Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.437.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

 Ma za tu lovu bi se igro lutrije sa ips panel, recimo vg270up, al naravno ni on vise nije dostupan kod nas.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

 aj Mislioce ne kenjaj non stop, naporan si, imas najgoru jeftinjaru od monitora kao i 90% forumasa ukljucujuci i mene pa pogle cuda nitko se ne javlja i ne pljuje toliko o nekom panelu poput tebe, brate daj ohladi ima nas ovdje koji su to sto si ti vidio nedavno vidjeli prije valjda 10g...lp

Evo kad kupis ovo onda seri po ostalima do mile volje i pricaj da je ostalo sve bezveze

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=171587&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
mislioc kaže...

 aj Mislioce ne kenjaj non stop, naporan si, imas najgoru jeftinjaru od monitora kao i 90% forumasa ukljucujuci i mene pa pogle cuda nitko se ne javlja i ne pljuje toliko o nekom panelu poput tebe, brate daj ohladi ima nas ovdje koji su to sto si ti vidio nedavno vidjeli prije valjda 10g...lp

Evo kad kupis ovo onda seri po ostalima do mile volje i pricaj da je ostalo sve bezveze

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=171587&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

lp

 ? Čovijek voli curve ekran i VA panel i napišem imam nešto i za tebe. I onda ti uletiš kao da te poplava sažvakala. Što se tiče monitora isprobao sam ih dosta, a to kaj ti misliš da je AOC 32WF vrh vrhova nebih komentirao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 17:23 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

 ?

 Cijena za gotovinu: 21.081,40 kn

lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
mislioc kaže...

 ?

 Cijena za gotovinu: 21.081,40 kn

lp

 Ma taj je pravi porez na bedake. Ništa spektakularno ali prvi je takvih karakteristika pa shodno tome i drapaju.

 To govance čak nije niti pravi 10 bitni panel. Ali je Hdr10 certifikat 144hz pa su u Asusu odlučili mega zaradit na bedastim gamerima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 17:28 (mislioc).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže..

 ? Čovijek voli curve ekran i VA panel i napišem imam nešto i za tebe. I onda ti uletiš kao da te poplava sažvakala. Što se tiče monitora isprobao sam ih dosta, a to kaj ti misliš da je AOC 32WF vrh vrhova nebih komentirao.

 Nezz odakle si zakljucio da volim curve i va, odnosno da ista volim, a kamoli da trazim help. Samo , za jednaku cijenu tn nema sta trazit pored va panela. I to je bilo u onom rangu oko 1600kn. Necemo vise spamat, molio bih da ne odgovaras na ovo.

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Imam Dell UP2516D koji je odlican monitor al za gaming slab.. pa bih upario uz njega kao main neki ozbiljniji za te namjene..

 

Uslova ima malo vise pa nez sta se moze skemijat:

 

-Tanki rubovi

-Minimum 25" ili 27"

-2560x1440

-Pozeljno Gsync

-120Hz, ne treba vise

-Panel moze TN jer ce bit primarni pa ce se gledat direkt

 

 Et mal sam sam bio gledo al slabo mogu skontat sta valja a da cijena nije bas preterana... ak ima sta do max 400€ odlicno ak ne mogu se malo protegnut..

P.S. interesantno koliko monitora sa freesyncom pa zar se toliko koriste amd kartice? :O

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
Stjepanj kaže...
mislioc kaže...

 ?

 Cijena za gotovinu: 21.081,40 kn

lp

 Ma taj je pravi porez na bedake. Ništa spektakularno ali prvi je takvih karakteristika pa shodno tome i drapaju.

 To govance čak nije niti pravi 10 bitni panel. Ali je Hdr10 certifikat 144hz pa su u Asusu odlučili mega zaradit na bedastim gamerima.

 da, a ti si vidio pravi 10bitni panel pa znas koliko je to bolje ili koliko je los 8bitni? ili nedaj bože taj 6bitni sto ga imas na svom stolu? si probao kad vidjetu uopce u zivo usporedbu ili pricas na pamet?

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ako samsung ks9000 nije 10bitni onda serem.
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ma bravo, monitor od 1000kn vs tv i to jos QDot od 30000kn i onda ti ides pricati o nekakvim basnoslavnim bojama i usporedbama s jadnim TN, VA, IPS, pa s koje si ti planete ispao?

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 0:09 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rav3n kaže...

Imam Dell UP2516D koji je odlican monitor al za gaming slab.. pa bih upario uz njega kao main neki ozbiljniji za te namjene..

 

Uslova ima malo vise pa nez sta se moze skemijat:

 

-Tanki rubovi

-Minimum 25" ili 27"

-2560x1440

-Pozeljno Gsync

-120Hz, ne treba vise

-Panel moze TN jer ce bit primarni pa ce se gledat direkt

 

 Et mal sam sam bio gledo al slabo mogu skontat sta valja a da cijena nije bas preterana... ak ima sta do max 400€ odlicno ak ne mogu se malo protegnut..

P.S. interesantno koliko monitora sa freesyncom pa zar se toliko koriste amd kartice? :O

 Problem je kod g synca cijena, 1000+ skuplji od freesync varijante. Najblizi onome sta trazis bi ti bio dell s2716dg ali za  400 eura nemozes gsync i 1440p i 144hz. Mozda na njuskalu.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Boje na TN netko tko se ufura u igru neće niti primjetit, ali na VA panelu njegove mane će itekako osijetit tokom igranja, pogotovo na zakrivljenom ekranu.

Nije sve u bojama, netko voli brzo, fluidno, i nema razloga da ne uzme TN ako ne pati na boje. Ako ti monitor gledaš iz kuta kao na ovoj slici onda TN nije izbor za gaming.

Zato ne skaćite kao pavijani na svaku preporuku TN-a jer ove AOC-e WF32 šta ste uzeli više ih je vračeno prvog ili drugog dana nakon kupnje nego što ih je zadržano.  

Toliko o vašim preporukama. Ljudi su bili toliko oduševljeni da su ih isti dan vratili.

Na njuškalu ih je bilo kao kineza u Pekingu. Možda vlasnici nisu prepoznali te prekrasne boje?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 9:25 (mislioc).
 
1 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže..

 da, a ti si vidio pravi 10bitni panel pa znas koliko je to bolje ili koliko je los 8bitni? ili nedaj bože taj 6bitni sto ga imas na svom stolu? si probao kad vidjetu uopce u zivo usporedbu ili pricas na pamet?

 

mislioc kaže...
Ako samsung ks9000 nije 10bitni onda serem.

 

Stjepanj kaže...

ma bravo, monitor od 1000kn vs tv i to jos QDot od 30000kn i onda ti ides pricati o nekakvim basnoslavnim bojama i usporedbama s jadnim TN, VA, IPS, pa s koje si ti planete ispao?

Ovo je strašno. S kim ja raspravljam.Ja ovo ne vjerujem .

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 20:13 (mislioc).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Lg32kg850 165hz gsync va ili ostavit acer xb271hu 165 hz gsync ips  mogu dobit lg za njega

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Lg32kg850 165hz gsync va ili ostavit acer xb271hu 165 hz gsync ips  mogu dobit lg za njega

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nista ostavljati, samo novo😎.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Samo novo!

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Acer bolji

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rav3n kaže...

Imam Dell UP2516D koji je odlican monitor al za gaming slab.. pa bih upario uz njega kao main neki ozbiljniji za te namjene..

 

Uslova ima malo vise pa nez sta se moze skemijat:

 

-Tanki rubovi

-Minimum 25" ili 27"

-2560x1440

-Pozeljno Gsync

-120Hz, ne treba vise

-Panel moze TN jer ce bit primarni pa ce se gledat direkt

 

 Et mal sam sam bio gledo al slabo mogu skontat sta valja a da cijena nije bas preterana... ak ima sta do max 400€ odlicno ak ne mogu se malo protegnut..

P.S. interesantno koliko monitora sa freesyncom pa zar se toliko koriste amd kartice? :O

https://www.protis.hr/products/details/monitor-dell-sseries-s2719dgf-27in-2560x1440-qhd-tn-antiglare-169-10001-80000001-350-cdm2-amd-freesync-1ms-160170-dp-2x-hdmi-hdcp-5x-usb-30-audio-line-out-headphone-port-tilt/135960
G Sync nazalost nebus dobil za ove nofce

EDIT:

-27 incha
-144 hz
-2560x1440
-TN panel

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 18:49 (Matek27).
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Potrebna mi je pomoć kod kupnje monitora. Tražim nešto do max 1100kn. Moju konfiguraciju možete vidjeti pod "moj pc". Računalo večinom koristim za igranje, znam da nije neki budžet, ali ponudite što bolje možete. Lp 

I See Offline People !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzmes ovaj Samsung sa freesyncom 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dali moze preporuka , nekoga monitora " gaming " Solidnog za uzivanje u igrama. Do 1500 kn. Pozeljno, da bude links  centar tehnike ili tako neka trgovina, sto je meni osobno blizu. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav forumaši!
Planiram kupiti monitor do nekih 3000 kn (može i malo preko). Treba mi za grafički dizajn (ilustracije, brending, motion dizajn, mobile UI/UX) i fotografiju (Photoshop i Lightroom).

Ne radim puno print tako da mi velika pokrivenost Adobe RGB spektra nije nužna, ali zato kod sRGB-a ne bih ispod 99%.

 

Idealno bi mi bilo 25'', iako može i do 27''. Ne bih preko toga jer mi je i 27'' preveliko i neugodno za korištenje. Minimalna rezolucija 2560x1440.

 

Gledao sam neke modele i što me zanima, je li valjaju BenQ monitori?

Cijenom su povoljniji od npr. Dell monitora, a po karakteristikama i recenzijama ne izgledaju loši.

Koje bih brendove trebao gledati za graf.dizajn i fotografiju? Mnogi se ''kunu'' u Dell, ali reko da vidim kakva je i konkurencija?

 

Uglavnom, ovo su neki koje sam pronašao pa vas molim da mi kažete koji bi mi bio najbolji (a možete i neki drugi preporučiti):

BenQ PD2700Q

BenQ BL2711U

BenQ GW2765HT

BenQ EW 2770QZ

 

Dell UP2516D (ovaj nažalost nitko nema na stanju i ne znaju kada će im doći)

Dell U2715H

 

LG 27UK600-W

 

Toliko za sada, hvala :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
avokado kaže...

Pozdrav forumaši!
Planiram kupiti monitor do nekih 3000 kn (može i malo preko). Treba mi za grafički dizajn (ilustracije, brending, motion dizajn, mobile UI/UX) i fotografiju (Photoshop i Lightroom).

..........................

 

LG 27UK600-W

 

Toliko za sada, hvala :)

 Ja imam GW2765HE koji je pretpostavljam gotovo isti GW2765HT jer mi u Menu-i piše 2765HT. Meni je odličan, ali da mi treba za graf dizajn ili obradu fotografija uzeo bi neki skuplji koji ima nekakav "uniformity mode" koji ujednačava svjetlinu i toplinu boja. Nedostatak je šta uniformity modovi smanjuju kontrast, ali meni više smeta kada mi je pola monitora toplije od druge polovice. Koliko sam ja vidio kod svih ovih "jeftinijih" monitora ovisi o sreći hoćeš li dobiti bolji ili lošiji primjerak.

 

Vidio sam da Viewsonic VP68 serija ima uniformity mod. U ovoj recenziji je mjerena razlika sa i bez uniformity moda https://pcmonitors.info/reviews/viewsonic-vp2468/#Contrast_and_brightness. Taj je 24" 1080p, ali ima i 27" 1440p: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/viewsonic_vp2768.htm

 

Imao sam i Dell U2515D i meni je definitivno premalo 25" za 1440p. Uniformity na njemu mi je bio puno lošiji od Benq-a, ali možda samo nisam imao sreće.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala na odgovoru. Ovaj BenQ EW2770QZ ima neku Brightness Intelligence Plus tehnologiju koja podešava postavke monitora ovisno o uslovima u okruženju. Pretpostavljam da je to njihov uniformity mode?

Malo mi je loše kod njega što se ne može zakretati niti podešavati po visini.

Od ovih koje sam naveo ranije samo BenQ BL2711U i LG 27UK600-W imaju 4k rezoluciju. Nažalost nemam nigdje blizu neku dobro opremljenu radnju gdje bih mogao usporediti QHD i UHD na 27'' :(

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
avokado kaže...

Hvala na odgovoru. Ovaj BenQ EW2770QZ ima neku Brightness Intelligence Plus tehnologiju koja podešava postavke monitora ovisno o uslovima u okruženju. Pretpostavljam da je to njihov uniformity mode?

Malo mi je loše kod njega što se ne može zakretati niti podešavati po visini.

Od ovih koje sam naveo ranije samo BenQ BL2711U i LG 27UK600-W imaju 4k rezoluciju. Nažalost nemam nigdje blizu neku dobro opremljenu radnju gdje bih mogao usporediti QHD i UHD na 27'' :(

 Ja sam koristio, nije ti to neka razlika sto se tice prikaza u windowsima, ako radis na monitoru izbjegavaj 4k panele jer ces dobiti slom zivaca s skaliranjem i problemima vezanim uz to, doslovno ti neke stvari nece raditi, neke ce se pak krivo prikazivati i stotinu drugih problema, definitivno 1440p@27" sve iznad na toj dijagonali izbjegavati. Mac je za sve preko 1440p bog i batina.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dobro da si to spomenuo, nisam uopće razmišljao o tome.

Onda mi ovo sužava izbor na QHD.

Zaboravio sam pitati hoće li moja grafička moći podržati ove monitore tj. hoće li biti problema? Radi se o nVidia GeForce GTX 950M (Asus laptop).

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
avokado kaže...

Dobro da si to spomenuo, nisam uopće razmišljao o tome.

Onda mi ovo sužava izbor na QHD.

Zaboravio sam pitati hoće li moja grafička moći podržati ove monitore tj. hoće li biti problema? Radi se o nVidia GeForce GTX 950M (Asus laptop).

 sto se tice rezolucije bez problema, minimum ti je nekakav hdmi/dvi izlaz.lp

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
avokado kaže...

Hvala na odgovoru. Ovaj BenQ EW2770QZ ima neku Brightness Intelligence Plus tehnologiju koja podešava postavke monitora ovisno o uslovima u okruženju. Pretpostavljam da je to njihov uniformity mode?

....

Nije i ja bi osobno to isključio za obradu slika jer kod obrade slika želim konstantan prikaz boja. Uniformity compenstaion/correction/mode samo ujednačava preko cijelog monitora tvorničke nedostatke u razlici svjetline i topline boja.

 

Sad vidim da Dell UP2516D to ima (meni premali). Ima i UP2716D https://pcmonitors.info/reviews/dell-up2716d/#Contrast_and_brightness, ali su cijene preko 4500 kn. VP2768 je u Alzi 470€ + dostava. Govorim samo šta meni osobno smeta ili odgovara. Možda bi trebao isprobat prije nego odlučiš više potrošiti.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
idoh kaže...
avokado kaže...

Hvala na odgovoru. Ovaj BenQ EW2770QZ ima neku Brightness Intelligence Plus tehnologiju koja podešava postavke monitora ovisno o uslovima u okruženju. Pretpostavljam da je to njihov uniformity mode?

....

Nije i ja bi osobno to isključio za obradu slika jer kod obrade slika želim konstantan prikaz boja. Uniformity compenstaion/correction/mode samo ujednačava preko cijelog monitora tvorničke nedostatke u razlici svjetline i topline boja.

 

Sad vidim da Dell UP2516D to ima (meni premali). Ima i UP2716D https://pcmonitors.info/reviews/dell-up2716d/#Contrast_and_brightness, ali su cijene preko 4500 kn. VP2768 je u Alzi 470€ + dostava. Govorim samo šta meni osobno smeta ili odgovara. Možda bi trebao isprobat prije nego odlučiš više potrošiti.

 to je vjerojatno i jedan od jeftinijih 27" a da su "kalibrirani", svima su im cijene od 4000+kn.lp

Intel Core™ i7 Forever
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice