AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync zaključana tema

poruka: 445
|
čitano: 97.282
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Mogu se spojiti slušalice/zvučnici, pa su kontrole za to.
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
DalmatHR kaže...
Mogu se spojiti slušalice/zvučnici, pa su kontrole za to.

 da,skužio (na teži način)

9 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
neznalica90 kaže...
toxic kaže...
picajzla0707 kaže...

 

 

 ja bih bas voilo vidjeti jedan VA 3440x1440 21:9 monitor i usporedit ga s svoji IPS-om rame uz rame.

ako ima netko tko bi posudio ili slicno nek mi javi a ja cu iskreno prenijeti ovdje..

tako bi vidjeli kako se ponasa skupi IPS vs skupi VA.

 

 

i ja bi to volio.. osobno vec neko vrijeme vrebam ovog aoc-a https://www.scan.co.uk/products/35-aoc-agon-ag352ucg6-120hz-g-sync-curved-gaming-monitor-3440x1440-4ms-25001-displayport-hdmi

 

3440 x 1440 35"  120hz VA panel Gsync.. cak nije ni skup.. 6200kn ako uzmemo u obzir da ips konkurenti kostaju bar 2000 kn vise.. strah me samo tog va jer sam se opekao dva puta.. jednom na standardnom panelu, drugi put na gaming aceru od 144hz kojeg sam platio 4000kn i pozalio.

 

ono zbog cega sam stao na kocnicu je dolazak novih panela iz lg-ja. paneli serije uw3 i uw4 koji su u alienware i predatorima idu u penziju i dolazi lg 34gk950g sa serijom panela uw5 ( da ne spamam temu ako te zanima imas vise o monitoru ovdje https://forums.overclockers.co.uk/threads/lg-34gk950g-3440x1440-g-sync-120hz.18814918/page-28 )

 

ili cu jednostavno pricekat i stavit jos soma eura sa strane i maznut jednog ultrawide hdr-a od 200 hz kad izadu pa sam onda miran 5 godina inace me bude draga zaklala po noci 

 

u svakom slucaju ako uzmem VA model javim se pa se nademo to istestirat, popit pivu i snimit neki video za kolege s foruma.

 Probaj ovoga relativno jeftino.
https://www.laptopsdirect.co.uk/electriq-34-2k-quad-hd-freesync-curved-gaming-monitor-eiq-34cmuwq60gafs/version.asp

Inace uzeo sam ovaj AOC posto je stvarno jeftin za 1300 kuna.

Prvi dojmovi, stalak je nekvalitetno smece, boje su malo zuckaste, trebam se s time pogirati i svjetlinu samo podesio na 90% sto otprilike isto kao i 65% na 32" Samsungu. Igre su Ok, nisam vidio duhove. Sve u svemu za te pare ne mozes dobiti bolje i nije toliko lose. 

12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Svaka cast na objektivnom komentaru, a ne kao neki ovdje koji su zalutali u zemlji bajki... :thumbsup:
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
war3_tft kaže...
Svaka cast na objektivnom komentaru, a ne kao neki ovdje koji su zalutali u zemlji bajki... :thumbsup:

 ovdje si jedini ti zalutali, covjek je napisao ono sto se pise vec 11+ stranica..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Problem skupog hardwera je taj sto mu se svaki milimetar gleda,svaka se rupa trazi ,velika je konkurencija,nemali novac se daje zato korisnici,recenzenti traze iglu u plastu sijena!Onda dolazimo do jeftinog hardwera gdje se preko dosta stvari/nedostataka prelazi bez problema iskljucivo zato jer je jeftino pa ni ne ocekivamo nesto spektakularno!

U skoro pa svemu vrijedi ona stara poslovica "koliko para toliko muzike" ,glupo je ocekivat da monitor ove cijene bude apsolutno dobar u svemu,to ne polazi za rukom i daleko skupljim monitorima.Onda dolazimo do ljudi koji kupnjom hardwera odmah postaju vlasnici kao da su ga sami godinama mukotrpno pravili i nista od najbolji na svijetu ne dolazi u obzir!

Objektivnost cesto ide u zaborav,hvalospijevi na sve strane,o nedostacima se uopce i neprica.Dosta ih u zivotu i nisu imali vise od 2-3 monitora ,tako da i ne mogu znat jel ima bolje.Tu nam dosta pomazu internet recenzije,znamo da tamo ima svega ali posto ih ima toliko puno mozemo relativno dobar zakljucak dobit o kakvom se proizvodu radi.

Skuzio sam da rijetko na ovom forumu mogu doc do dobro zakljucka o kvaliteti nekog hardwera,ali naravno postoji i ovdje forumasa koji ne pate od kompleksa "moj konj je najbolji" i neizmjerno sam ima zahvalan na tome.

Naravno postoje i ljudi kojima su neke stvari vise ili manje bitnije tako da dolazimo do razilazenja misljenja sto je normalno i ljudski.

 

npr. ja doma ima trenutno 3 para audio slusalica u rasponu od 200-2000 kn i sve imaju svoje mane i nedostatke,ali opet kad na kraju sve zbrojim najskuplje su i najbolje,ne zato sto sam ih ja kupio nego sto to jednostavno jesu,jel postoje bolje i jeftinije,mozda jer nisam te srece da mogu kupovat i testirat sve sto pozelim.

Zato i postoje cijenovni razredi kod ocijenivanja,kao i same vrste monitora bilo da govorimo o vrsti panela,rezoluciji,dijagonali,osvijezenju...naravno da ovaj monitor necemo uspoređivat s Dell-a P2715Q ili Asus Rog Swift 165hz PG279Q jel bi to bilo krajnje neozbiljno,i hebes ga mali pomaci u kvaliteti se uvijek skupo naplacuju,vjerujte mi znam to dobro iz hifi voda gdje ima nebuloza na sve strane!

 

Zato hvala ekipi koja nesebicno dijeli svoja skroma iskustva ali naravno sa objektivnim pristupom!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
volegradele kaže...

cut

  Tako je, hvala ekipi koja iz prve ruke i vlastitog iskustva iznose svoje dojmove. Isto tako, sram i stid dezinformatore koji monitor nisu vidjeli a na ovoj i drugim temama trube o problemu s ghostingom. Prisjetimo se još jednom, glavni dezinformator (a i inače toksični forumaš) još nije linkao ni jedan post iz ove teme gdje mi vlasnici neobjektivno i/li lažno pričamo o AOCu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 23:18 (Paolo Maldini).
12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Korisnik sam doticnog 4k Della i PG279Q, tako da i dalje ne kuzim tvoju poantu sta hoces reci, koji dio tocno ne stima  u tvojoj glavi s ovim monitorom kojeg nisi ni vidio kao ni prva dva nabrojana, izgleda da imas vjerojatno onaj poremecaj "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" alo 13 stranica 99% njih prezadovoljno nitko od kupaca nije trazio na tom monitoru 16k rezoluciji i 5000hz panel

Ocigledno je najveci nedostatak slabasno i plasticno postolje, zamisli 32" na desktop stolu i malo se ljulja, sitne prednosti i mane svih panela vec i vrapci znaju!

Evo dosao s 27" Swifta 165hz i bf1mp sesije na 32" Pubg trebalo mi je ravno  jebenih 30sek. da se naviknem i maksimalno uzivam i na 75hz. O manama g-synca kako zblura sliku i ulmb-u kako smanji brightness na toliko nisko da se zapitas u tamnijim scenama/igrama jel ista vidis na ekranu nebi komentirao jer ovo je tema o necem drugom ali eto necemo biti neobjektivni pogotovo ne mi koji smo to sve koristili a oni koji nisu nek vode glavnu rijec kako nesto nevalja jer je eto prejeftino.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Najvazniji dio posta kojeg je napisao volegradele je taj da je tesko saznati nesto objektivno na ovom forumu, moras duze pratiti ekipu da bi znao od koga mozes doci do kvalitetne informacije.

Sa druge strane neke se na prvu skuzi da su teski muljatori, mislim kad netko napise da g-sync zblura sliku, a sa druge strane napise kako je ovaj aoc savrsen monitor za mp igranje iako je sam stavio link u kojem covjek 10 min prica o ghostingu i mrljavoj slici pametnom bude dosta i tesko je gledati kako se sire nebuloze i teske dezinformacije.
Moj PC  
4 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

ja neznam jel se ti pravis grbav ili corav, u odnosu na ulmb gsync je zbluran...ako to ne vidis odi kod okuliste i kupi si 60hz monitor jer ocigledno koristi od visokog rr bas i nemas.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

a gledajte,nekom ce pasat monitor nekome ne.

meni je ok.iskreno nisam ni gledao koja je verzija (va ili ips) kada sam kupovao.

dosao u trgovinu i pitao kako kod njih ide povrat robe ako mi se ne svidi i prodavac mi rekao da imam pravo 14dana od kupnje ga vratiti bez da moram reci razlog povrata.dosao doma,nisam skidao naljepnice sa okvira nego igrao dan dva da vidim jel ok ili nije.

postolje je ok.nije se ni jednom makar meni monitor zaljuljao.

slika savrsena.

jedini po meni nedostatak sta nema zvucnike ali nezamarivo za tu lovu.

da imam vise love kupio bi sigurno neki 4k,bolje osvjezenje ali onda bi i grafu bolju kupio,vise rama,itd...eh da imam love!

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
lange kaže...
Paolo Maldini kaže...
Napisano je nekoliko puta u temi da monitor nema zvučnike.

 ma do sada sam imao isto AOC sa zvucnicima pa me to zeznulo i sto ovaj ima tipke za pojacavanje i smanjivanje zvuka

zato jer ima izlaz za slusalice 

 

edit:tek sam sada vidio da ti je vec odgovoreno

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 9:16 (C3c1l).
8 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Jel bi ovaj monitor bio prevelik za gledanje sa udaljenosti od jedno 60-70 cm i kak monitor izgleda sa te udaljenosti?

Stol mi je dosta plitak i ne bi ga mogao odmaknuti dalje, a ovak mi se čini da bi bio prevelik.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
clutch kaže...

Jel bi ovaj monitor bio prevelik za gledanje sa udaljenosti od jedno 60-70 cm i kak monitor izgleda sa te udaljenosti?

Stol mi je dosta plitak i ne bi ga mogao odmaknuti dalje, a ovak mi se čini da bi bio prevelik.

 

 ja se igram na cca 50cm...u svemu ostalome cca 80+, naravno da nije prevelik problem ti moze samo biti premali stol.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

vec sam pisao ULMB je vrh naspram G-synca sto se tice pokreta

ali neznam jel to do TN panela meni i na G-u nije tako mutno i nema prevelikog ghostinga

kako god obje tehnologije su vrh u konbinaciji sa 120hz odnosnu 144(165hz) ekranu 

za FPS-ove pogotvo fast paced.

evo ja imam tocno mj dana HP Omen 27 uz naravno ispranije boje za sve ostalo je VRH i sam brightes je na nivou...

HP je dobro odaradio posao imho...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Vi koji imate IPS, jeste li mijenjali koje postavke na monitoru? Meni je za sada na tvorničkim i zadovoljan sam ali zanima me je li se može još šta izvući :)

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Moj monitor sa g-sync-om ne blura sliku. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Taraba kaže...

Moj monitor sa g-sync-om ne blura sliku. 

 blago tebi!

sigurno si ga platio 1700kn!

7 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Jucer mi je stigao novi PCGH No.216 - testirali su 18 WQHD monitora:

http://www.pcgameshardware.de/PC-Games-Hardware-Brands-18366/Specials/PCGH-10-2018-Magazin-DVD-Download-PDF-1264020/galerie/2919552/?fullsize

 

Samsung i Acer po testovima izdominirali.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
lange kaže...
Taraba kaže...

Moj monitor sa g-sync-om ne blura sliku. 

 blago tebi!

sigurno si ga platio 1700kn

 Manje 

9 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Pozdrav ekipa!

 

Danas sam spojio monitor preko HDMI-a, malo pregledao postavke. Nemam trenutno spojen DVD čitać, pa ne mogu pogledati DVD koji sam dobio uz monitor. 

Da li mi je potrebno pokretati DVD ili sve mogu obaviti bez njega?! Molim za savjet! Product manual na hrvatskom sam skinuo sa AOC.com.

 

Izgleda odličan za filmove i serije, kao i za internet. Nadam se i za čitanje. Još uvijek se dvoumim da li da stavim scale na 125 ili 100. Isprobavam i jedno i drugo.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Ne treba ti CD niti driveri. Ako imas izlaz DisplayPort - spoji preko njega.

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Na matičnoj imam mogućnost samo HDMI i VGA.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

 Onda naravno HDMI i scale 100%. Šta imaš zumirati na tolikom monitoru ?? 

13 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Nagovorila me ova tema, naručena ips verzija

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
vrinho kaže...

Nagovorila me ova tema, naručena ips verzija

 cekamo dojmove, par slika i pogotovo koji video gdje je sve zamuljano, snimaj s sto manje fps-a da izgleda ocajnolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 19:48 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Već 2 dana gledam monitore i za ovu cijenu bolje od ovog ne nalazim. Čitam ovu temu i još jučer bih naručio ali ovih 32" mi se činilo malo previše. Na kraju sam se ipak odlučio i mislim da neću požaliti makar mislim da bi 27-28" bilo najidealnije.

Znači rezu 1024x768, fps ograničim na 20 i deri 

 

12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
vrinho kaže...

Već 2 dana gledam monitore i za ovu cijenu bolje od ovog ne nalazim. Čitam ovu temu i još jučer bih naručio ali ovih 32" mi se činilo malo previše. Na kraju sam se ipak odlučio i mislim da neću požaliti makar mislim da bi 27-28" bilo najidealnije.

Znači rezu 1024x768, fps ograničim na 20 i deri 

 

 vjeruj mi neces pozaliti.

i ja sam htio 27 ali reko ajd dobra cijena.privikao se za par sati i sada mi neshvatljivo kako sam mogao igrati na 24 :-)

jos sam stavio led svijetla iza njega i savrsenstvo.

13 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

 Da, i ja sam mislio ono kao pa preveliko je to, 27 incha je taman. No, nema šanse da bi sada išao na manju dijagonalu .

13 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Stigla mrcina danas :) Šta reći..... Preveliko? Poslije nekoliko sati druženja, nema šanse. Naspram 24" ovo je razlika nebo i zemlja. Za gaming s 1080ti sjeo odlično i sad mi vožnja u ETS2, Asseto Corsa i FH3 poprimila neku drukčiju dimenziju. Isprobao malo i Far Cry 5, ne primjećujem nikakav ghosting i sl. Još se moram malo s bojama i postavkama poigrati. Bilo bi idealno da se još može slagati po visini i da ima mogućnost stavljanja na zid ali meni ne fali, da i to još ima bio bi sigurno 100€ skuplji. To je to ukratko od mene zasad.

Jedna bočna Jedna bočna
Moj PC  
12 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice