AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync zaključana tema

poruka: 445
|
čitano: 97.440
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Kakav je ovaj monitor u situacijama kad se ne gejma?

 

Radim dosta u Photoshopu, Premiereu, puno pišem itd. Tražim nekakav veći monitor na kojem ću moći ugodno raditi, podjelit aplikacije vertikalno i nekad nešto zaigrat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
miner kaže...

Kakav je ovaj monitor u situacijama kad se ne gejma?

 

Radim dosta u Photoshopu, Premiereu, puno pišem itd. Tražim nekakav veći monitor na kojem ću moći ugodno raditi, podjelit aplikacije vertikalno i nekad nešto zaigrat.

 Ako su ti boje prebitne ovo nije neki super ekstra monitor za najprecizniji rad sa bojama.

Mislim da će ti u 99% slučajeva biti dobar ali ako spadaš u onaj najviši 1% onda moraš uzeti nešto bolje.

 

Ali što se tiče veličine tako ga i ja koristim, praktički kao dva monitora jedan do drugog čak ako je i potrebno stanu i 4 programa bez većih problema.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Evo kupio sam ga i... UH!

 

Monitor je fantastican, ali imam problem općenite prirode. Prevelik mi je, prešao sam s 24" na ovo, bile oči... A tako bi se želio naviknut.

 

Je li još netko imao sličan problem? Forsirat ili se prebacit na manju dijagonalu? Stojim na nekih 55-60 cm od monitora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

 Pa svakom je bilo malo šok na prvu ali brzo se čovjek navikne na bolje . Malo se možda još odmakni i uživaj. 

13 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Primjetio sam da su u našim dućanima skoro svugdje rasprodani modeli s VA panelom, dok IPS ima svugdje za kupit. Ja se nadam da mi sutra stiže moj zadnji koji sam uspio narucit s MVA, a dojmove mislim da nit ne trebam pisat - definitivno best buy u tom rangu cijena.
PSN: Carlikaa
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Puj vam svima u u temi i dan kada sam otkrio temu; odoh poslije posla po jedan D8, nagovorili ste me

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Bome i mene vuče da uzmem. 

Kolko bi taj monitor bio dobar izbor za ps4pro? 

Imam inace 4k tv ali mi je dosta puta zauzet od ukućana pa imam u planu nešto uzet da se može odgejmat u miru sat-dva. 

Znači  monitor nema zvučnike ali ima izlaz za sluške? Pa se na to može spojiti zvučnici predpostavljam? Imam logitech 2.1 sistem. Se to moze spojit na monitor da bude zvuk preko toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
dalja46 kaže...

Bome i mene vuče da uzmem. 

Kolko bi taj monitor bio dobar izbor za ps4pro? 

 

Meni je prelomilo to sto sam u originalnom planu imao setup sa 2x27" 1440p pa na monitor arm; ali onda sam dosao do toga da remotely slican 27" 1440p bez 75hz kosta oko puta pi 1000kn vise. Nadam se da 24" 1200p + 31,5" 1440p setup nece biti previse nakaradan :D Momcovi (a i đevojke ako ima!) hvala, impressions za koji dan :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 13:21 (Jovanka).
6 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
dalja46 kaže...

Bome i mene vuče da uzmem. 

Kolko bi taj monitor bio dobar izbor za ps4pro? 

Imam inace 4k tv ali mi je dosta puta zauzet od ukućana pa imam u planu nešto uzet da se može odgejmat u miru sat-dva. 

Znači  monitor nema zvučnike ali ima izlaz za sluške? Pa se na to može spojiti zvučnici predpostavljam? Imam logitech 2.1 sistem. Se to moze spojit na monitor da bude zvuk preko toga?

 Naravno, zvuk ide preko HDMI-ja i onda ga monitor proslijedi kroz zvučnike u tvoje uši 

12 godina
online
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Šta je bolje kupit IPS ili VA verziju ovog monitora?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

IPS

14 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
mislioc kaže...

Šta je bolje kupit IPS ili VA verziju ovog monitora?

 Uzeo sam IPS varijantu. Vec danima ponavljam sve dostupne igre . Boje, prikaz, cisti uzitak. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 11:10 (Kvod).
15 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Ok sada cu dobit hrpu TD-ova.. upiknuo ovo za drugi komp... ja ne znam na cemu ste Vi prije bili no ovo je za mene uzas..

Za ergonomiju sam znao i prije ali odziv, boje, daleko je to daleko od ovoga sto gledam svaki dan... (cjenovno neusporedivo) ali jbte... sto ste Vi posjedovali prije da Vam je ovo WOW?

99,9% vracam natrag.

Moj PC  
5 1 hvala 3
7 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
toxic kaže...

Ok sada cu dobit hrpu TD-ova.. upiknuo ovo za drugi komp... ja ne znam na cemu ste Vi prije bili no ovo je za mene uzas..

Za ergonomiju sam znao i prije ali odziv, boje, daleko je to daleko od ovoga sto gledam svaki dan... (cjenovno neusporedivo) ali jbte... sto ste Vi posjedovali prije da Vam je ovo WOW?

99,9% vracam natrag.

 Jesi uzeo VA ili IPS?

11 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
toxic kaže...

Ok sada cu dobit hrpu TD-ova.. upiknuo ovo za drugi komp... ja ne znam na cemu ste Vi prije bili no ovo je za mene uzas..

Za ergonomiju sam znao i prije ali odziv, boje, daleko je to daleko od ovoga sto gledam svaki dan... (cjenovno neusporedivo) ali jbte... sto ste Vi posjedovali prije da Vam je ovo WOW?

99,9% vracam natrag.

vidis da je vecina imala neke 24" TN monitore koji su totalni uzas

 

normalno da je prelazak na ovakav monitor za njih super deal i definitivno WoW efekt

 

ti gledas u IPS monitor sa panelom koji je pri vrhu, tako da je normalno da je za tebe katastrofa , kao i za svakoga drugoga ko ima imalo dobar IPS, pa se vrati na ove TN i VA low end panele.

15 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
lav1000 kaže...
toxic kaže...

Ok sada cu dobit hrpu TD-ova.. upiknuo ovo za drugi komp... ja ne znam na cemu ste Vi prije bili no ovo je za mene uzas..

Za ergonomiju sam znao i prije ali odziv, boje, daleko je to daleko od ovoga sto gledam svaki dan... (cjenovno neusporedivo) ali jbte... sto ste Vi posjedovali prije da Vam je ovo WOW?

99,9% vracam natrag.

 Jesi uzeo VA ili IPS?

VA.

 

Instalirao sam WOT i pita mene ali pazi kcer od 5 godina, TATA zasto trava nije zelene ko na tvom pc-u.

...ffs.. meni dosta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 11:37 (toxic).
12 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
toxic kaže...

VA.

 

Instalirao sam WOT i pita mene ali pazi kcer od 5 godina, TATA zasto trava nije zelene ko na tvom pc-u.

...ffs.. meni dosta.

 . Nego vidim da ima i bijela varijanta tog monitora koja meni puno bolje izgleda jel zna netko dali ih ima kod nas u bijeloj boji?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 11:42 (mislioc).
12 godina
online
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

evo bijeli puno bolje izgleda.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
mislioc kaže...

evo bijeli puno bolje izgleda.

 tako da se vidi svako govno muhe.. dodatni feature :)

12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
toxic kaže...
lav1000 kaže...
toxic kaže...

Ok sada cu dobit hrpu TD-ova.. upiknuo ovo za drugi komp... ja ne znam na cemu ste Vi prije bili no ovo je za mene uzas..

Za ergonomiju sam znao i prije ali odziv, boje, daleko je to daleko od ovoga sto gledam svaki dan... (cjenovno neusporedivo) ali jbte... sto ste Vi posjedovali prije da Vam je ovo WOW?

99,9% vracam natrag.

 Jesi uzeo VA ili IPS?

VA.

 

Instalirao sam WOT i pita mene ali pazi kcer od 5 godina, TATA zasto trava nije zelene ko na tvom pc-u.

...ffs.. meni dosta.

 

Imao si do sada koliko vidim u potpisu Acer Predator x34a od 1k eura i onda si isao kupiti monitor od 200 eura.

Ne kuzim, sto si ti tocno ocekivao? neki pomak?

 

11 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
toxic kaže...
mislioc kaže...

bijeli puno bolje izgleda.

 tako da se vidi svako govno muhe.. dodatni feature :)

 trebalo bi patentirati dodatak u nazivu - dalmatiner, s originalnim točkicama iz hrvatske 

12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

monitor je vrhunski u klasi do 2000 kn, ako se uzme 32 incha i rezolucija.

ali sada da je vrhunski komad hardwara, hmm, daleko je to od "vrhunski"

moj post je bio usmjeren na njegov Acer Predator x34a, ne mozes uspoređivati ta dva monitora u nicemu, pa ni u kablu koji ukopcas u zid.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
C3c1l kaže...

monitor je vrhunski u klasi do 2000 kn, ako se uzme 32 incha i rezolucija.

ali sada da je vrhunski komad hardwara, hmm, daleko je to od "vrhunski"

moj post je bio usmjeren na njegov Acer Predator x34a, ne mozes uspoređivati ta dva monitora u nicemu, pa ni u kablu koji ukopcas u zid.

 nisam ga ja usporedio s tom klasom monitora nego forumski vrhunski "recenzenti", a postaje i više nego očito da se vrhunski "recenzent" ogrebao za koju kunu rabata da posta ovdje bajke koje veze s vezom nemaju

 Evo sad se "recenzent" se prekvalificirao u Nikicu Gabrića, pa ljude šalje okulistima 

Toxic je normalan i odmjeren forumaš, lijepo je napisao da ga je uzeo kao backup za drugi komp, naravno da nije računao baciti x34a u smeće kako je nabavio ovog, ali isto tako nije računao na daltonizam i epilepsiju od "forumskog broj1" monitora 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 14:38 (lav1000).
15 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
C3c1l kaže...

monitor je vrhunski u klasi do 2000 kn, ako se uzme 32 incha i rezolucija.

ali sada da je vrhunski komad hardwara, hmm, daleko je to od "vrhunski"

moj post je bio usmjeren na njegov Acer Predator x34a, ne mozes uspoređivati ta dva monitora u nicemu, pa ni u kablu koji ukopcas u zid.

 Ne citas ? Kakav pomak? x34a korisitim, nabavio sam ovaj "best buy" monitor za drugi pc.. meni nije..

sada bih radije dao isto ili malo vise love za manju dijagonalu i kvalitetniji panel... nisu svi VA paneli isti...

 

tu valjda kada ljudi vide 31,5" za soma i nesto kuna svrsavaju i sve ostalo ignoriraju..kad su mi neki govorili batali se yotubera i ostalih recenzenata nisam slusao, vjerovao sam u rijec forumasima ... no osobno prevario sam se...

inace prije par tjedana ih se dalo naci na oglasniku tjedan dva poslije kupnje po 1200 kn... i to nemali broj i sada ih se valjda jos uvijek moze naci.

svi kao razlog navode pazi sad ovo "prevelik za moj radni stol" ma dajte ko tu koga farba?

 

ajmo malo realnosti

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 15:06 (toxic).
15 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...

 Izgleda da ti i kcerka trebate kod okuliste, taj aoc ima delta e oko 2 pa prema tome zelena izgleda zeleno, u kaj ste vi buljili to ce vam okulista reci.lp

 ajde ti probaj prvo par dobrih monitora ali zaista dobrih pa se onda javi a ne smeca koja si imao...ili koja jos uvijek imas..

 

ja ti mogu reci da je ovo jedan od losijih monitora koje sam kupio u zadnjih 2-3 godine a ti  pili naopako kolko hoces. moje iskustvo je iskreno i bez nekih sranja i uvijek sam takav bio i ostao necu hvalit nesto sto ne zadovoljava kriterije i necu preci preko ovog klišeja "za 1600kn je dobar" ma dajte?

 

pa za 800kn je neki TN isto tako dobar... cime se zadovoljavate? Cinjenicom da ste potrosili malo a dobili puno? Kolko se plati toliko se i dobi... to je jedina cinjenica.

Moj PC  
2 3 hvala 1
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
toxic kaže...

 Ne citas ? Kakav pomak? x34a korisitim, nabavio sam ovaj "best buy" monitor za drugi pc.. meni nije..

sada bih radije dao isto ili malo vise love za manju dijagonalu i kvalitetniji panel... nisu svi VA paneli isti...

 

tu valjda kada ljudi vide 31,5" za soma i nesto kuna svrsavaju i sve ostalo ignoriraju..kad su mi neki govorili batali se yotubera i ostalih recenzenata nisam slusao, vjerovao sam u rijec forumasima ... no osobno prevario sam se...

inace prije par tjedana ih se dalo naci na oglasniku tjedan dva poslije kupnje po 1200 kn... i to nemali broj i sada ih se valjda jos uvijek moze naci.

svi kao razlog navode pazi sad ovo "prevelik za moj radni stol" ma dajte ko tu koga farba?

 

ajmo malo realnosti

 

Rođo, ja sam realan, procitaj ponovno sto sam napisao.

Imam Dell i HP Z seriju, znam sto je "pravi" monitor ;)

15 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
C3c1l kaže...
toxic kaže...

 Ne citas ? Kakav pomak? x34a korisitim, nabavio sam ovaj "best buy" monitor za drugi pc.. meni nije..

sada bih radije dao isto ili malo vise love za manju dijagonalu i kvalitetniji panel... nisu svi VA paneli isti...

 

tu valjda kada ljudi vide 31,5" za soma i nesto kuna svrsavaju i sve ostalo ignoriraju..kad su mi neki govorili batali se yotubera i ostalih recenzenata nisam slusao, vjerovao sam u rijec forumasima ... no osobno prevario sam se...

inace prije par tjedana ih se dalo naci na oglasniku tjedan dva poslije kupnje po 1200 kn... i to nemali broj i sada ih se valjda jos uvijek moze naci.

svi kao razlog navode pazi sad ovo "prevelik za moj radni stol" ma dajte ko tu koga farba?

 

ajmo malo realnosti

 

Rođo, ja sam realan, procitaj ponovno sto sam napisao.

Imam Dell i HP Z seriju, znam sto je "pravi" monitor ;)

 znam sto si napisao ne odnosi se na sve na tvoj post..

dovoljno si rekao "daleko je to od vrhunski" ali covjek citajuci ovo dobiva dojam da zaista dobiva vrhunsko..

ja nisam jedan od tih koji se zadovoljava cinjenicom da je dobio puno za malo... sto mi vrijedi te specke i sve za te pare kad mi je ostalo za racku?

mene ne zadovoljava ... i rekao sam radije cu dati par sto kuna vise za manju dijagonalu i bolji panel..

12 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...
toxic kaže...
lav1000 kaže...
toxic kaže...

Ok sada cu dobit hrpu TD-ova.. upiknuo ovo za drugi komp... ja ne znam na cemu ste Vi prije bili no ovo je za mene uzas..

Za ergonomiju sam znao i prije ali odziv, boje, daleko je to daleko od ovoga sto gledam svaki dan... (cjenovno neusporedivo) ali jbte... sto ste Vi posjedovali prije da Vam je ovo WOW?

99,9% vracam natrag.

 Jesi uzeo VA ili IPS?

VA.

 

Instalirao sam WOT i pita mene ali pazi kcer od 5 godina, TATA zasto trava nije zelene ko na tvom pc-u.

...ffs.. meni dosta.

 Izgleda da ti i kcerka trebate kod okuliste, taj aoc ima delta e oko 2 pa prema tome zelena izgleda zeleno, u kaj ste vi buljili to ce vam okulista reci.lp

 a joj!

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
mislioc kaže...
Stjepanj kaže...
toxic kaže...
lav1000 kaže...
toxic kaže...

Ok sada cu dobit hrpu TD-ova.. upiknuo ovo za drugi komp... ja ne znam na cemu ste Vi prije bili no ovo je za mene uzas..

Za ergonomiju sam znao i prije ali odziv, boje, daleko je to daleko od ovoga sto gledam svaki dan... (cjenovno neusporedivo) ali jbte... sto ste Vi posjedovali prije da Vam je ovo WOW?

99,9% vracam natrag.

 Jesi uzeo VA ili IPS?

VA.

 

Instalirao sam WOT i pita mene ali pazi kcer od 5 godina, TATA zasto trava nije zelene ko na tvom pc-u.

...ffs.. meni dosta.

 Izgleda da ti i kcerka trebate kod okuliste, taj aoc ima delta e oko 2 pa prema tome zelena izgleda zeleno, u kaj ste vi buljili to ce vam okulista reci.lp

 a joj!

 To ti dovoljno govori o samom načinu komunikacije dotičnog. Drugačije ne zna, sturčnost nema. Sve navedeno pokušava na neobičan način poput ovog gore.

Argument da se pobije moja tvrdnja je da sam slijep a moje dijete također.. on toliko dobro vidi da ništa ne vidi, koju tu poruku poslati?

 

 

11 godina
online
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

treba malo smiriti strasti

prvo je pitanje da li je primjerak lošiji, a drugo kako je kalibriran i kako je bio namješten onaj prije s kojim se nešto uspoređuje

 

imao sam na korištenju iiyamu s vrhunskim bojama, toliko žive i upečatljive da sam postao obožavatelj amva ekrana, a kad sam uzeo benq amva neposredno posijlije toga ostao sam razočaran bojama

nešto podešavanja i nešto navikavanja i situacija je malo bolja, no još uvijek ciljam uzeti tu iiyamu

 

no žena je imala istu reakciju kao i toxic, njoj je trebalo malo duže da se navikne i danima je grintala kako joj fali boje

no opet, meni je i dalje amva, čak i ovako malo lošija poput moje, opet bolja od masu ips ekrana s kojima se susrećem na poslu - oism naravno onih vrhunskih koje koriste grafičari

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice