CRT Monitor rezolucija

poruka: 47
|
čitano: 9.360
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
CRT Monitor rezolucija

Evo ovako nabavio sam Sun Microsystems CRT 21.5" monitor,i sada stavio sam mu rezu 2048xx1536 i slika mu je pun k bolja od mog 27" LCD Monitora,znači full čista i sam mi je stavio da mogu uzeti tu rezoluciju,piše preporučeno,pa me sada zanima dali je to normalno?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija

hahahaha :D

to mora da je sitno 'ko sam vrag

TiONiO
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Tionio kaže...

hahahaha :D

to mora da je sitno 'ko sam vrag

Uopče nije,slova taman za udaljinu od 60cm,ja nisam mogo vjerovat da monitor star 2 godine CRT ima bolju sliku od 27" LCD monitora,prestrašno,daje mi sliku bolju od AGM 19" LCD Monitora.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
neaktivan
offline
CRT Monitor rezolucija

Ma samo je ostavi i moli da potraje desetak godina...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Ray0 kaže...

Ma samo je ostavi i moli da potraje desetak godina...

Nerazumijem? inače taj se monitor na CTu koristio ja mislim,ima neki čudan priključak i DVI i VGA ulaz(DVIem je spojen).

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
14 godina
offline
CRT Monitor rezolucija

ti se da postat koju slikicu ovdje? stavi malo jednog do drugog, pa malo slikaj i to, da vidimo, bas me zanima :)

TiONiO
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Tionio kaže...

ti se da postat koju slikicu ovdje? stavi malo jednog do drugog, pa malo slikaj i to, da vidimo, bas me zanima :)

Evo sad kad frend prepiše neke pjesme si pa ću uslikat.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
odjavljen
offline
CRT Monitor rezolucija

Na koliko Hz? 60? Say goodbye to eyesight and say welcome headache...

 

Slika ispod 75Hz je praktički nemoguća za gledati na duže staze. "Titranje" slike, karakteristično za CRT prikaz je neizdrživo za dosta ljudi (uključujuć i mene) na duže od 3 sata. Jedan od razloga zbog kojh sam uzeo LCD je taj flicker efekt - glava počinje boliti nakon 3-4 sata rada. Zbog 75Hz sam morao žrtvovati default rezoluciju i postaviti nižu jer se nije moglo raditi na tome.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
CRT Monitor rezolucija

Ja imam Medionov 21'' monitor na 80 mhz i rezoluciji 1152x864 i slika je super i bez titranja i glavobolje i bar se vidi cijela slika bez naginjanja monitora ili glave sve je lijepo svijetlo ane da je gornji ili donji dio skroz taman kao što je primjer na ujakovom lcd-u (ne znam koji ima ali neki veliki) :P

http://d-u-d.deviantart.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Sum_of_all_fears kaže...

Na koliko Hz? 60? Say goodbye to eyesight and say welcome headache...

 

Slika ispod 75Hz je praktički nemoguća za gledati na duže staze. "Titranje" slike, karakteristično za CRT prikaz je neizdrživo za dosta ljudi (uključujuć i mene) na duže od 3 sata. Jedan od razloga zbog kojh sam uzeo LCD je taj flicker efekt - glava počinje boliti nakon 3-4 sata rada. Zbog 75Hz sam morao žrtvovati default rezoluciju i postaviti nižu jer se nije moglo raditi na tome.

75hz radi,uglavnom to je prvi crt na koji sam naletio s tim mogučnostima,a 27" spojim vga kabelom mutno spojim s hdmi mutno opet a ovdje čisto na DVIu.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
protjeran
offline
CRT Monitor rezolucija

meni je oduvijek svaki CRt monitor imao bolju sliku od bilo kojeg LCD monitora. {#}

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
CRT Monitor rezolucija

Evo malo sam proguglao i naletio na:

HiDensity™ Electron Gun
1880 x 1400 @ 85Hz. Resolution

On je ustvari 85Hz,zanima me taj HiD,što mu to znači?

 

 

EDIT
ide i na veče reze samo s manje Hz sad sam pročitao na istoj stranici gdje sam našao i to gore.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 19:48 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Budokai kaže...

meni je oduvijek svaki CRt monitor imao bolju sliku od bilo kojeg LCD monitora. {#}

Evo ja isto priznam da mi svaki crt monitor pa i tv imaju bolju (izraženije boje,svjetlina,oštrina) sliku od lcd-a. To je tak ma kolko god mi šutjeli o tome. {#}

http://d-u-d.deviantart.com
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Dud kaže...
Budokai kaže...

meni je oduvijek svaki CRt monitor imao bolju sliku od bilo kojeg LCD monitora. {#}

Evo ja isto priznam da mi svaki crt monitor pa i tv imaju bolju (izraženije boje,svjetlina,oštrina) sliku od lcd-a. To je tak ma kolko god mi šutjeli o tome. {#}

Samo još da su kao LCD tanki i sve 5,ja sam danas cjeli dan na tom monitoru radi kao suza i neplaniram ga mjenjati sve do sredine 3 mjeseca(novci od ostavštine novi pc) i onda ću još razmisliti ako mi bude 24" full hd davao lošiju sliku od ovoga onda 0 bodova.

Monitor je PERFEKTAN.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
online
Re: CRT Monitor rezolucija
kruskar kaže...

Evo malo sam proguglao i naletio na:

HiDensity™ Electron Gun
1880 x 1400 @ 85Hz. Resolution

On je ustvari 85Hz,zanima me taj HiD,što mu to znači?

 

 

EDIT
ide i na veče reze samo s manje Hz sad sam pročitao na istoj stranici gdje sam našao i to gore.

Znači "High Density", po naški: visoka gustoća ili točnije, velika gustoća.

12 godina
protjeran
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Dud kaže...
Evo ja isto priznam da mi svaki crt monitor pa i tv imaju bolju (izraženije boje,svjetlina,oštrina) sliku od lcd-a. To je tak ma kolko god mi šutjeli o tome. {#}

ma, prvi LCD koji sam kupio je bio Samsung 970P (2006) s PVa matricom.

prije njega sam imao nekakav 19 incni CRT kojem se ni imena ne mogu sjetiti.

 

taman je izasla igra Splinter Cell double agent i pola igre sam presao na CRt "no name" monitoru i pola na tom preskupom Samsungu (3600kn)

 

bio sam duboko razocaran Samsungovim LCD-om, zbog losijih boja, kontrasta, zrnatosti slike u odnosu na CRT na kojem je igra izgledala 5x bolje.

 

ne morate se stidjeti pricati o tome jer tko god je odrastao uz CRT monitore te presao na LCD zna o cemu govorim odn. pisem.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 17:04 (Budokai).
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Budokai kaže...
Dud kaže...
Evo ja isto priznam da mi svaki crt monitor pa i tv imaju bolju (izraženije boje,svjetlina,oštrina) sliku od lcd-a. To je tak ma kolko god mi šutjeli o tome. {#}

ma, prvi LCD koji sam kupio je bio Samsung 970P (2006) s PVa matricom.

prije njega sam imao nekakav 19 incni CRT kojem se ni imena ne mogu sjetiti.

 

taman je izasla igra Splinter Cell double agent i pola igre sam presao na CRt "no name" monitoru i pola na tom preskupom Samsungu (3600kn)

 

bio sam duboko razocaran Samsungovim LCD-om, zbog losijih boja, kontrasta, zrnatosti slike u odnosu na CRT na kojem je igra izgledala 5x bolje.

 

ne morate se stidjeti pricati o tome jer tko god je odrastao uz CRT monitore te presao na LCD zna o cemu govorim odn. pisem.

To je u potpunosti točno,ja sam prvi LCD uzeo 2006 AGM 19" koštao je oko 4200kn i dan danas radi no nije to to CRT ima predobru sliku,nevide se pikseli kao na lcd-u.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
16 godina
neaktivan
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
kruskar kaže...

Evo ovako nabavio sam Sun Microsystems CRT 21.5" monitor,i sada stavio sam mu rezu 2048xx1536 i slika mu je pun k bolja od mog 27" LCD Monitora,znači full čista i sam mi je stavio da mogu uzeti tu rezoluciju,piše preporučeno,pa me sada zanima dali je to normalno?

 

Pa gdje si zaboga uspio naći CRT monitor u 2012. godini !?

Mislim ja sam istio ljubitelj CRT-a, ali moj zadnji sam kupio krajem 2007. kad mi je crka prošli (nakon 8-9 godina rada katodna cijev je otišla na vječna lovišta nakon dugotrajnog i polaganog smanjivanja slike), a i tada je bia polovni (proizveden 2005.) jer nisam nigdje moga naći CRT u prodaji, već tada su sve bili LCD-i u trgovinama... Tako da sam uzeo ovaj od jednog poznanika za 500 kn, njemu super jer mu niko drugi osim mene ne bi da toliko tada, a meni super jer me služi već 4 godine bez greške za samo 500 kn.

Dakle kako si ti uspio 2012. kupiti CRT monitor ? Ili je isto polovan ?

Inače moj je sljedeći (kad ovaj crkne) neupitno LCD, mislim nema tu nekog izbora. Em nemoš nać CRT više, em se mijenjaju standardi pa ih moraš pratiti prije ili kasnije (16:9 format, HDMI konektor umjesto VGA). A isto vrijedi za moj TV koji godinama polako crkava, ali nikako da crkne, a ja bi rado da crkne {#} pa da konačno imam moderni TV da mogu spojit fotoaparat preko HDMI ili USB disk sa filmovima direktno na njega i slično...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 17:29 (Enkidu).
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Enkidu kaže...
kruskar kaže...

Evo ovako nabavio sam Sun Microsystems CRT 21.5" monitor,i sada stavio sam mu rezu 2048xx1536 i slika mu je pun k bolja od mog 27" LCD Monitora,znači full čista i sam mi je stavio da mogu uzeti tu rezoluciju,piše preporučeno,pa me sada zanima dali je to normalno?

 

Pa gdje si zaboga uspio naći CRT monitor u 2012. godini !?

Mislim ja sam istio ljubitelj CRT-a, ali moj zadnji sam kupio krajem 2007. kad mi je crka prošli (nakon 8-9 godina rada katodna cijev je otišla na vječna lovišta nakon dugotrajnog i polaganog smanjivanja slike), a i tada je bia polovni (proizveden 2005.) jer nisam nigdje moga naći CRT u prodaji, već tada su sve bili LCD-i u trgovinama... Tako da sam uzeo ovaj od jednog poznanika za 500 kn, njemu super jer mu niko drugi osim mene ne bi da toliko tada, a meni super jer me služi već 4 godine bez greške za samo 500 kn.

Dakle kako si ti uspio 2012. kupiti CRT monitor ? Ili je isto polovan ?

Inače moj je sljedeći (kad ovaj crkne) neupitno LCD, mislim nema tu nekog izbora. Em nemoš nać CRT više, em se mijenjaju standardi pa ih moraš pratiti prije ili kasnije (16:9 format, HDMI konektor umjesto VGA). A isto vrijedi za moj TV koji godinama polako crkava, ali nikako da crkne, a ja bi rado da crkne {#} pa da konačno imam moderni TV da mogu spojit fotoaparat preko HDMI ili USB disk sa filmovima direktno na njega i slično...

 

 

Nije u hrv kupljen,u sloveniji smo na njega naletjeli u nekoj maloj trgovinici je bio.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
neaktivan
offline
CRT Monitor rezolucija

Dobro, može malo tih slikica ili ne?

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
CRT Monitor rezolucija

Ček misliš slikat monitor fotoaparatom ? Koliko misliš da će se realno vidit kvaliteta slike tom metodom ? Nisam baš siguran...

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Enkidu kaže...

Ček misliš slikat monitor fotoaparatom ? Koliko misliš da će se realno vidit kvaliteta slike tom metodom ? Nisam baš siguran...

  Dobiti ćemo mali uvid u izgled i najvažnije eliminirati mogućnost da je ovo trollanje.

12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Random. kaže...

Dobro, može malo tih slikica ili ne?

Evo slika

Enkidu kaže...

Ček misliš slikat monitor fotoaparatom ? Koliko misliš da će se realno vidit kvaliteta slike tom metodom ? Nisam baš siguran...

Kako misliš drugačije da uslikam?

Čita mi ga pod acer.

reza reza
evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 18:42 (kruskar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Random. kaže...

  Dobiti ćemo mali uvid u izgled i najvažnije eliminirati mogućnost da je ovo trollanje.

 

E pa ti si stvarno nevjerni Toma kad misliš da čim neko kaže da mu je bolja slika na CRT-u nego na LCD-u mora biti troll ! {#} To su već mnogi rekli... Istina da su široke mase na strani LCD-a, ali to je zato što su LCD-i noviji, moderniji, tanji i cooliji, a široke mase nisu baš informirane o tehničkoj strani CRT vs LCD pitanja, a istina je da obje tehnologije imaju svoje prednosti i mane.

EDIT : Kad smo već kod toga, ja bi najrađe da i CRT i LCD odu u povijest a da ih zamijeni ili nekakva rapid-refresh color e-paper tehnologija ili IMOD tehnologija, oboje je bolje i za oči i za struju (jer ne emitiraju nego reflektiraju svjetlost), a IMOD uz to ima potencijal prikazivanja boja kao nijedna druga display tehnologija, recimo nikakva pitura koju ljudi prave se ne može mjeriti sa leptirovim krilima i paunovim šarama, a to je prirodni biološki IMOD.

 

 

kruskar kaže...
Enkidu kaže...

Ček misliš slikat monitor fotoaparatom ? Koliko misliš da će se realno vidit kvaliteta slike tom metodom ? Nisam baš siguran...

Kako misliš drugačije da uslikam?

 

Ko što sam i očekivao, ne vidim ja tu nešto puno... Nije da ti ne vjerujem, ali ne govore mi puno mali i mutni screenshotovi o kvaliteti slike, a čak i da vrhunski fotograf to uslika sa vrhunskom opremom u idealnim uvjetima, ne možeš ocjenjivati razliku u kvaliteti slike dva monitora (ako je ta razlika malena) po fotografijama, tu pali samo detaljno promatranje izbliza pomoću Mark I. Eyeballa (kako bi rekao Churchill)...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 19:13 (Enkidu).
12 godina
protjeran
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
kruskar kaže...
Enkidu kaže...
kruskar kaže...

Evo ovako nabavio sam Sun Microsystems CRT 21.5" monitor,i sada stavio sam mu rezu 2048xx1536 i slika mu je pun k bolja od mog 27" LCD Monitora,znači full čista i sam mi je stavio da mogu uzeti tu rezoluciju,piše preporučeno,pa me sada zanima dali je to normalno?

 

Pa gdje si zaboga uspio naći CRT monitor u 2012. godini !?

Mislim ja sam istio ljubitelj CRT-a, ali moj zadnji sam kupio krajem 2007. kad mi je crka prošli (nakon 8-9 godina rada katodna cijev je otišla na vječna lovišta nakon dugotrajnog i polaganog smanjivanja slike), a i tada je bia polovni (proizveden 2005.) jer nisam nigdje moga naći CRT u prodaji, već tada su sve bili LCD-i u trgovinama... Tako da sam uzeo ovaj od jednog poznanika za 500 kn, njemu super jer mu niko drugi osim mene ne bi da toliko tada, a meni super jer me služi već 4 godine bez greške za samo 500 kn.

Dakle kako si ti uspio 2012. kupiti CRT monitor ? Ili je isto polovan ?

Inače moj je sljedeći (kad ovaj crkne) neupitno LCD, mislim nema tu nekog izbora. Em nemoš nać CRT više, em se mijenjaju standardi pa ih moraš pratiti prije ili kasnije (16:9 format, HDMI konektor umjesto VGA). A isto vrijedi za moj TV koji godinama polako crkava, ali nikako da crkne, a ja bi rado da crkne {#} pa da konačno imam moderni TV da mogu spojit fotoaparat preko HDMI ili USB disk sa filmovima direktno na njega i slično...

 

 

Nije u hrv kupljen,u sloveniji smo na njega naletjeli u nekoj maloj trgovinici je bio.

 LOL!! tip je odma platil ručak svima u trgovini jer su se riješili te starudije sa D SUB ulazom...misliš da ga već nebi neko SLo kupio da to vrijedi???

 

Ja sam odrastao uz CRT (Philips, ADI i Samsung i nikad se nebi vratio natrag!!!  LCD je ipak bolji što got vi pričali...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 19:21 (smirnoff).
12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija

 

Ja sam odrastao uz CRT (Philips, ADI i Samsung i nikad se nebi vratio natrag!!!  LCD je ipak bolji što got vi pričali...

He he mislim da je vrijeme za otvaranje nove flamewar teme: LCD ili CRT? {#}

http://d-u-d.deviantart.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
smirnoff kaže...
kruskar kaže...

Nije u hrv kupljen,u sloveniji smo na njega naletjeli u nekoj maloj trgovinici je bio.

 LOL!! tip je odma platil ručak svima u trgovini jer su se riješili te starudije sa D SUB ulazom...misliš da ga već nebi neko SLo kupio da to vrijedi???

 

Ja sam odrastao uz CRT (Philips, ADI i Samsung i nikad se nebi vratio natrag!!!  LCD je ipak bolji što got vi pričali...

 

E ovo se zove klasični Internet troll ! Ništa ne doprinosi temi (nikakve pametne argumente ili podatke) nego samo provocira...

http://legacy-cdn.smosh.com/smosh-pit/112010/main-troll.jpg

12 godina
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
Dud kaže...

 

Ja sam odrastao uz CRT (Philips, ADI i Samsung i nikad se nebi vratio natrag!!!  LCD je ipak bolji što got vi pričali...

He he mislim da je vrijeme za otvaranje nove flamewar teme: LCD ili CRT? {#}

Ispričavam se, Enkidu ima pravo, a i moj ovakav komentar ne doprinosi temi nego vuče, dapatke zove na trollanje. Još jednom ispričavam se. A da tema ostane konstruktivna kolegu forumaša smirnoffa bi priupitao na ćemu temelji svoju izjavu, tj koji su ga to argumenti natjerali da se nikad ne vrati crt monitorima. Meni su lcd monitori dobri jedino zato što zauzimaju manje prostora i 16:9 slika izgleda modernije, ja npr na svom fotiću sve slike fotografiram u 16:9 formatu.

http://d-u-d.deviantart.com
16 godina
neaktivan
offline
CRT Monitor rezolucija

Ma ne moraš se ispričavat, tvoj komentar je bia više duhovit i perceptivan nego trollanje.

A 16:9 format nije stvar display tehnologije nego samo oblika ekrana, moš ti i CRT napravit u 16:9 samo ih više nema...

EDIT : U biti može li se, nisam 100% siguran ?

Anyway čini mi se da su mnogi odi neinformirani o detaljima ovih dviju tehnologija, evo par pro & contra usporedbi :

http://bootstrike.com/Articles/LCDvsCRT/

http://www.displaymate.com/crtvslcd.html

http://compreviews.about.com/od/multimedia/a/CRTvsLCD.htm

http://www.webopedia.com/DidYouKnow/Hardware_Software/2005/all_about_monitors.asp

Samo imajte na umu da su neke od ovih informacija malo zastarjele... Npr. screen burn in već ODAAAAVNO ne postoji na CRT-ovima (inače ko nije znao zato su nastali screensaveri, ne radi zabave)... S druge strane nek od navedenih mana LCD-a su popravljene ili uklonjene, iako ne sve.

Npr. još uvijek vidim i na najboljim i najskupljim LCD-ovima u trgovini primjetan uzak vertikalni viewing angle. Horizontalni su doveli skoro do 180°, međutim još vidiš promjene na slici i sa malom promjenom vertikalnog kuta... I još uvijek vidim motion blur na nekim jeftinijim LCD televizijama u trgovini.

Prava je istina da su obje tehnologije prilično flawed, ali većina rulje je zadovoljna šta god joj serviraju, kad je bio novost CRT je bio cool pa makar veličine 10x10cm, crno bijel i kuglast, a kad se pojavio LCD onda je on bio cool, sad čekamo iduću cool stvar kao npr. IMOD...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 22:13 (Enkidu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: CRT Monitor rezolucija
2040*1536?

Too mainstream.

Ja sam imao 2560*1600 na 19" :D
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice