Koji monitor je bolji za PS4 Pro?

poruka: 15
|
čitano: 8.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor je bolji za PS4 Pro?

Pozdrav svima,

 

Upravo sam prodao monitor i sada kupujem 4K.

Primarna funkcija je igranje PS4 Pro na njemu,ali i ostalih (starijih) PC igara,te eventualno gledanje filmova.

Našao sam ova dva:

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-24ud58-b-238-219-uhd-4k-3840x2160-ips-freesync&code=89095

https://www.adm.hr/product.asp?product=samsung-lu28e590dsen-28-4k-3840x2160-tn-panel-amd-freesync&code=24345

 

Samsungov je veći za 4'',ali su recenzije korisnika na Amazonu  3.8/5,te je TN.

LG-jev je manji 4'' ali je IPS,te je dobio 4.3/5 na Amazonu.

 

LG-jev je skuplji i to 500-njak kuna.

 

Brine me to što su za oba monitora na Amazonu dodjeljene kritike,posebno za Samsungov.

Zanima me što mi vi predlažete?

Da li je IPS stvarno toliko bolji od TN-a?

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor je bolji za PS4 Pro?

Monitori nemaju nikakav upscaler (slika bude mutnjikava ako igra nije 4k, a veićnom nije) i još k tome gledaš s manje udaljenosti tako da će izgledati lošije nego 1080p monitor. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?
pqweasdyxc kaže...

Monitori nemaju nikakav upscaler (slika bude mutnjikava ako igra nije 4k, a veićnom nije) i još k tome gledaš s manje udaljenosti tako da će izgledati lošije nego 1080p monitor. 

 Kako može izgledati lošije nego 1080p monitor,ako je 4K monitor samo 4'' veći nego moj bivši monitor koji je 1080p?

Gledao bi ga s iste udaljenosti.

Znaš li možda gdje mogu kupiti 4K (poželjno IPS) koji ima upscaler?

14 godina
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?

mislim da to nije problem jel ps4 radi upscaling sam na 4k rezoluciju. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?
CroVandal kaže...

mislim da to nije problem jel ps4 radi upscaling sam na 4k rezoluciju. 

 Hoće li ostale (PC) igre raditi normalno,ili će biti kako kolega gore kaže,biti lošije nego 1080p?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?
Jurassic Park kaže...
CroVandal kaže...

mislim da to nije problem jel ps4 radi upscaling sam na 4k rezoluciju. 

 Hoće li ostale (PC) igre raditi normalno,ili će biti kako kolega gore kaže,biti lošije nego 1080p?

 bit ce losije, tocnije malo zblurano na 1080p a to pak ovisi i kako monitor/tv podnose upscaling/downscaling tj koliko ga dobro izvode, na nekima to stvarno zna grozno izgledati a na nekima dosta ostro, pronadi koju recenziju gdje pise kako ga doticni izvodi(sto je inace dosta tesko:)!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 20:44 (Stjepanj).
11 godina
offline
Koji monitor je bolji za PS4 Pro?

Evo samo da kažem da sam naručio ovaj monitor:

https://www.lg.com/us/monitors/lg-27UD58-B-4k-uhd-led-monitor

Pošto nema ugrađene zvučnike,zanima me mogu li koristiti ove:

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=LOG-0575

 

Može li mi netko reći kako se točno oni spajaju,pošto su USB-da li ih spojim samo s USB-om i to je to,ili ih moram uključiti u monitor?

PS

monitor nema USB port.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 17:35 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?

morat ces ustekat zvucnike u kontroler od ps a i zvucnike u neki usb. sto nije bas neko rijesenje. usb zvucnici ti rade kao i obicni jedino ti napajanje neide direktno iz uticnice za struju nego iz usb porta. bolje je da nabavis adapter koji pretvara digitalni audio out u analogni 3.5mm i tako spojis zvucnike

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?
CroVandal kaže...

morat ces ustekat zvucnike u kontroler od ps a i zvucnike u neki usb. sto nije bas neko rijesenje. usb zvucnici ti rade kao i obicni jedino ti napajanje neide direktno iz uticnice za struju nego iz usb porta. bolje je da nabavis adapter koji pretvara digitalni audio out u analogni 3.5mm i tako spojis zvucnike

 A da li bi radilo da ih samo uštekam u USB port i 3,5mm jack u kućištu?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 18:13 (Jurassic Park).
14 godina
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?

ako mislis na pc onda da. ps4 nema 3.5mm utor na sebi samo gamepad ima. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?
CroVandal kaže...

ako mislis na pc onda da. ps4 nema 3.5mm utor na sebi samo gamepad ima. 

 Onda da li bi ovi radili za PS4 Pro:

https://www.svijet-medija.hr/art/zvucnici-speed-link-libitone-21-subwoofer-system-crni/76294

 

Mogu li ih spojiti sa 3,5mm jackom (piše da je taj jack za slušalice pa nisam siguran da li bi radilo sa zvučnicima),na monitor a monitor s HDMI-jem na PS4?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 20:09 (Jurassic Park).
15 godina
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?
Jurassic Park kaže...
CroVandal kaže...

ako mislis na pc onda da. ps4 nema 3.5mm utor na sebi samo gamepad ima. 

 Onda da li bi ovi radili za PS4 Pro:

https://www.svijet-medija.hr/art/zvucnici-speed-link-libitone-21-subwoofer-system-crni/76294

 

Mogu li ih spojiti sa 3,5mm jackom (piše da je taj jack za slušalice pa nisam siguran da li bi radilo sa zvučnicima),na monitor a monitor s HDMI-jem na PS4?

 

 na monitoru utoru gdje pisu sluske slobodno ustekas zvucnike (prije kupnje zvucnika probat to s onim origig sony sluskama i ako tamo radi radit ce i na zvucnicima), gledaj da su aktivni zvucnici i to je to

hdmijem bi trebao iz ps4 prenijeti zvuk do monitora a ovaj ga samo passa na zvucnike, budes probao.

druga opcija je da ps4 iz toslinka pretovoris na 3.5mm s audio adapterom:

 

link:

 

6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor je bolji za PS4 Pro?

Čisto informativno pitanje,znači ps4 pro, zanima me dal je grafika bolja na 4k tv ili na monitoru

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?
bacho78 kaže...

Čisto informativno pitanje,znači ps4 pro, zanima me dal je grafika bolja na 4k tv ili na monitoru

Pa to pitanje ti vise  ovisi s koje udaljenosti gledas u panel...dok sjedis za stolom bolji je monitor, cim odes dalje potreba za vecom dijagonalom je neupitna onda je to TV, iako monitori u pravilu imaju vise manje puno bolje specke, ako si neki "casual" igrac ili kaj vec, danas imas i dosta vecih monitora poprilicno primamljive cijene.lp

Intel Core™ i7 Forever
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor je bolji za PS4 Pro?
Stjepanj kaže...
bacho78 kaže...

Čisto informativno pitanje,znači ps4 pro, zanima me dal je grafika bolja na 4k tv ili na monitoru

Pa to pitanje ti vise  ovisi s koje udaljenosti gledas u panel...dok sjedis za stolom bolji je monitor, cim odes dalje potreba za vecom dijagonalom je neupitna onda je to TV, iako monitori u pravilu imaju vise manje puno bolje specke, ako si neki "casual" igrac ili kaj vec, danas imas i dosta vecih monitora poprilicno primamljive cijene.lp

 Trenutno igram sa cca 2,5 metra na 4k 140cm,ali planiram neku sobu sredit pa razmišljam o lg 34 inca onaj widescreen

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice