Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.336
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Netko je postao akciju tog monitora na bug.hr i 29.04 ja vidim i odmah platio internet bankarstvom....pisalo da ce stici do 10.5 kad poslali ga odmah 30.04 i stigao 2.5 jel na 1.5 nitko neradi....

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Idem treći put pokušati s pitanjem i nadam se da će mi netko ovaj put pomoći. Uglavnom tražim što veći monitor, a da nije previše skup. Korisito bi ga uglavnom za programiranje, film i pokoju fifu.

Na poslu imam: Philips BDM4350UC -> 43'' 4K monitor i stvarno se nemam na što požaliti, osim što je glossy, ali smatram da bi mi doma bio dovoljan i od 32''.

 

Eh sad, što sam našao:

 

AOC LED 31,5" Q3279VWF  -> 1700 kn QHD monitor, dosta jeftiniji od ostalih u toj grupi, zašto?

AOC Q3277PQU  -> 3232 kn isto QHD, ali skoro duplo skuplji od prvoga. Nije glossy ekran što je veliki plus, ima usb hub i sve moguće priključke

Acer EB321HQUAwidp -> 2613 kn, QHD...

AOC U3277PWQU  -> 3950 kn ovaj mi se jako sviđa, 32'' 4K, ali zar možda nije bolje dodati još 400 kn i kupiti istoga ko ina poslu

Philips-bdm4350uc -> 4350 kn 43''.

 

Zanima me koje su mane i prednosti svih navedenih, jer dosta sam čitao, ali nemogu izvući neke bitne informacije. Htio bi da gora navedeno dobro radi i da monitor isto tako dobro radi sa što je manje lagova, ako je to moguće. Prvi put se susrećem sa kupovinom večega monitora i stvarno mi treba bilo kakav savjet. Nebi htio dati previše novaca za nešto što nijie dobro.

 

Pišem već 3. put post, za ovaj sam se ddodatno potrudio, pa se nadam da će netko pomoći. Hvala.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mbalug kaže...

Pišem već 3. put post, za ovaj sam se ddodatno potrudio, pa se nadam da će netko pomoći. Hvala.

https://www.nabava.net/search.php?q=BenQ+32%22+PD3200Q

http://www.benq.ca/product/monitor/pd3200q/features/

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 9:02 (mislioc).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mbalug kaže...

Idem treći put pokušati s pitanjem i nadam se da će mi netko ovaj put pomoći. Uglavnom tražim što veći monitor, a da nije previše skup. Korisito bi ga uglavnom za programiranje, film i pokoju fifu.

Na poslu imam: Philips BDM4350UC -> 43'' 4K monitor i stvarno se nemam na što požaliti, osim što je glossy, ali smatram da bi mi doma bio dovoljan i od 32''.

 

Eh sad, što sam našao:

 

AOC LED 31,5" Q3279VWF  -> 1700 kn QHD monitor, dosta jeftiniji od ostalih u toj grupi, zašto?

AOC Q3277PQU  -> 3232 kn isto QHD, ali skoro duplo skuplji od prvoga. Nije glossy ekran što je veliki plus, ima usb hub i sve moguće priključke

Acer EB321HQUAwidp -> 2613 kn, QHD...

AOC U3277PWQU  -> 3950 kn ovaj mi se jako sviđa, 32'' 4K, ali zar možda nije bolje dodati još 400 kn i kupiti istoga ko ina poslu

Philips-bdm4350uc -> 4350 kn 43''.

 

Zanima me koje su mane i prednosti svih navedenih, jer dosta sam čitao, ali nemogu izvući neke bitne informacije. Htio bi da gora navedeno dobro radi i da monitor isto tako dobro radi sa što je manje lagova, ako je to moguće. Prvi put se susrećem sa kupovinom večega monitora i stvarno mi treba bilo kakav savjet. Nebi htio dati previše novaca za nešto što nijie dobro.

 

Pišem već 3. put post, za ovaj sam se ddodatno potrudio, pa se nadam da će netko pomoći. Hvala.

 Programiranje, film i pokoja FIFA, ja ne vidim razlog zašto kupiti išta skuplje od ovog prvog AOCa, ja ga imam, potraži moje postove kroz tražilicu u ovoj temi.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
mbalug kaže...

 

Na poslu imam: Philips BDM4350UC -> 43'' 4K monitor i stvarno se nemam na što požaliti, osim što je glossy, ali smatram da bi mi doma bio dovoljan i od 32''.

 

 Programiranje, film i pokoja FIFA, ja ne vidim razlog zašto kupiti išta skuplje od ovog prvog AOCa, ja ga imam, potraži moje postove kroz tražilicu u ovoj temi.

Jedino sto je naveo da mu se ne sviđab glossy a spomenuti je takoder glossy 

13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
mbalug kaže...

Idem treći put pokušati s pitanjem i nadam se da će mi netko ovaj put pomoći. Uglavnom tražim što veći monitor, a da nije previše skup. Korisito bi ga uglavnom za programiranje, film i pokoju fifu.

Na poslu imam: Philips BDM4350UC -> 43'' 4K monitor i stvarno se nemam na što požaliti, osim što je glossy, ali smatram da bi mi doma bio dovoljan i od 32''.

 

 

Kakvi su utisci korištenja tako velikog monitora, na koliko sjediš od njega? Vidim da se spominje burn in efekt po recenzijama, dešava li se kod tebe? Je li ugodan za 8h+ rad na njemu?

 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Paolo Maldini kaže...
mbalug kaže...

 

Na poslu imam: Philips BDM4350UC -> 43'' 4K monitor i stvarno se nemam na što požaliti, osim što je glossy, ali smatram da bi mi doma bio dovoljan i od 32''.

 

 Programiranje, film i pokoja FIFA, ja ne vidim razlog zašto kupiti išta skuplje od ovog prvog AOCa, ja ga imam, potraži moje postove kroz tražilicu u ovoj temi.

Jedino sto je naveo da mu se ne sviđab glossy a spomenuti je takoder glossy 

 

To sam naveo kao nekakvu manu, ne nešto sa ćime nebih mogao živjeti, u svakom slučaju bi bio bolji matte anti-glare, ali to mi nije presudno.

 

 

sosta kaže...
mbalug kaže...

Idem treći put pokušati s pitanjem i nadam se da će mi netko ovaj put pomoći. Uglavnom tražim što veći monitor, a da nije previše skup. Korisito bi ga uglavnom za programiranje, film i pokoju fifu.

Na poslu imam: Philips BDM4350UC -> 43'' 4K monitor i stvarno se nemam na što požaliti, osim što je glossy, ali smatram da bi mi doma bio dovoljan i od 32''.

 

 

Kakvi su utisci korištenja tako velikog monitora, na koliko sjediš od njega? Vidim da se spominje burn in efekt po recenzijama, dešava li se kod tebe? Je li ugodan za 8h+ rad na njemu?

 

 

Udaljen sam nekih 80-90 cm od njega.Burn in efekt još nisam primjetio. Za rad mi je super, 4 prozora, svaki u svome kutu, Još je linux na njemu, tako da je manipulacija prozorima u kuteve znatno jednostavnija. Uglavnom, jako brzo se navikneš, pa baš zbog toga kupujem veći monitor.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mbalug kaže...
ibme74 kaže...
Paolo Maldini kaže...
mbalug kaže...

 

Na poslu imam: Philips BDM4350UC -> 43'' 4K monitor i stvarno se nemam na što požaliti, osim što je glossy, ali smatram da bi mi doma bio dovoljan i od 32''.

 

 Programiranje, film i pokoja FIFA, ja ne vidim razlog zašto kupiti išta skuplje od ovog prvog AOCa, ja ga imam, potraži moje postove kroz tražilicu u ovoj temi.

Jedino sto je naveo da mu se ne sviđab glossy a spomenuti je takoder glossy 

 

To sam naveo kao nekakvu manu, ne nešto sa ćime nebih mogao živjeti, u svakom slučaju bi bio bolji matte anti-glare, ali to mi nije presudno.

Pa ako ti to nije dealbreaker onda uzmi taj monitor jer za te novce je odličan

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
galinjo24 kaže...

Netko je postao akciju tog monitora na bug.hr i 29.04 ja vidim i odmah platio internet bankarstvom....pisalo da ce stici do 10.5 kad poslali ga odmah 30.04 i stigao 2.5 jel na 1.5 nitko neradi....

 Ja sam naručio 30.4 i stigao mi 7.5. 144hz radi odlično, također se primjeti da je noviji TN panel u usporedbi s LG-em iz 2013 kojeg sam dosad imao. Puno bolji kontrast i boje.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja isto imam taj aoc s tn..pa mozda zato mi nije neka razlika barem za moje oko od bivseg ipsa....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
non pasara kaže...
galinjo24 kaže...

Netko je postao akciju tog monitora na bug.hr i 29.04 ja vidim i odmah platio internet bankarstvom....pisalo da ce stici do 10.5 kad poslali ga odmah 30.04 i stigao 2.5 jel na 1.5 nitko neradi....

 Ja sam naručio 30.4 i stigao mi 7.5. 144hz radi odlično, također se primjeti da je noviji TN panel u usporedbi s LG-em iz 2013 kojeg sam dosad imao. Puno bolji kontrast i boje.

 Mozda mi je prije jer sam im poslao mail jel bi mogli sto prije isporuci ti 

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

evo jedna zanimljiva ponuda

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 23:22 (Gorstak79).
Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imali koja bolja opcija za 1080p 144hz monitor za gaming od ASUS VG248QE a da nije puno skuplja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mr.Natural kaže...

Imali koja bolja opcija za 1080p 144hz monitor za gaming od ASUS VG248QE a da nije puno skuplja?

 https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-27-ed273awidpx-gaming-curved-free-sync-144hz-full-hd/ACR-1824/product/

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
iiyama g-master b3 RED EAGLE / 24'' 144Hz.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
deepshitcro kaže...
iiyama g-master b3 RED EAGLE / 24'' 144Hz.

 Ta iiyama ima freesync range od 35-120, moze se podesiti do 144, al tad je range od 59-144 sto i nije bas neka sreca.

 

Najbolji 144hz freesync modeli u rangu oko 2k kn su:

 

LG 24GM79G-B

 

i

 

Viewsonic XG2402 kojeg nema kod nas ali za 2k kn preko alze je najbolja solucija.

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja ga koristim vec neko vrijeme, i zadovoljan sam. Bolji mi je od asusa kojeg je kolega spominjao, jer isti takav asus ima moj buraz i imao sam prilike igrati na oba. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zab sam napisati da gledam dosta serija i filmova, takodjer sam zadovoljan koliko mogu biti sa tim panelom posto je monitor kupljen prvenstveno za fps igre.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
moze se podesiti do 144, al tad je range od 59-144 sto i nije bas neka sreca.

 

Kako mislis nije neka sreca? Cmon, pa gdje tebi to pada fps sa 144 na <60 Ili je proc loš ili je igra koma optimizirana. Koju god igru igram na 144 fps locku, najniže što je pala bilo je oko 95-100 fps-a.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Naravno da kad netko uzima monitor od 144hz ne ocekuje tolke dropove, ali covjek nije naveo kakvu karticu ima. Moze biti slucaj da ce na 144hz vrtit neke mp igre, a ako ima neku slabiju karticu neke zahtjevnije naslove ce igrati na nizem fps-u.

 

EDIT: Ona dva koja sam naveo su ujedno bolji i zbog same slike i nekih featurea tipa black stabilization koji je FPS igracima vazan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 13:52 (war3_tft).
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imam gtx 970

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako imas gtx970 onda ti je tak svejedno koji ces od tih monitora uzeti posto ti freesync, za koji je potrebna AMd kartica, nece raditi. Ako ne budes imao 144fps lock (a sa jednom gtx970 to sigurno neces imati osim u starijim igrama ili nekim mp igrama tipa overwatch, cs...) ovisno od igre do igre imat ces manje ili vise naglaseni tearing i stutter.

 

Ako ne zelis te nuspojave jedina opcija ti je ici na neki od g-sync monitora koji su dosta skuplji...

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koliko je ovo loše? Po noći se vidi ovaj glow na 15% brightness-a, no ne tak jako ko na slici.

15% 15%
100% 100%
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 21:54 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
dustY kaže...

Koliko je ovo loše? Po noći se vidi ovaj glow na 15% brightness-a, no ne tak jako ko na slici.

 
Ako je ovo na 15%, i jos se uzivo vidi manje nego na slici, onda je to ok. Na 100% ionako vjerujem ne drzis monitor?
Meni je na 35-55 uvrh glave i to mi je nekad vise nego dovoljno na mom. Stvarno mi bljesti. 
Razlog tog bleeda ili cloudinga je zakrivljeni ekran, valda jos nisu usavrsili taj dio. Jer ravni VA panel nema tih probijanja, 
ali zakrivljeni imaju, neki jedva primjetno, neki malo vise primjetno, ovisi od monitora, proizvodaca i slicno. 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
dustY kaže...

Koliko je ovo loše? Po noći se vidi ovaj glow na 15% brightness-a, no ne tak jako ko na slici.

 
Ako je ovo na 15%, i jos se uzivo vidi manje nego na slici, onda je to ok. Na 100% ionako vjerujem ne drzis monitor?
Meni je na 35-55 uvrh glave i to mi je nekad vise nego dovoljno na mom. Stvarno mi bljesti. 
Razlog tog bleeda ili cloudinga je zakrivljeni ekran, valda jos nisu usavrsili taj dio. Jer ravni VA panel nema tih probijanja, 
ali zakrivljeni imaju, neki jedva primjetno, neki malo vise primjetno, ovisi od monitora, proizvodaca i slicno. 

 Nije tak strašno, no malo se primjeti ako je full crna podloga(većinom samo lijevi kut po danu). Surfanje i ostale desktop stvari imam na 15%, gaming na 35%.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
dustY kaže...

 Nije tak strašno, no malo se primjeti ako je full crna podloga(većinom samo lijevi kut po danu). Surfanje i ostale desktop stvari imam na 15%, gaming na 35%.

 
Toj ok, kazem ne cin i se strasno. Probaj pogledati koliko neki IPS paneli imaju bleeda,
utjesit ces se. Jos jednom, to sam primjetio na vecini zakrivljenih monitoram da im zbog

zakrivljenosti malo pusta bleeding ili i clouding kako jos negdje navode. U svakom slucaju uzivaj
u monitoru. 

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Molim prijedlog koji monitor bi bio jednako dobar/bolji od BenQ EW2750Z do 2000 kn +/- 200 kn, bolje minus.

Počeo mi se gasiti sve češće dok se ne zagrije pa gledam čime ga zamijeniti (ne mogu naći račun ccc ;()

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Azazriel kaže...

Molim prijedlog koji monitor bi bio jednako dobar/bolji od BenQ EW2750Z do 2000 kn +/- 200 kn, bolje minus.

Počeo mi se gasiti sve češće dok se ne zagrije pa gledam čime ga zamijeniti (ne mogu naći račun ccc ;()

 

what people think I buy

 

what I suggest people to buy

 

What I really buy

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 22:21 (Gorstak79).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj Aoc ima dosta izrazen ghosting, imao jucer priliku čačkat po njemu, mislio ga frend uzet ali no go. 

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ako ti cilj nije competetive MP, ne vidim zasto ne...1600kn sad kosta tih 32 cola sa pristojnom rezom, pristojnim osvjezavanjem i odlicnim kontrastom....za gledanje filmova i serija i poneku casual igru dushu dao...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice