Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.452
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrsmith kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Evo me u ultrawide klubu,jel vas ima takvih tu?

Čestitam! E sad je vrijeme i za taj stari proc zamijeniti

 Ajde prodaj mi taj svoj 8700k da mogu bacit moj 4770k 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...
mrsmith kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Evo me u ultrawide klubu,jel vas ima takvih tu?

Čestitam! E sad je vrijeme i za taj stari proc zamijeniti

 Ajde prodaj mi taj svoj 8700k da mogu bacit moj 4770k 

A no no no :) trenutno je skuplji u trgovinama nego što sam ga platio pred godinu dana

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...
Evo me u ultrawide klubu,jel vas ima takvih tu?

 Odličan monitor, taman mjera za 1080ti..

 

Nego, nick si zamjeni, gtx 680 je poprilično stara kartica, stavi si rtx 2080 bar

Sry, morao sam

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
zvonac kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Evo me u ultrawide klubu,jel vas ima takvih tu?

 Odličan monitor, taman mjera za 1080ti..

 

Nego, nick si zamjeni, gtx 680 je poprilično stara kartica, stavi si rtx 2080 bar

Sry, morao sam

 Htio mi je Tonči moderator zamjeniti rekao je da ima način i taman nedugo nakon toga nestao sa foruma. Kolko sam cuo otisao je zbog toxic ponašanja ekipe sa foruma tako bar rumors kazu šteta sad sam zaglavio u 2013 godini sa ovim nickom RIP 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
14 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Kupljen popularni AOC 31.5" Q3279 VWFD8 (IPS), vrlo ugodno sam iznenadjen, panel bez pretjeranog bleeda i na srecu niti jedan mrtvi piksel... Kontrast je vidljivo bolji nego na prosjecnom IPS monitoru, input lag primjetno bolji od ovog drugog na slici...

 

Na slici je s lijeve strane pokraj 32" AOC Q3277PQU

Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dobrodošao u klub br. 1 monitora na forumu i u državi

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...

Dobrodošao u klub br. 1 monitora na forumu i u državi

 Moj ili od ansha? 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Dobrodošao u klub br. 1 monitora na forumu i u državi

 Moj ili od ansha? 

Moj naravno... 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...

Kupljen popularni AOC 31.5" Q3279 VWFD8 (IPS), vrlo ugodno sam iznenadjen, panel bez pretjeranog bleeda i na srecu niti jedan mrtvi piksel... Kontrast je vidljivo bolji nego na prosjecnom IPS monitoru, input lag primjetno bolji od ovog drugog na slici...

 

Na slici je s lijeve strane pokraj 32" AOC Q3277PQU

 Di si ga uzeo i za koliko? Mozda i ja uzmem tog 31,5".

Kovačić
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

U ADM-u, oko 1680kn, svugdje slicno kostaju.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Dobrodošao u klub br. 1 monitora na forumu i u državi

 Moj ili od ansha? 

 Ma anshin naravno, tvoj nije cijenom pristupačan masama pa nikako ne može bit broj 1 (na broj prodanih komada mislim naravno)  Ali da, svakako je lijepo vidjeti kako još jedan cijenjeni forumaš hvali naše best buy čudo. Čeka se Davorova recenzija u Bugu kao konačni čavao u dezinformatorski TN lijes.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 17:53 (Paolo Maldini).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...

 Ma anshin naravno, tvoj nije cijenom pristupačan masama pa nikako ne može bit broj 1 (na broj prodanih komada mislim naravno)  Ali da, svakako je lijepo vidjeti kako još jedan cijenjeni forumaš hvali naše best buy čudo. Čeka se Davorova recenzija u Bugu kao konačni čavao u dezinformatorski TN lijes.

 Tvoj je VA verzija tj 3 puta losiji izbor tak da ne trpaj u isti kos njega i IPS verziju.

 

Previse hvaljenja nisam vidio od strane anshe, vise u stilu "kolko para tolko i muzike", isto sto se dalo zakljuciti iz onih kratkih crta koje je Davor napisao u recenziji. Davorova recenzija ce elegantno pobiti "recenziju" koju trenutno imamo na forumu skupa sa svim bajkama i dezinformacijama koje su kupci istoga (neki od njih) naveli.  

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

 

Previse hvaljenja nisam vidio od strane anshe, vise u stilu "kolko para tolko i muzike", isto sto se dalo zakljuciti iz onih kratkih crta koje je Davor napisao u recenziji. Davorova recenzija ce elegantno pobiti "recenziju" koju trenutno imamo na forumu skupa sa svim bajkama i dezinformacijama koje su kupci istoga (neki od njih) naveli.  

Nije bas kolko para tolko muzike, puno vise muzike je nego para jer nema slicne ponude na trzistu. Ovaj IPS je stvarno solidan kao gaming monitor, 75hz se lijepo osjeti u odnosu na 60hz...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

A dobro takva dijagonala se ne moze naci za tolke novce to je istina.

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

OMG kolki je! 

 

https://i.imgur.com/6sQeY3T.jpg  HD

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 20:07 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pikirao sam Acer Predatora XB271HUbmiprz novog za 5 i nešto keka, ali sad se dvoumim da li bi bilo bolje uzeti Acer Predator X34P (120 Hz umjesto 165 na 27"). Ultrawide također ima Gsync, ne znam koliko bi se osjetila razlika između 120Hz i viših, recimo 144... igram sve i svašta, a i sumnjam da bi patio u Quake Champions da igram na 120 umjesto 144/165... to se vjerojatno bolje osjeti kod profesionalaca. 

Što se tiče cijene, X34P bi uzeo rabljen, navodno ima i garanciju, bez mrtvih piksela i oštećenja, cca 6.5k kn. Da li se to po vama isplati ako se mogu protegnuti i da li je to realna cijena za rabljeni ultrawide sa garancijom?

Volio bi da toxic napiše koju riječ s obzirom da koristi X34A. 

PS. također bi to pogonio na 1080 Ti, čisto da se ne zamaramo ostalim stvarima, dakle fokus na monitore, kojeg i zašto.

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...

OMG kolki je! 

 

https://i.imgur.com/6sQeY3T.jpg  HD

Jel' to 3440x1440 varijanta ili onaj jeftiniji 2560x1080?

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrsmith kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

OMG kolki je! 

 

https://i.imgur.com/6sQeY3T.jpg  HD

Jel' to 3440x1440 varijanta ili onaj jeftiniji 2560x1080?

 3440x1440 120hz IPS gsync verzija

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Unimatrix 007 kaže...

Pikirao sam Acer Predatora XB271HUbmiprz novog za 5 i nešto keka, ali sad se dvoumim da li bi bilo bolje uzeti Acer Predator X34P (120 Hz umjesto 165 na 27"). Ultrawide također ima Gsync, ne znam koliko bi se osjetila razlika između 120Hz i viših, recimo 144... igram sve i svašta, a i sumnjam da bi patio u Quake Champions da igram na 120 umjesto 144/165... to se vjerojatno bolje osjeti kod profesionalaca. 

Što se tiče cijene, X34P bi uzeo rabljen, navodno ima i garanciju, bez mrtvih piksela i oštećenja, cca 6.5k kn. Da li se to po vama isplati ako se mogu protegnuti i da li je to realna cijena za rabljeni ultrawide sa garancijom?

Volio bi da toxic napiše koju riječ s obzirom da koristi X34A. 

PS. također bi to pogonio na 1080 Ti, čisto da se ne zamaramo ostalim stvarima, dakle fokus na monitore, kojeg i zašto.

LP

 A ne znam sta.. samo rijeci hvale na navedeni.. 34p je 120hz moj je 100hz, 34p je vise zakrivljen... uglavnom svaka preporuka no moram reci da ih dosta dolazi s velikim ips glowom itd.. pogledaj njihov forum

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

 A ne znam sta.. samo rijeci hvale na navedeni.. 34p je 120hz moj je 100hz, 34p je vise zakrivljen... uglavnom svaka preporuka no moram reci da ih dosta dolazi s velikim ips glowom itd.. pogledaj njihov forum

 Za IPS glow ću vidjeti osobno pa ako mi ne smeta previše možda ga uzmem ili ako prodavač ponudi nižu cijenu, vidjet ćemo. Imate kakve preporuke za testiranje monitora? Na što sve da pazim kod provjere?

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Eo ja da se pohvalim moj ima jedva malo BLB u ljevom i desnom cosku dolje ali je tolko minimalan mozda oko 1-2cm IPS je sick nakon 7 godina TN-a

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...

OMG kolki je! 

 

https://i.imgur.com/6sQeY3T.jpg  HD

 

Tko? Batman? 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Unimatrix 007 kaže...
toxic kaže...

 A ne znam sta.. samo rijeci hvale na navedeni.. 34p je 120hz moj je 100hz, 34p je vise zakrivljen... uglavnom svaka preporuka no moram reci da ih dosta dolazi s velikim ips glowom itd.. pogledaj njihov forum

 Za IPS glow ću vidjeti osobno pa ako mi ne smeta previše možda ga uzmem ili ako prodavač ponudi nižu cijenu, vidjet ćemo. Imate kakve preporuke za testiranje monitora? Na što sve da pazim kod provjere?

 Hm, pa zapravo nista specificno.. zujanje navodno postoji kod nekih i to se osjeti pa vidi jel ima taj iritirajuci zvuk.. pogledaj si jos malo kontrole monitora da je sve ispravno, malo stalak. provjeri ispravnost gsync modula mislim da je to to.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nvidia GTX 680 kaže...
Evo me u ultrawide klubu,jel vas ima takvih tu?

 Sad si Elita :)

uglavnom taj game exp neces imat s niti jednim drugim monitorom.. ja sam presretan s svojim vec ohohoh.

Probaj neke bolje igre vidjeti ces koja je razlika 16:9 vs 21:9 nebo i zemlja..

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Unimatrix 007 kaže...

 Za IPS glow ću vidjeti osobno pa ako mi ne smeta previše možda ga uzmem ili ako prodavač ponudi nižu cijenu, vidjet ćemo. Imate kakve preporuke za testiranje monitora? Na što sve da pazim kod provjere?

 Kako je kolega vec rekao obavezno provjeri g-sync modul. Postavke koje trebas namjestiti je g-sync on u driverima, v-sync on u driverima, v-sync off u igri i ako je rr 120hz namjestiti FPS limit na 117 u Riva Tuneru (instalirajte MSI afterburner i RT ce se automatski usput instalirati po defaultu), u tom slucaju ne bi smio imati tearing niti u jednom scenariju pa provjeri sta se dogada kad je FPS ispod rr-a monitora. Popularne igre koje bi covjek kod kojeg ces testirati monitor mogao imati a pate od tearinga su Overwatch, BF1, novi COD pa vdi. Ovdje takoder mozes testirati dal se monitor vrti na rr-u na koji je namjesten klik.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Evo me u ultrawide klubu,jel vas ima takvih tu?

 Sad si Elita :)

uglavnom taj game exp neces imat s niti jednim drugim monitorom.. ja sam presretan s svojim vec ohohoh.

Probaj neke bolje igre vidjeti ces koja je razlika 16:9 vs 21:9 nebo i zemlja..

Taj exp mislim da prije svega dolazi zbog same velicine monitora a ne omjera stranica. 

Igrao sam na 29" UW i to mi je smijesno iskustvo u odnosu na 16:9 32"...

14 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Inace, ovaj moj 31.5 IPS je skoro savrsen primjerak, BLB-a nema ni najmanje a glow isto nije pretjeran. Slikat cu ga navecer u mrklom mraku pored VA monitora...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam 34" ultrawide uspio koristiti cijelih 2 mjeseca prije nego me izludio, pa sam ga zamijenio za 1x27" 4K + 1x27" 144hz... Uglavnom, za mene je imao puno više nedostataka nego pluseva te je u 90% slučajeva 21:9 omjer bio nestandardan i nepotreban.

 

Ali tko voli nek' izvoli :)

 

EDIT: Doduše, glavni razlog zamjene je bio primjetan image retention na displayu, ali iskreno - bilo mi je drago da imam valjan razlog za povrat.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 9:42 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Eo moj BLB na Alienware jako je mali.

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 12:07 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Apsolutno prihvatljiv i praktički pa neprimjetan BLB :) - Lijepo!

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice