8k rezolucija

poruka: 14
|
čitano: 8.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
8K rezolucija i smrt 3D-a

Jo svima!

nadam se da vam bude zanimljivo stivo{#} i nisam znao di da stavim temu!

Malo sam guglao po netu(kopa me to vec duze vrijeme:) trazeci zasto je 3d tehnika tocnije filmovi, gaming itd stagnirala, tj nije postala popularna odnosno "najtocnija misao" izrada 3d monitora i televizora, naravno nisam nasao iako je to ocigledno da se desava!

No trazio sam dalje citajuci malo o 4K rezoluciji i naisao na ovaj link s cak 32 stranice

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/gigabyte-gtx780-ti-windforce-oc-review-1080p-1600p-4k/4/

 

tocnije recenziju najace single gpu kartice Gtx780ti s testovima na 4k rezoluciji! znam da je 4k poprilicno zahtjevan no nisam nikad ocekivao da jedna novija igra tocnije bf4 nije u stanju doci ni do 20fpsa s ovom karticom na toj rezi!{#}

sto je najgore ovakvim proizvodnim procesom i napretkom GPU-a doticne graficke se nece stici ni moci boriti s ovakvom rezolucijom a kamoli s ultra hd(8K){#}

8k 8k
E zasto sam u naslov dodao jos i smrt 3D-a?{#} osobno nisam nikad vidio 8k telku niti ista priblizno no evo dolje jedan video di se to sve poprilicno dobro vidi;

e kao sto se vidi iz videa slika zgleda papreno realno (iz moje perspektive u sjedalici gledajuci u svoj lcd ovaj video to cak podsjeca onako nekako na 3d)

kao sto i komentator u videu kaze da slika u tv i s manje od 2m izgleda kao da gledate kroz prozor!

tv ili realnost? tv ili realnost?
 

Naravno jasno mi je kao i svima da ce jednog dana pikseli/rezolucija/prikaz ili kako god to ocete nazvati doci do tocke savrsenstva iliti totalne realnosti na tv ili lcd-u!

e pa od tud sam dosao i do zakljucka da potrebe za 3d tv-lcd itd zapravo uopce nije bila potrebna

nego je to samo bilo cisto marketinski da se ljudima pobere novac nizasto jer koja budala voli imati bilo sta nabijeno na glavu/nos osim zenskih sisa{#}

a i naravno pitanje vremena kad ce taj isti 3d biti uskoro izguran od 4k/ a pogotovo od 8k prikaza koji je po svemu sudeci vec dosao do pocetnog praga REALNOSTI!

 

Dali je to vec tu pred nama;

 neznam (predpostavljam da je, jer su 8k telke vec tu:), jer kao sto rekoh nisam vidio 8k telku pa nemrem vise o tome reci ako netko je nek slobodno kaze koju rijec o tome ovdje!

Dali ce sljedece generacije Gpu-ova moci tjerati 8k? neznam ni to!

no sve mi se cini da NE kao ni da necemo gledati u nase graficke kartice onakvim kakve ih danas gledamo u svom PC-u kao sto "uskoro"(ipak ne tako brzo) nebudemo vise ni znali da je 3d telka ikada postojala!

gpu gpu
Eto nadam se da je stivo bilo donekle zanimljivo i da bu zavrsilo u nekom sljedecem Bug casopisu{#}, slobodno komentirajte i naravno lupajte TD!

sry ak sam nekaj u tekstu zametnuo ili krivo napisao!

LP svima{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 13:25 (Stjepanj).
Moj PC  
5 4 hvala 0
16 godina
online
8K rezolucija i smrt 3D-a

Brkaš kruške i jabuke. Mi imamo stereoskopski vid s razlogom,
rezolucija je nešto posve drugo.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 0:59 (overhaul).
Moj PC  
9 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: 8K rezolucija i smrt 3D-a
overhaul kaže...

Brkaš kruške i jabuke. Mi imamo stereoskopski vid s razlogom,
rezolucija je nešto posve drugo.

ma opcenito sam mislio na cijeli taj sistem realnog prikaza, ok 3d daje dubinu( stereoskopski:) ali ak pogledas ovaj film i kao sto lik veli da slika zgleda kao da gledas kroz prozor mislim da se tu gubi potreba za 3d-om ne??!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 1:05 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: 8K rezolucija i smrt 3D-a

Čudi te što je 8k rezolucija tako zahtjevna? Ajde probaj izračunati koliko je to više piksela od 4k ili full HD rezolucije ;) Kada vidiš te brojke više nećeš biti tako šokiran...

 

Evo ti efekt gledanja kroz prozor:

 

xD

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
protjeran
offline
8K rezolucija i smrt 3D-a

kad vec pricam o rezolucijama(nije bas 8k:) evo jedan zanimljiv photoset od bf4 u poprilicno velikoj rezi!

 

http://www.flickr.com/photos/jim2point0/sets/72157637127890173/

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
8K rezolucija i smrt 3D-a

3D vjerovatno nije zazivio jer ima masa ljudi kojima izaziva glavobolje. Recimo meni,pokusao sam par puta odgledati film ili odigrati igru u 3D-u,ali nakon pola sata toliko me pocne boljeti lubanja i oci mi hoce ispasti da sam to potpuno izbacio iz upotrebe.

Moj PC  
2 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: 8K rezolucija i smrt 3D-a
Romano kaže...

3D vjerovatno nije zazivio jer ima masa ljudi kojima izaziva glavobolje. Recimo meni,pokusao sam par puta odgledati film ili odigrati igru u 3D-u,ali nakon pola sata toliko me pocne boljeti lubanja i oci mi hoce ispasti da sam to potpuno izbacio iz upotrebe.

a mozda naprave i 3d s 8k tv-ima tko zna, no po svemu sudeci mislim da nebude potrebno jer ce prikaz jednostavno biti pre realan!

http://www.wallpapersultrahd.com/ultrahd/planet_sh527680x4320.jpg

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 14:00 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
8k rezolucija

8k... iss kad ce to zazivit kod nas pa nasa nacionalna televizija je jos na beti {#} neke stvari jos ne rade u 16:9 a da nepricamo o HD-u.

 

4k je tek provirio u snimateljskom smislu (kamere i sl)

Kad ce ovo doci na red bas me zanima... LP

 

 

Intel Core™ i7
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
8k rezolucija

Iza 8K dolazi 16K itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 8k rezolucija
mserfezi kaže...

8k... iss kad ce to zazivit kod nas pa nasa nacionalna televizija je jos na beti {#} neke stvari jos ne rade u 16:9 a da nepricamo o HD-u.

 

4k je tek provirio u snimateljskom smislu (kamere i sl)

Kad ce ovo doci na red bas me zanima... LP

 

 

Filmovi se snimaju na 35mm film, i onda se digitalno skeniraju u 4K rezoluciju.

----------Jesse,we need to cook 8)
14 godina
neaktivan
offline
Re: 8k rezolucija
BobbyZ kaže...
mserfezi kaže...

8k... iss kad ce to zazivit kod nas pa nasa nacionalna televizija je jos na beti {#} neke stvari jos ne rade u 16:9 a da nepricamo o HD-u.

 

4k je tek provirio u snimateljskom smislu (kamere i sl)

Kad ce ovo doci na red bas me zanima... LP

 

 

Filmovi se snimaju na 35mm film, i onda se digitalno skeniraju u 4K rezoluciju.

To sa filmom se (uglavnom) ne radi već odavno. 

Možda samo u državama poput naše.

Ali u svijetu, naročito u SAD-u većina filmova i TV serija se snima digitalno.

A danas su to već uglavnom 4K digitalne kamere.

Film polako nestaje, zbog brzine snimanja, lakše montaže, lakšeg dodavanja efekata itd.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 19:05 (Bugsy).
14 godina
offline
8k rezolucija

Rano je pričati o još 4ku. Prvo trebaju napravit nasljednika bluraya i novi 5k/4k format.

You are wrong, fucked, and overrated and I think am gonna be sick of your fall!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 8k rezolucija
Bugsy kaže...
BobbyZ kaže...
mserfezi kaže...

8k... iss kad ce to zazivit kod nas pa nasa nacionalna televizija je jos na beti {#} neke stvari jos ne rade u 16:9 a da nepricamo o HD-u.

 

4k je tek provirio u snimateljskom smislu (kamere i sl)

Kad ce ovo doci na red bas me zanima... LP

 

 

Filmovi se snimaju na 35mm film, i onda se digitalno skeniraju u 4K rezoluciju.

To sa filmom se (uglavnom) ne radi već odavno. 

Možda samo u državama poput naše.

Ali u svijetu, naročito u SAD-u većina filmova i TV serija se snima digitalno.

A danas su to već uglavnom 4K digitalne kamere.

Film polako nestaje, zbog brzine snimanja, lakše montaže, lakšeg dodavanja efekata itd.

 

A to znaš jer? Filmovi se i dalje 90% snimaju na film, nakon čega se skeniraju i digitalno obrađuju. Iz filma možeš izvući 4k, pa i 8k, dok iz Full hd ne možeš izvući 4k, niti iz 4k možeš dobiti 8k.

12 godina
odjavljen
offline
8k rezolucija

LOL pa film sniman na 70mm filmu se da uvecat i na 8k rezoluciju (ne brkajte to sa upscaleom)

tak da je digitalno snimljen film u pravilu losiji od onog snimljenog na filmu 

 

 

Primjer :

The Hunt http://www.imdb.com/title/tt2106476/ sniman sa Arri Alexa Plus 1080p digitalnom kamerom
2013 godina  

 

ce izgledat losije od 2001: A Space Odyssey http://www.imdb.com/title/tt0062622/  koji sniman na 70mm kada dođe 4k/8k era
1968. godina  

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 19:46 (Arnold Layne).
Moj PC  
5 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice