Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Da, jako malo reviewa pa sam se oslonio na dobra iskustva sa starim IBM-ovima, ipak je to ista škola :).

Meni je ok za rad (uglavnom 3D) a od mana, možda malo prehladne boje po defaultu obzirom na Dellove koje imam (U2407, U2412 itd.), ali to se sve da namjestiti. Ima i onu opciju "blue light filter" ali mi ne paše jer ispadne previše žućkasto.Od fizičkog izgleda, meni malo ružnjikava velika okrugla baza postolja (baš mjerkam kako zamijeniti stalak od Della, oba imaju VESA mount i naizgled isto ležište). Od pluseva, prave tipke za razliku od touch kod U2715H, dolaze kalibrirani pa oba uz iste postavke daju istu sliku i možda USB-C (iako mi trenutno ne treba).

Nažalost, ne stignem nešto zaigrati, ali baš mi stoji jedna RX580 neotpakirana pa ako stignem odvoziti nešto, javim :).

 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Do sutra cu onda razmisliti koji cu. Meni bi USB-C super došao zbog Macbooka a komp bi spojio preko hdmi/dp ... Kad surfas nisi vidio neki primjetan ghosting kod texta? Koliko sada gledam neke ljude je baš jako pogodio ghosting na U2715h, pa cak i dok surfaju netom. Vjerojatno bi si za lenovo uzeo vesa mount za 2 monitora.

 

Slika1

Slika2

Slika3


Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zašto dual setup za gaming? Linija će ti biti točno po sredini igre.

Zašto ne ultrawide ili jeftiniji tripple setup?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Stryder kaže...

Do sutra cu onda razmisliti koji cu. Meni bi USB-C super došao zbog Macbooka a komp bi spojio preko hdmi/dp ... Kad surfas nisi vidio neki primjetan ghosting kod texta? Koliko sada gledam neke ljude je baš jako pogodio ghosting na U2715h, pa cak i dok surfaju netom. Vjerojatno bi si za lenovo uzeo vesa mount za 2 monitora.

Nisam primjetio, meni izgleda odlična slika i za tekst, iako, nisam baš više u cvijetu mladosti i oka sokolova :).

Za Mac i USB-C mi se čini da sam vidio neke postove na nekom kanadskom forumu oko problema sa nekim verzijama Macbooka pa to još provjeri, većini radi ok, uključivi i "daisy chain".

Još nisam probao ulančavanje preko mini DP-a, koristim HDMI i DP jer imam više makina pa mi je zato bilo bitno lako dostupno mijenjanje izvora. Također sam gledao i dual "armove", ima ih već od 240 Kn (https://www.uzishop.hr/nosaci-za-monitoremonitor-arm/25414-nosac-za-2-monitora-13-do-27-do-2x8kg.html).

 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

treba mi neki monitor 24" za povremeno igranje PUBG i ostalo, nista hardcore.

 

Gledao sam ovaj LG koji se moze naci za 900tinjak kn.

 

LG 24MK430H  (nije mi ni Aoc 24v2q loš)

 

 

Za njega piše da je 75Hz, jel tih 75Hz radi i na nvidia grafickama ili je uvjet da imam freesync graficku od amd-a?

 

I drugo pitanje, koliko se kuzi razlika između 60hz i 75hz, jel to išta bolje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
vex3855 kaže...

Pozdrav,

 

treba mi neki monitor 24" za povremeno igranje PUBG i ostalo, nista hardcore.

 

Gledao sam ovaj LG koji se moze naci za 900tinjak kn.

 

LG 24MK430H  (nije mi ni Aoc 24v2q loš)

 

 

Za njega piše da je 75Hz, jel tih 75Hz radi i na nvidia grafickama ili je uvjet da imam freesync graficku od amd-a?

 

I drugo pitanje, koliko se kuzi razlika između 60hz i 75hz, jel to išta bolje?

 Slobodno uzmi AOC-a 24v2q , moderan dizajn, dobra IPS matrica za tu lovu monitor je krađa.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Znaci na ta dva bi 75Hz bez problema radilo na nvidia grafi?

 

I nadam se da je neka razlika vidljiva 60/75Hz

 

još kad bi ga uspio bar malo OC :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Zašto dual setup za gaming? Linija će ti biti točno po sredini igre.

Zašto ne ultrawide ili jeftiniji tripple setup?

 

E sorry krivo dam se izrazio. Dual mi je prvenstveno za rad a kod gejmanja bi igrao na jednom monitoru a drugi bi za browser i to

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kupio sam ja nedavno taj Aoc 24V2Q i dobar je monitor i lijep, to stoji i boje su dobre međutim moj primjerak je imao u gornjem desnom kutu dosta izražen bleed tako da sam ga vratio. Eto čisto da znate vi koji ga možda mislite kupit.

Sad ne znam bi li se išao kockat pa ponovo uzeo taj isti Aoc iz drugog dućana i molio se da me ne zadesi bleed ili da odustanem od njega i kupim neki drugi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
vex3855 kaže...

Znaci na ta dva bi 75Hz bez problema radilo na nvidia grafi?

 

I nadam se da je neka razlika vidljiva 60/75Hz

 

još kad bi ga uspio bar malo OC :)

 pa razlika je nemalih 25%, naravno da se kuzi.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Audi1989 kaže...

Kupio sam ja nedavno taj Aoc 24V2Q i dobar je monitor i lijep, to stoji i boje su dobre međutim moj primjerak je imao u gornjem desnom kutu dosta izražen bleed tako da sam ga vratio. Eto čisto da znate vi koji ga možda mislite kupit.

Sad ne znam bi li se išao kockat pa ponovo uzeo taj isti Aoc iz drugog dućana i molio se da me ne zadesi bleed ili da odustanem od njega i kupim neki drugi.

 A to je vjerojatno lutrija jbg, mislim da se može i najskupljim ips monitorima dogoditi

Stjepanj kaže...
vex3855 kaže...

Znaci na ta dva bi 75Hz bez problema radilo na nvidia grafi?

 

I nadam se da je neka razlika vidljiva 60/75Hz

 

još kad bi ga uspio bar malo OC :)

 pa razlika je nemalih 25%, naravno da se kuzi.lp

 hvala, tak se nekak i meni cini, 25% više je ipak po meni zamjetno glađe

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel mozda pametnije da uz ovaj monitor AOC Q3279VWFD8 uzmem rx 590 8gb umjesto 1060 6gb sto sam prvotno planirao?

zbog freesync ponajvise..

cijena je tu negdje, snaga isto, cak i vise u korist 590 za fps igre (bf), jedino ne znam da li je puno veca potrosnja u odnosu na 1060, imam nekakvo lc napajanje od 550w..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
digitall kaže...

jel mozda pametnije da uz ovaj monitor AOC Q3279VWFD8 uzmem rx 590 8gb umjesto 1060 6gb sto sam prvotno planirao?

zbog freesync ponajvise..

cijena je tu negdje, snaga isto, cak i vise u korist 590 za fps igre (bf), jedino ne znam da li je puno veca potrosnja u odnosu na 1060, imam nekakvo lc napajanje od 550w..

 definitivno 32" aoc + rx 590, napajanje ti je dovoljno ako ti tjera ovo pod moj pc. Nitro+ verzija je koliko vidim solidna, na 1440p ces s tom karticom sibati bez problema lock+frysync u vecini naslova.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 15:31 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
digitall kaže...

jel mozda pametnije da uz ovaj monitor AOC Q3279VWFD8 uzmem rx 590 8gb umjesto 1060 6gb sto sam prvotno planirao?

zbog freesync ponajvise..

cijena je tu negdje, snaga isto, cak i vise u korist 590 za fps igre (bf), jedino ne znam da li je puno veca potrosnja u odnosu na 1060, imam nekakvo lc napajanje od 550w..

 Ja taman stigao u temu da zamjenim ovaj monitor. Kupio sam svojeg 13.9. u Linksu, sam po sebi je odlican, posebice za gejmanje, ali mi je prevelik za ostali rad, a u zadnje vrijeme više radim nego igram. Ako te zanima savrseno očuvan uz ambalažu, sve papire i još uvijek naljepnice po njemu javi se :)

 

Sad tražim nesto od 27" do 1800. Ima kakvih preporuka?

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Napravio sam novu konfiguracinu sa AOC Q3279VWFD8 i rx 580 

Podesio sam da je freesync On preko onog radeon appa(ili barem mislim da jesam)

No kad igram Bf1 kad gledam pod i kad se zatrcim(gledajuci u pod) primjecujem screen tearing horizontalno po sredini ekrana

To mi se prestaje desavati ako ukljucim Vsync u video postavkama

Jeli moguce da mi freesync ne radi?

Neznam sto cini

Help pls

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
To ti se dešava jer kad se zagledaš u pod grafička nije toliko opterećena pa počme prikazivati više fps-a nego što je raspon freesynca na tvom monitoru. Npr većina monitora srednjeg ranga ima freesync raspon od nekih 40 do 75. Čim fps izađe izvan tog raspona freesync više ne radi. Rješenje je vrlo jednostavno, samo ograniči fps npr na 74 u radeon postavkama (ima postavka globalno za sve igre ili možeš pojedinačno za svaku igru) i nećeš više imati screen tearing.

A vsync riješi problem jer on ograniči fps na refresh rate monitora, ali time zapravo poništavaš smisao freesynca kao adaptivne sinkronizacije između grafe i monitora. Znači napravi kao što sam gore naveo i onda ti ne treba vsync.

I da, nisi naveo pa svakako provjeri jel uključen freesync u postavkama monitora.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 18:59 (roxas).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bi preporuku za ips monitor do 2000kn. Nije bitna rezolucija mislim da je 1080p i više nego optimalno za rad sa fotografijama i videom. Ono što mi je najbitnije da u tom cjenovnom rangu monitor ima dosta dobru reprodukciju boja kao i kontrast radi korekcije boja na fotografijama i videozapisima. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
froxie24 kaže...

Trebao bi preporuku za ips monitor do 2000kn. Nije bitna rezolucija mislim da je 1080p i više nego optimalno za rad sa fotografijama i videom. Ono što mi je najbitnije da u tom cjenovnom rangu monitor ima dosta dobru reprodukciju boja kao i kontrast radi korekcije boja na fotografijama i videozapisima. 

Za video i fotke bi baš rezolucija trebala biti bitna, druga priča je što u zadanom cjenovnom rangu i nema puno izbora.

Optimalno bi bila neka veća rezolucija od FullHD videa (1920x1080) da imaš mjesta i za toolbarove u aplikaciji dok radiš sa videom u 1:1, a za fotke ni neki 4k ne bi bio na izmet :)

 

Dell U2415 (1920x1200) je sad dosta jeftiniji nego prije a ni stari U2412M nije baš za bacit (ako ti ne smeta USB2.0 hub).

Od 27" 1440p možda Philips 272B8QJEB.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
froxie24 kaže...

Trebao bi preporuku za ips monitor do 2000kn. Nije bitna rezolucija mislim da je 1080p i više nego optimalno za rad sa fotografijama i videom. Ono što mi je najbitnije da u tom cjenovnom rangu monitor ima dosta dobru reprodukciju boja kao i kontrast radi korekcije boja na fotografijama i videozapisima. 

 treba ti bas profesionalno ili onak za po doma? jer "kalibrirani" monitori s "visokim" gamutom kod nas ispod 3600kn nemas, barem koliko je meni poznato.

ovo su dva najeftinija:

https://team-media.hr/racunala-i-oprema/monitori/dell-monitori/dell-ultrasharp-up2516d-63-44cm-25-qhd-monitor-eek-c.html?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

https://www.uzishop.hr/monitori/28906-philips-32-328p6aubreb-01-315-16-9-quad-hd-25601440-ips-led-pivot-4ms-1200-1-450cd-m2-vga-dp-hdmi-g-lan-usb-c.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Mladen-e to su sve obicni jeftikaneri od ips panela..neznam jel mu treba bas profesionalno ili za po doma, ak je ovo drugo onda je taj Philips bomba za te pare.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 14:10 (Stjepanj).
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Naravno da za zadanu cijenu mora biti spreman i na kompromise ... meni je više zapelo za oko ono o optimalnom :)

Dell UP2516D je po cijeni znatno iznad, u tom slučaju mi se bolja kupnja čini U2715H (2.850) dok ga još ima, bar ima veći fizički ekran. UP2516D/2716D su LG 10-bit (FRC) a U2515H/U2715H 8-bit AH-IPS paneli.

 

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zna li netko postoji li u EU neki 27" 144Hz Freesync VA ili IPS pristupačne cijene tipa AOC C27G1 ili AOC AG272FCX ali da nije zakrivljen? Još da je i 1440p, bio bi savršen.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 18:25 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
FLes kaže...

Zna li netko postoji li u EU neki 27" 144Hz Freesync VA ili IPS pristupačne cijene tipa AOC C27G1 ili AOC AG272FCX ali da nije zakrivljen? Još da je i 1440p, bio bi savršen.

 

 Acer vg270up bio je oko 3200kn sad ga nema vise u hr al ima vani.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dobar, jedino ne znam da li bi mi smetalo što nije podesiv po visini.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 18:43 (FLes).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
FLes kaže...

Dobar, ali šteta što nije podesiv po visini...

 Imas u eu i Acer XF270HUA ,

vg270up je kao nasljednik al kao sta si reko nemoze podesavat visinu , pa ispada budget nasljednik, vjerojatno ce uskoro acer predstavit modele sa vise opcija. Ali za sad nazalost to je to, modeli iz 2015 i dalje se danas prodaju i drze cijenu,  nikakvog napredka nema. 

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Da za doma mi treba. Trenutno imam aoc 19" 720p TN monitor i katastrofa je za na njemu dobit koliko toliko preciznu boju na fotografijama. Ugl na printovima mi onda boje ispadnu presaturirane dok su na ekranu blijede a vec sam vrsio kalibraciju monitora.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
froxie24 kaže...
Da za doma mi treba. Trenutno imam aoc 19" 720p TN monitor i katastrofa je za na njemu dobit koliko toliko preciznu boju na fotografijama. Ugl na printovima mi onda boje ispadnu presaturirane dok su na ekranu blijede a vec sam vrsio kalibraciju monitora.

 Lol, TN?, uzmi onaj gore preporuceni Philips dusa i oci ce ti se preporoditi.lp

Intel Core™ i7 Forever
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

hmm

mislim da mi je u postavkama(igrice) podeseno da je max broj fpsa MONITOR REFRESH RATE

kopao sam malo po OSD-u i cini mi se kao da je?

Probam pa javim

Hvala :)

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

trebam monitor(ips, moze i va) koji ce se koristiti malo za gaming,(pc,ps4),nista ozbiljno,gledanje koje utakmice i filma.Monitor mora imati input za zvucnike.Bilo bi pozeljno da ima freesync.Dijagonala 24-27(1080p)

Budzet do nekih 1600kn(400KM)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Molim savjet za monitor, cca 2000kn (+/- 300kn) za povremeno igranje,pokoji film i svakodnevni rad u office-u i sl.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trenutno imam Dell U2412M (1920x1200) i gtx 1700 Ti uz kojeg i nadodao još jedan ekran koji bi postao primarni za gaming ali i za proširenje okruženja u video i photo obradi, pa vas molim za savjet koji izabrati. Budet je 1500kn ali i može i malo više ako je potrebno, eventualno bih se mogao razvući do max 2000kn. Jedino što bih htio ako je moguće, da mi veličina ekrana tj panela bude u liniji sa sadašnjim. Okviri monitora mi ne smetaju toliko kao stepenasti prelaz. Te bi ih htio montirati na stalak,a dosta  preporučenih monitora nema VESU. Tako da bi mi svaka pomoć dobro došla 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice