Ekran monitora treperi

poruka: 8
|
čitano: 1.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ekran monitora treperi

Već određeni period ekran monitora treperi i u monitoru se čuje sitno pucketanje. Sve to traje od uključenje do isključenja računala. Šta je u pitanju? Čitao sam da u takvim situacijama monitor treba odnijeti na punjenje? Da nije neki hardverski problem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ekran monitora treperi

Na "punjenje"? LOL 

 

Nisi napisao kakav monitor je u pitanju. Ako su otišli kondenzatori, treba ih zamijeniti. Ako su otišle CCFL lampe ili LED-ice, treba ih zamijeniti. Nema tu neke posebne mudrosti.

13 godina
offline
Ekran monitora treperi

Smio bih se zakleti da sam pročitao da se treba napuniti.

 

U pitanju je Samsung SyncMaster 931BW. Služi me već duži vremenski period, otprilike 8 godina.

 

Koliko bi koštao popravak u svim slučajevima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ekran monitora treperi

Ja sam vizualno sličan monitor tome, samo je bio 22" (model 226BW), predao mislim M SAN-u na popravak pred... nekih desetak godina. Rekli su mi "trafo" (pa pretpostavljam da su otišli kondenzatori, ali u to vrijeme nisam znao ništa o elektronici)... Ne sjećam se više koliko je koštao popravak - možda 250 kuna? Uglavnom, sjećam se da je bila korektna cifra. Koliko bi sad koštao popravak, i kod koga - to ćeš se morati sam raspitati, odnosno tražiti procjenu. Ako imaš kojeg prijatelja koji je "na ti" s elektronikom, može ti i on pogledati i zamijeniti kondenzatore ako su oni procurili, a ako ne (ili je neki drugi kvar u pitanju) - nema druge nego kontaktirati neki servis.

13 godina
offline
Ekran monitora treperi

Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ekran monitora treperi

To pucketanje  može biti do kondenzatora npr. ako je iscurio po PCB ..... ali i do lošeg spoja ( velika struja , grije se spoj) npr. nekog pina na konektoru ili lemno mjesto nekog el. elementa većinom na PCB od napajanja.

16 godina
offline
Ekran monitora treperi

Ako su kondenzatori 50-150 ovisno o servisu, ali savjetujem promjenu monitora ako ti je to glavni monitor jer ta starudija je 19" 1440x900 s analognim priključkom. Danas je već 1920x1080 s DVI priključkom zastarjelo.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ekran monitora treperi

Monitor je definitivno u pitanju. Priključio sam drugi monitor na računar i slika je u redu. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice