Freesync monitori sa g-sync podrškom izdvojena tema

poruka: 269
|
čitano: 66.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Ne radujte se previse, probao upravo na IPS 32" AOC-u i neigrivo je s g-syncom, slika se nekako trese, treperi....

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
ansha kaže...

Ne radujte se previse, probao upravo na IPS 32" AOC-u i neigrivo je s g-syncom, slika se nekako trese, treperi....

Stvarno bi bilo ok napisati o kojem se modelu radi.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
15 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

Koju igru si probao?

Kod mene je radilo savršeno u Hitmanu 2 i FarCry 5.

Bit će!
13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

 Ja bi baš volio probat na svom ali nemam GTX/RTX pri ruci .  A taman bi mi fino sjela jedna RTX 2060 ako to radi kako spada jer mi je baš dobar FreeSync a ne kupuje mi se Vega baš.

14 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
sudy_freak kaže...
ansha kaže...

Ne radujte se previse, probao upravo na IPS 32" AOC-u i neigrivo je s g-syncom, slika se nekako trese, treperi....

Stvarno bi bilo ok napisati o kojem se modelu radi.

IPS varijanta najpopularnijeg forumskog monitora, jedino sta nije 32" nego 31.5"...

unique83 kaže...

Koju igru si probao?

Kod mene je radilo savršeno u Hitmanu 2 i FarCry 5.

Dishonored 2...

7 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
ansha kaže...

Ne radujte se previse, probao upravo na IPS 32" AOC-u i neigrivo je s g-syncom, slika se nekako trese, treperi....

 

Probaj igru koja ima vise od 50 slicica, pa onda vidi. FreeSync radi iznad 50 slicica uredno - i kod mene treperi kad je framerate ispod 40 slicica.

Smanjis malo detalje i imas urednih 100njak slicica. To je za sada jedini problem kod ovog drivera - ne iskljucuje G-Sync ispod 48Hz.

6 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Da, AOCu () je range od 48-75 pa ako pada ispod možda je to problem. A Dishonored nije baš optimiziran. Kad sam igrao AC Origins znalo mi je stutterat ako nemam FPS viši od 48.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 13:00 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Anša, de pokreni 4-5 virtualki pa javi jel flicka tada ?

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

meni G-sync zakuca 1050 na 39-40fps i titra lagano na aocu 32 va model,a kad je iskopčan g-sync vrti se između 50-70fps[pubg] very low sve i lijepo radi,al reko sam nemojte moje iskustvo uzimat vezano za g-sync jer je grafa slaba možda sa 1060 ili bolja radi normalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
LG 29um69g.

Kad uključim FS u monitoru, win 10 mi se kod butanja smrzne na welcome screen-u. Kad isključim FS u monitoru, win 10 se digne bez problema. Twist
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
ansha kaže...

Ne radujte se previse, probao upravo na IPS 32" AOC-u i neigrivo je s g-syncom, slika se nekako trese, treperi....

 Mogu ja provjeriti i na IPS verziji, cudno da ne radi, velim ti u prvi mah se i meni to dogadalo na VA verziji, vjerovatno nesto s driverima nije sljakalo prvih 5minuta...

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

FreeSync Windmill

https://drive.google.com/drive/folders/0B0RkAW7Y4oRSd1gtSkFPcXB6RGM?usp=sharing

 

G-Sync Pendulum

https://www.nvidia.com/coolstuff/demos#!/g-sync

 

Moj monitor nije ni FreeSync ni G-Sync ni base Adaptivesync ALI ZATO JE clockan s 60 Hz na 75 Hz.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Meni je raspon 40-75 i više mi ne treba. 40 fpsa mogu natjerati minimum u svakoj igri a više od 75 mi nikada nije ni trebalo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
war3_tft kaže...

 Napisi samo da li se to javljalo u freesync rasponu il kad je FPS dropao ispod, dosta bi znacila ta informacija.

Javljalo se sa lockanim 73fps, inace ne pada ispod 100fps kad unlockam, dobar je ripper u Dishonoredu....

 

Meni je zapravo svejedno jer sam isprobao freesync sa 570-kom i 100 puta bolje mi je imat 75 lock bez synca sa 1080-kom nego 40fps-a sa syncom, jednako je neigrivo ko i bez synca, bar u fps-u...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Molio bi pomoc, imam ovaj monitor i u specifikacijama stoji da podrzava FS, ali u nvidia control panelu nemam opciju za g-sync. Također u izborniku od monitora nemam opciju za FS.

https://www.philips.hr/c-p/276E8FJAB_00/qhd-lcd-monitor-s-tehnologijom-ultra-wide-color/specifications

Monitor je spojen s DP kabelom, a grafa je 1060tka.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 17:49 (jerkovm).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Ni ja nemam srice sa AOC Q3279VWFD8. GSync opcija ukljucena u driverima ali nema apsolutno nikakvog efekta... probao u Witcheru 3, DA: Inquisitionu i AMDovu Windmillu... prema OSDu monitor ne detektira freesync uopce.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom
jerkovm kaže...

Molio bi pomoc, imam ovaj monitor i u specifikacijama stoji da podrzava FS, ali u nvidia control panelu nemam opciju za g-sync. Također u izborniku od monitora nemam opciju za FS.

https://www.philips.hr/c-p/276E8FJAB_00/qhd-lcd-monitor-s-tehnologijom-ultra-wide-color/specifications

Monitor je spojen s DP kabelom, a grafa je 1060tka.

Hvala

 

Mislim da se tu Philips malo zayebao, taj monitor nema FreeSync, i kako bi sa 60Hz, kad mora minimalno imati 75Hz, da bi raspon isao od 48-75Hz:

https://geizhals.at/philips-e-line-276e8fjab-a1609981.html

 

anarchyST kaže...

Ni ja nemam srice sa AOC Q3279VWFD8. GSync opcija ukljucena u driverima ali nema apsolutno nikakvog efekta... probao u Witcheru 3, DA: Inquisitionu i AMDovu Windmillu... prema OSDu monitor ne detektira freesync uopce.  

 

 

Provjeri parametre - prvo na displayu moras u njegovom Meniju ukljuciti FreeSync.

Drugo moras imati DP1.2 kabel, ispod toga nejde. Ja koristim miniDP na DP kabel verzije 1.2.

Trece sto moras podesiti su ove postavke u nVidia panelu:

 

I onda bi ti trebalo sve stimati - ako je panel zadovoljvajuc, i broj slicica, nebi ti trebalo niti treperiti niti gasiti sliku, nego sve fino glatko.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 18:52 (Čitatelj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Čitatelj kaže...

Provjeri parametre - prvo na displayu moras u njegovom Meniju ukljuciti FreeSync.

Drugo moras imati DP1.2 kabel, ispod toga nejde. Ja koristim miniDP na DP kabel verzije 1.2.

Trece sto moras podesiti su ove postavke u nVidia panelu:


 

I onda bi ti trebalo sve stimati - ako je panel zadovoljvajuc, i broj slicica, nebi ti trebalo niti treperiti niti gasiti sliku, nego sve fino glatko.

 

Na VA verziji nemam nikakve opcije na monitoru, freesync se sam pali i kad radi pise na panelu..lp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

Hmm cudno, kod mene moras posebno na monitoru ukljuciti FreeSync, vidi:

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Čitatelj kaže...

Hmm cudno, kod mene moras posebno na monitoru ukljuciti FreeSync, vidi:

 

 mislio sam da pricas za mega popularni 32" Aoc...s njim dolazi DP kabel, radi sve kao podmazano, u meniju na panelu nema nista za freesync i niti ne treba biti jer doticni niti ne radi dok ga ne ukljucis u driverima.lp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Čitatelj kaže...

 

Provjeri parametre - prvo na displayu moras u njegovom Meniju ukljuciti FreeSync.

Drugo moras imati DP1.2 kabel, ispod toga nejde. Ja koristim miniDP na DP kabel verzije 1.2.

Trece sto moras podesiti su ove postavke u nVidia panelu:

 

I onda bi ti trebalo sve stimati - ako je panel zadovoljvajuc, i broj slicica, nebi ti trebalo niti treperiti niti gasiti sliku, nego sve fino glatko.

 

 

Jep, evo rijeseno... bilo je do kabela... koristio sam neki stari a ne ovaj sta je dosao sa monitorom... uglavnom freesync radi i pjeva! :) 

Zahvaljujem!

 

12 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Evo jos jedna informacija za ljubitelje Aoc 32" modela u VA varijanti, dakle desilo se to da sam skidao patch za gta5 i upalio Origin, Origin aplikaciju sam htio pomaknuti na stranu i skuzio sam da se freesync skrsi tokom pomicanja, dakle slika je pocela titrati/pucati na desktopu, nakon sto se vratim u web browser a origin ostavim u pozadini treba par sekundi da se sve vrati u normalu, evo snimio sam to i mobitelom svaki put Origin skrsi free/gsync, vjerovatno ima jos takvih aplikacija koje su ocigledno u nekom konfliktu ili nesto trece, trebao bi jos netko probati:

lp

 

 

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 20:05 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

LG 27UD68-W works like a charm..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Zahvaljujem kolegi na linkovima za pendulum i Windmill! :)

 

Ali što bi se tu trebalo vidjeti? :) Igrao sam se s postavkama i... što s time?? Kako da vidim jel sve ok ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Acer XR342CK radi

 

Ima i korak po korak kako namjestiti, za one koji vise vole vizualno od tekstualnog

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Za ove što imaju AOC 31,5" i probleme, post s drugog foruma:

I made it work in my super cheaper 32" 2k 75hz AOC Q3279VWF. Had to reinstall monitor driver to see freesync as the vertical refresh rate in OSD (On screen display).

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Najbolji monitor od najboljih monitora sa najboljom cijenom od najboljih u našoj galaksiji (i šire).

 

Kako ću ga ubost za vikend lagano.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom

Osim što je forumski monitor br. 1, zaslužan je i za najviše kartona u povijesti. Friday podesi onu svoju statistiku i utvrdi korelaciju da imamo crno na bijelo

12 godina
offline
Freesync monitori sa g-sync podrškom

Da, znaš kako kažu "za najboljim od najboljih konja se prašina diže".

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Freesync monitori sa g-sync podrškom
Paolo Maldini kaže...

Osim što je forumski monitor br. 1, zaslužan je i za najviše kartona u povijesti. Friday podesi onu svoju statistiku i utvrdi korelaciju da imamo crno na bijelo

 

Nemam pristup kartonima. A bas radim na statistici za 2018. godinu...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice