Dual Monitors

poruka: 21
|
čitano: 5.734
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Dual Monitors

da li ste za 1 ili 2 monitora(Ati Eyefinity) kad bi imali viška para za to?

 

ILI

 

mislite da je to bacanje novaca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors

Ja sad koristim 2xSamsung T240. I sta nije eyfinity tek dostupan na 3 monitora?

 

Sto se tice moja 2, ne znam kako bi bez njih, toliko se covijek navikne u radu na toliko prostora da je to nevjerojatno. Definitivno nisam pozalio sto sam kupio 2. 3 mi nisu potrebna, a i ne bi ih imao di stavit kako treba.

14 godina
protjeran
offline
RE: Dual Monitors

jer se bolje igrice igraju tak ili na single monitor

 

sorry za eyefinity moja greška

 

jer kad igraš igrice jer ti je ovak prikazano?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 18:30 (Intel dual-core E6300).
16 godina
neaktivan
offline
Dual Monitors

eyefinity je tehnologija od 3 na vise monitora...

Ako ne radis neki POSAO koji je PLACEN gdje ti trebaju 2 ili vise monitora onda ima smisla, sve ostalo nema, barem ja nevidim razlog cemu 2 ili vise moitora mimo posla...

Ja koristim 2 monitora jedan mi je iskljucivo web na jednom i nista na drugom :D ali kad je posao onda su oba u 100% load :D

 

inace nema smisla, osim ako imas viska para da se igras na 3 monitora

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Dual Monitors

jer bi moja ati 5770 mogla podržat dva monitora od 19" 1280 x 1024  npr. u igrici dirt 2

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors
Intel dual-core E6300 kaže...

jer bi moja ati 5770 mogla podržat dva monitora od 19" 1280 x 1024  npr. u igrici dirt 2

Da... ali ces igricu vidjet samo na jednom od monitora, tj na MAIN monitoru...

eyefinity ti treba da bi ti npr vozilo bilo na glavnom a ostalo na sporednim...

ja se nadam da ce napravit tako tehnologiju da mozes birat koji ce dio igre bit na kojem monitoru...

bilo bi super npr da mozes mapu stavit na jedan monitor municiju i ostalo di oces itd... :D

 

Ubiti, da bi ti DIRT 2 igrao OVAKO trebaju ti 3 monitora, monitor sa displayportom (DP) ili kakav konvcerter DP-DVI ili DP-HDMI...

eyefinity ne podrzava 2 DVI+HDMI zbog DVI kontrolera, tako da ti treba DP

potpis :D
14 godina
protjeran
offline
RE: Dual Monitors

onda zašto je njemu ovak 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors
Hacker-ri kaže...

eyefinity je tehnologija od 3 na vise monitora...

Ako ne radis neki POSAO koji je PLACEN gdje ti trebaju 2 ili vise monitora onda ima smisla, sve ostalo nema, barem ja nevidim razlog cemu 2 ili vise moitora mimo posla...

Ja koristim 2 monitora jedan mi je iskljucivo web na jednom i nista na drugom :D ali kad je posao onda su oba u 100% load :D

 

inace nema smisla, osim ako imas viska para da se igras na 3 monitora

Ti razlog ne vidiš, ali ne moj rec da nema smisla...vidis da je to tehnologija za igre primarno.

 

A druga stvar, Eyefinity radi na 2 monitora bez ikakvih problema

 

Na 2 dvi monitora ce ti radit najnormalnije, jer to i je tehnologija za to, a ako mislis koristit vise od 2 monitora onda ovi ostali naravno moraju imati DisplayPort konektor.

 

Uglavnom ne moj bedirat covjeka, na 2 monitora koji su spojeni na DVI ce mu radit najnormalnije., čak i orijentaciju monitora može birat ( ako ima fizicku mogućnost) hoce li da mu bude portrait ili Landscape, da se tako izrazim, tj da li da mu monitor normalno stoji ili da ga zakrene za 90 stupnjeva

14 godina
protjeran
offline
RE: Dual Monitors

jer će mi dirt 2 bit ovak gore ko u onom videu ili na jednom monitoru?

16 godina
offline
Dual Monitors

Što se tiče pitanja u prvom postu, nekad sam na jedan, a nekad na dva, ovisi za kojim sam kompom. No šrotini imam samo jedan 20'' S-View, a na radnom stroju 2xASUS 22'' (ima pod moj PC), sad kako sam na godišnjem ni ne sjećam se da sam uopće palio radni jer jednostavno imam potrebu odmorit se od catie i CAD-a pa mi dual monitor ni ne treba

There's no SAVE GAME in real life!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors

Ti kažem da eyefinity radi najnormalnije i na 2 monitora, znaci da ce bit kao na onom videu.

 

Evo gledaj tu pa si nadji idealnu komobinaciju.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors
miki1981 kaže...

Ti kažem da eyefinity radi najnormalnije i na 2 monitora, znaci da ce bit kao na onom videu.

 

Evo gledaj tu pa si nadji idealnu komobinaciju.

to su mozda vec novi driveri il ije to bilo i prije moguce? jer ja nisam mogao to napravit

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors

Ne znam kako ce radit na 2 monitora? Šta igram CoD i di mi je puška? Na ljevom ili desnom? U sredini? Sve tri opcije su totalna glupost.

14 godina
protjeran
offline
RE: Dual Monitors

znači spojim oba dva monitora dvi konektorom na grafu i u opcijama poštelam na oba dva monitora i to je to(ako to napravim biti će kao u onom mojem videu)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors
mislav_01 kaže...

Ne znam kako ce radit na 2 monitora? Šta igram CoD i di mi je puška? Na ljevom ili desnom? U sredini? Sve tri opcije su totalna glupost.

Šta ti gluposti pričaš?

Zasto je to glupost? Zasto je glupo ako netko zeli imati igru na velikom ekranu? Ako se tebi ne svdja nemoj to koristit. A druge ostavi da rade kako se njima svidja.

Puška ti je isto di je i prije bila, na istoj poziciji u odnosu na apsolutnu dimenziju slike. Šta je tako teško shvatit da to nije kao i kad radis u programu nekom ( stavis npr objekt na 1 ekran a alate na drugi ), pa imas miljone videa sa tom tematikom, lijepo se vidi da ga mozes korisiti na puno načina. npr u nekim igrama moze biti kao perriferni pogled ( simulacije leta ili slicno, a u drugima mozes kupiti npr 2 ili 3 ili 4 ekrana, poslagati ih kako ti pase i imati npr 60" sirok ekran po cijeni od 15% necega sto bi bilo tako veliko u 1 komadu.

Pa nemojte pisat bas sve sta vam padne napamet, dajte se malo prije informirajte ako vec niste radili s time.

Ne razumijem zasto je tako tesko shvatit da ce slika moze biti indenticna ali rasporedjena na 2, 3, 6, ili koliko vec ekrana. Isto kao da imas video zid, samo ces u ovisnosti kakve su monitore nabavio imat tanje ili deblje rubove koji ce ti taj video zid ispresjecat

15 godina
protjeran
offline
RE: Dual Monitors
Intel dual-core E6300 kaže...

jer će mi dirt 2 bit ovak gore ko u onom videu ili na jednom monitoru?

Ćuj ja imam HD5770 i spojena 2 lcd 19" (sada imam 1 crt 17" 7 1 lcd 19") su bila do nedavno i dirt 2 je na svakom zaslonu polovica bila neš sam čačko čačko dok nisam načačko i sve radilo perfektno na 2560x1024 slika odlićna samo moraš se igrati postavkama!

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors
miki1981 kaže...
mislav_01 kaže...

Ne znam kako ce radit na 2 monitora? Šta igram CoD i di mi je puška? Na ljevom ili desnom? U sredini? Sve tri opcije su totalna glupost.

Šta ti gluposti pričaš?

Zasto je to glupost? Zasto je glupo ako netko zeli imati igru na velikom ekranu? Ako se tebi ne svdja nemoj to koristit. A druge ostavi da rade kako se njima svidja.

Puška ti je isto di je i prije bila, na istoj poziciji u odnosu na apsolutnu dimenziju slike. Šta je tako teško shvatit da to nije kao i kad radis u programu nekom ( stavis npr objekt na 1 ekran a alate na drugi ), pa imas miljone videa sa tom tematikom, lijepo se vidi da ga mozes korisiti na puno načina. npr u nekim igrama moze biti kao perriferni pogled ( simulacije leta ili slicno, a u drugima mozes kupiti npr 2 ili 3 ili 4 ekrana, poslagati ih kako ti pase i imati npr 60" sirok ekran po cijeni od 15% necega sto bi bilo tako veliko u 1 komadu.

Pa nemojte pisat bas sve sta vam padne napamet, dajte se malo prije informirajte ako vec niste radili s time.

Ne razumijem zasto je tako tesko shvatit da ce slika moze biti indenticna ali rasporedjena na 2, 3, 6, ili koliko vec ekrana. Isto kao da imas video zid, samo ces u ovisnosti kakve su monitore nabavio imat tanje ili deblje rubove koji ce ti taj video zid ispresjecat

Šta ti pricas gluposti, ne budi drzak i ctaj sta pisem. Nisam ja reko da je glupo zelit imat igru na "velikom ekranu" I sta ti upce znaci "druge ostavi da rade kako se njima svidja" reko sam svoje mišljenje na FORUMU. Prouci malo koncepciju foruma pa onda dodji trkeljat. A nabavljati monitore sa "tanjim i debljim rubovima kako odgovara" nije baš kao odlazak u konzum. Daj se ti informiraj. Ja imam 2 monitora i znam sta pricam. 

 

Dakle ako imam 2 monitora i razvucem sliku preko oba, smetat ce mi RUB monitora koji se tada nalazi POSRED slike. Jel ti sad jasno?! Totalna glupost. Kod 3 monitora, puška je na srednjem dok su ova 2 sa strane dodatno vidno polje i to ima smisla. 

 

Kao npr u ovom videu: 

 Gdje je puška u SREDINI a dva monitora sa strane su dodatno vidno polje. To ima smisla

 

 

Oprosti ali igrat ovako: 

 nema nikakvog smisla jer mi se 4cm ruba nalaze nasred ekrana...Pogledaj kad nišani rub posred ekrana i nišana, kako tako igrat? Bezveze...

 

Valjda ti je sad jasnije zasto smatram da je eyfiniti na 2 monitora fail a na 3 mokri snovi Namigiva Za rad su 2 monitora odlicna, ne znam kako bi bez 2, kad se navikneš milina. Dok za igre i ne baš, kao što se vidi iz prilozenih videa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 14:10 (mislav_01).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dual Monitors
mislav_01 kaže...

Kao npr u ovom videu: 

 Gdje je puška u SREDINI a dva monitora sa strane su dodatno vidno polje. To ima smisla

Ništa drugo nego Iznenađen. E to je užitak igranja...

mislav_01 kaže...

Oprosti ali igrat ovako: 

 nema nikakvog smisla jer mi se 4cm ruba nalaze nasred ekrana...Pogledaj kad nišani rub posred ekrana i nišana, kako tako igrat? Bezveze...

E ovo je 100% fail. Kako možeš igrat a crosshair ili RDS ili bilo kakav drugi sight (iron, ACOG, holographic) je razdvojen na dva dijela koji su međusobno udaljeni 5-6 cm a između je komad plastike? Pa nema teorije da pogodiš bilo šta...

 

Il ciljat sniperom... Brrr...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 14:26 (Sum_of_all_fears).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Monitors

Sva sreca da CoD i slicne igre nisu jedina vrsta igara. Ima hrpetina igara koje se mogu prekrasno igrat na 2 ekrana. A sto se tice debljine ruba monitora, cak ni moj stari obicni LCD nema 2 cm rub, nego 1,4, a masu novih ima i manje. i nije ih problem kupiti ako si das bar malo truda.

I opet cu ti ponoviti, igrat onako nema tebi smisla, ali ima ljudi kojima ocito ima. Dalje, on je pitao za npr Dirt 2, koji na 2 monitora izgleda fantasticno, barem meni.

Tako da zakljucim, Eyefiniti i na 2 monitora izgleda odlicno. A kad tip igra onako CoD valjda se i njemu svidja vise nego na jednom, ali to su vec vlastite preferencije.

osobno nit znam nit me interesira kako se bi bilo igrat CoD ili slicne igre na 2 monitora jer me takve igre ne zanimaju. Rijetko zaigram, i to onda bude kakva voznja ili slicno, a to na 2 monitora izgleda predobro.

15 godina
offline
RE: Dual Monitors
Sum_of_all_fears kaže...
mislav_01 kaže...

Oprosti ali igrat ovako: 

 nema nikakvog smisla jer mi se 4cm ruba nalaze nasred ekrana...Pogledaj kad nišani rub posred ekrana i nišana, kako tako igrat? Bezveze...

E ovo je 100% fail. Kako možeš igrat a crosshair ili RDS ili bilo kakav drugi sight (iron, ACOG, holographic) je razdvojen na dva dijela koji su međusobno udaljeni 5-6 cm a između je komad plastike? Pa nema teorije da pogodiš bilo šta...

 

Il ciljat sniperom... Brrr...

Uber fail. Još da se baem potrudio da su mu monitori jednake veličine.

Ja ne vidim koristi u ovome ako se ne koriste borderless monitori.

14 godina
protjeran
offline
Dual Monitors

  evo pogledajte 1. sliku i 2.sliku i recite

 

jesam li to dobro spojio ovak u paintu i jesam li shvatio kak se to spaja?

 

1.slika je povezana sa 2.slikom(brojevi sa 1. su povezani sa brojevima iz 2.)

 

Recite ako sam pogriješio!

3x Monitors 3x Monitors

 

Kablovi Kablovi
 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 19:36 (Intel dual-core E6300).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice