Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.426.767
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ima ljudi kaj ne vide razliku izmedu 60hz i 144hz pa tako ima i onih koji ne primjecuju ghosting i slab response time na va panelima, nek si slobodno uzmu va u tom slucaju.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Ima ljudi kaj ne vide razliku izmedu 60hz i 144hz pa tako ima i onih koji ne primjecuju ghosting i slab response time na va panelima, nek si slobodno uzmu va u tom slucaju.

 
Mjesas kruske i jabuke. 60 hz monitor je 60 i uvijek ce biti 60hz. (ok da se malo clockat i to je to).
VA panel s druge strane od jako tromog i sporog panela, ipak se razvio danas do panela koji je dosta brzi
od prijasnjih VA panela i razvoj jos traje.  I nije stvar jel ljudi primjete ghosting ili response time, 
vec koliko je to jako ili malo izrazeno i koliko to smeta ljudima ili ne smeta. Nekada je VA imao veliki odziv,

denhas je on smanjen na slicno kao ips, osim u tim tamnijim tranzicijama di VA ipak je jos sporiji, ali

brzi nego prije.


Jos jednom, VA 144hz moze biti sasvim dobar gaming monitor, za kompetitivni bih ipak preporucio TN.
Nema potrebe bas toliko napadati 144hz VA monitore. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

https://www.links.hr/hr/monitor-27-dell-se2717h-ips-6ms-300cd-m2-1000-1-crni-100300131 ovo sa kupio i mogu slobodno kazati da je ovaj u odnosu na onog Benq-a, naučna fantastika, bar na prvu bez ikakvog ugađanja.. Jedino izgleda da san dobija, ili korišten ili izložbeni?? to još moran utvrditi.. nisan gamer ni profi korisnik, pa ti ne mogu ništa nadodati osim općeg dojma. Brinulo me 27", možda velik, a možda i nije!! na kraju pun pogodak 27"..

6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pitanje! Mogu li se utvrditi radni sati monitora..

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
 .ivan72478 kaže...
 Pogledaj post iznad.
Braco2018 kaže...

Benq gw2406z, kupio, pa vratio 0 bodova.

 Hvala ti velika, skoro sam ga kupio. Na forumu je jako hvaljen, prakticki ga svi preporucuju za cijenu do 1200kn.

Mozes li mi reci kojeg si uzeo umjesto njega? Ja sam gledao aoc 24V2Q

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 18:03 (Braco2018).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Braco2018 kaže...

Pitanje! Mogu li se utvrditi radni sati monitora..

 guglaj za svoj model, neki imaju ugradeno u meniju neki pak odabirom tj stiskanjem istovremeno par tipki i sl sheme.lp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

 U principu ne valja ništa, jako spora matrica, čak 10.45ms G/G izmjena pixela. Dobar kao jeftini uredski monitor zamaskiran gameskom plastikom.

 

Imput lag katastrofa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 18:55 (XXX).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

Cekat cu za neki novi monitor BF pa mozda naletim stvarno na nesto dobro za relativno malu cijenu (za gaming).

 

Uzimat cu novi komp iduce godine, makar ne bi ni sad bilo lose imati za konfu pod MOJ PC, no htio bih neki dobar monitor za do 200€ otprilike (pa makar i amazon/caseking/alza) samo da to valja i koristit ce kasnije za RTX 2080 i ryzen 7 2700x. Koje modele bih mogao pratiti za BF popust? 

 

Ne bih htio manje od 24" i ne veci od 27" jer trenutno imam neku grundig tv dijagonale 66cm.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 19:43 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
acmilan2 kaže...

Pozdrav.

Cekat cu za neki novi monitor BF pa mozda naletim stvarno na nesto dobro za relativno malu cijenu (za gaming).

 

Uzimat cu novi komp iduce godine, makar ne bi ni sad bilo lose imati za konfu pod MOJ PC, no htio bih neki dobar monitor za do 200€ otprilike (pa makar i amazon/caseking/alza) samo da to valja i koristit ce kasnije za RTX 2080 i ryzen 7 2700x. Koje modele bih mogao pratiti za BF popust? 

 

Ne bih htio manje od 24" i ne veci od 27" jer trenutno imam neku grundig tv dijagonale 66cm.

 
Znam da uvijek pokusavamo ugurati sve zelje u budget i da je to tesko. ALI, 
upariti grafu od 6500kn kao  2080 sa nekim obicnim monitorom do 1500 kuna je grijeh,

kazneno djelo za robiju. 

Ako vec sada kupujes monitor koji bi trebao sluziti i za tu novu konfiguraciju, onda bi ti savjetovao da ustedis

jos nesto novaca pa kupis ipak nesto prigodno za navedenu buducu konfiguraciju. Pa uzems neki monitor 27" i qhd rezoluciju,
ili mozda neki sa 144hz.

A ako ti bas hitno sad treba monitor, onda pogledaj koju stranicu unazad imaju preporuke za neke 75hz IPS monitore,

kao AOC 24V2Q imas 24 i 27 inchni monitor i to jako lijep. Ili recimo ima za 1700 kuna AOC C24G1, 24 VA panel i 144hz. 
Naravno nisi rekao ni koje su ti zelje, utori i slicno sta preferiras.

Da se nadodam ovi monitori su sad vec po trazenim cijenama, nekako sumnjam da ce bas dobri monitori
biti na nekom velikom popustu. Ali reci sta preferiras, da li treba bit 144hz i slicno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 22:00 (danny_2).
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Barem AOC 32" 1440p IPS verziju, pa barem to nije skupo i imaš pristojan monitor a ne te 24" drloge po soma kuna za lokalnu pekaru na takav komp.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 
Znam da uvijek pokusavamo ugurati sve zelje u budget i da je to tesko. ALI, 
upariti grafu od 6500kn kao  2080 sa nekim obicnim monitorom do 1500 kuna je grijeh,

kazneno djelo za robiju. 

Ako vec sada kupujes monitor koji bi trebao sluziti i za tu novu konfiguraciju, onda bi ti savjetovao da ustedis

jos nesto novaca pa kupis ipak nesto prigodno za navedenu buducu konfiguraciju. Pa uzems neki monitor 27" i qhd rezoluciju,
ili mozda neki sa 144hz.

A ako ti bas hitno sad treba monitor, onda pogledaj koju stranicu unazad imaju preporuke za neke 75hz IPS monitore,

kao AOC 24V2Q imas 24 i 27 inchni monitor i to jako lijep. Ili recimo ima za 1700 kuna AOC C24G1, 24 VA panel i 144hz. 
Naravno nisi rekao ni koje su ti zelje, utori i slicno sta preferiras.

Da se nadodam ovi monitori su sad vec po trazenim cijenama, nekako sumnjam da ce bas dobri monitori
biti na nekom velikom popustu. Ali reci sta preferiras, da li treba bit 144hz i slicno.

Evo iskreno, ne preferiram nista, preferiram samo iskustva ljudi ovdje na forumu jer ja sam imao prvi monitor koji je bio CRT, nakon njega u kompletu uz PC je dosao Acer AL1717 i nakon njega sam se pitao mogu li sa HDMI kablom spojiti svoju graficku karticu sa manjim TV-om (GRUNDIG 26 GLX 3000 C) i sad imam vec neko duze vrijeme to i smatram da je vrijeme da napravim neke promjene, pa sam misljenja da koji god monitor uzmem ce biti bolje od ovog sto imam trenutno.

I ne, nije mi hitno, nego samo ocu vidjeti da li ce biti ista pametno za black friday pa da se rijesim problema periferije. 

 

 

XXX kaže...

Barem AOC 32" 1440p IPS verziju, pa barem to nije skupo i imaš pristojan monitor a ne te 24" drloge po soma kuna za lokalnu pekaru na takav komp.

 E vidis, ovaj TV je dijagonale 79cm sa okvirom, ali ekran mu je samo 66cm tako da mislim ako bih uzeo nesto vece od 27" da ce mi biti preveliko, malo me strah kako ce to sve izgledati, kakva ce to biti promjena za mene. Zalosno je sto sam i dalje vec ne znam koliko godina na rezoluciji 1360x768 (u prilogu, jos je recommended)...

Kovačić
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uspio, ali na moju žalost, radni sati se mogu poništiti, tako da opet ništa ne znam?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uspio, ali se radni sati mogu poništiti odnosno na nulu postaviti, tako da opet ne znam ništa??

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz, trebao bih 27' ili 32' za programiranje.

 

Kolko sam shvatio najbolje bi bilo uzeti IPS, ali naglasak je na programiranju tako da ne treba biti ništa posebno.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
pa šta im nevratiš to polovno?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Equi kaže...

Pozz, trebao bih 27' ili 32' za programiranje.

 

Kolko sam shvatio najbolje bi bilo uzeti IPS, ali naglasak je na programiranju tako da ne treba biti ništa posebno.

 

LG 32UD99-W.

3840x2160p, 32' AH-IPS, HDR10, NEVEROVATAN.

 

 

 

 

Aaaaa, uvek ih iskopam najbolje predloge...

850 eura, u USA 650$ dostupan.

Ima da se nadje i u EU ispod 700.

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 13:12 (eVGA-011).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Dobro tko mi i zasto brise postove? najnormalnije sam odgovorio ljudima?

DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long

jel vi znate citati? ili vam se neda pa onda brisete sve redom?

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Dobro tko mi i zasto brise postove? najnormalnije sam odgovorio ljudima?

DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long

jel vi znate citati? ili vam se neda pa onda brisete sve redom?

Ja sam brisao vaše trolanje u više tema pa sam možda obrisao i neke dobre postove.

Toliko toga naspamate da nije moguće sve pročitati.

 

 

Zadnjih dana opet samo prijavljeni war3_tft ,lav1000 ,Paolo Maldini i ti ....Ne možete se ignorirati?

 

 

 

سمندری ڈاکو
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gledam malo temu jer planiram uzeti novi monitor. Al vidim da se bazirate na gamerske monitore, a igranja sam se ostavio prije nekoliko godina i tražim nešto za uredske poslove. Sadašnji LG23EA63 želim zamjeniti nečim malo boljim. Uglavnom, izbor je pao na Dell U2415.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
pirat kaže...
Stjepanj kaže...

Dobro tko mi i zasto brise postove? najnormalnije sam odgovorio ljudima?

DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long

jel vi znate citati? ili vam se neda pa onda brisete sve redom?

Ja sam brisao vaše trolanje u više tema pa sam možda obrisao i neke dobre postove.

Toliko toga naspamate da nije moguće sve pročitati.

 

 

Zadnjih dana opet samo prijavljeni war3_tft ,lav1000 ,Paolo Maldini i ti ....Ne možete se ignorirati?

 

 

 

 Ajde budite i vi malo fer pa recite bili stavili na ignore nekog tko vas ikakve osnove, povoda i dokaza svaki dan prozove da ste svercer, lopov, varalica i da ne nabrajam ostale politicki nekorektne idiotarije... takve postove bi vi sami bez ikakve prijave trebali brisati a autora nakon sto 2-3 puta ponovi isto trajno odstraniti.... evo reci da sam se ja tebi  iz cista mira ubacio na oglas i napisao dobro provjerite racune i popratnu dokumentaciju, jer autor je lazov, varalica i lopov... kakve bi posljedice snosio da to konstantno ponavljam skoro svaki dan vec dobrih mjesec dva 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

I ja razmišljam o kupnji Dell U2415, ima odlično postolje i sliku, ali po meni bi za te pare morao imati 10bitne boje.

Imate li kakav savijet? Gaming mi nije tako bitan

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

benq gw2765ht

 

27"  2560x1440

10 bit

ips

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 1:41 (Giopriest).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
pirat kaže...
Stjepanj kaže...

Dobro tko mi i zasto brise postove? najnormalnije sam odgovorio ljudima?

DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long

jel vi znate citati? ili vam se neda pa onda brisete sve redom?

Ja sam brisao vaše trolanje u više tema pa sam možda obrisao i neke dobre postove.

Toliko toga naspamate da nije moguće sve pročitati.

 

 

Zadnjih dana opet samo prijavljeni war3_tft ,lav1000 ,Paolo Maldini i ti ....Ne možete se ignorirati?

 

 

 

 1. U ovoj temi war3tft konstanto širi nebuloze o monitoru koji kupi sve moguće best buy nagrade gdje god stigne, bilo da se radi o VA ili IPS varijanti. Jednostavno guglanje pokazuje hrpu zadovoljnih korisnika i manjinu nezadovoljnih što je normalno za svaki uspješan proizvod jer ne postoji nešto što zadovoljava ama baš svakog kupca. Kada god netko u ovoj temi postavi upit o tom AOC monitoru isti se javlja prvi sa svojim nebuloznim komentarima bez pokrića i argumenata. Kada ga se za isto prozove lupa prijave moderatorima.

2. Ovaj gospodin lav1000 što se žali na uvrede - po vlastitom priznanju isti se bavi preporodajom hardvera koji je kupljen na R1 račun u nekoj firmi, što znači da je kupljen za cijenu umanjenu za PDV (koji iznosi 25%). Isto predstavlja kazneno djelo izvlačenja novca iz firme na način da se imovina firme prodaje, a novac ide u privatan džep a ne u firmu. Postoji mogućnost da zbog toga naivni kupac ima problema sa zakonom. Ako na to upozorimo potencijalne kupce to onda nije nikakvo vrijeđanje.

3. Nisam cvijeće niti sam ikad bio, ali ako pratite sve teme gdje ove prijave pljušte, lako se ustanovi tko radi većinu provokacija i traži svađu i flejm.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 10:03 (Paolo Maldini).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

1. O tom monitoru tj VA verziji iznosim svoje misljenje temeljeno na objektivnim recenzijama i misljenjima razumnih korisnika, to sto se ti nades uvrijeden pa krenes vrijedati je druga prica.

2. Za ovo sto pricas o kolegi nemas nikakvog dokaza, znaci radi se o cistoj kleveti i pokusaju da se ocrni doticnog.

3. Sto se tice svade i flejma od tvoja tri posta dva budu pobrisana, pametnom dosta.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

1. O tom monitoru tj VA verziji iznosim svoje misljenje temeljeno na objektivnim recenzijama i misljenjima razumnih korisnika, to sto se ti nades uvrijeden pa krenes vrijedati je druga prica.

2. Za ovo sto pricas o kolegi nemas nikakvog dokaza, znaci radi se o cistoj kleveti i pokusaju da se ocrni doticnog.

3. Sto se tice svade i flejma od tvoja tri posta dva budu pobrisana, pametnom dosta.

točka 1. sve već rečeno milion puta, svaki relevatni forumaš koji je imao doticaja je dao sud o tom monitoru...

točka 2. kolega Maldini je jedini koji se ovdje bavi kaznenim djelima.... https://www.vecernji.hr/vijesti/za-klevetu-kazna-i-do-pet-milijuna-kuna-298792

točka 3. mi potičemo svađu i flejm, samo da se podsjetimo, chat tema je zatvorena radi rasprave proizašle zato jer toxic dao objektivno mišljenje o čuvenom monitoru, pa su se neki našli uvrijeđeni i "argumentirali" s tim kako toxic nije mjerodavan da daje mišljenje o hw-u jer je imao CF rx 480 i još neke slične konstrukcije koje samo mogu proizaći iz bolesnog uma, zvuči smiješno ali nažalost istina 

pogodite iz 3 puta tko je toxica proglasio irelevantnim 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 10:49 (lav1000).
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

evo zadnjih par postova vama uopce nije bitna tema bitno vam je samo medjusobno se svadjat, lipo se nadjite na kavi pa se svadjajte cilo jutro maknite se odavde sve teme se svode na vaše glupo svadjanje.

Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Braco2018 kaže...

https://www.links.hr/hr/monitor-27-dell-se2717h-ips-6ms-300cd-m2-1000-1-crni-100300131 ovo sa kupio i mogu slobodno kazati da je ovaj u odnosu na onog Benq-a, naučna fantastika, bar na prvu bez ikakvog ugađanja.. Jedino izgleda da san dobija, ili korišten ili izložbeni?? to još moran utvrditi.. nisan gamer ni profi korisnik, pa ti ne mogu ništa nadodati osim općeg dojma. Brinulo me 27", možda velik, a možda i nije!! na kraju pun pogodak 27"..

 Hvala ti, bas cu ga pogledati. I ja sam naginjao dellu, na faksu ih koristimo, i zadovljan sam

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ekipa.

 

U fazi sam potrage za novim monitorom.

Trenutno koristim 22" Samsung SyncMaster T220, kupljen prije 10ak godina, koji je spojen na 17" Asus ROG G751JY-T7204. Praktički otkad sam kupio laptop (prije cca 3 godine) vidjela se razlika kvalitete slike između laptopa i monitora, no nisam išao na kupnju novog jer nisam baš imao mjesta na stolu, al sam neki dan kupio novi stol pa je konačno došlo vrijeme da se monitor promjeni :)

 

Kompjuter uglavnom koristim za nekakav general use (Internet, Youtube, Netflix, Office alati), manje za gaming. Uglavnom se koristi u mračnoj sobi. Vjerojatno bih i dalje koristio setup laptop+monitor, budući da mi je to već ušlo u naviku.

 

Uzeo bih monitor ne veći od 27", zakrivljeni mi isto nisu nešto sexy pa bih radije ravni.

 

Imate li kakve preporuke? 4k ili ne, IPS ili VA, gledati G-Sync (laptop to ima pa je možda kul da ima i monitor)? Možete me i linkati na pouzdane review stranice pa još i dodatno sam istražim.

 

Hvala svima.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 22:34 (Luuka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice