ga uopce naginjao).

 

 

// sorry zbog dva posta zaredom, pisem u Firefoxu pa kod editiranja nastane kaos

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice